Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pali sada najnormalnije. Znači kada sam stigao kući posle servisa i parkirao se ispred garaže, izbrisao sam grešku. Nakon toga mi je još jednom malo duže verglao(da bih ga parkirao u garažu), ali nije vraćao grešku. Posle par sati sam ponovo seo u kola da idem negde, i tada je najnormalnije upalio, i od tada je sve normalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sav vazduh kao i višak goriva vrati preko sabirnika  (damper) pod 11 nazad u rezervoar. Tako da nema potreba otkačinjati creva i bilo šta isterivati.

 

Screenshot_2015_02_15_23_36_17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan- Moguće da je vazduh nekako završio u vodu koji ide ka regulatoru, i nije mogao da izađe dok se ne potroši svo gorivo koje mu smeta da prođe... Ma važno je da je sad kako treba :D

 

@mimmy- Hehe, ima nas dosta definitivno! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proleće je stiglo, i vreme je za novu obuću, ali sam i dalje u teškoj dilemi da li da stavljam ove tristar felne... Kad uporedim, ipak po 3kg dodatne obrtne mase nije malo, i to ako poredim sa nekom drugom 17''. Najradije bih menjao za neke lakše, ali izbor nije veliki. Mogu se naći neke odgovarajuće, ali nisam u prilici da sad dodajem neku veću količinu novca na druge felne, obzirom da sve ono što mi se baš svidi se prodaje za oko 400e :D

 

Pisao sam na forumu da sam imao neplanirani izdatak na veliki servis zbog vodene pumpe, pa mi je i to trenutno malo otežalo situaciju :) .

 

Gledaću felne po oglasima narednih dana, pa ako naiđem na nešto primamljivo videću da menjam, ako ne bude ništa vredno daljeg zezanja staviću tristar pa šta bude... 

 

Evo jedne sličice, čisto da ne bude suvi tekst. :)

 

DSCF1870_1.jpg

 

Baš sam pred novu godinu skidao presvlake sa sedišta, da ih operem, i mogu reći da su  odradile dobar posao, jer sedišta su u stvarno dobrom stanju. Kratko sam vozio bez njih i odmah je platno počelo da se prlja, da se javljaju fleke itd... Bez presvlaka pitanje je kako bih se borio sa ovom bojom. :)

 

IMG_20141213_130406.jpg
 
IMG_20141214_144400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da neces nikakvu razliku osetiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tristar su fantastik. :) Ne bih se ja mnogo razmišljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banjo stavljaj to,kao sto kaze moj celavi brat nemas ti 0,9cm3 pa da razmisljas o tezini felne.

Edited by genca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao sam se na razmišljanje jer npr povećanje mase točkova od 10kg može biti ekvivalnentno kao da vozim teret od 100kg, a i mnogo više u zavisnosti od brzine kretanja vozila... 

 

Ali verujem da ću ih ipak staviti... Ako osetim gubitak performasni, možda da odradim neki blagi remap motora i to je to. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta ako dobijes +100kg? To ti je isto ko kad bi Bucu seo da se vozi sa tobom. I primetio bi auto tezinu jos jedne osobe? Ma daj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali apdejt. Posle 3 ipo godine, konačno ono što je nedostajalo. :D

 

DSCF1964_1.jpg

 

Gume još nisam nabavio za 17''... sve čekam da mi se poklope neke stvari što se finansija tiče, ali nadam se da ću i to uskoro rešiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljene Fulda Sport Control i tristarke. Prvi utisak je da ne osećam neku drastičnu razliku u udobnosti između ovih 17'' i 16'' . Oseti se da je auto malo krući, ali to se meni sviđa. Jedino što je na većim brzinama bučnija ova Fulda od Hankook-a.

 

Stare šesnaestice sam prodao komplet sa gumama, bukvalno za sat vremena od kad sam postavio oglas. Ubaciću neku fotografiju sutra, jer sad se ne vidi ništa po noći. 

 

Sledeće od investicija će verovatno biti kvačilo sa zamajcem, ali to mi nije urgentno. Tako da idemo dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj neki pikcrs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava stvar. Najbolja felna posle one previše retke GTA felne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostadoh dužan za neku sličicu. Nisu neke, telefonom sam slikao na brzinu... Ali biće i nekih boljih, kada operem kola lepo. :)

 

IMG_20150416_114208.jpg    IMG_20150416_114303.jpg    IMG_20150416_114315.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, malo toniraj stakla i nema šta da diraš više. :) Baš je lepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije da nisam razmišljao o zatamnjivanju. Najviše što me koči da uradim to i stavim ksenone je zbog zapadnijih zemalja, recimo Italije, Slovenije... Jer nikad ne znam kad bih se mogao zaputiti ka tamo... Dosad je uvek bilo bar jednom godišnje. Inače ksenone bih stavio ukoliko juče :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, samo Mađari prave problem povremeno. Slovenija, Makedonija, Grčka, Italija.... Tu nisam čuo za probleme, ali možda grešim. U svakom slučaju, uključiš maglenke dok prođeš granicu. :)
A stakla toniraš malo, da ne bode oči a da bude funkcionalno. Ja nisam stigao nažalost, a imao sam baš te planove za moju Alfu, + krov u sjajnu crnu foliju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja je imala potencijala obzirom na dobru opremu, da se sa par detalja baš istakne lepo. Šteta što si je prodao. :/

 

Ali tuga me uhvati kada vidim šta je 147-ca uvezeno u zadnje vreme, a mahom lešine i krševi. Svaki dan na ulici vidim barem jednu koja stoji razapeta, kao da su je konji razvlačili, e za to me tuga hvata. I kakvi sve pacijenti dolaze u posed Alfe, odmah mi pozli. 

Jedan drugar, ni Yuga nije znao da održava, to je bilo da Bog mili sačuva... Nedavno uzme 147 za manje od 2000e...kad se nisam roknuo. Kaže ekstra je, a na autu potpisujem da ni jedna viljuška napred, ni pozadi sablja nije ispravna. Auto ide ukoso, kao da driftuje stalno... Ni jedna vrata mu se, a ni prozor ne otvaraju kako treba itd itd... Nekad se znalo kakvi profili ljudi voze Alfu, a ovo sad je užas kakvih primera ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...