Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa remontovani stabilizatori koji su najvise na udaru meni guraju preko 40 000 km sa izbegavanjem rupa. Viljuske jos duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dopunim malo temu sa nekim informacijama. :)

 

Alfica se kotrlja i služi kako treba. Ponovo je bila u IT, kao i što je ovo leto naravno opet išla u CG i sve po starom :) .

 

Jedan neverovatno iritirajući zvuk me je dovodio do ludila, a dopirao je od zadnjeg svetla, deo na vratima od prtljažnika. Toliko je škripao iz nekog razloga, da je osećaj bio kao da se vozim u nekom kršu na putu za otpad. Skinuo sam plastiku koja je sa unutrašnje strane vrata od prtljažnika, pa zatim i svetlo. Sigurno sam ga vratio i skinuo više od 10 puta, unutra sam ubacio tonu postavljene, kao gumirane trake da eliminišem to škripanje i jedva nekako sam to otklonio.

Međutim sada počinje da mi se javlja neko odvratno kuckanje opet od strane vrata od prtljažnika, i čini mi se da je sada plastika. Dotegao sam je, ali ne vredi...opet ću morati da je skidam da vidim o čemu je reč. Takođe, javlja mi se neko zujanje u suvozačkim vratima, skapirao sam da se isti zvuk začuje kada naglo pustim unutrašnju ručicu za otvaranje vrata. Videću da li je vredno truda da skidam tapacirung zbog toga. 

 

U poslednjih par meseci, auto garažiram, tako da sam nekako sa te strane dosta mirniji.

Međutim, očajne garaže u blokovima su dovele do toga da mi je, sada već čuvena, sestra prvom prilikom urnisala retrovizor prilikom isparkiravanja. Nažalost nemam fotografiju kako je bilo, ali uspeo sam da zamaskiram oštećenja koliko toliko da se ne primeti tek tako lako.

 

Iz tog razloga mi je palo na pamet da farbam retrovizore, pa sam razmišljao na šta bi ličilo da ih ofarbam u metalik sivo?

 

IMG_20140413_162536.jpg                   IMG_20140612_200423.jpg

 

Evo koja sličica, čisto da nije suvi tekst. Malo sam se previše raspisao, tako da oprostite na tome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo lepo izgleda, mada mora kvalitetno da se uradi. Pitaju Savu da ti objasni kako je kod njega urađeno.

Inače, Alfica je baš lepa. Kada bih za koju godinu našao neku 2007+ 1.9mjet 16v bez razmišlja bih je uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava je niklovao koliko sam video. Ali ja nešto ne bih to radio baš iz razloga što sam takav baksuz i da bi vrlo brzo nastradao neki od njih.

Zato sam se pitao, kako bi izgledalo da se samo lepo ofarbaju u pravu nijansu sive... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes stavio lajsnu na gepek? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava jeste "presvlačio" u neki premaz (nije niklovanje a ni standardno farbanje) ali već dva puta za par meseci i opet nevalja. Tako da ti savetujem nešto drugo. U svakom slučaju kontaktiraj ga pa neka ti razloži njegovo iskustvo sa tim

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam da stavim lajsnu na gepek, ali koliko znam tu lajsnu imaju samo varijante 2005. god? Ili grešim? Pre bih stavio napred one što mi nedostaju, ako naletim negde na otpadu...

 

Za retrovizore moram dobro da razmislim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mogu poklopci da se skinu? Ako mogu pokušaj, u najgorem slučaju gubiš 1000din za farbanje i 500 za boju da bi vratio sve na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran koje imaju, ja sam trazio jedno vreme zadnju lajsnu fabricku al nisam uspeo. Pa sam sredio nesto sam. Retrovizori i mene muce, vuce me da ih odradim nekako pa to ti je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor Mislim da se poklopci teško skidaju, jer mora da se skine ogledalo... Super bi bilo da mogu da ih skinem, onda bih se sam malo poigrao sa tim, pa što kažeš, lako bih ga vratio u crno...

 

@miske I ja sam u početku tražio tu lajsnu fabričku... I mislim da mi je tada neko rekao da je išla samo na 2005. godište. Baš ću pogledati kako si ti sredio ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je meni imalo lufta dok nisam krst zamenio.

 

Sto se tice retrovizora, ovo sto ja imam na mojoj ispade neuspeli eksperiment, al posto mi je covek garantovao par godina cistog hroma, sad ce morati da vrati novac ili bar deo koji ce mi trebati za farbanje. I ovog puta cu farbati u boju kvaka, kao neka vrsta nikl mat boje, to nije tesko za farbanje kao hrom, a usput je takva fabricka boja kod Q2 varijanti 147 i GT.

 

A i kolko vidim na slikama, tebi je grill napred u toj nikl mat boji, nije hromiran kao kod mene tako da bi ti se to jos vise slagalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije gril mat, to ti se možda čini sa slika. Isto je sjajan kao kod tebe. Pa baš sam razmišljao tako tu boju da lupim kao felne i kvake što su. Ali to mi je sada sekundarna stvar, moram prvo ove problemčiće da razrešim. :)

 

Meni sada i ljulja i trese pod opterećenjem pogotovo. To se malo osećalo, i rekoše mi majstori da ne diram to još, međutim kad sam išao na more, i dok je auto bio pod punim opterećenjem, uzbrdo sam lepo osećao trešenje... A ljulja se kada držim onako slabiji gas.

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvake su nesto kao bruseni alu. Uzmi foliju zalepi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ne kosta puno, a ako nije to to, lako skines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija sa Alfom počinje da bude frustrirajuća... Vodam se po majstorima, niko ne zna šta je. Sad sam je probao sa majstorom, da mu demonstriram probleme, odnosno vibracije, a ona ništa. Sve pun gas, uzbrdo, nizbrdo, u krivinu...nema šta joj nisam radio, i ništa... Da sam joj neko veče radio ovo što sam sad, ja mislim da bi se rezletela u 100 komada. Kaže mi čovek, sve kvarove sa krstovima na osovinama koje je on imao priliku da rešava, nisu se manifestovali na ovaj na ovaj način. Znači mora da se dešava konstantno, što kod mene nije slučaj... 

 

Odlučila da me za*ebava. Na kraju ću morati da je ostavim u servisu, pa da je tamo vozaju ako treba par dana, ne bi li videli šta je... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su krstici za zamenu. Osecaji se vibracije na izvlacenju, pogotovo uzbrdo, u krivinama.

Prvom i drugom slabo se oseca, trecom najvise, ali ne svaki put.

U levoj krivini vise trese, u desnoj manje... Na pravcu malo...

pre nekoh 4meseca mi se pojavio taj problem, prvo je tresao i na pravcu i u krivinama...- odvijena poluosovina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam u jednoj temi o krstu, to je za sada rešeno. Videćemo da li će biti problema u budućem periodu posle zamene.

 

Nego, uzeo bih felnice 17'' . Gledam Alfu već tri godine kako plače za 17'' , iako će mnogi reći da je bolje voziti na 16'' itd, ali zaista joj fale. 

 

Šta mislite kako bi ''tristar'' model izgledao u crnoj boji? Nisam imao prilike da vidim kod nekog tako nešto, ali voleo bih da mi felne budu crne. 

Dakle, šta mislite kako bi ova felna delovala u crnoj boji?

 

rim4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neki problem u glavi inače što se automobila tiče...sve što je konvencionalno i obično mene ne privlači. :) Tako i klasična alu siva boja mi je suviše obična.  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod crne felne je problem po meni sto je lepa samo dok je uglancana, i dok su gume namazane da se sijaju, a to je pola sata nakon pranja. :D U ostalim slucajevima mi deluje neuredno i podseca na celicne. Sto kaze Mica, siva fabricka, em deluju vece, em urednije. No, to je samo moje misljenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ih ne bi farbao u crno nikako. Vrtele su se po oglasima neke crne tristar, i loše su izgledale. Odradi je u tamno sivu ako ti je volja, eto, da bude drugačija od fabričke, ali u crno nemoj. To je moje mišljenje, naravno, ti uradi kako ti je volja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...