Jump to content
FAS Goran
brdaus

Neos Marmaras preko Bugarske

Recommended Posts

Bojane da zaključimo temu, preporuka ili ne preko bugarske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i prođe tj ne pogledaju datum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo jutros na Tasos preko Bugarske, trenutno sam u Solunu, sutra nastavljam put. Sve preporuke za ovu relaciju. Na granicama zadrzavanja od 5-10 min. Put skoro idealan, osim sto nije auto put, vec vecim delom odlicna magistrala. Policije bilo na dva mesta, ali nikoga nisu dirali. Potrosnjom sam prezadovoljan, 6.5l pri prosecnoj brzini 77km/h i non stop ukljucenom klimom. Radi se i ta famozna obilaznica oko Sofije, tu je bila guzva 20tak min, to me je i usporilo malo i diglo potrosnju

 

 

Moja preporuka definitivno NE preko Bugarske

Planiram od 01.09. prvi put do Tasosa preko Bugarske. Citam dosta po netu pa naletim i ovde na forumu koji svakodnevno posecujem na slicnu temu... Ali mi sad nije jasno, prvo preporuke pa onda skroz suprotno  :no . Po cemu je put do Keramotija preko BJRM bolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Makedonija se ni ne oseti, predje se bez stajanja, u jesnom cugu, osim ako nije guzva na naplatnim rampama. Veci je problem nezavrsen autoput kroz Srbiju od Leskovca do granice sa Makedonijom (BJRM), koji je najgori deo puta.

Nisam licno isao preko Bugarske do Grcka, ali znam vise njih koji jesu. Svi kazu da je kada se ide prema Solunu bolje preko Makedonije, a da je direktno prema Kavali otprilike isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milos 84

Lepo si ovo primetio. Kada sam isao do Tasosa svracao sam do Soluna gde sam pravio pauzu, tj prenocio, tako da mi put nije pao tesko. Takodje sam time izbegao najgori deo puta kroz Grcku od Seresa do Kavale. U povratku sam imao i bliski susret sa policijom oko Sofije koji me je srecno kostao samo 10e, a mogao je mnogo vise. Bas mi je povratak bio naporan, kad sidjes sa auto puta kod Kavale, pa sve do Srbije, skoro sve je magistrala, oko Petrica se i dalje radi neki put, pa se ide kroz naseljeno mesto, ima tri semafora, guzve se naprave tu, svako crveno te hvata.Oko Sofije se takodje radi neka obilaznica, koju nikako da zavrse, pa je i tu guzva. Znao sam ja sve ovo iz iskustva drugih ljudi, ali rekoh hocu licno da se uverim. Lepo je bilo videti nesto novo, nikada nisam bio u Bugarskoj, lepa je priroda, lepa je dolina reke Strumice, moze uz put lepo da se ruca,... ali ipak nikada vise

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iznesem moje ovogodišnje iskustvo i glas za putovanje kroz Makedoniju.

Dakle od uključenja na auto put iz Prokuplja do granice sa Makedonijom ima oko 146 km i to smo prešli za 1 h i 33 min (prosečna oko 94 km/h) stim da su bili radovi na novom auto putu kroz Grdelicu / Vranje dalje ka granici i vožnja u koloni bez preticanja (puna linija). Dosta usporenja i spore vožnje za kamionima kao i oni kratki auto putevi koji čekaju da se povežu u celinu.

Dalje put kroz Makedoniju ima ukupno 178 km (33,5 km nije auto put / 28 km su trake auto puta razdvojene brdima ) i to smo prešli za 1 h i 29 min (prosek 118 km/h) sve sa stajanjem na pumpi posle Kumanova da bi razmenio evre u denare / naplatne rampe (ima i tri / na prvu od ulaska u MK stigli posle 10 min/ druga za 25 min / treća za 15 min) i sipanje goriva ispred granice sa Grčkom.

Minus su trenutni radovi u Srbiji koji traju i trajaće ko zna još koliko i očajno stanje auto puta kroz Makedoniju. Prepun rupa / kolotečina / raznoraznih ulegnuća koja kidaju organe i nanose štetu zubnom aparatu i uvek neki radovi u sezoni (ovog puta u povratku na onom delu gde se razdvajaju trake auto puta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam bio u dilemi kojim putem do Tasosa. Problem je više inadžijske, a ne finansijske prirode, jer me izluđuje vađenje zelenog kartona zbog Makedonije.

Nakon čitanja dosta  iskustava ipak sam odlučio da idem preko MK. Razlog je želja da stignem brže.

Putujem noću i ne pravim pauze osim neophodinih i brzina mi je bitan faktor, a tu je MK i deo kroz Grčku ubedljivo bolji jer je skoro sve auto put.

 

Bugarsku bih birao samo da idem danju i spavam negde usput. Ako Bugari ikad naprave auto put rado ću se prešaltati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro osvežiti temu, bliži se sezona putovanja u Grčku, a pitanje je hoće li moći normalno preko Makedonije. Dakle, hajde da vidimo tu opciju preko Bugarske, kako trenutno stoje stvari!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja treba da putujem 20.06. pa sam se malo raspitivao i evo mojih saznanja : Obilaznica oko Sofije nije gotova pa ima guzve i spore voznje ali kazu da nije strasno. Bice gotova tokom leta. Autoput ( zadnja deonica od Sandanskog do granice sa Grckom ) se otvara 31.07.2015. ostalo je jos u izgradnji i bice sve gotovo do 2020. godine ( sredisnji deo sa tunelima ).  Nas autoput ...jbmlga. Sa ovim informacijama ja sam sklon da ponovo idem preko Bugarske.

Evo i nekih informacija o toj ruti : http://en.wikipedia.org/wiki/Struma_motorway

Edited by brdaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je Alvirko stranački čovek, a premijer AV je nametnuo oštru štednju, patrola je krenula u neizmenjenom sastavu ali bez vozila, po ko zna koji put, da obiđe, Srbima draga letovališta na prijateljskome Halkidikiju. Štednja sa jedne strane i aktuelna situacija u Makedoniji nametnuli su nomadski način putovanja uz prelazak granice po želji.

 

Peske_na_more.jpg

 

Sunce pali i Mirko odlučuje da zaustavi jednog nesmotrenog vozača (koj nije sam stao i ponudio se) i zamoli za prevoz do grane, A POSLE MOŽEMO I SAMI KOZJIM STAZAMA - reče On.

 

Jel_moze_sa_vama_do_granice.jpg

 

Da ništa nije nemoguće govori i naredna fotografija, putokazi su dokaz da je peške moguće stići bez noćenja u Makedoniji.. Umorno lice ne može da pokvari ushićenje boravka na moru A NAROČITO UŠTEDU NA ZELENOM KARTONU.

 

stigli.jpg

 

U sledećem postu povratak kući preko Bugarske i Rumunije - opet peške. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prosto neverovatno da slušam priče roditlja i rođaka kako su pre 30 godina stvarno išli "peške" na more. Kupe samo povratnu kartu, a za ostalo se već snađu do tamo i za smeštaj i prevoz.

 

Čak su neki i zarađivali ako u vozu prošvercuju neki deo od automobila za lokalne dobavljače.

 

Definitivno je bilo lepše vreme :)

A danas lupamo glave da li sme da se ide preko Makedonije.

 

Meni se nešto i ne pokušava preko Bugarske jer je 2 sata duže. To mi izađe 4 sata ukupno za 2000 dinara. A i ako uzmem zeleni karton mogu da skočim i po neku gumu do BiH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...