Jump to content
FAS Goran
brdaus

Neos Marmaras preko Bugarske

Recommended Posts

Danas sam presao taj put. Da li se isplati ? Ne znam. Duzi je za 65 km, sporiji za sat, sat i po, ali ne treba zelena karta i medj. dozvola. Kolovoz je generalno mnogo losiji nego na pravacu preko Makedonije. Do Sofije je sve ok, obilaznica se gradi i guzva je, a kolovoz los, posle ide nekih 50-ak km odlicnog autoputa, s tim sto je na jednom njegovom delu ogranicenje 90, bog zna zasto. Posle toga magistrala do Kulate, dosta policije, radova, obilazenja, kamiona ... ali kolovoz dobar. Ulazak u Grcku na autoput u losem stanju do Seresa gde se skrece za prvac Solun, a tu pocinje magistrala koja je u izgradnji i kolovoz vlo los, radovi sa strane, ogranicenja, guzva, do izlaska na izvaredan autoput, nekih 40-ak km do Soluna uzbrdo,koji se ukljucuje na ring roud, pa prvac Halkidiki. Posle je isto svima.

Inace lybra sa troje odraslih i dvoje dece, pun gepek, chipovana by fantom x, klima na maximumu, po bordu, 5.7 l.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i vratio sam se preko Bugarske. Rano jutro, nema guzve, 160 min. Neos Marmaras - Kulata , 240 km. Na granici sa Bugarskom cekanje 10 min. Kroz Bugarsku bez problema, uz postovanja ogranicenja brzine, 4 policijske patrole u ladovini, malo guzve na putu. Nasa granica 20 min. Guzva od granice prema Pirotu, od Pirota 2 zastoji od po 20 min.  zbog prevoza velikih tereta za nadvoznjake buduceg auto puta. Guzva do Nisa.

Potrosnja sa 80% vremena ukljucene klime , 5.5 l. Prosecna brzina 78 km/h. Vreme putovanja - 10 sati.

Zakljucak : sve u svemu nije lose, ali put preko Makedonije je laksi. Mada sinocna informacija o katastrofalnim guzvama na svim granicama kvari utisak o tome. Iskreno, bice guzve i na granici sa iBugarskom  jer sam juce uz put sreo milion Turaka. Iduce godine ce put preko Bugarske biti mnogo laksi, jer do kraja avgusta pustaju nekih 80 km autoputa a ostatak treba da zavrse do sledece sezone. Verovatno ce biti i gotova zaobilaznica oko Sofije kao i deo autoputa kroz Srbiju. Takodje i Grci rade autoput da spoje Seres sa Solunom ( nekih 40 km fali ) pa ce i to biti gotovo. Bice to iduce godine dobra voznja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi to terao kroz Sofiju ona obilaznica blagi užas. I kraće čini mi se za 25 km. Bila je Sat patrola za Tursku. Imam snimljeno.

Alvirko je svojevremeno srao za obilaznicu oko Soluna da se tamo ne ide prepuno kamiona i slično. A preporuka mu je bila duža za 13 km i prepuna gradske gužve.  Iz  iskustva uvek idem obilaznicom i ako sam video tri kamina ukupno.

Ortak je išao na Tasos preko Bugarske (stipsa puno mu je zeleni) i nije mu se svidelo. Loš put, sporo se vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je novi put od ulaza u sofiu, znaci posle Metroa na semaforu desno i ides do sledeceg semafora i odatle pocinje auto put, sve u fullu, obelezen, tri trake, nov... Ne znam Ivane kad si bio zadnji put? E jedino ako ides preko Bugarske, kod nas u zemlji, posle Bele palanke ima radovi na puti, i prodji ili do 9 ili izmedju 12-14h ili posle 17h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno, alvirko bio možda pre mesec dana i ona obilaznica bila u rasulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A on iso za Tursku? Za Tursku je ocajna, i bolje je kroz grad da se ide, jedino guzva, dok za Grcku ima auto put nov napravljrn, sa dva ili tri tunela... Za koje vreme su ga napravili i koliko su skratili obilaznicu do auto puta, svaka cast na tome... Samo nemoj Vignetu da zaboravis da kupis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem ka Stavros-Asptovalta ove godine. Odlucio sam starim dobrim putem preko MKD, Evzoni, Solun....

Razmatrao sam Bugarsku i odustao.

Razmatrao da idem na Tasos al malo dete, dalek put + trajekt + idem "na slepo" pa cu dole da trazim smestaj..... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li ti Buco isao ove godine? Citao sam da ima nekih radova oko Sofije, da je tu neki zastoj. Za vinjetu znam, 5€ za sedam dana

Ja sam bio prosle godine u Asprovalti, isao sam preko Makedonije. Do Tasosa je dosta blize preko Bugarske

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vinjetu je tacno, a imas i mesec dana bese 9evra. U toku dana ti proveram za Radove u Bugarskoj ili sutra najkasnije, posto mi cale sutra ide za Sofiju. Najgori su radovi kod Ciflika i Stanicenja, izmedju Bele Palanke i Pirota... Zastoj je svakog dana od po dva sata i to ujutru od 09-11h i popodne od 14-16h zato sam i napisao gore kad da prodjes najbolje. Inace znam da je i ceo put od granice do ulaza u Sofiju nov i dobro odradjen, imas nekih 20ak km regionalni put (dve trake) pa se siri posle u 4 jos nekih 25km i ulazis u Sofiju i odvajas se desno za Grcku i tu pocinje novi autoput koji je skratio obilaznicu za bar 20km, ako ne i vise ;) pumpe imas koliko ti dusa oce. Placaj karticom na pumpama ili svrati u Metro i zameni za Levove (jer je tu najbezbednije i najbolji kurs) naravno ako odlucis preko Bugarske da ides ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi planirano do Grcke (mesto Nikiti) preko Bg....Tako da jedva cekamo neku patrolu da vidimo iz prve ruke kakvo je stanje na putevima.Pre dve godine smo isli na skijanje u Bansko i na nekoliko deonica  postojala su nelogicna ogranicenja (npr.70km/h na deonicama pravog auto-puta).Ove godine smo odlucili da putovanje prepolovimo tako sto cemo prespavati u Sofiji i tu moram da vam preporucim sajt Airbnb (pokrivaju ceo svet a sajt je koncipiran tako da svako ko zeli moze da ponudi-iznajmi svoju praznu gajbu).Mi smo nasli stan od 50kvm,novogradnja,potpuno namesten,na 10minuta od centra Sofije za 27 evrica (troclana porodica). Jos samo da docekamo septembar  :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam isao preko Bugarske od proslog Jula ali sam cesto isao preko Makedonije na Valandovo-Dojran, nema guzve na granici a ni put nije los. Najbrza ruta do Soluna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema, non-stop radi. Iskljucis se sa auto-puta na Valandovo pa na GP Stari Dojran-Doirani. Posle mozes na Kilkis ili Polykastro, zavisi na koju stranu treba da ides.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najjači je prelaz na Dojranu, moraš bukvalno da izađeš iz auta i probudiš carinika. Ja sam išao prošle godine, samo što me je u avgustu zadesila velika seoba turaka, pa sam makedoniju prolazio 5 sati. I onda najgore, gužva na našoj granici, ne zna se ko pije a ko plaća, i čekali smo i tu jedno sat i po, pa onda neopisiva gužva kod nas na autoputu, ne možeš da živiš od turaka, izađeš iz auta na pumpi i nagazis turcina koji spava na parkingu. Ove godine idemo opet preko Makedonije, i to pravo na Dojran. Išli smo prošle godine 2 puta kroz makedoniju i video sam samo jednu policijsku patrolu, a peglao sam svugde preko ograničenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem ka Stavros-Asptovalta ove godine. Odlucio sam starim dobrim putem preko MKD, Evzoni, Solun....

Razmatrao sam Bugarsku i odustao.

Razmatrao da idem na Tasos al malo dete, dalek put + trajekt + idem "na slepo" pa cu dole da trazim smestaj..... jbg

 

 

Ajde javite kako je kroz Bugarsku.

2012. sam isao preko Makedonije, rekao nikad vise!

2013. Ipak posao preko Makedonije!!! Aaaaa opet rekao nikad vise!!!!

2014..........

 

Šta je problem u MKD? Moji se evo vraćaju sutra iz Grčke bili u Stavrosu, a idu već godinama tamo i nikad se nisu ništa žalili... 

 

Što se tiče Tasosa, evo baš mi sinoć pričaju kako su pre neki dan otišli na Tasos na jedan dan i kažu bilo im super... isto su imali jedno malo dete (išla tetka s njima) i kažu bilo im baš super... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sinoc doputovao iz Neos Marmarasa preko Bugarske, a tako sam i otisao. 740 km, 9,5 sati, prosek nesto preko 90 km/h, potrosnja sa klimom 5,3l na Lukoil ectodisel, pauza za rucak u Bugarskoj, i stajao kad god mi se prohte ili zatreba. Put generalno nije los, obilaznica oko Sofije je jos komplikovanija i gora, autoput je tacno 60 km a ostalo magistralni. Na granicama nema nikoga i prolazi se za 5 min. Grci grade autoput od Seresa prema Solunu ali jos nije gotov. Ono sto ima je oko 70 % autoputa od Kulate do Marmarasa na deonici dugoj 240 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla-problem je u auto putu, veeeeliki deo je pokriven kolotrazima, zakrpama koje mozak popbijaju, uvalama, ulegnucima, svaki most/nadvoznjak ili bilo sta slicno umalo te odlepi od sedista, policija zaustavlja na svakom cosku (mada je to manje bitno), na kraju sam uspeo u malo da se slupam u kravu na auto putu koja fino stoji po sred leve trake! Posle 1km patrola kaznjava, stanem da im prijavim kravu, poginuce neko, njima puca q......... granica je cudo, bar zna da bude kao da prelazis iz mexica u sad!

Pa mi malo muka od "njuma" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji doduše stalno putuju noću pa je verovatno sve to manje prisutno (polcija, gužva...) i stvarno nikad nisu ništa govorili za put... obično stižu za 6 sati u oba pravca... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos nekoliko informacija . Vinjetu kupujete na ulazu u Bugarsku na samoj granici  za 5 e. Ne za leve. Kurs je 1,9 leva za evro. Kad se vracate vinjeta se kupuje na pumpi posle granice, moze i evro. Gorivo kosta 2.68 leva za ectodisel, a toliko je i benzin. Rucak sa svim picima i kaficama za tri osobe 18 leva. Preporucujem kafane u dolini reke Strume, odmah pored reke. Ima kod Alviroviceve patrole za Tasos to lepo oznaceno. Policije ima,  ali nisam video da su bilo koga zaustavili. Ogranicenja u Bugarskoj su: grad 50, magistrala 90, autoput 120, mada pise na ulazu u Bugarsku 130. Generalno, put zahteva mnogo vise koncentracije nego kroz Makedoniju, ali su predeli predivni i nije dosadno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde javite kako je kroz Bugarsku.

2012. sam isao preko Makedonije, rekao nikad vise!

2013. Ipak posao preko Makedonije!!! Aaaaa opet rekao nikad vise!!!!

2014..........

Ja sam na naplatnoj rampi hteo da ONI meni plate! 2012...A ovamo traze jos i zeleni karton. Ajd, za BiH razumem za zeleni karton jer vole tu boju, al juznata braca?!  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...