Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Da li paket nacionale podrazumeva i ladicu iznad vozacevih vrata,ja sam dobio obican rukohvat.Auto je inace odlican,1.6mjet ide fenomenalno,prostora sasvim dovoljno za nas cetvoro,paket 1 vredi uzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

500_L_potro_nja.jpg

Druga kolona kilometraža, treća cena u din, četvrta cena u evrima.

I neću više, stvarno... :whistle:

@pedjaana

Iznad vozačevih vrata bi trebalo da si dobio kutiju za naočari.

Edited by springboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam dobio kasetu za naočare nego običan rukohvat.

 

EDIT  Hoće li neko da mi objasni ovo ludilo sa brojem vazdušnih jastuka? U uputstvu i specifikaciji piše da lh ima 6, a u realnosti ih ima 8 - 2 prednja, 2 u sedištima, 2 zavese u B stubovima i 2 zavese u C stubovima.

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema u A stubovima, a i ne znam čemu bi služili. Zavese u B stubovima su za vozača/suvozača, a u C za putnike pozadi. Si siguran da se uvek zavese sa jedne strane tretiraju ako jedan jastuk ili je to od proizvođača do proizvođača? Dosta sam siguran da je npr Corola Verso reklamirana da ima 9 km, a setup je bio isti kao u L-u plus jastuk za noge vozača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sluze kao deo zastite za vozaca i suvozaca, kao deo celine, Lybra ih ima.

 

Tako bi trebalo da se obelezava iako nije logicno, pa je sasvim razumljivo da ako neko ima celom duzinom to naglasi da bi se razlikovao od onih koji nemaju, iako ne rade to svi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:hrhr: izgleda da im nestalo polica za naocare, pa sad stavljaju rukohvate

Ja evo mesec dana se pitam da li sam sanjao kad sam u Stojanovu sedeo u Nacionale da je auto imao kutiju za naocare.... Mislim bas bezveze, koji ce vozaču rukohvat. Ovo za naocare bas korisno.

Sent from HP Touchpad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ima kutiju za naocare, ali vidim da I na modelima za americko trziste nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanjce-kada ste porucili auto,da li ste dobili neki papiric,ili ste samo dobili potvrdu o iznosu kapare koju ste ostavili dileru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predracun koji se nosi u banku I kad se odobri kredit tek onda se uplacuje kapara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi oni koji bi želeli da naruče i dobiju 500L u kratkom vremenskom periodu nikako ne bi smeli to da ga naruče u A.K. Voždovac. Danas su mi po peti put pomerili rok isporuke bez ikakvog obrazloženja (t.j. o obrazloženju malo kasnije). Ranija četiri puta su se bar trudili da daju kakav takav izgovor, međutim, danas ni toga nije bilo. Moje čekanje traje još od 26. juna kada mi je odobren kredit i dobio sam broj šasije i motora, a 05. jula je auto i plaćen. Znam da su oni koji su naručivali nacionale posle sajma isto dugo čekali, ali posle se period isporuke skratio (kod ostalih auto kuća) tako da ne mogu da nađem nikakvo opravdanje za ovakav tretman sem nesposobnosti odgovornih u A.K.Voždovac da ispoštuju svoje klijente. Ja shvatam objektivne okolnosti, ali ovo ne mogu. Zamislite, danas su mi rekli da je najverovatnije šleper pokvaren. Pa ja sam iz Obrenovca. ZNAM koliko Miša Nikolić - vlasnik A.K. Voždovac i Srboeksporta ima kamiona.

Nemojte me pogrešno shvatiti - prezadovoljan sam uslugama njihovog servisa (i mehanike i limarskog i farbarskog koji su mi u par navrata sređivali auto), ali prodaja im je KATASTROFA.

Jel stigao auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim članovima foruma!

Prvi put pišem na forumu, a razlog je, naravno, kupovina novog ljubimca na četiri točka.

Posle dugo mozganja (koje je prekinuto onog momenta kada sam sa  familijom u salonu seo u 500L) odlučili smo da napustimo Škoda klub i pridružimo se klubu FAS-a. Ovih dana sam intezivno pratio postove na ovom forumu i jedna od najvažnijih činjenica prilikom odluke da se upustimo u avanturu kupovine novog auta, je sreća i zadovoljstvo koje provejavaju kod svih srećnika koji su preuzeli svog ljubimca (neverovatno je kako se kod svih, ama baš svih, sav onaj gnev i srdžba koji su se gomilali tokom čekanaja nestali u prvom sledećem postu koji počinje sa "Danas, preuzeo....")

 

Dakle procedura nabavke je tekla ovako:

 

26. 08. 2013.

Data kapara (500E) u Fiat salonu Stojanov u Novom Sadu.

Kaparisan je: 1.4 benzinac, prvi paket opreme, bikolore (crni sa belim krovom)

30. 08. 2013.

Kredit u CA u Somboru odobren.

30. 08. 2013.

Počinje čekanje :dizzy:.  U Stojanovu su mi garantovali rok isporuke od 30 dana, ali su pismeno pristali da daju garanciju da će isporuka biti za 40 dana (uz čuđenje zašto tražimo da se garantuje rok isporuke, jer to još niko nije tražio :blink:). Ništa od poklona se ne dobija (a pitao sam za poklone pre nego što sam dao kaparu!!!). Međutim, kako nisam iz NS, a oni su mi najbliži diler, nekako sam prevladao prirodni nagon da momentalno produžim do Beograda i promenim dilera (Pitanje: Pošto još nisam preboleo to da sam ladno otkačen za poklon, da li je moguće porudžbinu preneti kod nekog drugog dilera?). Ostalo je bilo korektno.

Pitanje 2: Da li je rano da počnem da zivkam Dilera i tražim informacije o stanju moje porudžbine?

 

Za sada toliko, a o daljem razvoju događaja redovno izveštavam na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AK Stojanov je evropska auto kuca, koja je prevazisla tu ruznu naviku cenjkanja... tu pijacno-tursku naviku da se mora popustiti pri kupovini !! :thumbdown:

 

Nisam do sada cuo da su popustili nekom. A i sto bi, kad i ovako imaju odlican promet, jedini su u Novom Sadu i okolini pa nemaju konkurencije... da skratim pricu, najbolje je citirati svima poznate stihove: "Taj orkestar stari nema pojma u stvari, i vecito peva svoje tra-la-la-la, i sto da se menja kad su uslovi cisti, prvi su i jedini su na top-listi." :guitar:

 

Ljubazni su, dobro organizovani, covek kad ode kod njih oseca se lepo... nema cemu da im prigovori. Skoro sve sto su obecali ispunili su (osim roka isporuke, gde nije problem bio do njih - naravno... i servisnog uputstva koje jos nisam dobio posle 4 meseca). Zao mi je i sto nemaju Long Chanal sa bankom, pa da se ne mora placati odrzavanje banci...

Rezime... ima toga i plus, i minus za njih, al sve u svemu - zadovoljan sam... vise bi mi smetalo da moram da idem za Beograd svaki put kad mi zatreba servis ili bilo sta drugo...

 

p.s. da li je neko od Stojanova uopste dobio stampano uputstvo do sada?

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odmah dobio sva uputstva pri preuzimanju auta kod Stojanova, upustvo za auto i duza i kraca verzija i uputstvo za Uconnect. I od mene sve najbolje za auto kucu Stojanov. Sve sto sam pre isporuke lose govorio bilo je vezano za FAS a ne za Stojanov.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PedjaB

Sebe mogu slobodno da okarakterisem kao "dosadnijeg" i imam praksu da najmanje jednom nedeljno licno obidjem dilera :-) i tako zadnjih 4-5 nedelja. Na zalost, sumnjam da ce ti to nesto pomoci, jer sve ovo ide prilicno sporo, osim ako nemaju na lageru zeljeno vozilo. Bilo bi korisno cisto da pratis koji je "status" tvog vozila.

U potpunosti razumem tvoje nestrplenje, jer sam ja "crko" od iscekivanja. Iskreno se nadam da cu u roku od 2 - 3 nedelje ugledati svog "zucka"

Sto se poklona tice - samo nek meni stigne moj auto!!!

P.S. Ja nisam narucio kod Stojanova, ali moj diler u Subotici ide preko njih, preko Baneta sa kojim ste verovatno i vi ostali kontaktirali.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakacio si cuveni zabarski kolektivni zvani feragosto. Kad sam radio u firmi koja je imala desetak italijanskih partnera, u avgustu se niko ni na telefon ne javlja. Mozda FAS i radi u avgustu, ali zilion kooperanata u Italiji sigurno ne. E sad dok ispostuju porudzbine iz avgusta.....
Meni su Stojanovu rekli isporuka mesec dana...sto sam ja odmah shvatio kao min mesec i po. Stigao za 3-4 nedelje.

Jedino što mi smetalo je sto ni gumene patosnice nisam dobio a preuzeo sam auto po kisnom danu.
Ne treba mi poklon, ali patosnice, neke univerzalne , su mogli staviti.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patosnice spadaju u dodatnu opremu, tako je i kod drugih proizvođača, slažem se da je glupo, kupiš novi auto a unutra nema ni patosnica :smoke:

 

Ja sam lekciju naučio kada sam kupovao prethodni auto. Zato sam sada navalio prvo da mi poklone patosnice pa smo posle sve ostalo dogovaral ali  opet sam se zeznuo što nisam tražio i obaveznu opremu  (prvu pomoc i ostalo) ;)

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama!

 

Juče sam prvi put zvao i Fiat Ciao (dakle Erdelja ima još "dosadnih" ovde, nisi sam) da proverim da li je diler kod koga sam naručio auto zaista i napravio porudžbinu 26. 08. kako smo se i dogovorili i da li možda imaju neku informaciju o mom autu. Vrlo ljubazna službenica, koja se zove Tatjana (ovim putem je javno pohvaljujem) me je nazvala nakon nekih pola sata i potvrdila da je auto naručen. Takođe me je vrlo ljubazno podsetila da je u avgustu bio kolektivni godišnji odmor, te da su iz tog razloga rokovi isporuke za narudžbe iz jula i avgusta 60 dana. Međutim dodala je i da ona veruje da auto može biti isporučen i za 30 dana, kako mi je diler i obećao, jer je narudžba datirana krajem avgusta, kada je fabrika već počela da radi. Na kraju je dodala i da će isporuka biti sigurno u onih 40 dana koje su u auto kući pismeno garantovali.

Generalno, ovo Fiat ciao mi deluje vrlo dobro, makar iz razloga da se čovek oseća, što bi Zemunci rekli, ispoštovan!

Dakle, ono što sam znao i pre to znam i sada :question: .

 

Ata, zaista ne mogu da verujem da još nisi dobio uputstva. Pa po zakonu moraš za običan toster ili fen za kosu da dobiješ uputstvo na srpskom, a ne za auto!!!.... Osim ako se u međuvremenu zakon nije promenio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...