Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ide pristojno, mada bi morao ipak malo bolje da ide. Ovaj što ga je vozio ga je ugušio...moraću dobro da ga pročepim, a i da proverim ostale zezancije EGR, da proverim kakva je turbina, mada moguće i katalizator da je već pomalo zapušen.

Ranije sam ga vozio dok sam još imao Punta, a ovaj Polo je tada bio u ekstra stanju....i šta znam, nije ni tada išao bolje od JTD-a, barem mog.

Punta sam imao nekoliko godina, i znao sam ga jako dobro i u detalje. Isto tako, sada sam ušao u pore ovoga Pola.

Znači taj auto je moj, i ne želim da budem subjektivan i sada da ga nešto hvalim, ali eto mogu reći da je auto urađen pristojno.

Međutim, zaista ne vidim u kom to posebno segmentu je bolji od neko lepog Punta JTD... zaista ne mogu vidim, a evo rastavio sam ga maltene u komade. Mogu reći jedino da su sedišta kvalitetnija, kvalitetniji je i štof i konstrukcijski su bolja, ali su zato sigurno 30% teža nego u Puntu. Sve ostalo, ne da nije bolje, nego mnoge stvari su gore.

Kod Punta se nije moglo desiti da se nebo odlepi, ili tapacirunzi da se odlepe, što je ovde slučaj. Da ne pričam na šta je ličila centralna konzola od grebanja itd...

Kod Punta su i neki delovi eksterijera bolje rešeni, kao npr branici koji se kompletno oslanjaju na šrafove, a kod Pola ima dosta nekih plastičnih klizača i žabica što puca kao nenormalno čim se pipne itd...

Da ne dužim priču, ali ako poredim nekog finog Punta JTD, i ovog Pola, po meni je neopravdano zbog čega je VW toliko skuplji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pogledaj kod koliko ljudi ovde na forumu su odlepljeni tapacirunzi i nebo i na Puntu i na Stilu... To je isključivo stvar nestručnog pranja i ništa više

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa baš tako, nema štof, i ništa mu ne fali. A tapacirunzi su bili presvučeni štofom gotovo celi, jedino je donji džep bio plastika. Izgledalo je lepo, i ne mogu da verujem da se nekome odlepilo, kada je bilo svuda proštepano. 

 

On 24.11.2016. at 9:30 PM, totti said:

To je isključivo stvar nestručnog pranja i ništa više emoji4.png

 

Kakvog pranja? :D Ovaj auto pranje nije video zadnjih 6-7 godina sigurno. :whistle:

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neka fotka od sinoćnjeg stanja.

Da mi je neko pričao da ću ovoliko vremena da uložim u jedan VW, ošamario bih ga, ali šta ću kad mi je žao da gledam zapušten auto, pa makar bio i VW. 

Nije još ništa ni blizu kraja, a kad završim sve što planiram možda postavim neku sliku kako je to sve izgledalo ranije.

Imam sreću što mi je prijatelj ustupio garažu gde imamo struju, vodu i većinu potrebnog alata. 

20161202_200131.jpg   20161203_000913.jpg

 

Uslikan je sveže nabačen lak, i mogu reći da sam zadovoljan s obzirom da radimo sve u kućnoj varijanti.

Što se farbe tiče, pogođena je vrhunski. Naravno, obavezno kasnije ide poliranje da se koliko toliko uglača povrišina i izvuče eventualno neko šarenilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...