Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Trebalo bi, ali neko mi reče da su na restyle menjali na veći raspon pa da proverim. Ali ako podvarak kaže 5*98 let it be :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da obnovim temu. :)

Sa Alfom sam prešao 20 000km od kada je kod mene, i ova zima je bila malo kobna za neke delove, ali ništa strašno. Trenutno sam u nekoj specifičnoj situaciji, pa sam gotovo primoran da vozim po jako lošim putevima. Desio se prvi kvar, nešto sa čim sam imao već iskustva sa prošlim jtd-om kojeg sam posedovao, a u pitanju je senzor položaja kolenastog vratila. Simptomi su bili prekid rada motora pri niskim brojevima obrtaja(rad u mestu), nemogućnost startovanja motora dok ne prođe neko vreme i to je to. Cena novog senzora je bila 1920 din.

Putevi su uzeli danak, a moram biti iskren, pokupio sam i mnoštvo udarnih rupa i neravnina, tako da je rezultat neispravna leva gornja i desna donja viljuška. Posebnih simptoma nije bilo, sem što sam osetio da je automobil malo mlitaviji i nestabilniji pri bržem savladavanju krivina. Poučen iskustvom drugih ljudi, viljuške neću uzimati nove, nego ću ugraditi reparirane iz KG-a, naravno od Tejovića. Cena jedne nove donje viljuške oko 8500 din, a gornje preko 4000 din, dok je kod Tejovića donja 4500 din, a gornja 2500 din. Računica je jasna, a pritom po tvrdnji mnogih reparirane viljuške su znatno kvalitetnije od ovih novih koje su plasirane na naše tržište.

Bilo je nekih sitnih pehova, opet me neko očešao na parkingu, ovaj put prednji branik. To sam uspeo nekako da saniram, malo poliranjem i malo korigovanja farbom. Skinuli su mi čep od šlep kuke. Možda ne bih trebao da ovo pišem, ali gledaću da ga nabavim kao što ga je neko od mene nabavio.

Ostajem dužan za neke fotografije, ali biće i to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo od Tejovica,licno iskustvo :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, sve 4 ću da menjam, da ne mislim oće li brzo preostale dve da zviznu, i da teram dalje :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

za cep te podrzavam i ne.. ostace bez cepa neko ko nije kriv za nestanak tvog, ali sa druge strane kod nas se ne moze drugacije posteni najgore prodju u vecini slucajeva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostace bez cepa neko ko nije kriv za nestanak tvog

Otkud znas :laughing: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahahahah ako bude srece mozda ubode pravog :D to bi bio pravi posao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze Severina, oko za oko, cep za cep...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišem i ja koju. Ponovo sumiram utiske posle dve godine i tri meseca vožnje. Unapred se izvinjavam na dužem postu, ali neka ostane neki trag o ovom autiću. 

 

Da budem objektivan, sa ovim automobilom sam se lepo navozao. Već me vežu i određene uspomene za njega, i sigurno kad dođe taj dan se oprostim, neće mi biti lako. 

 

Za početak, da se osvrnem kakve sam intervencije imao na Alfi od zadnjeg pisanja. Promenjene su sve viljuške, i obe manžetne na homokinetičkim zglobovima. Manžetne su nažalost 99% bile plod fizičkog oštećenja prilikom zamena viljuški. Hvala bogu pa se ništa nije desilo, ali sa bušnim manžetnama sam otišao do Italije u šoping, i vratio se, a da to nisam znao. Slučajno sam primetio, kada sam prilikom skidanja točka primetio da je felna potpuno crna sa unutrašnje strane, maltene se cedila mast. I tako oba prednja točka. Viljuške su me izašle oko 150e.  

 

Letos sam promenio na svoju ruku nosač motora, gornji(koska), 5 minuta posla, i završena priča. Mada nije ni bio otišao, malo napukao, ali ipak sam ga promenio, koštao je oko 1700din.

 

Negde jesenas, otišao mi je cilindar kvačila, onog kod menjača. Nisam hteo da uzimam novi, nego sam remontovao stari, po meni bolje rešenje, jer je ipak original BOSCH. To sam platio oko 2000 din, i vozi dalje.  :thumbsup:

 

To je bilo to osim redovnog održavanja, naravno.

 

Ono što mislim da me čeka uskoro je zamena kvačila, a verovatno i zamajca, ali videću još kako će se situacija odvijati. Dosta grubo polazi, a i sve učestalije ima ''cimanje'' neposredno pre nego što će kvačilo spojiti. Šta znam, 160 000 km, fabričko kvačilo...verujem da može još, odnosno da je moglo još da se pažljivije vozilo. Ja jesam bio pažljiv uvek, ali ko zna kako ga je neko vozio pre mene. Ovaj auto nisam maltretirao ni upola kao bivšeg punta. :)

 

Ono što me nervira jesu rukohvati, kao i delovi prekidača za prozore i kontrole vazduha na centralnoj konzoli. Poprilično se izgrebalo sve....ženski nokti su čudo, verujte mi. Najveći neprijatelj enterijera svakog automobila!!!  :wallbash: Dosta se mislim da li to mogu da sredim nekako, ali teško...

 

One najlošije stvari jesu zapravo što ne mogu da je sačuvam onako kako bih želeo. Nedavno, na javnom parkingu kod Politike, neko me udario. Zakačio branik i nastavio po felni. To me je baš onako izludelo. Branik sam uspeo nekako da korigujem, jer je ćošak, ali felna  :thumbdown:  . Pre toga, letos kad sam stigao sa mora isto me je neko overio otpozadi ponovo. Najgore od svega je što je auto maltene celo leto bio na moru u garaži, nije mrdnuo nigde, i prvu noć kad sam stigao u BG, neko mi je zaželeo srećan povratak. 

 

Evo kako izgleda felna. 

 

1600316_10201731937764938_1938011310_n.j

 

 

Za sve ovo vreme, kada god se negde išlo, putovalo, na duže ili kraće, sa društvom ili porodicom, Alfa je bila tu, i uvek je odgovorila zadatku.

 

Evo jedne sličice iz Palmanove. Nisam birao, ali potrefilo se da je tu bilo prazno mesto. Ako malo pažljivije pogledate, videćete da nisu italijanske registracije  :whistle:

2013_04_16_13_37_03.jpg

 

Evo jedna usputna, sa Crnogorskog primorja :) .

 

522414_672162669478834_269049185_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari je od Đure Amigosa iz Kruševca, vozi trke sa KTM-om... 

 

Jeste merak voziti dobar auto, ali kada pomislim na one ljude kojima je sve jedno da nekoga ogrebu i pritom oštete i svoj auto, onda ne znam šta da mislim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega po autu. :)

Lepa Alfa, dobar motor, ali felne nisam siguran da su za naše puteve.
Video sam sliku kako te je nek zagrebao po felni, užas, baš mi je krivo, ali ako ti je za utehu, i ja imam maltene istu takvu ogrebotinu na svojoj felni...

Da pređeš još mnogo, mnogo kilometara sa njom :)

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rukohvate presvuci u kožu. Nema druge ;)

Gde su ti lajsne iz branika? :question:

 

Lajsne mi je neko maznuo u kompletu sa brisačima, maltene čim sam je pazario...ima dve godine od tada. Hteo sam odmah da ih uzmem, i jedino što sam našao je da se uzme u kompletu sa mrežicama, to je koštalo 60e... I tako prođe dan za danom, nikad ih nisam nabavio. Ali teši me što većina modela fabrički nema te lajsne tako da sam se navikao bez njih, iako je auto mnogo lepši sa njima.

 

 

Ferrari je od Đure Amigosa iz Kruševca, vozi trke sa KTM-om... 

 

Jeste merak voziti dobar auto, ali kada pomislim na one ljude kojima je sve jedno da nekoga ogrebu i pritom oštete i svoj auto, onda ne znam šta da mislim..

 

Ma ćuti bre, pa malopre me jedan Golfadžija, zveknuo vratima, a bio sam u kolima. Čast izuzetcima, ali Golfadžije su neverovatan profil ljudi. Sedim u kolima i osetim kako mi se auto ceo pomerio i to onako žestoko. Sve mislim da se drugar pored mene igra sa ručnom pa cima auto, jer sam ja za to vreme nešto buljio u navigaciju. Tek kad mi on reče šta to bi, ja skontao da me lik pomerio vratima bukvalno. Izlećem napolje, on već utrča u neki lokal, i ja gledam ima li kakvog oštećenja, da mu odma po spisku sve. Ali nije bilo ništa, jer me izgleda udario ravnim delom vrata u branik zadnji, jer smo tako iskosa bili parkirani.... Ali ne mogu da verujem koliko su ljudi nemarni.

 

 

Kolega po autu. :)

Lepa Alfa, dobar motor, ali felne nisam siguran da su za naše puteve.

Video sam sliku kako te je nek zagrebao po felni, užas, baš mi je krivo, ali ako ti je za utehu, i ja imam maltene istu takvu ogrebotinu na svojoj felni...

Da pređeš još mnogo, mnogo kilometara sa njom :)

 

Hvala Bogi! Gledao sam tvoju Alficu, sviđa mi se kako je paziš!  :thumbsup:  Ja tebi isto želim da u Alfi uživaš, a kilometraža nije važna, daj Bože da ih zamenimo brzo za nešto bolje! :D

Na felni je malo bolja situacija, jer je dosta od te anomalije na slici ostatak od branika koji me je strugao. Pokušaću da ispoliram, pa ću baš da slikam da vidimo jel ima razlike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2005 i 2006 nemaju te lajsne u mrezici, 2007 i mladje imaju. Nema to veze sa opremom ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne, nešto si permutovao verovatno. :) Sve je u redu za sada, i ne očekujem još dugo da nešto ne bude u redu što se toga tiče. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...