Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sve je to krš iz uvoza za te pare.

Sve su dizeli, sve su 2005. godište, sve su sa prvih 3, 4 strane ukupne ponude (što svi znamo da znači najjeftinije):

alfa1.jpg alfa2.jpg

alfa3.jpg alfa4.jpg alfa5.jpg

Kako može kod nas da košta isto ili manje nego ove među najjeftinijim na mobile.de...paaaa, verovatno ako spadaju u neke sa prve dve slike.

Posao uvoza i preprodaje vozila ne funkcionise preko mobile.de. Vozila se uzimaju na slepere i ne slupana kakva si ti naso, moze biti ocesan, ili sa crknutom turbinom, dihtungom glave i sl. Limarija se neisplati da se radi vise nigde. Kada kupujes vozila na kolicinu, punto npr. te kosta gore malo vise nego ovde na kilo, stilo kao yugo 55, alfe isto.....Udjes u firmu ili na plac i kupis ceo vozni park, i onda prava papirologija i tako ti ovde bude povoljan. Hteo sam da kazem da takve utopije kao na slikama sto su bile, sigurno ovde nisu na placevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to i ja kazem, samo sto postoji opcija da izaberes tacno sta hoces i da se pogadjas za cenu pa ako ti ne dogovara cekas sledecu licitaciju i tako sve dok ne nadjes sta ti odgovara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Alfe, od vise servsera i majstora sam dobio informaciju da je zaobilazim u sirokom luku !

Ti te servisere i majstore možeš slobodno da zaobiđeš u širokom luku! ;)

u najboljem slucaju na svaka 3 meseca menjas nesto na trapu a sto se tice motora nema problema ako je vozen i odrzavan kako treba.

Brate, aj iskreno sad, jel tebi to zvuči realno? Na svaka tri meseca da menjaš nešto na trapu, pa da je tako ne bi u Srbiji ni jedne alfe bilo na drumu. Po toj logici ja sam trebao da imam bar dve intervencije na trapu do sada, a evo nisam imao ni jednu, a od kad je proizveden(130000+ km) ništa mu nije promenjeno što se tiče trapa. Ne kažem da neću menjati ništa, ali ne brinem se oko toga, jer je danas cena tih delova povoljna.

Neću nikoga da nagovaram išta, svako neka radi onako kako misli da je najbolje, ali ja znam šta će biti moj izbor i u budućnosti! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni je to nesto cudno da se bas toliko kvari al ajde sta znam nemam alfu :) jos uvek. Videcu prvo preko kakve su cene dobrih primeraka pa cu opet dobro razmisliti, ovo moje se kotrlja a i sve mu je skoro novo tako da . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, alfa 156 ima najviše prostora, drugo, pored svih negativnih komentara, još nisam čuo bivšeg vlasnika Alfe da je Alfa loš auto.:) Ima nešto u njima, nemam pojma, zaljubi se čovek.:)

Kažu da se Alfe često kvare, ali opet ljudi koji nemaju Alfe. Moja je stara 20 godina, mogu ti reći da je ispravnija od bilo kog automobila tih godina, uključujući i Nemce. Stvarno nije tačno da se često kvari, pogotovo nove serije, a tu spada sve iznad 2002 ako sam upravu. Došao je neki menadžer iz Volkswagen-a ako se dobro sećam, pa od kada imaju njega glavnu boljku sa elektronikom su rešili. Ranije je bio problem jer su retki automobili pa i delove nije lako naći ako se već nešto desi, od tada majstori beže od njih. Međutim, ako razmisliš, sada Alfu 156 vidiš na svakom ćošku, tako da kontam da je i to rešeno.

Fiat je lep automobil, međutim, prostor unutra je nikakav, a sam automobil je impresivno glomazan sa obzirom na to.

Moj savet, Alfa 156, hečbekove ne volim tako da 147 mi nije nešto, ali i nju bih uzeo pre od Fiat-a, barem zbog motora koji je znatno bolji kod Alfe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

debelilave, ako misliš na Stila, to da je prostor unutra nikakav (mali) mogu ti reći da si u velikoj zabludi, pogotovo u poređenju sa 156-icom.. Stilo (petovratni, pa još dinamik oprema sa pomeranjem zadnjih sedišta) je neuporedivo komforniji od pomenute alfe :) Meni čak i 147-ica deluje prostranije od 156-ice na vozačkom mestu, na zadnjoj klupi ne znam.

Što se tiče dizajna, prvo stilo trovratni, pa 147, 156, pa petovratni..

Ja sam imao dilemu do pre mesec dana, gledao sam najviše 147 i stila, opšti utisak je da je alfa za nijansu bolji auto, sa nijansu skupljim održavanjem, ali to nije bio razlog zašto je nisam uzeo, već isključivo veličina i praktičnost petovratnog stila.

Alfa 147 je odličan auto za te pare koliko košta, i nema puno razloga za odustajanje od kupovine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posao uvoza i preprodaje vozila ne funkcionise preko mobile.de. Vozila se uzimaju na slepere i ne slupana kakva si ti naso, moze biti ocesan, ili sa crknutom turbinom, dihtungom glave i sl. Limarija se ne isplati da se radi vise nigde. Kada kupujes vozila na kolicinu, punto npr. te kosta gore malo vise nego ovde na kilo, stilo kao yugo 55, alfe isto.....Udjes u firmu ili na plac i kupis ceo vozni park, i onda prava papirologija i tako ti ovde bude povoljan. Hteo sam da kazem da takve utopije kao na slikama sto su bile, sigurno ovde nisu na placevima.

Pa, ono...nije baš da ja ne znam kako i šta se uvozi. :whistle:

Nema biranja. Kada se uvozi na šlepere, onda kupuješ kontigente, u njima ima par dobrih automobila, ali i par klasičnih krševa. Ako bi veeeeeliki prodavci napolju dozvolili birkanje, onda bi im zauvek po placevima ostali automobili koje niko neće i ta bi se količina vremenom povećavala, tj. količina njihovog zarobljenog novca. Zato nema biranja nego uzimaš ceo šleper, pa se ti kao prodavac posle vadi sa cenom na onih par dobrih u tom kontigentu.

Da, uvoze se i dalje automobili koji su lupani. Da, i dalje se sređuju u Srbiji. Da, i dalje se od tri Stila napravi jedan i napiše u oglasu kako nikada nije udaran i kako je vožen samo vikendom, do pijace.

Gledao sam takvih x komada. Gledao sam jedan novi Bravo 1.9 Mjet 8v pre nedelju, dve dana koji je isto stigao lupan. Nije imao branike na sebi, farbano krilo i vrata, volan, ručica menjača i ručne su bili skinuti i poslati da se stavi koža i tako ipak omogući kupcu da poveruje da je prešao samo famoznih 105.000 kilometara kada osvane u oglasu.

Slažem se da više nije kao što je bilo pre 4 godine kada je bio bum u prodaji polovnjaka, ali to je zato što se sada ionako sve teško prodaje, nema prometa, obrta, količine prodatih automobila kao ranije, pa se zato uvoze u malo boljem stanju nego tada kada se bukvalno uvozilo sve. Jednom sam video Stila sa 5 vrata kome samo krov nije gitovan, unutra je sve živo je bilo raskačeno, svi jastuci iskočili, itd... Sada kao i na granici mogu da zezaju i traže da svi automobili budu u voznom stanju, tj. da kažu skini mi taj auto sa šlepera i neka sam pređe granicu kako bi videli da je u voznom stanju. Ali, mito nije iščezao... :)

Da, na mobile.de ima i velikih prodavaca i da, kupuju se auti i od njih.

I, da...moderan dizelaš star 5, 6 godina, sa pređenih kao 120.000 kilometara i cenom u Srbiji od 3.500 ili 4.000 eura je krš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem i ja nesto ovde...Posle Maree JTD 2002 godiste, uzeo sam Alfu 156 SW JTD 2002 god....Na satu je bilo 158600 km....Doterao sam je iz Nemacke...Gore sam je platio 2000€...Sa svim troskovima doterivanja,carina,porez,servis (kaisevi,spaneri,filteri,ulje,termostat,akumulator),registracija ovde me je izasla 3900€...Od 4.1 kad sam je registrovao do danas sam sa njom presao 17600 km...Samo sam ,za sad,menjao gumice zadnje balans stangle...Auto je i chipovan i ja nisam bas nezan na gasu i samo sedi i vozi...Tako da,ti majstori koji kazu da se Alfe obilaze u sirokom luku,mogu misliti koja oni kola popravljaju i koliko imaju pojma o svemu tome...Ovo sve sto pisem je po pitanju JTD motora,a za benzince necu nista da govorim...Na autu su od pocetka letnje sezone 17-ke felne i gume 225/45....Ako je nekom malo pomoglo ovo moje pisanje,bicu sretan,posto zelim da razbijem iluzije o tome kako Alfe ne valjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj sad, meni koji se nesto ne bavim preprodajom auta, nego uvek imam po nesto, jeste da znam puno ljudi iz tog sveta, nude punto 5vr, metalik klima 02god na 600e, stilo 3vr na 1000e naravno u It. i da ne pricam dalje. Auta su u dobrom stanju, motori extra, limarija normalno da se polira i mozda fleka branik i sl. enterijeri prosecni, strokavi ali zdravi. Ja se u tim cenama nalazim i to sto sam mali i ne vidim razloga sto bih uzimao lupane i seko i placao po tri majstora kad je trenutno swtanje stvari ovako. A tek veliki uvoznici i placevi...Automobili sada stizu u realnom stanju kakvi su i gore, samo se operu ispoliraju i nekima vrati km i to je to, ako je i bio lupan to je uradjeno preko. Barem ja sa takvim ljudima saradjujem.

Da Alfe ne valjaju ne bi se ovoliko ni vozile ni kupovale, niko jos ko je imao nije rekao da ne valja, uvek onaj ko je samo prosao pored nje. Kaze to ne valja i bukvalno nista drugo ne zna da kaze dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nema potrebe ici dalje od svog kompa da bi ste kupili auto, jednostavno je, postoji firma u srbiji koja je posrednik u kupovini. Sve sto je prikazano na njihovim aukcijama je realno stanje automobila i to je to, u izlicitiranu cenu je ukljuceno ama bas sve sem registracije vozila na vase ime.

http://www.balkanauto.com/balkan/index.php

E sad da bi se videli aukciju ili mogli da ucestvujete u njoj potrebno je da budete registrovani korisnik sa uplacenom odredjenom kolicinom novca . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao ovaj sajt sto je Ticma okacio,i tako gledajuci auta naletim na stila 2004g,3500e,bele boje.Njega je imao jedan clan sa foruma,prodao ga za cini mi se 3900,potom je taj sto ga je kupio posle 3 meseca stavio na oglase i prodavao za 3100e,jer su mu `hitno trebale pare` ,sad je ovde za 3500e.Tog stila sam ja merkao,ali sticajem okolnosti nisam ga kupio.Ono sto je sigurno,jeste to da je kilometraza prava.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Alfe, od vise servsera i majstora sam dobio informaciju da je zaobilazim u sirokom luku !

Ti te servisere i majstore možeš slobodno da zaobiđeš u širokom luku! ;)

Nesto i ne bih da ih zaobilazim, narocito ne ovog jednog, ovog sto je uspeo da sredi onu alfu koju sam pominjao u prethodnom postu sto mu je doterao VLASNIK alfinog ovlascenog servisa, njega ne bih preskakao nikako i u njega imam 100% poverenja. Radije bih preskocio neke kvazi majstore koji se reklamiraju po forumima i nekim izmisljenim sajtovima (naravno cast izuzetcima) koji ce od auta da ti naprave sve, samo ne ono sto valja... :guitar: puno je takvih primera, no da ne idemo u OFF tema je jasna, ja sam izneo misljenje, mogu slobodno da kazem strucnog lica i to je to, ovde smo da diskutujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Alfe, od vise servsera i majstora sam dobio informaciju da je zaobilazim u sirokom luku ! Meni se ovako vizuelno mnogo svidjaju Alfini modeli automobla , ali kad uzmem u obzir ove savete i gomilu primera sto su mi dali

Ja mogu da nađem dosta primera nezadovoljnih vlasnika i servisera za svaki auto.

Ti si ustvari anti Alfa okruženju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se neviđenih gluposti naslušao za Stila kada sam ga kupovao i sad ih slušam za Alfu. To su sve neke priče iz daleke prošlosti i uglavnom vezane, ne za kvalitet Alfe, nego za dugogodišnji nedostatak dobrih servisa zbog monopola u ovoj korumpiranoj državi u kojoj živimo otprilike oduvek. :) U principu ne vredi se raspravljati sa ljudima. Dok je takvog stava, biće povoljnih Italijana za naše džepove, tako da cela ta fama ima zapravo i svoju vrlo dobru stranu.

Zapravo ti je svaki auto dobar koliko imaš dobrog majstora. Imam korektan servis za Stila, a za Alfu još bolji. Delova ima, održavanje je prihvatljivo, mrvicu skuplje nego za Stildžana, ali i ceo auto je komplikovaniji malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se neviđenih gluposti naslušao za Stila kada sam ga kupovao i sad ih slušam za Alfu. To su sve neke priče iz daleke prošlosti i uglavnom vezane, ne za kvalitet Alfe, nego za dugogodišnji nedostatak dobrih servisa zbog monopola u ovoj korumpiranoj državi u kojoj živimo otprilike oduvek. :) U principu ne vredi se raspravljati sa ljudima. Dok je takvog stava, biće povoljnih Italijana za naše džepove, tako da cela ta fama ima zapravo i svoju vrlo dobru stranu.

Zapravo ti je svaki auto dobar koliko imaš dobrog majstora. Imam korektan servis za Stila, a za Alfu još bolji. Delova ima, održavanje je prihvatljivo, mrvicu skuplje nego za Stildžana, ali i ceo auto je komplikovaniji malo.

Reci mi gde odrzavas Alfu da bih mogao da oteram neku ako budem gledao, izmakla mi je jedna 156 JTD SW 2003 u full opremi za 3400eur od jednog prijatelja, nije znao da trazim tako nesto jbg :no

Sad sam pogledao ovaj sajt sto je Ticma okacio,i tako gledajuci auta naletim na stila 2004g,3500e,bele boje.Njega je imao jedan clan sa foruma,prodao ga za cini mi se 3900,potom je taj sto ga je kupio posle 3 meseca stavio na oglase i prodavao za 3100e,jer su mu `hitno trebale pare` ,sad je ovde za 3500e.Tog stila sam ja merkao,ali sticajem okolnosti nisam ga kupio.Ono sto je sigurno,jeste to da je kilometraza prava.

Oni nemaju neke potrebe da muljaju nesto preterano zato sto obrcu veliki broj automobila e sad opet desi se da ni oni ne znaju sta su kupili da preprodaju ali jbg auto je to . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ STG: Moj serviser fura alfu i sam! Ni jednog trenutka mi nije rekao da zaobilazim alfu u širokom luku, naprotiv! Ne vidim razlog zašto bi neko izjavio tako nešto, i to bez konkretnih argumenata. Što reče Nidža, nažalost živimo u takvom društvu u kome vladaju neopisane predrasude sa svake strane: ''Golf je golf itd...'' pa nam nije retkost da slušamo budalaštine na sve strane.

@Ticma: U balkanu su uvek voljni da ti izađu u susret, da ti srede probne table, da malo provozaš kola i da ga isproveravaš kako znaš i umeš...stvarno deluju kao da ne muljaju mnogo štošta. A isto znam da oni uzimaju kola na veće količine, uglavnom od lizing kuća, isto licitacijom, tako da mislim da su ok skroz ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kako uzimaju kola, jos uvek vozikam njihov C4 i Ford Kugu :) (na zalost nisu moji licno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam o kom "Balkanu" govorite ali ako je rec o "Balkan Auto" na starom sajmistu u Bg-u onda i od mene svake preporuke! Trojica prijatelja su kod njih kupila auto i UVEK su rekli ukoliko ima gresaka na autu sta je u pitanju!!! Hocu reci da su auti koje prodaju OK i da NISTA ne skrivaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ove teme o kupovini automobila i mogu reci da sam srecan sto sam odustao od kupovine auta. Imao sam u opciji lybru, alfu 156, stila... I na kraju sam ubedio zenu da mozemo da funkcionisemo sa bravicem (sa malim detetom). Vise mi se bila popela na glavu sa nedostatkom zadnjih vrata na bravu, i trebalo je da kupim auto, ali nisam imao vremena da gledam. A jos i finansijska strana, da prodam brava nema sanse za vise od 2200, a ispravan je i odrzavan i dosta para je ulozeno. Tako da sam resio da mu promenim sada i servo letvu, amortizere i ojacam set kvacila, upucam divljacku mapu i vozim se ko covek, i znam sta je sa autom.

Elem, pitanje vezano za temu, kod nas je uvrezen stav bezi od alfe, to ne valja. A mene zanima zasto i majstori kazu bezi od 2.0 20V. Bila je jedna lybra sa tim motorom, kao casa, 2001g, ma bombona. E za nju mi je zao sto ode. Sta je tolko lose, ili skupo na tom motoru? Da li je taj atmosferas losiji od 20V turba? Znam da srce, da bi lybra sa njim mogla i bolje ici, ali ne da se cuje, ma vrh za te pare. Ima na forumu kappa koje su dosta sabile sa tim motorom.

Jedino mi je Martini rekao lepe reci o tom motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi Alfu kod Deše u Šumice, čovek je genije i reci da te je Nikola poslao.

Cuo sam za njega :) hvala, a to sto si gledao u Balkanu, jbg barem nista ne skrivaju, ali kad je auto dobar onda je dobar, nije nikakva maska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista lose sto se tice samog motora nisam cuo, prica se kao da malo vise trosi u odnosu na to kako ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...