Jump to content
FAS Goran
Yestra

Energetska pića!

Recommended Posts

Ja prosto VOLIM energetska pica!Ne konzumiram ih suvise cesto zbog njihovog sastava, ali taj ukus mi je :w00t: !Najcesce sam pio guaranu, a u poslednje vreme sve vise i ultra energy!Red bull mi ima nekako sladkast ukus i ne odgovara mi, ali ova dva su mi :thumbsup: !Sta mislite koliko cesto je ok da se pije, da bi bilo bezbedno po zdravlje.Pijete li i Vi i koje vam najvise godi!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rubin Vinjak, jace nema nista. moze i u kombinaciji sa Guaranom, ali se ne preporucuje zbog rupa u secanju i u mozgu :D

ovo drugo od tigra ne mogu ni da pomirisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se za red bull da je nekako bzvz,za mene guarana ubedljivo No.1 verovatno ce svi misliti da s..rem ali jednom prilikom sam u roku od par sati popio 19 guarana,malo mi se mutilo u glavi i to je sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guaranu, skoro pa svaki dan...najvise mi odgovara...mojito pogotovo, ali sve su mi dobre. Kontam da jedno pice dnevno ne bi trebalo biti nikakav problem, sta vise...trebalo bi i da je korisno...

Adamovicu, pa sto 19 pobogu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg radilo se preko leta u Knjazu i pojedinim danima nema nista drugo da se pije,ili Guarana ili cesmovaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se za red bull da je nekako bzvz,za mene guarana ubedljivo No.1 verovatno ce svi misliti da s..rem ali jednom prilikom sam u roku od par sati popio 19 guarana,malo mi se mutilo u glavi i to je sve

19 komada!?Pa to je rekord!Ja sam jednom prilikom za vece popio 7-8 guarana.Nisam mogao da zaspim skoro celu noc!Cuo sam srce kako mi kucka(ono u usima)!Inace ne pijem kafu!E kad bi mogli da izbace kofein, a da ukus ostane isti!To bi bila prava stvar :thumbsup: !Da moze vise da se popije!!! Edited by Yestra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako izbace kofein onda pice nema svrhe...

I nemojte da pricate, red bul ne pijete jer je skup a ne sto je sladak ili kiseo

Edited by Boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi imalo svrhe, iskljucivo pijem zbog ukusa,osim kad krenem na neki duzi put, a to je par puta godisnje!A sto se tice red bul-a, zaista mi je previse sladunjav...

Edited by Yestra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas retko pijem ta energetska pica kao i gazirana uopste ali ih i ja pijem takodje samo zbog ukusa, a i nesto bas i neverujem da su toliko energetska bar ne koliko bi trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio noću a i sada, najviše mi prija Sinalco Energy http://www.sinalcohe...n_energi_s.html

sinalco_energi_S2.jpg

i Ultra Energy http://www.coca-cola...es/UltraEnergy/

enegy.jpg

Sve ostalo mi ne prija ili me jednostavno uspava. Jednom posle popijenog Red Bull-a jedva sam se dovukao do Temišvara. Oči na pola koplja.

I retko kada preko jedne boce/limenke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu efikasna, barem za mene pijem guaranu svaki dan po jednu posle ručka kad je najslađe da se spava, a nema spavanja. I još nešto kad putujem duži put preko noći otvara oči ali treba po jedna na svaka 2 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kad sam mrtav umoran, vozim duže relacije i ponekad uz sportske aktivnosti (sve ređe).

Favorit mi je Guarana Mojito :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako izbace kofein onda pice nema svrhe...

I nemojte da pricate, red bul ne pijete jer je skup a ne sto je sladak ili kiseo

E upravo to. Kao ne vole redbull :D

Ja iskreno pijem Burn i to onu flasicu sa vremena na vreme. Inace redbull najvise gotivim al jbg

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio noću a i sada, najviše mi prija Sinalco Energy http://www.sinalcohe...n_energi_s.html

sinalco_energi_S2.jpg

To nebi pio ni u ludilu. Jedno vreme na poslu osetim da po ceo dan nesto smrdi i posle nekog vremena zakljucim da smrdi jedan kolega. Bilo mi prvo neprijatno da mu kazem, ali vise nisam mogao da izdrzim. On se shokirao posto se svako jutro redovno tusira i tako malo, po malo, kroz pricu shvatimo sta je uzrok - sinalco energis! Znoj mu jezivo smrdi kada ga pije, a kada ne pije nista. Od tada je i on prestao, odnosno presao na druga energetska pica.

Ja licno ne volim da ih pijem, osim povremeno Guaranu koja mi se jedino i svidja, a pogotovo Mojito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrđujem da Sinalco Enerys ubija kako smrdi. Sad ljude koji ga piju nisam mirisao, ali on baš ubija :laughing:

Inače ja treniram u proseku oko 350 dana godišnje, dešava mi se da nekad ustanem u 6 ujutru i ceo dan budem napolju, ali nikad mi ne pada na pamet da uzmem neko energetsko piće. Uvek je tu dobri star produženi sa mlekom u koji znam tačno šta ide i da će da me razbudi, mada je opet diskutabilno koliko je on nezdrav posle ovih afera sa mlekom :)

Što se samih energetskih pića tiče mislim da sam manje-više sva probao. Čak i onaj nersrećni Coca-Colin proizvod sa slikom tigra svakodnevno dele džabe kod mene na fakultetu i probao sam ga jedanput čisto da vidim kakav je i od tad ga više nisam ni pomirisao. Jedino lepo piće mi je Guarana, ali apsolutno niejdno ne pijem jer su puni šećera i kofeina, naravno prostih šećera u kojima naš organizam posebno uživa i voli da ih skladišti za kasnije u vidu bojlera :)

Inače, to što vas pića razbuđuju je 80% placebo koji se dobija i bilo kojim drugim suplementom: X puta sam video ljude koji se ubijaju trenirajući u teretani jedan dan, a sledeći leže polumrtvi na spravi. Kada ih pitate zašto je tako kažu ljudi da nisu uzeli proteine taj dan :laughing:

Što se doziranja tiče 1-2 energetska pića tokom dana ne bi trebala da štete organizmu, samo pažljivo sa dozama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chikavilli Koliko ga je pio kad se osećao na energy ? Pre će kroz urin da se bilo šta oseti.

Postoje efikasna i trajna sredstva za šiške ispod miške.

Energy meni generalno pomaže i prija mi. Naročito kad ostanem budan preko 24 h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve to nezdravo, kancerogeno, ... , jednom recju smece, procitajte sastav napitka samo, koliko emulgatora, zasladjivaca, konzevansa ima ... pitajte nekog ko zna ta su ti emulgatori i zasladjivaci pa ce vam biti jasnije, doduse mislim da to svi korisnici ovih napitaka znaju to i sami tako da dzabe pisem ovo (ko sto puisac zna da su cigarete nezdrave i sam sam bio strastven pusac do pre godinu dana i samosvesno sam se trovao) najbolje i najzdravije energetsko pice u nas Srba je takozvana turska kafa (koja uistinu nema veze sa turskom kafom je se turska kafa sprema drugacije, provri voda i samo se kasicica kafe sipa u solju pa se prelije tom vrelom vodom a ne kao kod nas da se u vrelu vodu stavlja kafa i da se zakuvava to je nasa verzija ili srpska kafa koju smo mi krstili kao turska).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guarana i Sinalco energis naj od naj.... ne znam jel se secate Shark-a... ono je bilo pice u rangu sa red bull-m,slabo se sada nalazi ne znam jel ga ima negde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ta energetska pića pijem uglavnom leti kada ožednim ili kada putujem ili kada izađem autom u grad, desilo mi se da popijem max 4-5 Guarana, ali ne drže me budnim, mogu odmah da legnem da spavam.... Jednom prilikom sam sa društvom uzeo da pijem Red Bull viski, to me je tako uhvatilo da nisam mogao da stojim na nogama, odvukao se kući, zaspao iz momenta i probudim se u 5 i ne mogu da spavam, nalazim se sa drugarima na jutarnjoj kafi, ono i sa njima ista situacija, zaspali odma, a probudili se oko 5... Nije dobro da se meša jer alkohol usporava rad srca, a energetsko piće ga ubrzava...

Što se čistog pića tiče, ranije sam pio uglavnom Guaranu, a u poslednjih godinu dana Ultra Energy, čak mi je u početku bila zanimljiva i ova sa nadandžom, ali sada me podseća na cedevitu, pa sam je batalio... Mojito mi se na prvu nije dopao, ali mi je sada ok, a ono što mi se dopalo je isto neka guarana slična mojitu, ali ne mogu da se setim kako se zove, nije fresh lime u pitanju..

Za Monster Energy mi reče burazer da mu se dopada, ali nisam probao jer je skup, a najmanja limenka je pola litra, a znam se odlično sa likom koji je generalni distributer monstera za Srbiju, ali može da se kupi jedino kada su neke moto trke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je neko bio u prilici da proba ovo

images.jpg

meni se svidja bas bas ali kod nas nigde nisam video da ima da se kupi,slicno je kao ova guarana samo mnogo bolje

4b932276645caee4634e92b81043e0b5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko moze da nabavi ovo je najjaca stvar...

thumb_675.jpg

A pored toga samo Guarana Mojito, najukusnija i kad je ladna ko zmija, ocima ju pijem :thumbsup:

Ovo ostalo tako tako, za Red Bull dugo ga nisam pio (zbog cene) tako da sam i zaboravio ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...