Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

...

Dakle, ono što sam znao i pre to znam i sada :question: .

...

Upravo se i ja tako osecam posle svake posete dileru... ali, ruku na srce, iz nekog nepoznatog razloga osecam se bolje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ata, zaista ne mogu da verujem da još nisi dobio uputstva. Pa po zakonu moraš za običan toster ili fen za kosu da dobiješ uputstvo na srpskom, a ne za auto!!!.... Osim ako se u međuvremenu zakon nije promenio...

Sve je to super, ali Fiat nije još ubacio 1.6 mjet u uputstvo, tako da sam ga dobio ali je neupotrbljivo za dosta stvari.

Ata, ako iskamčim novo, daću ti ja moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga I na telefonu, tako da ga imam u svakom trenutku sa sobom, al papir je papir... pored njega nisam dobio ni nalepnicu na poklopcu goriva ma kojoj pise sta trosi, pa me na svakoj pumpi pitaju sta trosim, vec me nervira, kazu da treba da se obratim dileru, on fiatu da posalju, jer ne mogu direktno meni da posalju, a nikako da stignem.

Evo Bojane slozili smo se I oko druge stvari... ;)

Bolje je imati Hard copy nego soft...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući postove kolega koji su imali sreću i dobili fićka, zaključio sam da su neki dobili policu za naočare, a neki rukohvat kod vozačkog sedišta. Naravno da bih ja želeo da dobijem policu za naočare, jer ne vidim neku svrhu od rukohvata kod vozačkog sedišta.

 

Pitanje: Da li je moguće nazvati dilera ili Fiat Ciao i tražiti da mi se u auto ugradi polica za naočare, a ne rukohvat? Ima li neko na forumu ko je tako nešto uradio, pa da prenese iskustva?

Edited by PeđaB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisam na forumu našao odgovor na sledeće pitanje (imao sam nameru, a zaboravio da ga postavim u prethodnom postu):

 

Pošto sam uzeoo samo prvi paket opreme, a nameravam da ugradim parking senzore i maglenke u Stojanovu, odmah kada dobijem auto, da li se u tom slucaju gubi Fiat Ciao garancija, tj. da li garancija prelazi na dilera (što ne želim da mi se desi)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PeđaB

Ne bi smeo da izgubis garanciju, jer ugradjujes originalne deleove u ovlascenom servisu. Za senzore sam 100% siguran jer sam licno pitao, a za maglenke, posto nisam pitao, siguran sam 98% :-)

P.S. Sada sam tek video prethodno pitanje. Na zalost, mislim da ne mozes nikako da utices na te stvari. Cak neces znati ni koje ces gume dobiti dok auto ne dodje, ali na srecu daju odlicne pneumatike, pa ti je sve jedno. Iskreno, sve mi je to malo glupo, jer zbog popusta od 3000e, ponasaju se kao da nam auto daju za dzabe. U fazonu, dobices sta stigne...

Cak imamo primer na forumu gde je Deda Jung dobio skroz pogresne felne, a covek nije ni uzeo auto sa subvencijom?!

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je priče da ne mogu da se ugrade maglenke naknadno, tj da košta jezivo mnogo jer je neka komplikacija i moraju OEM. Sećam se da sam negde na forumu ovo pročitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam citao na forumu o maglenkama, ali imaju ih u ponudi za 150e kao opcija za sve pakete opreme. E sad, ako ovaj nas nacionale pravi problem, ali on ima valjda pop star paket opreme (ili je najblizi tom paketu). Mozda i gresim...

Ma ne treba lupati glavu, vec to treba da pitas ljude u Stojanovu, jer ce ti oni dati najtacniju informaciju.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pavaobg

Ne možeš pojedinačno da dodaš maglenke i parking senzore, već moraš da kupiš ceo paket 2 (tako mi je rečeno u Stojanovu).

Kada sam naručivao auto računao sam da što jeftinije prođem (kao uostalom svi) i tada mi je izgledalo da mi parking senzori i maglenke nisu baš neophodni. Naročito nisam želeo sada, pred zimu, da kupujem alufelne, jer računam da će biti lepo ponoviti fićka na proleće (i produžiti doživljaj za par meseci), a i izbor alu felni će do tada verovatno biti bolji sa pristupačnijim cenama (naravno u obzir dolaze nove i polovne).

No međutim 5 dana posle sam se pokajao. još 5 dana razmišljao, a sada se bojim da menjam narudžbinu, jer to povlači sa sobom i pomeranje rokova isporuke, koji su i ovako apsolutno nedefinisani :thumbdown:

 

Raspitao se u međuvremenu u Stojanovu i stvari stoje ovako:

180Eur -  maglenke sa ugradnjom.

180 Eur - parking senzori sa ugradnjom

Ne gubi se Fiat Ciao garancija, tj. sve ostaje isto jer su original delovi i ovlašćeni servis.

Edited by PeđaB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio ako zelis popust ne mozes naruciti od fabrike gomilu opcija - al mozes naknadno mnogo toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je malo iznenadila cena koju su mi rekli, jer sam znao za tu cenu od 120e. Cinjenica da ih nisam pitao, zasto je sad 180e, ali mogu da pretpostavim da su uracunali (pored ugradnje) jos i farbanje senzora, jer su spominjali da ce za to trebati jedan dan da se farba osusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma izgleda da je u pitanju neki dogovor između dilera! Svi sada traže 180e, a iste takve su ugrađivali za 150e. Čak mislim da je počelo šišanje, jer kada sam se prvi put interesovao za farbanje krova kod dilera (varijanta: kupovina samo osnovne crne boje, a da diler ofarba), cena je bila 300e, a kada sam došao za nedelju dana, već je farbanje bilo 350e (tada nisam ni pitao za parking senzore i maglenka). Zbog toga sam se odlučio za bikolore. Em je razlika između farbanog belog krova i original bikolore postala samo 150e (farbanje: crna farba-200e + krov-350e, bikolore: 700e), em bikolore ulazi u kredit. Razlika ni ne postoji, ako neko hoće metalik boju i bikolore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio do dilera da se raspitam o napretku porudzbine, i jako sam se smorio. Ne da se  status nije promenio (od 26.08. je "status 10") vec nikome nije jasno sto se ne isporucuju trekking i living modeli. Znaci, do daljnjeg - nemamo pojma. Prilicno me je deprimirala ova informacija i poceo sam sad stvarno da razmisljam o odustajanju, mada nemam podrsku od zene... Znam da su drugi i duze cekali, ali im je totalno degenska logika da ti nikakvu informaciju o rokovima ne mozes sa sigurnoscu dobiti. Pa ne kupujem cokoladicu od njih, hocu da im ostavim 14000e. Ej bre 1/3 cene stana koji cu ceo zivot da otplacujem, a (kada sam ga vec spomenuo) u koji sam se uselio sve sa kupovinom namestaja za manje od mesec dana. Posle vise od mesec dana cekanja, ja ne znam kada uopste planiraju da ga sklapaju. Zbog ove kupovine sam otkazao more, pomerio godisnji, rezervisao Zlatibor za kraj meseca, a ne znam ni da li cu ga dotle i dobiti, a kako stvari stoje cisto sumnjam. To je jos ekstra gubitak para, a i godisnji mi je zlata vredan. Drugar mi nudio pomoc da dodje do informacije, a znam da ima dobre kontakte svuda (vezano za auto industriju) i jedino sto je uspeo da sazna - garantuju do kraja meseca, a saznao sam jos i da auto nije narucen 02.08. kada smo da likaparu, vec tek 13.08.2013. godine. Dotle je doslo da sam poceo da gledam i druge proizvodjace.

 

Bas sam se raspisao (raskukao) i nije mi zelja da vas smaram, ali bas sam puko. Ajd, mozda i preterano dramim i sve bude ok, ali...nada poslednja umire. Poenta - mnogo su bre ovi u FAS-u neozbiljni!  :angry:

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...