Jump to content
FAS Goran
brdaus

Neos Marmaras preko Bugarske

Recommended Posts

Po Garminu slično i ViaMichelin

Beograd - Stavros preko Mac- 702 km za 7h 55 min 

Beograd - Stavros preko BG - 676 km za 9 h 20 min  kraće za 26 km ali duže putovanje za 1 h i 25 min

Beograd - Neos Marmaras preko Mac 757 km za 8 h 48 min

Beograd - Neos Marmaras poreko BG 791 km za 10 h 37 min duži put za 34 km i skoro dva sata više klackanja

Ne vidim logiku zazati se sa Bugarima.

Kroz Mac se brzo putuje ima oko 173 km , jesta da im auto put nije u bog zna kakvom stanju ali se opet brzo vozi. Leva traka je daleko očuvanija tako da i onako veći deo vremena u njoj provodim.

Onaj deo auto puta (posle Skoplja 12 km) koji se razdvaja kod mesta Katlanovo i kod Titovog Velesa se ponovo spaja oko 28 km je u boljem stanju nego povratak koji je  kraći i iznosi 22, 6 km. 

Po meni je Mac sasvim OK da se vozi.

Što se tiče gužvi na granicama uvek krenem ranije tako da gledam sa na granicu sa grčkom budem pre 5 h (izjutra) i u povratku isto i sve granice prelazim ukupno za 10-20 min. Ništa mi ne znači da krenem u ponoć ili u 02 h pa da provedem na granici 1h-2 h. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je via michelin i navi, a drugo je realno stanje na terenu. Ja ne znam nikoga ko stize od Beograda go Grcke za 8 sati

Odnosno znam! To su isti oni kojima stilo trosi ispod 4 l

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad znaš mene za 6 h i 30 min. Stavros- BG. Ali taktikom ranog polaska i izbegavanja gužvi na granici.

Stanje do Stavrosa jeste tačno 700 km Stilom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je via michelin i navi, a drugo je realno stanje na terenu. Ja ne znam nikoga ko stize od Beograda go Grcke za 8 sati

Odnosno znam! To su isti oni kojima stilo trosi ispod 4 l

 

Moram da se nadovezem na ovo... Prosle godine sam bio u mestu pored Neos Marmarasa tacnije hotel Athena Pallas, Hotel Athena Pallas - N.Bg Fontana = 6 sati i 15 minuta. Fora je u tome sto kada se vracate barem ja uvek ustanem u 2 ujutru i krenem kuci, dorucak u hotelu mi nista ne znaci, a i sigurno necu jos da se kupam posle dorucka pa da krenem kuci... uzmem dan vise tj umesto 10 dana uzmem 11 dana i krenem nazad oko 1 2 ujutru kada svi spavaju...obicno svi ustanu doruckuju i krecu nazad... ovako putujemo vec 5 godina i prosek je oko 6.5 sati Grcka - BG... Takodje Tasos - BG ne spavam poslednje vece u hotelu vec samo veceramo i hvatamo zadnji trajekt u 22h i pravac kuci, klinke spavaju, zena spava, a ja uzivam u voznji bez guzve... iskreno nista mi ne znaci taj dorucak poslednjeg dana... uplati se dan vise i sve cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se dodje za 8 sati.

Ja sam se prosle godine vratio iz Pefkohorija za ravno 8 sati, auto mi je trosio 5.8lit. na granicama sam izgubio sigurno sat vremena.

Uglavnom sam vozio 140-170km/h.

Desilo se pa sam morao.

 

Kada sam odlazio isti put, 9 sati, pauza od 45min u GR potrosnja 4.7lit. Brzina 110-130km/h

 

Lako se odveze, nije to problem, smaraju granice, tacnije cekanje. Ja krecem nocu 1-3h zavisi kad se probudim naspavan, krenuo bih najradje u 22h ali ne znam sta bih radio u GR kad stignem u 7-8h ujutru kad se ne moze u sobe pre 12h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratiš u Comos kod Soluna (radi od 9 h) malo razgledaš.

Doduše mene uvek puste ranije tj uvek srede prvo moju sobu (bukvalno bila moja tri godine). I već oko 9 i 30 sam u sobi.

Inače isto zadnji dan jako rano, ništa mi ne znači da tamo doručkujem ili još gora kombinacija da tamo provedem na plaži pre i popodne a onako štrokav i slan + umoran na put.

Zadnji put  su se Grci ljutili što ih budim tako rano i samo nas oterali sa granice , ma ni pasoš nam nisu tražili. Makedonci isto tako brzo. I u Beogradu pre 10 h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj izbor je preko Makedonije. Put nije idealan ali je brži i lakši za vožnju od Bugarske.

Iz Bg krenem što kasnije mogu odnosno kad dete više ne uspevam da držim budnim u kući. Obično bude malo posle ponoći.

Granice su uvek lutrija, a najviše zavisi ne od doba dana nego od datuma.

 

I nemojte verovati AMSS kad vam kažu da nema gužve na SR-MK granici jer to znači da se iz Srbije izlazi brzo, ali nemaju pojma kakva je situacija sa ulazom u MK. Mene su jednom tako zeznuli. Čekao sam na ulaz u MK sat vremena.

 

Ove godine idem krajem avgusta pa računam da neće biti gužvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se vraćaš 30 i 31.avgusta bolje porani inače lom na ganici. Jednom sam se zeznuo i platio za sve što sam lagano prelazio. To su bile  velike gužve i plus 300 na asfaltu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam toliko blesav da se vraćam sa svim Turcima. :laughing:

Idem oko 25. avgusta, a vraćam se oko 5. septembra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam još. Tasos ili Sitonija.

TASSSSSOOOOSSSSS :thumbsup:  5 godina letovanja tamo i idemo opet ove godine, ova moja slika sa AVATARA ti je na trajektu za tassos :)

Edited by Kosta.dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast obojici!!!

Verovatno se vreme provedeno na trajektu sa Tasosa računa unazad, zona sumraka u merenju prolaznog vremena!

Inače preko Bugarske sam išao jednom sa jedva 17 godina, devojkom od 16 i bratom od 21 godine sa sve šopingom u Sofiji, i nikada više. Drumske razbojnike, presretače i prepun auto od šopinga ću pamtiti ceo život. Ne verujem da je i sada potpuno bezbedno. Podržavam jedino grupno putovanje po danu, isključivo ako je krajnja destinacija Tasos - Kavala. Za sve ostalo se ne isplati.

Cena zelenog kartona zavisi od osiguranja gde si uplatio obavezno osiguranje. Ima za 2000 ili 3000 koliko znam. Odavno nisam platio 1000 rsd. 2000 je npr u Uniqa osiguranju.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo u off, ali ja se ne slazem.

Sitonije je jedno 50% bolja od Tasosa. Prelepe, plaze, odlican prilaz, bolji putevi.

 

Tasos poskupljuje za dodatne km, putarine, trajekt ali nista ne pruza vise od Kasandre.

 

Sitonija je prebrutalna, ja ove godine ne idem jer mi je u hotelskom aranzmanu sa programom i hranom kakvom hocu preskupa.

 

Bio sam i vracam se. Na Tasosu sam bio, vreme bilo ok, meni je bilo ok, ali bas nema razloga vratiti se. Sto kaze drugar, najbolja plaza kao Becici.

 

Jedino sto je Sitonija penzija, sve sem Sartija koji je na pogresnom mestu za moj plan letovanja.

 

Opet sasvim je normalno da se svakome svidja nesto drugo. Da nije tako svi bi letovali u isto vreme, na istom mestu... plazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Garminu slično i ViaMichelin

Beograd - Stavros preko Mac- 702 km za 7h 55 min 

Beograd - Stavros preko BG - 676 km za 9 h 20 min  kraće za 26 km ali duže putovanje za 1 h i 25 min

Beograd - Neos Marmaras preko Mac 757 km za 8 h 48 min

Beograd - Neos Marmaras poreko BG 791 km za 10 h 37 min duži put za 34 km i skoro dva sata više klackanja

Ne vidim logiku zazati se sa Bugarima.

Kroz Mac se brzo putuje ima oko 173 km , jesta da im auto put nije u bog zna kakvom stanju ali se opet brzo vozi. Leva traka je daleko očuvanija tako da i onako veći deo vremena u njoj provodim.

Onaj deo auto puta (posle Skoplja 12 km) koji se razdvaja kod mesta Katlanovo i kod Titovog Velesa se ponovo spaja oko 28 km je u boljem stanju nego povratak koji je  kraći i iznosi 22, 6 km. 

Po meni je Mac sasvim OK da se vozi.

 

 

Da dodam skoro svih 173 km kroz Mac je auto-put osim oko 33 km od Demir Kapije do Smokvice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da dodam, odnosno da se ispravim. Razmisljam sada i setih se da sam tada vozio. :)

Ipak sam imao 19 godina kada smo isli na taj put. :) Imali smo18, 19 i 23. Prilicno hrabro. Ne kaze se dzabe mladost - ludost... :)

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod tog zelenog kartona, koliko on na kraju kosta 2 ili 3000

 

Pozovi svoje osiguranje, izgleda da nisu svi spuistili cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo u off, ali ja se ne slazem.

Sitonije je jedno 50% bolja od Tasosa. Prelepe, plaze, odlican prilaz, bolji putevi.

 

Tasos poskupljuje za dodatne km, putarine, trajekt ali nista ne pruza vise od Kasandre.

 

Sitonija je prebrutalna, ja ove godine ne idem jer mi je u hotelskom aranzmanu sa programom i hranom kakvom hocu preskupa.

 

Bio sam i vracam se. Na Tasosu sam bio, vreme bilo ok, meni je bilo ok, ali bas nema razloga vratiti se. Sto kaze drugar, najbolja plaza kao Becici.

 

Jedino sto je Sitonija penzija, sve sem Sartija koji je na pogresnom mestu za moj plan letovanja.

 

Opet sasvim je normalno da se svakome svidja nesto drugo. Da nije tako svi bi letovali u isto vreme, na istom mestu... plazi.

Nisam bio ni na Sitoniji ni na Tasosau tako da mi je sve jedno gde ću završiti.

Gde god da odem neće biti onako kako ja volim. Dok se moglo imali smo kuću na Hvaru i tamo sam provodio minimum 3 meseca godišnje uvek u nekoj akciji. Čamac, bicikl, oprema za ronjenje i ribolov su preduslovi za dobar odmor po mojim kriterijumima. Uz to treba mi i stena sa koje ću skočiti u more. Pesak ne volim da vidim ni na gradilištu.

Pošto imam dete od 4 godine ko me pita šta volim. Idem tamo gde je za nju najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letovao sam nekoliko puta u Olimpskoj regiji (Paralia, Olympic beach, Leptokaria, Platamon, Nei Pori) i mogu reci samo-lepe plaze, bas lepe, bas sitan pesak ali more cesto prljavo od trave.

Ove godine idem pravac Stavros-Vrasna Paralia-Nea Vrasna-Asprovalta.

Sva mesta su u ~5km, prodjem sa zenom i klincem svuda pa gde nam se svidi trazimo smestaj. Idem preko MKD.

Inace sto se puta tice, Smederevo-Olympic Beach =623km

Uvek sam polazio izmedju 1 i 3. Stignem do Lapova i vec pravimo pauzu, pregledam auto, popijem kafu, kupimo vodu-sok i cepaj dalje. Do granice stajem jos 3-4puta. U Mkd stajem jos 1-2 puta. U Gr ne stajem. I uvek mi treba isto ~8h.

Znaci npr krenem u 2 + 8h puta + 1h vremenska razlika = stigao sam u 11 :) taman

Nazad krecem oko 18h. Znaci spakujem se uvece sve, ujutru dorucak i sve stvari u auto i pravac plaza. Kupanje, zezanje do 15h pa na rucak. Posle rucka odspavam na lezaljci sat dva istusiram se, presvucem i polazak.

Poslednji put sam posao u 18:30, putovao 5:45 min do iskljucenja za SD tj oko 6:05 do kuce:

18:30 + 6h puta - 1h vremenske razlike = 23:30

Taman da se naspavam do ujutru :)

Zasto ovako-zato sto ne zelim da vozim po suncu i pored klime i zato sto taman Grcku prodjem po danu, kroz Mkd pocinje da pada mrak i ulazim u svoju zemlju taman po mraku. Mislim nije doslovno tako ali ta je ideja :)

Prosle godine sam bas brzo vozio nazad uz samo jedno kratko stajanje. Inace mi za povratak treba oko 6,5-7h uz voznju oko130-140kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz u off, mozda da promenimo ime teme :)

 

Na Sitoniji mi se svidja siroka magistrala, nema mnogo krivina i najvise pristupacnost plaza koje su pescane i sa lepim plicakom jer takodje sa malim klincima idem.

Lagomandra mi je najbolja. Parkiras auto u hladovini, prodjes 10-15m kroz borove i pravo na plazu.

 

Ove godine Kasandra, Pefcohori, slabije plaze ali hotel sa super hranom, bazenom, igraonicom, animatorima za decu... Bez toga mi se ne krece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je vec off, koje bi ste mesto preporucili za mene, da bude zivo i sto blize nama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...