Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Ja se izvinjavam sto idem u totalni off, ali apropo tog dugmeta... U Top Gear-u sam gledao predstavljanje, sad se ne secam, ili je bio Ford Focus ili Renault Clio i to naravno neke GTR varijente (sad sam se nalupao, ali nema veze) i ladno auto ima dugme gde preko zvucnika dobijas nekoliko razlicitih zvukova motora... Eto, Sesirdzija, to bi ti bilo resenje? Mada sad kada razmislim mozda je bio i Porsche... ili Tesla :-) Sve u svemu, zadnja sezona Top Gear-a :-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remus na 500L bi ti bio totalni promasaj,konkretno ovakav auto takodje zamisljam jedino kao tih,udoban,porodican,a trenutno imam sve suprotno do toga i ne smeta mi ni najmanje :D

inace,navigacija za Evropsko trziste :) :
 

cxca76000.jpg

Ima jos 52 "slicice" pored ove,iznenadio sam se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kako kad. Kad bi imalo dugme pa po potrebi :)

Da zavrsim sa spamovanjem teme, ali kad sam se izlupao samo da dam tacnu informaciju, tako da Sesirdzija tebi treba ovo... Renault Clio RS...

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i mozes da dobijes neke cifre(snaga, OM) cipovanjem atmosferca, ali u praksi se te vrednosti pomeraju na vise obrtaje, i jedino sto mozes da ucaris je malo veca maksimalna brzina. Cak motor moze da bude i tromiji, ali u obrtajima malo bolji.

 

I ti motori koji su inace konstrukcijski srodni, recimo 1,4 16V, kroz razne modele, neretko pored cipa imaju i mehanicke razlike, recimo ostriju bregastu i sl.

Cip i atmosferac ne idu u istoj recenici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto informativno da napomenem da 500L modeli sa projektorima imaju ne tako dobar cut off, tj. sami projektori, rasipa se svetlost malo vise. Slicno nesto kao Fabricki Valeo na Marei, moozda malo bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

posle 4 godine koriscenja naseg Classic-a palo mi na pamet da promenim auto. Naravno, ponovo nekog fiata i za oko mi zapao Trekking. Nisam imao prilike da ga uzivo vidim, sednem u njega, isprobam. Gledao sam obican 500L i, onako, solidno izgleda, ali nisam mnogo obracao paznju na neke sitnice. Posle cujem komentare (koji me odvracaju od 500La) kako mu je enterijer uradjen od loseg kvaliteta, tacnije lose plastike i komandna tabla i plasticna vrata. Moze li neko da mi da nesto blize informacije o tome. Da li je na Trekkingu to slucajno nesto bolje nego kod standardnog 500La?

Ne znam, jos uvek razmisljam, premisljam se...

 

@erdelja zar u Trekking-a prednji naslon za ruku nije standard?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Posle cujem komentare (koji me odvracaju od 500La) kako mu je enterijer uradjen od loseg kvaliteta, tacnije lose plastike i komandna tabla i plasticna vrata. Moze li neko da mi da nesto blize informacije o tome. 

 

To nije tačno, "običan" ima bolju plastiku od skoro svih automobila B segmenta u "običnim" paketima opreme ... odeš lepo u neki prodajni salon pa se sam uveriš. Posle clasica imaćeš utisak da si seo u mercedes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te price o losem enterijeru, plastici i sl. su cista glupost! Dobro ti kaze madra, skokni do salona i probaj. Posle Puntica, ovaj ce ti biti ko svemirski brod :-)

Na forumima se svasts pise...

Naslon za ruku se ne dobija ni u jednom subvencijonisanom modelu, vec sami u najjacoj opremi kao sto je uzeo clan foruma Deda Jung. U tom paketu ima jos nekoliko odlicnih detalja, ali to procitaj na njegovoj temi.

Trekking, sto se enterijera tice, ima nesto kvalitetniji materijal sedista i mislim da je to jedina razlika.

Idi u salon, sedi, probaj, napravi racunicu i sve ce ti biti jasno... :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim sedista,kod Treking modela su tapaciri u kombinaciji plastika-koza,sto je dosta dobro,jer se ono platno prilicno prlja koliko sam primetio. Ostalo je istog kvaliteta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, bio sam do salona ali nisu imali Trekking verziju pa sam razgledao nacionale i living raznih varijanti. Tada, koliko sam primetio enterijer je bio ok, nego su posle u razgovoru sa prijateljima usledile price te ovo ovako, te ono onako. Ne znam ko jos u Nisu (tu mi je najblize) prodaje Fiata... ali, svakako pre kupovine moracu da ga vidim uzivo :)

Uuuhhh, kada bi mogao da izaberem samo automatsku klimu bez onih senzora bilo bi ekstra.

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce preuzet beli fiat 500l 1.3 mjtd nacionale -sa prvim paketom. danas na forumu. dok jos cackam auto pojavila se  2 pitanja:

  • gde mogu da nabavim pikslu za auto da "pasuje"?
  • i da li mogu preko USB a da koristim navigaciju( moze i preporuka) na multimedijalni uredjaj ili je zakljucan tj.ne prepoznaje?

 

hvala unapred -(uz izvinjenje, ako je ovo vec  obradjeno na predhodnim stranicama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pikslu si valjda dobio uz auto,okrugla kao casa,stavlja se kod menjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam dobio pikslu... jel ona deo redovne opreme za nacionale? Ako jeste, onda ih kradu u autokucama! :sick::rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piksla se dokupljuje i kosta nekih dvadesetak evra, a navigacija nekih 800-900e (mrzi me da trazim cenovnik)

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ups,izvinjavam se onda,nisam znao da se doplacuje,znam da postoji sigurno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sacuvao moju sto sam imao u Focusu, ali jos nemam gde da je stavim  :no

Edited by zoran.jesic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Urkelele

Za vikend sam u Nišu, ako želiš da vidiš kvalitet enterijera u Lounge verziji iz prve ruke, javi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se pohvalim da sam prosli cetvrtak preuzeo ficu i da sam zadovoljan. Sitnica koja mi malcice smeta jesu parking senzori koji se tiho cuju , ali zbog ostatka mogu da progutam. :D
Inace, lap top mi je crko, pa dok ga ne opravim, nema predstavljanja. Da podsetim nacionale 1.4 sa oba paketa opreme.

Ono sto me zanima je sledece: Krece zimska sezona, pa ako moze neka preporuka za felne i gume. Negde sam procitao da je pozeljno da zimske gume budu 15-ice za njega. Iskusniji neka daju sud o ovome. HVala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pikslu naručio sa Aliexpressa. Neku za 5$. Trebalo bi da stigne ovih dana pa ću okačiti slike. U Kompresoru sam video izloženu i cena je bila preko 4000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...