Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Dobili smo ponudu da se automobil registruje preko prodavca i zaista je sve odradjeno vrlo brzo  a cena je skoro ista kao da sam licno otisao u agenciju u kojoj je za taj automobil najjeftinija ponuda. Platili smo oko 24000,00 RSD (1000,00 skuplje nego da smo se mi bakcali sa time).

Meni ovo nije jasno ili ti deluje mi skupo Ja sam pre pet dana platio sve upltnice 22020 dinara bez agencije za auto od 16300€. Logičnije bi bilo da je za jeftiniji auto jeftinija registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima cena registracije osnovnog osiguranja sa cenom kola?

Tu se ne gleda koliko auto kota nego godiste kubikaza i kilovati. Nije to kasko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze cena auta. Gleda se kubikaža i snaga i na taksama i na osnovnoj polisi. Mada i meni deluje dosta. Možda je uzeo kasko na rate, pa je i to uračunao u registraciju.

Preteče me sh@rance

Edited by daredevil011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Sad je skup grad hebi ga. :-) otud tolika cena registracije. Mada sam ja platio nesto manje, oko 21.000 ali nisam siguran,pise negde na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Pa da, kao sto su cene razlicite od grada do grada, tako je i u Novom Sadu, imamo vise agencija gde se cene prve registracije za 500L benzin 1.4 (2013) 75KW krecu od 22100,00 (neproverene agencije) do 22800,00 (proverene) a mi smo platili oko 23900,00, tj. da lismo tih 1000,00 din vise, mi smo bukvalno samo dosli po registrovan auto.

Dan1: dao kaparu, podneo zahtev za kredit

Dan2: legao kredit i platio ralizku za ucesce + za registraciju

Dan3: platio kasko i otisli po auto koij je naravno bio spreman.

Za malo vise od 48h sve gotovo. Moze li bolje? :)

 

Inace, vidim da u Novom Sadu ima sve vise ficka 500L i to u raznim kombinacijama. Do pre 2-3 nedelje vidjali smo po 1 na par dana a sada dnevno vidimo i po 4-5 razlicitih boja (ima dosta i bicolore-a), ali jos nisam video zuti treking sa belim krovom!

 

@ Acikota : eh Subotica nije daleko, moracu doci da me provozas makar jedan krug, ako mi zena dozvoli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ masterJoda

Reci zeni da ce te provozati moj mouz (ako ce joj biti lakse)  :innocent:

Kako ste uspeli da resite "raspored" voznje (ako i vase lepse polovine voze)?Mi razmisljamo da uvedemo ili satnicu ili parni-neparni dan ili.... :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@masterJoda

 

Posto sam ja "mouz", nemam nameru da te vozim. Dodji druze i sam se provozaj i probaj, ali kada dodje auto... :crybaby:

 

P.S. Forumi su sjajan nacin da komuniciras sa suprugom, pogotovu iz firme   :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u NS video belog..sa roze krovom! Sigurno folija ali roze!!! :huh:
Disclaimer: vraćao sam se sa pregleda kod očnog, možda sam utripovao :blink:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izgleda katastrofa, pogotovu guza, gde dolazi do izrazaja kombinacija crveno i roze *nose samo koze  :ice:  :hrhr:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na ovo:

Užas! Da, to je taj :-)

Uzgred..zvao sam da vidim za ratkapne, posto mi maznuli na parkingu jednu. Ne znaju cenu... Da posaljem broj šasije pa ce da provere...treba poručiti.... Za plastične ratkapne :-)

Kupio preko oglasa, plaćanje i preuzimanje lično, 50m od parkinga gde mi nestala moja :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Uzgred..zvao sam da vidim za ratkapne, posto mi maznuli na parkingu jednu. Ne znaju cenu... Da posaljem broj šasije pa ce da provere...treba poručiti.... Za plastične ratkapne :-)

Kupio preko oglasa, plaćanje i preuzimanje lično, 50m od parkinga gde mi nestala moja :-)

 

Zar nisu ratkapne srafovima pricvrscene na tocak? (na mom puntu jesu pa sam pomislio da je i ovde takav slucaj)

Cekaj, stvarno si kupio ratkapnu preko oglasa ili se zezas?

A za broj sasije... mislim oke ako ne znaju cenu, neka provere, ali ako za ratkapne treba broj sasije onda ce za neke ozbiljnije stvari traziti da vadimo krv i piskimo u bocicu : - )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ratkapne se skidaju samo ako se malo jace povuce... :smoke: Tako da je najbolje da se stave one vezice da ne spadnu. 

Nemojte pokusavati da im skinete onaj crni čep, to jedino na alufelnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na ovo: 

 

cxca37050.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=364130743689531&set=a.364130673689538.1073741832.207205066048767&type=1&theater

 

...inace smo danas bili do auto kuce i covek nam rece da fabrika pocinje tek u ponedeljak da radi. Sta bi sa onim da pocinju 21.08. ?!?!

Fabrika radi od 21. zvanicno. Mozda je on mislio za pocetak isporuke po auto kucama i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta fali tom rozo belom, neki hoce da budu zapazeni i jedinstveni a ne ko svi, crveni. Ovaj niko nema, sem tog ili te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mislis na ovo: 

 

cxca37050.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=364130743689531&set=a.364130673689538.1073741832.207205066048767&type=1&theater

 

...inace smo danas bili do auto kuce i covek nam rece da fabrika pocinje tek u ponedeljak da radi. Sta bi sa onim da pocinju 21.08. ?!?!

Fabrika radi od 21. zvanicno. Mozda je on mislio za pocetak isporuke po auto kucama i slicno...

 

a izgleda da FAS misli i na KONTRASHE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis zbog kombinacije krova nije tacno, u fabrici nema proizvodnje ove kombinacije boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i neka moja iskustva sa novim fićom. Uzeo sam benzinac 1.4 + TNG, bež boje i za sada samo pozitivna iskustva. Auto je kupljen u Kragujevcu (Nikom auto) i sve je bilo korektno sa njihove strane. Auto isporucen u dogovorenom roku, bio bi i ranije ali se malo čekalo oko ugradnje plina i atesta. Što  se tiče boje, čim smo ga ja i supruga ugledali u kappuccino boji na internetu nije bilo sumnje u izbor i nismo pogrešili (još ispalo da se boja ne doplačuje :thumbup: ). Ona prašina i prljava kiša se vide mnogo manje u odnosu na druge boje, naročito u odnosu na prethodni crveni yugo. Prosečna potrošnja je oko 7,2 l/100km plina, mada to u mnogome zavisi od stila vožnje, kada vozi moja žena ta potrošnja je 6l (prati one strelice za promenu brzine). TNG radi besprekorno od početka i zasada nema problema. Što se tiče pokretljivosti, auto nije za sportsku vožnju ali kada se nagazi ide, po meni, odlično. Prtljažni prostor solidan, naročito me oduševila mogućnost da se zadnja klupa pomeri napred i dobijem ekstra prostor, naročito kada sam prevozio neki kompresor od 50l u kutiji koja idealno legla u gepeku, tada sam bio extra srećan. Auto je, po meni, trenutno best buy. Čestitam svima koji su kupili fiću i da ih dobro služi još puno godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6l - sa'ce Springboy da izvrsi harakiri. Nemoj Springboy, zaboravili su 1 sipanje (ili voze iza Dejice) :p


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6l - sa'ce Springboy da izvrsi harakiri. Nemoj Springboy, zaboravili su 1 sipanje (ili voze iza Dejice)  :p

 

:hrhr: Samospaliću se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...