Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

kada su ljudi pricali o avgustu mesecu kao losem mesecu za kupovinu mi, tj. vi im niste verovali. jednostavno u fabrici je skoro sve bilo veoma usporeno, da ne kazem ukoceno celih mesec dana. pogotovo ste hendikepirani vi sa tim novim modelima. sve sto budete cekali do 60 dana budite srecni, a kad vam stigne auto sve muke cete zaboraviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je vecina postova kuknjava za kasnjenje u isporukama, a mi s pocetka akcije nismo ni imali gde to da procitamo a jos su nam obecali 25 dana rok, otkud vama nakon svega takav optimizam :question:

 

ali dobro, zaista se sve brzo zaboravi a onda sreca, radost, uzivancija  :fun: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put kupujem nov automobil, pa ne znam da li su i drugi proizvodjaci tako neozbiljni, ali ovo je totali bezobrazluk. Ako je ista prica sa Skodom, Daciom, Fordom, i sl. onda povlacim sve receno.

Sve cu zaboraviti ako auto stigne do 26.-27. septembra, u suprotnom ce mi propasti godisnji odmor, a to ne zaboravljam lako...

 

A sto se tice njihovog godisnjeg, zasto bi mene kao kupca to interesovalo. Zasto su primali naudzbine? Sto odmah nisu rekli da je rok isporuke 60 dana i vise? Pa njihovo je da organizuju posao, ali mi se sve cini da im je vaznije da ispostuju druga trzista, a nas ko j...e. Opet da napomenem, ne kukam ja na rok isporuke - vec na nedostatak pravih i tacnih informacija o istoj. Totalno nepostovanje kupca, ali cuti jadnice i trpi jer za bolje nemas pare... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosli u Srbiju... kojom god oblasti da se covek bavi uvek mu neko podmece klipove pod tockove. Najcesce ne namerno, vec: neznanjem, lenjoscu, neodgovornoscu... slozenom administracijom, neefikasnim drzavnim aparatom... jel dosta?)

Nemojte da se ubedacite, ako zelite da nesto postignete morate se naoruzati strpljenjem I debelim zivcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put kupujem nov automobil, pa ne znam da li su i drugi proizvodjaci tako neozbiljni, ali ovo je totali bezobrazluk. Ako je ista prica sa Skodom, Daciom, Fordom, i sl. onda povlacim sve receno.

Sve cu zaboraviti ako auto stigne do 26.-27. septembra, u suprotnom ce mi propasti godisnji odmor, a to ne zaboravljam lako...

 

A sto se tice njihovog godisnjeg, zasto bi mene kao kupca to interesovalo. Zasto su primali naudzbine? Sto odmah nisu rekli da je rok isporuke 60 dana i vise? Pa njihovo je da organizuju posao, ali mi se sve cini da im je vaznije da ispostuju druga trzista, a nas ko j...e. Opet da napomenem, ne kukam ja na rok isporuke - vec na nedostatak pravih i tacnih informacija o istoj. Totalno nepostovanje kupca, ali cuti jadnice i trpi jer za bolje nemas pare... 

kod drugih proizvodjaca bi i vise cekao. pozovi bilo koji salon i pitaj koliki je rok isporuke za auto koji nemaju na stanju. moj drug je cekao mitcubisi lansera duze od 3 meseca. koliki su tebi rok uopste dali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko su ti rekli da je rok isporuke? Meni su početkom jula u ugovoru napisali 60 dana. Znao sam da će auto stići mnogo ranije, ali su mi objasnili da su od FAS-a dobili taj podatak i da to moraju da stave.

 

Nemoj se nervirati. Nema vajde. Nisu ni drugi mnogo bolji. Znam slučajeve da su vozali ljude nedeljama nakon isteka roka. Čuvaj živce i sačekaj. Sve ćeš zaboraviti kad stigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala vam na podrsci.

 

Ma nikakav ugovor nismo potpisivali, a receno nam je sredinom septembra, sto sam primio "zdravo za gotovo" i na osnovu toga organizovao svoj zivot. Taj deo mene j..e. U prepisci sa FAS-om, rekli su mi 60 dana i to bi mi zavrsilo posao da je narudzbina u fabriku stigla 02.08. kada smo ustvari i narucili auto, a ne 13.08. iz ko zna kakvog razloda. 

 

Bilo bi lepo da ispadnem magare i isporuce mi auto do (recimo) 20.septembra, ali trebalo mi je malo da se "izduvam" jer sam skroz :rant:

Blago vama...

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi da pošalješ FAS-u mail i da ih priupitaš šta se dešava ako ti auto ne stigne u roku od 60 dana od dana kaparisanja? Čisto da izvršiš pritisak. Znam da neće pomoći, al nemaš šta da izgubiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam im danas jedno pisamce i bas me interesuje kakav ce biti odgovor. Ma ako ne dodje do kraja meseca, onda mi je sve jedno - propade mi skroz GO.

Sada kada sam vam se iskukao, mnogo mi je lakse :-)

Danas sam u afektu pregledao ponudu vozila drugih proizvodjaca u ovom cenovnom rangu i mogu vam reci da je Fiat 500L sa ponudjenom opremom i cenama ubedljivo najbolji i najracionalniji izbor. Naravno u svom segmentu, ali kao da vi to niste i pre znali ;-)

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imaju u salonu 3-4 komada koje sutra mogu da izvezem... a sto se lepote tice, i da je na klocnama i sav izguzvan, moj ficko bi mi bio najlepsi na forumu :-)

P.s. Zena mi je uzela komp u ruke i cisto da znate, sve sto bude napisala - laze! :-)

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj muz  :up:  je toliko ocajan da je u trenutku potpune iracionalnosti cak predlozio da,ukoliko auto ne stigne do kraja meseca,odustanemo i kupimo Daciu Sandero Stepway (kao -lici  :wallbash:  ).Sreca moja pa sam ja ta koja podize kredit  :devil:

Morala sam da ga malo drukam

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam (a i drugi na forumu) gledao Stepway, ali za ove pare definitivno 500L. Ja sam čekao 75 dana, a obećavano 3 puta od strane FAS-a pa ništa... Samo strpljenja. Isplati se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stepway jeste iracionalno ali Yeti Adventure ili Renault Capture ... da se čovek zamisli :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kriv je prodavac za to sto je auto porucen tek 13.08. A za sve ostalo je FAS. I ja sam gledao druge. Ali dzabe je. Ne menjajte nista. Ostaje vam samo da se nervirate dok ne stigne. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

captur...lep ali totalno razocarenje unutra,od izgleda table do kvaliteta plastika.500 l trekking je 100 u glavu za Captur-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo u off sa Capture-om, ali kada se sve stavi na papir, najmanje bi mesecno morao da dajem 50-60 evra vise, a i ko sto zunto kaze, enterijer nije bas na nivou 500L-a. Tako da...

 

..Ostaje vam samo da se nervirate dok ne stigne. :D

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@erdelja

Drug naručio Škodu Oktaviju, rok isporuke tri meseca. Samo strpljivo, i ja sam čekao duže jer nisam uzeo Nacionale ali mi nije žao.

Samo strpljivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erdelja,

Potpuno kontam tvoje nestrpljenje. Ja čekam tek dve nedelje i strpljenje mi je već na izmaku. Ako ti je za utehu, u Stojanovu su pristali da potpišu da je rok isporuke 40 dana(za mog fićka, koji je naručen 26. 08), a ako su pristali da tako nešto potpišu onda je verovatno 40 dana neki siguran rok isporuke. Dakle, 13.08. + 40 dana i tvoj žućko je tu, najdalje do ponedeljka, 23. 09. Usput, da te pitam da objasniš, nama koji tek počinjemo čekanje, šta znači "Status narudžbe 10".

Pavaobg,

Da li ja to dobro vidim, da je tvoj fićko crni sa belim krovom? Ako je tako, molim te da okačiš koju sliku(naravno kad budeš u prilici), jer sam istog takvog i sam naručio, a nisam ga video uživo (u salonu su samo bili čisto crni i test grafit sivi sa belim krovom). Hvala, unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PeđaB

Deda jung je u ovoj temi zakacio sa nekog britanskog foruma sledece:

These status are as follows.

10 : Heavy Variability, Confirmed Order. Fiat has your order but it can still be changed

13 : Light Variability, Confirmed Order. This is the point where only limited changes to your order can now happen.

16 : Fixed, Confirmed Order. your order is now fixed and can no longer be changed with regards factory spec.

20 : Built, Fairly self explanatory.

30 : Shipment, At dock waiting to get on a boat.

35 : Transit, On the water bobbing along to the UK

40 : Arrived, At the docks in good old Blighty

45 : Ready, Car is waiting for collection by transport company.

50 : With Delivery Instruction, Delivery instruction has been sent to transport company.

55 : Goods Out, Car is on a transporter on its way to your dealer

60 : Arrival at Dealership, Yay! From Status 60 till you pick up your car is now dependent on what dealership options you have, how efficient your dealer is and when you want to pick it up.

Sto znaci, nas interesuju 10,13,16,20 i na kraju 60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...