Jump to content
FAS Goran
vujasin

Stilo JTD - ulje u motornom prostoru, na aktuatoru klapne usisa

Recommended Posts

Jel neka mudrost skinuti sam ta tri srafa i promeniti dihtung, da li trebam da obratim paznju na jos nesto kada se to skida ili samo da ne upadne nesto unutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 min posla , samo ne znam gde ćeš naći posebno dihtung.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 min posla , samo ne znam gde ćeš naći posebno dihtung.

 

Pa neki kucni skarabudz obzirom da ne ide toliko vreo vazduh...kad skinem videcu kako izgleda pa shodno tome dalji postupci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj na pritisak i na ulje / koje razgrađuje gumu. A ima i temperature ipak onaj leptir je od metala i prenosi toplotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neki dihtung na tom mestu, fabricki postavljen ili samo plastika naleze na metal, mada mi to nekako nelogicno deluje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas diht gumicu koja ima leziste u samoj cevi,vremenom se ona splosti i stvrdne od raznoraznih uticaja pa eto problema,ja obicno stavim silikon i ne pusta nista probaj pa ces da vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, bas sam hteo da pitam za silikon, ako ne nadjem nista drugo, probacu sa silikonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 1000 puta stavljao i nije pustalo samo skines lepo i ocistis da nema masnoce od ulja naneses silikon stegnes dobro i ostavis da se stegne i cepas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se posle nekog vremena smorio sa tim plasticnim sra*em od creva usisa... Za razliku od imenjaka koji je samo podigao onu fabricku gumicu i tako resio problem, ja sam pokusao pravljenjem dihtunga. Sto je davalo rezultate prilicno dugo, medjutim dotezanjem creva s vremena na vreme sam polako deformisao plastiku i napravio sferu. Tako da su uljane pare na usisu polako bile izrazenije.

Vec neko vreme sam mislio da napravim tu metalnu prirubnicu i da selnujem crevo (kovani planovi sa imenjakom ;) ), ali zbog nedostatka vremena ali i prezadovoljan masinom za sve ove godine, resih da ga castim originalom :) . Pa ako nekome treba info kao krajnji korak, crevo se po radnjama moze naci ISKLJUCIVO iz originala, zajedno sa donjim gumenim delom koji ide na IC. Cena u Kit Commerce je oko 5500 din, ali ga nema trenutno, u AP sportu je skoro 6000 din i imaju ga u prodaji:

 

040720141924.jpg

 

Evo tog "bisera" od plasticnog resenja, fotkano na brzaka u stanu pred zamenu:

040720141925.jpg  040720141927.jpg  040720141928.jpg  040720141931.jpg

 

Naravno da je sada sve suvo kao barut, 10 dana ga vec gazim da vidim rezultate... Naravno da nista drugo i ne ocekujem za te pare...

 

Inace, bas sam kod Nese u servisu gledao jedan Bravo MultiJet 16v i kako je to, takodje sa plasticnim crevom, mnogo bolje reseno. Naime kod nas se plasticno crevo naslanja na blok, tj. onaj deo sa leptirom a ova gumica dihtuje izmedju. Dok na MultiJet-u crevo ULAZI u metalni blok, a dihtung je OKO plasticnog creva. Maltene zanemarljivo pravi problem u odnosu na ovo nase starije resenje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bih znao da cu kupovinom novog creva resiti izbacivanje ulj, kupio bih ga odma ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo je moguće da to nesrećno crevo spašava tvoj motor da ne ode u iberturu. Ako nastavi turbina i dalje da ti naliva ulje, a samo zadihtuješ crevo samo ćeš ga još pre dokrajčiti..

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene vise puta stavljan silikon i niaka nije bilo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jako puno ulja na donjem delu creva interkulera, na aktuatoru samo vlaži. Šta to može da bude ?

Edited by djbarac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne troši ulje , teeeeeeeeeeeraj.

Ako ti smeta, krpu u ruke i prebriši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto rece genca turbina tera ulje...skini operi interkuler dotegni tu selnu ili stavi novu,ako trosi ulje znas sta ti je ciniti.Kod mene je losa i jedino izlazi na biksnu na klapni za gasenje.U nedelju ako bude lepo vreme ko danas skidam i pravim je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce i da duvka malo na iber...sve je to povezano u isti cunak.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorio sam se vise od krpljenja creva.Jos uvek izbacuje ulje.Resio mi majstor da na klapni vise ne izbacuje stavljanjem neke gumice ili dihtunga,ali na onom debelom crevu nikako.Resio sam da kupim novo crevo i vidim da li ce prestati ova agonija.Jel mozete da mi kazete pravi naziv tog creva (debelog) koje ulazi u klapnu sa ona tri imbusa da bih znao sta da trazim u radnji ? Jel ovo pravi naziv creva "Crevo interkulera gornje Fiat Stilo 1.9 JTD" i cena je oko 5000 din. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sto bacas pare....stavi silikon i nece da ima....kod mene vec duze vreme nema ali zato na klapnu kao na cesmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji silikon ? Obican ili neki koji trpi temperaturu ? Majstor mi je stavljao tu neku specijalnu masu i opet probilo.Zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma namazi sam...majstori ga stede namazu tanak sloj pa probije...kupi wurth ili victor reiz silikon,ocisti lepo cevku skini gumicu pa obrisi ulje namazi stegni i neka ga da ostoji...sto da bacas pare bez potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh,pa nisam bas vican ovim poslovima.Jel mogu da nalijem samo ovaj silikon oko cevke sa spoljasnje strane uz predhodno brisanje ulja na tom mestu ? Na mestu gde mi je gumica mi ne baca ulje ako si mislio na gumicu izmedju klapne i creva ?

Edited by sdonca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...