Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - zveckanje u petim vratima (gepeku) / B stubu

Recommended Posts

Tesko je tu vrstu problema resiti preko foruma,ne zna se da li je teze onom ko treba da objasni zvuk ili nama da shvatimo sta je :D
Inace za postupke servisa nemam reci...  :thumbdown:

Bimba,sad se setih nesto,u kom polozaju ti stoji preklopivi deo gornje police u gepeku? Njega postavi u onaj polozaj kao da ti je naslon sedista nagnut ka gepeku,tacnije preklopi ga da uhvati magnet,a donju policu u skroz donji polozaj uklopi,to zna da pravi neobicu buku takodje...

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ata

 

Uh,moze da bude svasta,al opet ne mogu nista sigurno da ti kazem dok ne cujem...
Kad ti je proizveden auto? Moze da bude obloga krova (nebo),u pocetku je bilo na zabice pa je promenjeno na cicak trake,moze da bude Airbag bocni da nije dobro usrafljen i od poznatih problema nista vise.. Prodrmaj suvozacevo sediste kad niko ne sedi na njemu. Ako nije sediste onda probaj da lupas rukom po B stubu,mozda ti pomogne da preciziras odakle zvuk dolazi. Takodje lupkaj po tapacirima zadnjih i prednjih vrata,moze biti da su oni,a da se zvuk prenosi pa ti se cini da je B stub.
Traka na zubu brave ti nista nece pomoci,vrata su nastelovana u milimetar i svaki takav problem bi doveo do otezanog zatvaranja ili lupanja pri zatvaranju,a lako bi primetio u odnosu na ostala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni gornja polica ni tablice, zvuk se cuje i kada se vrata uhvate za rucku i promrdaju gore dole. Dok nisam provalio da su vrata, sve sam poskidao probe radi. Ne lupka unutar vrata vec crna plastika lupka o sama vrata. Mogu tu da gurnem nesto (krpicu, sundjer) - ko sto sam onomad i uradio ali ne zelim te metode na potpuno novom autu koji ima da otplacujem jos 6 god. Pa ni Lada 110 nije imala ovakve zvukove u garantnom roku - jes da se rascvrkutala posle 3 godine ali ne posle 3 meseca.
Inace, jutros vozim po kisi a brisaci struzu li struzu. Najpre pomislim ostalo neko djubre, ma ne tvrda guma pa se cuje. Takvi nisu Champion od 500 din ni posle godinu dana, a ovi vec pokazuju vrh kvaliteta


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo na njima,pogledaj koliko imas elemanata usrafljenih u nebo koje ga drze,kederi,plastike stubova itd. Nego je prostor izmedju recimo prednjeg i zadnjeg rukohvata dodatno pricvrscen jakom cicak trakom,a ranije je to bilo na zabice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drmao sam sve sto sam stigao ali se nista ne cuje. Ovaajjj... zaboravio sam jos jedan detalj koji ce verovatno zakomplikovati stvar - ne cuje se bas na svakoj rupi. Cuje se samo na srednjim (kao sto su na primer poprecne pukotine na autoputu ili krpljene rupe) a ne cuje se ni na malim rupama ni na velikim?! Pravi ...X files.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo tesko pitanje za forum stvarno... Da mogu da ga provozam pa da pomognem,rado bih,al ovako ce tesko ici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je utesno meni je na novom Puntu klasiku, zamenejeno brdo neispravnih delova, a drma se i trese sve zivo.
Ne zavlaci se preterano po ovlascenim servisima, napravice ti vece problema, za ta drmusanja trazi sam resenje. Meni se na trapu nesto drma, vec treci put to reklamiram i ne umeju da rese u vise servisa, jako su nesposobni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bzvz - auto star 3.5 meseci a lupka ko gradski autobus  :thumbdown:

 

Ovo za punta me bas cudi, moja svaja vozika punta vec skoro 4 godine (presla oko 60k) - bas je utegnut - to je i bio jedan od repera sto sam kupio Ficka

 

Juce sam se jedno pola sata zezao sa raznim sundjercicima koje sam uguravao gde god moze - jeste neko resenje ali lupka i unutra (neki kablic ili sl.) - moram u "dragi nam" servis jer ne bih da pogubim garanciju zarad jednog srafa sto sam odvio da bih skinuo plastiku na petim vratima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti dao drugarski savet, meni je auto posle svake posete servisu sve gori. Elem nikako u Bogunovica.
Mogao bi 3 strane da pisem koliko su aljkavi i nesposobni.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen u AK Kompresor gde sam i kupio auto - ne mogu da verujem koliko su bili ozbiljnji i profi - bas sam se prijatno iznenadio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno treba da idem na neku reviziju posla kod njih, pa cu napisati impresije, u svakom slucaju mnogo boja opcija, od Bogunovica.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rec je AK u Rakovici a nisam se tome nadao tokom natezanja pri cekanju auta - novi su, bas se trude!

 

Zaboravih da napisem sta je bio problem:

pored plastike koja opsiva iznutra peta vrata i lupka o lim vrata (to sam sam resio gurkanjem sundjera), popustila su i dole dva vijka koja drze bravicu pa se ona pomerala - vrata nisu ni uspevala dobro da se zatvore. Ponadao sam se da je samo to pa sam povadio sundjere, medjutim opet se cuje jako slabo lupkanje pa sam vratio sundjere.

Da bi ta dva vijka stegli, morali su da skidaju deo kedera oko vrata i plastiku koja pokriva bravicu (da bi prisli ovim vijcima za vezu). Bez intervencije majstora kome je to bila rutina, ja ovo ne bih smeo ni da pipnem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima sanse da pogledaju sta je I kod drugih kola - koja nisu narucena preko njih? Ne znam kako to funkcionise, da li sam u obavezi da teram kod jednog servisera, ili mogu kod bilo kog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su ovlasceni Fiat diler i servis pa imaju obavezu da prime auto kupljen bilo gde.

Za ovaj problem sam vec bio u AK Vozdovac (pisao sam o utiscima ranije u ovoj temi) i na srecu nisam njih cekao vec otisao kod ovih gde sam i kupio auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da lupka nesto u zadnjim vratima, lupka. Sta je, nemam pojma, nesto ispod tapacirunga, kao da ima dva sloja necega, pa se na blagim neravninam dodiruju

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ljudi, ako lupka, reklamirajte i podelite sa nama da znamo sta mozemo da ocekujemo.

Sto se tice lupkanja i raspadanja, meni je otpala ona okrugla gumica na unutrasnjem delu zadnjih desnih vrata (nesto kao mali odbojnik). Kubura, ako ti nije problem, da li bi mogao da dodjes do informacije kako da se nabavi ta gumica, odnosno, da li moze da se kupi i gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes u neki auto salon, kao nesto razgledas i uzmes tu gumicu. tako sam ja uradio, posto ili sam je izgubio, ili je nije ni bilo. A sto se lupkanja tice, mislim da tu nema pomoci i reklamacije, jednostavno mora da lupka, protiv uroka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhahahaha kakav iskusan savet,opasni su ovi (i ove :D ) iz Palanke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da lupka nesto u zadnjim vratima, lupka. Sta je, nemam pojma, nesto ispod tapacirunga, kao da ima dva sloja necega, pa se na blagim neravninam dodiruju

Ako mislis na lupkanje na petim vratima to je resivo valjda, kubura ukazao, bimba mislim resio u servisu. Lupka plastika do brave, kada je tapnes prstom sa otvorenim vratima cuje se taj karakteristican zvuk. Ono sto me nervira kod ostalih lupkanja i skriputanja je sto se samo povremeno cuju, i menjaju lokaciju. Cas leva strana, cas desna, pa pomislim na tapacirung pa na zvucnik, pa prestane, pa cujem zvuk koji dolazi od ventilacionog otvora pa lupe peta vrata. Onda tisina dva dana i tako u krug a auto u 95% slucajeva vozim na istim relacijama. U svakom slucaju, neko napisa jos davno, najbolji lek je da se paznja okrene ka odlicnoj multimediji u autu i onda vise nista niti lupa niti skripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lupka nesto oko srednjeg desnog stuba, kao pojas kada lupka po vratima, ali nije pojas, jer lupka i kad je zavezan... nije kao plastika vec kao metal o metal ili nesto drugo tvrdo I slobodno, uvek iste frekvencije, kao da ima odredjeni hod, prostor... kad se predje preko zakrpe, ali ne svake, vec srednje velicine (redovno na autoputu, spoju mosta, pruge...) nece na manjim ni na vecim rupama. Tesko mi je da odredim detaljnije gde je jer samo ja vozim auto. Sripkanja plastike na vratima ni ne racunam... znam sta je pa ne obracam paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...