Jump to content
FAS Euroauto Goran
Axic

Punto 1.2 16v HLX (nemac)

Recommended Posts

11 hours ago, Zan Batist said:

@Axic, crkao ti Monbat akumulator poslije nepune 3god.???! (prave akumulatore za vozila NATO pakta)

monbant.png

Pa alternator i lošije punjenje mu je verovatno skratilo vek ali nisam Monbat prodao, napunio ga punjačem i držao u gepeku kao "infuzija"  sa kablovima kad se dešavalo da ni sa novim Biloxxi nije hteo da okrene anlaser, 3 puta intervenisao. :)

@Ivan Za gume ne pitaj, nikako ne stižem da zamenim zimski set i stavim letnji sa cveticima. Valjda cu uspeti sledeće nedelje nekako da se uklopim s vremenom. Za drugog Punta cu videti da kupim one Nexen dve all season sad i možda još dve pre početak zime i da se manem zamene čeličnih/alu - zimske/letnje barem na jednom Puntu. 

@MS PK zamenio je sve što nije bilo dobro i bilo za zamenu,verujem da je i te lagere zamenio. 

Posted (edited)
50 minutes ago, Axic said:

Za drugog Punta cu videti da kupim one Nexen dve all season sad i možda još dve pre početak zime

Ako pazaris, pisi obavezno utiske, one tvoje brzinske naravno :D . Meni su takodje interesantne samo u 17'', mada sada za leto imam odlicne P7 Cinturato. Trenutno zbog ove nakaradne situacije mozgam da li da menjam gume ili auto :) .

I da, oni u Kit Commerce kao da nece da prodaju gume, a ovlasceni su za Nexen u SRB. Zvao telefonom, svracao licno, pisao mail - kao mutavi :thumbdown: . I to par meseci pre ove situacije sa Coronom.

Edited by Ivan

@Ivan jel si to nezadovoljan Braćom ili izletela neka dobra ponuda pa ne bi da propustiš? :D

A za gume videću od utorka da ih zovem da pitam šta i kako. Ne razumem što su tako neprofesionalni, kao da su gadjivi na pare ili im možda nisu stizale veće količine do polovine marta. 

Posted (edited)

'Aj, ne bilo ti zapovedjeno, pitaj za cenu za isti model, samo 225/45/17. Mada sa onakvim odnosom, treba lepo otici i "sprcati" nekoliko stotki kod nekog drugog :thumbdown: .

Ma jok bre, naprotiv, pa ne bih ga kupovao da je drugacije. Braća mi legao kao du*e na nosu, super se vozi, nisko se sedi :P . A od inicijalnog utezanja po kupovini, odrzavanje do sada i bukvalno kao za 1.4 95 KS atmo (da ga ne ureknem). Jedino sto ubuduce ne planiram da se toliko dugo vezujem, kao sa voljenim Stildzom. Vec smo na pune 2 godine lepog druzenja, lagano razgledam nesto novo, nesto divlje :D . Bas zato sto sam zadovoljan, nigde ne zurim, a i cene ovoga sto merkam ionako lepo padaju, kao gorivo zadnjih dana :) . Da prodje ova posast, pa cemo lako.

Edited by Ivan

@Axic, auuu da, ti si imao problem sa alternatorom, to sam preumio.. znaci Monbat ipak za preporuku? :)

Zar to sumnjas u official FLCS testera :D ?

Covek ocenjuje gume posle par krugova, ulje posle par obrtaja radilice, za akumulatore mu zbog slozenijih algoritama vec treba malo vise, 2-3 dana.

Posted (edited)

Uz ovaj vremenski cajtnot uspeo da zamenim gume konacno, zavrsio u 17:45.  Stigao sam oba seta da isperem sa unutrasnje strane i skinem onu prljavštinu od kočionih pločica, blata i svega što se sakupilo.

IMG_20200424_152741.jpg

IMG_20200424_152734.jpg

IMG_20200420_172353.jpg

Edited by Axic

Sedma godina sa Puntom prođe, 170.000 na satu, 19.500 dinara registracija i ništa drugo vredno pomena. Do sada za 7 godina prešli cca 45.000 km od kupovine. 

Dopunih kilmu posle 5 godina valjda, više se i ne sećam kad sam je poslednji put dopunjavo. Jedva da je nešto bilo u sistemu i počelo je sve slabije da hladi pa se sad za 2.500 dinara ponovo hladimo.