Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav za sve clanove foruma...

Trebao sam ove godine da kupim auto, medjutim pare su neocekivano otisle za neke stvari tako da auto nisam kupio. U planu mi je sledece godine da uzmem jedan od ova tri auta iz naslova.

Znaci alfe bi bile 2004+ godiste, a Stilo 2006-2007. U autu ce se voziti 4 odrasle osobe, brat, tata, mama i ja. Uglavnom cu ga ja voziti, ali ce to biti porodicni auto.

Koji bi auto od ponudjenih bio idealan izbor? Sva 3 bi bili sa multijet motorom.

Zanima me sledece - da ima sto vise prostora (ali posto sada imam juga, verovatno svaki ima vise:DDD),potrosnja, odrzavanje da ne bude preskupo i kvalitet plastike upotrebljen u kabini. Ocekujem da mi pomognete.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, alfa 156 je u višoj klasi u odnosu na stila i 147. Što se tiče prostora, u alfi 156 nećeš imati na zadnjoj klupi više mesta od stila. Prtljažnik u odnosu na stila je nešto veći, ne znam tačno, ne drži me za reč!

Ako poredimo stila i 147, što se tiče prostora svakako stilo pobeđuje. Ima više mesta pozadi, a ima i veći prtljažnik. Alfa 147 baš i nije porodični auto, ako je auto često pun ljudi, i nosiš dosta stvari. Uostalom kad se pojavila 147, nije išla ka tome da bude porodični auto.

E sad, enterijer, kvalitet plastika, sedišta, kompletan dizajn unutrašnjosti,alfe pobeđuju u svakom slučaju!

Vozne sposobnosti su nešto bolje kod alfe, ali stoga imaju malo komplikovanije ogibljenje, pa samim tim i višu cenu tih delova.

Motori su isti kod svih i naravno dobri su, u potrošnji goriva nema nekih razlika drastičnih.

Ja sam nedavno uzeo 147, i stvarno sam zadovoljan i srećan, jer pruža neki poseban osećaj u vožnji, pravo uživanje :thumbsup: ! Međutim, da sam uzimao auto da ga vozi cela porodica ne znam da li bih se odlučio za njega. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam stila a sada Alfu 156 1.9 jtd,i jedan i drugi su odlicni.Sad ostalo je stvar ukusa.Alfa sto kaze banjo je za klasu vise od 147 i stila,dosta bolje lezi na putu,kvalitetnija plastika...A odrzavanje i za stila i alfu je skoro isto samo sto vozac alfe ima cuore sportivo :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri su i Alfa i Stilo,to je sve do ukusa,nekom je Stilo ljepsi a nekom 147-ica :)

jedina razlika koju ja znam je ta da je Stilo malo zahvalniji auto,i jeftiniji za odrzavanje,narocito trapovi :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dilemi sam šta da kupim stila sa troje vrata ili alfu 156 oba su 1.9jtd ali je alfa 140ks.Kakva su vaša iskustva sa jednim ili drugim autom i na šta da pazim prilikom kupovine??

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Stilo najbolji izbor.I to 2006-2007 godiste.Gledam u Italiji Stilo 1.9multijet,5 vrata,emotion oprema,130 000km za 5000e.Po meni to nije mnogo.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam na kupovini!!!Al onaj post se odnosio na moje pitanje sto sam postavio:D I po meni je alfa bolja,ali zadovoljicu se sa stilom,jrr su delovi jeftiniji,sto mi je presudno u kupovini auta.

Neka te lepo sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte,dvoumim se izmedju Alfe 147 i Stila jer uskoro ako Bog da bi trebao da se malo ponovim sto se tice auta

:thumbsup:

sto se motora tice,tu nisam u dilemi JTD definitivno,nista drugo ne dolazi u obzir,jer je to za moj pojam najbolji i najrentabilniji motor na svijetu,ali to je moje misljenje samo :harhar:

naci, sta mi predlazete da uzmem:

1. Alfu Romeo 147

2. Fiat Stilo :question:

kakva je Alfica za odrzavanje,jeli istina ono sto se prica da joj je trap naporan i ima neke duple lafete i nikad srece s njim?

kakav je Stilo sto se odrzavanja tice,jeli zahvalniji od Alfe?

sta je bolje od njih dvoje,pomagajte,jer mi se oba automobila svidjaju nenormalno i u totalnoj sam dilemi! :crybaby:

najradje bi oba kupio :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Alfa mnogo gotivnija. Alfa Romeo ipak ima neki šmek koji Fiat nema. Što se održavanja i troškova tiče, to ti je potpuno isto. Naravno, sve zavisi od konkretnog primerka koji ćeš da pazariš. Ali mislim da je Stilo malo prostraniji.

Šta si od "Stilova" zamislio ? 3v, 5v ili karavan. A šta ti je ciljni model 147-ce ?

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplja Alfa za odrzavati i da ima duple lafete i vise problema sa trapom nego stilo! Takodje ima manje prostora unutra od stila! Opet sa druge strane mislim da je malo kvalitetnija od fiata i ima bolju zvucnu izolaciju! Sve je to do tebe najbolje da probas oba auta pa odlucis i ja sam bio u istoj dilemi,samo nisam uspio naci kvalitetan primjerak alfe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stila imaš 3 varijante. 3v, 5v, SW koji se dosta razlikuju po pitanju prostora i gepeka.

Alfa bilo 3v ili 5v skoro je potpuno ista, njoj je najsličniji Stilo od 3v koji ipak ima malo više mesta za prtljag,

dok su Stilo 5v dosta, a SW mnogo prostraniji.

Održavanje Alfe jeste skuplje iako imaju isti motor.

Završna obrada je na strani Alfe, kao i upravljivost, ali alfino vešanje ima i svojih mana.

Ja sam iamo ovu dilemu pre nekoliko godina, odličio sam se za Stilo, ali to nije univerzalno rešenje.

Nek me izvinu Alfaši, trovrati Stilo sa abarth 17 malo spušten mi je lepši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Stila 3v, sad imam 147...oba imaju prednosti i mane. Po meni, dva najlepsa automobila u C klasi za te pare. Motor je isti, tako da o njemu ne treba trositi tastaturu. Alfa je skuplja sto se tice trapa i jos nekih delova poput lezajeva, amortizera...

Trap jeste komplikovaniji od Stila, ali je i bolji, tj, auto bolje lezi. Nije tacno da je trap igranka bez prestanka, osim ako ne vozi kao da je sluzbena. Ceo prednji trap (znaci sve da je shebano) zavrsava se za 250 evra...Alfa ima bolju zvucnu izolaciju, zavrsnu odbradu i daleko atraktivniji kokpit i instrument tablu.

Moj predlog - sedi i provozaj oba,vidi sta ti se vise svidja. U krajnjoj liniji, izaberi najbolji primerak koji ti bude izleteo. Neces da pogresis sta god da odlucis.

Samo pripazi kako kupujes, ne zaleci se bez dobre provere svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sto znam,naisao sam na jedan primjerak Alfe 147,u dosta dobrom stanju,ali mi ispada malo skuplja od Stila,pa ne znam vrijedi li ona vise od Fiata ;)

a sto se Stila tice,samo 3 vrata dolazi u obzir, nisam penzioner da vozim onog drugog :thumbsup: (salim se,nemoj da se ko ljuti) :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vredi više ili ne, to je sve stvar realnog stanja automobila.

Pogledaj malo cene alfe 147 iz te godine kada je proizvedena. Ovakva kao što je kod mene konkretno kod nas je koštala 24000 evra, i ako je ja uzmem za 6500e, sa 4 god. starosti u sasvim pristojnom stanju, vidi da li se isplati!

Što se održavanja tiče, ja mislim da nikako to ne treba da bude presudna stvar! Ako se nađe dobar auto, uopšte nije obavezno da će mu otići nešto na trapu dok je kod tebe! Konkretno mislim na alfu!

Mene su delovi za mali servis izašli isto kao i za punta, i zamisli kada dam isti novac za punta i za alfu koja je avion u odnosu na punta!

Stilo je dobar auto, i lep u isto vreme, to niko ne osporava. Cene rezervnih delova jesu niže. Međutim, po meni najveća razlika je u tome što je stilo nekako univerzalan auto, voze ga svi! Kod alfe je malo drugačije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa poslednjom recenicom!

a sto se Stila tice,samo 3 vrata dolazi u obzir, nisam penzioner da vozim onog drugog :thumbsup:(salim se,nemoj da se ko ljuti) :harhar:

Evo ja se ne ljutim! :harhar:

I ja sam dete koje voli brzu voznju ali su zelje jedno a potrebe drugo. Kada sam ja uzeo Stila bilo ih je svega nekoliko u gradu. Sada , cini mi se gde god da se okrenem ...

Glasam za Alfu ako zelis na neki nacin da se istaknes! Voziti Alfu je svojevrsna ekskluziva u odnosu na Stila makar on bio i trovratni! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ipak mislim da alfa 147 ima mnogo vise mesta na zadnjoj klupi nego stilo sa troje vrata. kum mi vozi 147 i dobro sam se sa njom navozao... zavrsna obrada je na strani alfe,a sto se tice odrzavanja i jedan i drugi mogu da te zaviju u crno ako ne izaberes dobar auto...za alfu jesu skuplji malo delovi i ima taj famozni trap ali kao sto vec neko rece nije ti to sluzbeni auto...

malo off-a: neki imaju 6500 e za auto a stisli se za par stotina dinara da caste iako su to odavno obecali :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mi nađeš kafanu, u kojoj će račun za 15 ljudi biti par stotina dinara, idemo odmah! ;) U prevodu častiću vas nikad, a možda ni tad ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za moj pojam 147 ima mnogo lepu kontrolnu tablu, ima dosta modela u ponudi sa kožnim sedištima, još je i kod modela sa 4/5 vrata brava na zadnjim vratima sakrivena gore, pa je linija potpuno ista kao i model sa 2/3 vrata, a 5 vrata je praktičnije pa može da bude plus ako je nekome izgled presudan, jeste da je karoserija čvršća kod auta sa 2/3 vrata, ali iskreno kod ovog modela mi to nikad ne bi igralo ulogu... Svaki stajling na 147 mi deluje preteran, tristar 17tice i neko minimalno spuštanje i tu nema šta da se pipa...

Stilo jeste dosta zastupljen, ima ga sve više... U startu mi je stilo sa 4/5 vrata bio ružan, ali može i on da izgleda lepo sa nekim distancima koji će da izbace točkove do rubova, da se malo spusti i zatamne mu se stakla ne preko 50%... Dok stilo sa 2/3 vrata mi je dovoljno da vidim da ima abarth pragove i fabričke petokrake felne i već se na ulici izdvaja od ostalih i upada u oko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banjo:

2 x Coca Cola

1 x Fanta

6 x Jelen piva sa limunom

2 x kutija nekog keksa (Domaćica ili sl.)

Ovo je ispod 1.000 dinara, daleko ispod.

Taman sad kod Intera, čim otopli...da te prođe baksuz. :thumbsup::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma *ebeš tu čast! :D Ja to ne računam, ali to može uvek, ne vezano za priliku! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...