Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

@ PedjaB

Da budemo malo precizniji za statuse- Deda Jungov post na strani 59 ove teme :book:



:-) 

Preteche me muz 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka bi bila fora da ga oboje predstave.

I da vas utešim, vreme potrebno da ga proizvedu je verovatno jedan dan, stoga nije strašno što je još uvek status 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako. S' obzirom da sam igrom slucaja srecom naleteo na ovaj forum, a da cu uskoro postati ponosni vlasnik Fice 500 L 1.4 benzinca ,da se zapljunem ovde. Narucio sam preko AK Rakovica mog novog ljubimca ( Nacionale), sa oba paketa opreme , a s' obzirom da se to desilo u julu, zbog kolektivnih odmora autic bi trebao da stigne izmedju 7-og i 14-og oktobra u salon. Polozio sam kaparu od 300 evra ( barem su trazili kao neophodno ) i sada jedino sto mogu da cekam. Hvala bogu, pa sam poslom vezan uglavnom za inostranstvo, pa mi nece tesko pasti cekanje istog, zato sto se u Srbiju vracam pocetkom oktobra.

Izbor je pao na crvenu pastelnu boju ( ostao sam veran cedu YUGOslovenske industrije :laughing:  ), a sto se tice paketa opreme, to kad se razvuce na ove rate mesecno izpadne 20-ak do 30-ak evra vise sto je podnosljivo.

Planiram da  odradim i Kasko osiguranje kod DDOR-a ( koliko sam primetio najpovoljnije- bilo bi dobro da mi neko od vas potvrdi to jos jednom).

E sad sto se tice onih pokloncica, zamolio bih one koji su uzimali auto u AK Rakovica da mi napisu sta su dobili i na koji nacin; da li da dizem dreku i viku radi patosnica i tog priveska ili kita za prvu pomoc, ili da na lep nacin zamolim da mi to poklnone prilikom preuzimanja automobila.

Takodje , interesuje me , procedura vezana za registraciju. Sta preporucujete? Registracija u AK Rakovica ili eventualno da to sam odradim, da li postoji razlika u ceni i ako postoji kolika je.

S' obzirom da sam poslom vezan za Tursku, a da jedva cekam da preuzmem Ficu, primetio sam da turci mahom uzimaju FICU. Cesto ih vidjam po putevima, cak su istaknuti i na ulici kao deo promotivne kampanje. Uglavnom su ovde automobili u bicolore varijanti da libeli sa crnim krovom ili obrnuto.

Dosao sam do jednog momka koji radi u fabrici na montazi. Ono sto mi je on rekao da bukvalno spava u fabrici i da se desava da proizvedu po 700 automobila dnevno, tako da prodaja ide dobro. Ako on laze mene, ja lazem vas.

U svakom slucaju, zamolio bih novopecene vlasnike Fice da napisu utiske o nasem novom zajednickom ljubimcu. Kada stigne u moj posed, bicu rad da okacim par fotki i da napisem par redova o tome kako mi se cini. Pozdrav za sve. Bojan

Edited by Bojan Palilula

Share this post


Link to post
Share on other sites

AK Rakovica je pretpostavljam AK Kompresor u Rakovici.

Dobićeš od njih papir s tehnočkog, ako stigneš u radno vreme tehničkog mislim da kod njih možeš da završiš i sve uplatnice i obavezno osiguranje, a onda pravac SUP po tablice. Ja sam papire sa tehničkog pokupio posle kraja radnog vremena tehničkog tako da sam uplatnice i osiguranje zadvršio u Dunav osiguranju i odmah u LJermontovoj uzeo tablice.

 

Moje iskustvo je DDOR nije najjeftiniji za kasko. Meni je u Vineru ispalo jeftinije par hiljada dinara.

 

 

Hmmmm,Captur..........Sto ga spomenu?Sad cak i ja pocinjem da se premisljam

Juče smo ceo dan bili zajedno drug sa Captur-om i ja sa L-om i moje poređenje je da L ima neuporedivo više mesta u kabini, a Captur kvalitetnije urađen enterijer ( Captur je bio u dobroj opremi sa ogromnim ekranom, ksenonima...) Motore je glupo porediti jer su različita kategorija. On sa 0.9 turbo benzincem nije mogao da me prati nigde osim u gradu.

 

 

Pavaobg,
Da li ja to dobro vidim, da je tvoj fićko crni sa belim krovom? Ako je tako, molim te da okačiš koju sliku(naravno kad budeš u prilici), jer sam istog takvog i sam naručio, a nisam ga video uživo (u salonu su samo bili čisto crni i test grafit sivi sa belim krovom). Hvala, unapred.

Tamno sivi metalik sa belim krovom. Okačio ti je Bojan link ka mojoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dosao sam do jednog momka koji radi u fabrici na montazi. Ono sto mi je on rekao da bukvalno spava u fabrici i da se desava da proizvedu po 700 automobila dnevno, tako da prodaja ide dobro. Ako on laze mene, ja lazem vas.

U svakom slucaju, zamolio bih novopecene vlasnike Fice da napisu utiske o nasem novom zajednickom ljubimcu. Kada stigne u moj posed, bicu rad da okacim par fotki i da napisem par redova o tome kako mi se cini. Pozdrav za sve. Bojan

 

Ima ih i na forumu. :thumbup:

A, dva puta tokom Juna smo bili u poseti fabrici:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=58925&p=915692

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Juče smo ceo dan bili zajedno drug sa Captur-om i ja sa L-om i moje poređenje je da L ima neuporedivo više mesta u kabini, a Captur kvalitetnije urađen enterijer ( Captur je bio u dobroj opremi sa ogromnim ekranom, ksenonima...) Motore je glupo porediti jer su različita kategorija. On sa 0.9 turbo benzincem nije mogao da me prati nigde osim u gradu.

 

Pajo,da li si siguran da je Captur kvalitetniji...milosabs je ovde cisto da znas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pajo,da li si siguran da je Captur kvalitetniji...milosabs je ovde cisto da znas

 

Koliko sam ga gledao, a sedeo sam u njemu par minuta meni deluje da jeste, možda ne kvalitetniji, ali je drugačiji u smislu da se meni sviđa. Nisam gledao zazore između plastika i sl, ali kad sam seo bio sam jako prijatno iznenađen. Potpuno je drugačiji od L-a. Drugačije se sedi, drugačiji je položaj, sve je drugačije. Mnogo je sportskiji osećaj, a to je ono što meni fali u L-u. Ponavljam da se radi o primerku sa puno opreme, pa i to doprinosi utisku, ali kad je ponuda prostora u pitanju ne razlikuje se drastično od Clia i to ne može da parira L-u ni u snu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pajo pipni plastiku,ko da su ga deca sklapala.Kvalitet plastike je jako cudan jer Reno koristi tzv reciklirane materijale,slicna je onoj kao u proslom Yaris-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako. S' obzirom da sam igrom slucaja srecom naleteo na ovaj forum, a da cu uskoro postati ponosni vlasnik Fice 500 L 1.4 benzinca ,da se zapljunem ovde. Narucio sam preko AK Rakovica mog novog ljubimca ( Nacionale), sa oba paketa opreme , a s' obzirom da se to desilo u julu, zbog kolektivnih odmora autic bi trebao da stigne izmedju 7-og i 14-og oktobra u salon. Polozio sam kaparu od 300 evra ( barem su trazili kao neophodno ) i sada jedino sto mogu da cekam. Hvala bogu, pa sam poslom vezan uglavnom za inostranstvo, pa mi nece tesko pasti cekanje istog, zato sto se u Srbiju vracam pocetkom oktobra.

Izbor je pao na crvenu pastelnu boju ( ostao sam veran cedu YUGOslovenske industrije :laughing:  ), a sto se tice paketa opreme, to kad se razvuce na ove rate mesecno izpadne 20-ak do 30-ak evra vise sto je podnosljivo.

Planiram da  odradim i Kasko osiguranje kod DDOR-a ( koliko sam primetio najpovoljnije- bilo bi dobro da mi neko od vas potvrdi to jos jednom).

E sad sto se tice onih pokloncica, zamolio bih one koji su uzimali auto u AK Rakovica da mi napisu sta su dobili i na koji nacin; da li da dizem dreku i viku radi patosnica i tog priveska ili kita za prvu pomoc, ili da na lep nacin zamolim da mi to poklnone prilikom preuzimanja automobila.

Takodje , interesuje me , procedura vezana za registraciju. Sta preporucujete? Registracija u AK Rakovica ili eventualno da to sam odradim, da li postoji razlika u ceni i ako postoji kolika je.

S' obzirom da sam poslom vezan za Tursku, a da jedva cekam da preuzmem Ficu, primetio sam da turci mahom uzimaju FICU. Cesto ih vidjam po putevima, cak su istaknuti i na ulici kao deo promotivne kampanje. Uglavnom su ovde automobili u bicolore varijanti da libeli sa crnim krovom ili obrnuto.

Dosao sam do jednog momka koji radi u fabrici na montazi. Ono sto mi je on rekao da bukvalno spava u fabrici i da se desava da proizvedu po 700 automobila dnevno, tako da prodaja ide dobro. Ako on laze mene, ja lazem vas.

U svakom slucaju, zamolio bih novopecene vlasnike Fice da napisu utiske o nasem novom zajednickom ljubimcu. Kada stigne u moj posed, bicu rad da okacim par fotki i da napisem par redova o tome kako mi se cini. Pozdrav za sve. Bojan

 

Jesi li uplatio full kasko sa ucescem u steti ili bez ucesca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo ja sa novim pitanjima.

 

Da li se u paketu nacionale, dobijaju i zatamnjena stakla? Mislim na ona koja reduciraju UV zračenje, a ne na ona koja blokiraju pogled u unutrašnjost vozila (mada verovatno i ona blokiraju UV zračenje). U nekom katalogu dodatne opreme sam našao da se zatamnjena stakla doplaćuju 100e. Ako je status narudžbe 10, onda bi bilo logično bilo da još uvek mogu da doplatim za zatanjena stakla, ukoliko to pravilo važi za nacionale. Ima li uopšte neko iskustva sa naknnadnim izmenama narudžbine, dok je ova bila u statusu 10 i kakve je to efekte imalo po rokove isporuke? Ako postoji takav forumaš, bio bih mu zahvalan da iznese iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi imamo neko minimalno zatamnjenje, ali to se odprilike sad radi i na puntu,vece tj. primetno zatamnjenje je na trekking verziji. a sto se izmena, u salonu su mi rekli da svaka izmena vraca cekanje na pocetak. zovi call centar i pitaj. 

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

PeđaB, ako si naručio Nacionale ni ne možeš da dokupljuješ fabrički zatamljena stakla niti bilo šta drugo od dodatne opreme iz kataloga. Jedino ona dva paketa opreme. Bar je tako bilo kad sam ja kupovao, ti svakako pozovi pa se raspitaj.

Edited by TinkyWinky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo zvanicno od FAS-a u vezi "statusa":

"Sami statusi u proizvodnji modela 500L mnogo ne znace jer nase trzitste je pod prioritetom te se isti od porudzbenice do prozivodnje mogu promeniti za 2 dana."

Definitivno mi je potvrdjeno da sam "u sistemu" u FAS-u tek od 13.08., odnosno 11 dana nakon sto sam porucio vozilo, tako da ljudi, trazite broj porudzbenice i sami proveravajte. Ocigledno ovi u AK mogu nesto da muljaju. Iskreno, bas sam se razocarao u Stojanova, jer u Subotici nisu imali ni jedan razlog da odlazu, a i od njih nije to ni zavisilo. PeđaB ovo se trenutno tebe najvise tice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-) odlucio sam da predjem u zen fazu, jer od mene definitivno nista ne zavisi. Iskreno, sta bi dobio da sada dizem galamu, najvise sto mogu je da drugima skrenem paznju. Inace, danas ih je (Stojanov) zena savatala na facebook-u i pitala za porudzbinu i prave se ludi i upucuju nas na naseg dilera. Sta reci...

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

patosnice, sigurnosne šrafove... :thumbup:

 

Iako znam da ne bi ništa promenilo u smislu vremena isporuke, veruj mi da bi me zapamtili vrlo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno protiv AK "Annus" iz Subotice ne mogu nista lose da kazem. Moram da ih pohvalim da su jako aktivni sto se promocija Fiat vozila (pogotovu 500L) tice i po tome bi mogle da im pozavide i "velike" AK iz Bg i NS. Danas smo dobili dve lepe solje za kafu sa oznakama Fiat i 500L. Nakacio bi vam slike ali mi je preko ipad-a komplikovano. Sto se njih tice, trude se koliko mogu, a preko njih smo nasli kupca za Stila.

Nesto mi je palo na pamet da bi mogli da ovde ostavljamo insajderske informacije o vozilima na lageru "nasih" AK, pa ako nekome treba bas takav auto da ne ceka mesecima, jer AK bas nisu medjusobno kolegijalne da kupca upute u salon gde je na raspolaganju zeljeni auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...