Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Skroz si upravu. Tužna priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekih malo uljudnijih slika. Pošto mi se znak raspao, uradio sam foru kao i mnogi, nalepio sam stiker. Skroz je ok ispalo. Moram priznati da su mu lajsne bitan estetski detalj, i sad mi je jako žao što ih ipak nisam odmah uzeo kada su ih drpili, ali dobro. Bolje ikad nego nikad :D

 

Čini mi se da mi se počelo javljati neko čudno ''klak'' iz trapa. Tako da idem u ponedeljak na pregled, da vidim da li sam u pravu. :)

 

 

 

DSCF2056.jpg   DSCF2068.jpg  DSCF2083.jpg  DSCF2088.jpg   DSCF2058.jpg
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadaj se da nisi u pravu za trap. :D

Alfa izgleda odlično. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, pa jesam posle kiše iz creva :D . 

 

Gorane, pristojna je :)... Za moj ukus, da bi bila po meri fali joj jedan dobar ''suspension kit'' . Možda bi joj 5cm niže dobro leglo. To mi je namera, ako mi ikad iskoči prilika. Ali pre toga, hoću da je dovedem u stanje da bude tip top u svakom smislu. 

 

Bogi, šta je da je... Zameniće se šta treba :) . Viljuške ne verujem da su, jer mi je poznato kako se manifestuje kad one odu...ovo je nešto prigušeno, jedva da se čuje, i retko se javi. Tako da videću već .

 

Zadnjih dve ipo godine sam non stop bio na relaciji BG-NS. Nabijao sam finu kilometražu, ali iz raznih razloga nisam uspevao da joj posvetim pažnje koliko sam hteo. Sada kada je praktično manje vozim, jer više nisam u istoj priči, hoću da je upristojim koliko god mogu i da uživam u njoj. :)

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, pa jesam posle kiše iz creva :D . 

 

Ja sam mislio na kišu jer su diskovi bili malo musavi na slikama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su gumice balans štangle, meni je to užasno išlo na živce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kojim lajsnama se radi?

Ovim u visini maglenki. Na ovoj slici se vidi kako su rešetke gole. 

522414_672162669478834_269049185_n.jpg

 

Ja sam mislio na kišu jer su diskovi bili malo musavi na slikama :)

Hehe... Pa dobro su musavi. Takvi su joj uvek posle pranja :) .

 

Odlicna alfica, bas je lepa!! ;)

Hvala!

 

Možda su gumice balans štangle, meni je to užasno išlo na živce :)

Moguće vrlo... To nisam menjao kad sam onomad viljuške. Možda sam trebao u kompletu sve i da ne mislim. Ne stigoh danas da pogledam to, verovatnu ću u sredu, pa ćemo videti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio gornje crevo interkulera, jer je staro bilo problematično... Međutim od tada mi je zvuk motora nekako drugačiji. Pogledao sam i donje crevo da ne pušta negde, ali nije nije do njega. Po savetu kolega Sava92 pogledao sam da ne duva na pletenici, jer mi se javlja sličan zvuk kao da sam uradio downpipe i straight pipe :D , ali nije ni to. Pogledao sam oko filtera za vazduh da ne duva, pogađajte nije ni tu...

Tako da nemam pojma, možda su Alfi jednostavno glasne žice mutirale, jer ipak ulazi u godine polako :D

 

Spomenuo sam gore da s vremena na vreme začujem neki klak iz trapa. Zavlačio sam se sa pajserom par puta da probam da otkrijem da li ima nešto, ali nisam uspeo da nađem bilo šta. Otišao sam ipak do majstora, i našli smo da je desni stabilizator popustio. Gumice balans štangle nisu otišle, ali malo ''šetaju'' , da se tako izrazim... Tako da ću i njih da zamenim preventivno, i vozim dalje. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pre promene creva je onako znalo da šišti pod gasom, ali ne strašno... A sada je zvuk motora nekako reskiji, kao da sam promenio izduv, i uz to ponekad ima onaj trenutni zvižduk pri promeni brzina kada se pusti gas. Žao mi je što mi staro crevo nije tu, pa da probam da ga vratim, da vidim šta će se desiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripremam se za zimu lagano. Uzeo sam feluge 15'', jer nemam nameru da vozim sa 17'' po zimi...još kad pomislim na sve one kratere koji se otvaraju na putu, naježim se. Gume ću najverovatnije da stavim Wintere i to 185/65, i baš me briga :)

 

IMG_20150911_182029.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, nego slikao samo dve, jer druge dve nisam očistio i odmastio :) . Ove dve sam na brzaka sprejom prešao, čisto malo da ih osvežim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno, sad krajnje vreme da se kupuju celicne felne i formiraju zimski setovi, kako se bude priblizavalo hladno vreme celicne felne i zimske gume ce biti sve skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da si neke alu uzeo, mislim za slicnu cenu, posto ih ima bas jeftinih u toj dimenziji. Ne verujem da ces da izdrzis nekoliko meseci sa ti odvratnim felnama. Ja moje prodao posle prve zime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne verujem baš da ima alu za sličnu cenu :) . Najmanje su duplo skuplje, koliko sam mogao da vidim. 

 

Da su ružne, ružne su, i malo je reći :D . Da me baš briga što će mi preko zime biti ružno auto, i to me baš briga. Bolje mi je da se sa ovim nakaradama vozim ko čovek, nego da se grčim svaki put kad sednem u kola sa onim 17'' . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, da te je bas briga kako ce da izgleda nebi ti ni sad izgledao auto kako ti izgleda, zato ne pricaj :D

Ne tnam koliko si platio te tvoje ali realno su oko 80e dok za Alfu alu 15 mozes da nadjes i za 100e, 120 vec da biras malko starije, obicno od 156. A sad i da kupi ratkapne od 10-ak eura, opet si mnogo blizu cifre za alu a neuporedivo ruznije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe...pa jeste mi bitno kako izgleda, slažem se. Pa ja sam ove platio 60e, čak su mi jedne umakle za 50e. :) . Stvarno se ne opterećujem oko izgleda zbog malo više od 3 meseca koliko će mi biti na kolima, a zimi je generalno manje vozim.

E sad, ako bih otišao na neki put eventualno jednom, pa zbog toga da mi kao auto bude vizuelno lepši, iskreno baš me briga...a ostatak vremena preleži u garaži. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...