Jump to content
FAS Goran
vujasin

Stilo JTD - ulje u motornom prostoru, na aktuatoru klapne usisa

Recommended Posts

Dva dana ti ne pisem rekoh da te ne plasim, ali sada vec moram i ja da ti kazem da ti je najverovatnije propiskila turbina i d

 

Dva dana ti ne pisem rekoh da te ne plasim, ali sada vec moram i ja da ti kazem da ti je najverovatnije propiskila turbina i da treba da se predihtuje, ali Turbina :D  Ako je jos i pun Ic nema tu sta da se razmislja.

Sad sam zvao majstora i kaze mi da je pogledao turbinu i da je sa njom sve O.K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 10k mi potroši ispod pola litra ulja. Dokle god je tako ovo curkanje na klapni me ne tangira. Na drugovom Stilu takođe ima tu masnoće a ne troši mu ulje.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!Zna li neko resenje za curenje ulja iz ovog dela sa slike? Radi se o fiat stilu 1.9 JTD motor.

 

Fotografija0006.jpg

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas da vlazi,zamastio je lepo,ima ulja na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mog terao kod majstora.Ocistio mi je interkuler m sva creva i predihtovao spojeve, ali mi opet baca ulje.Nije kao pre, ali ga opet kada vozim na otvoreno ima.Po gradu ne izbacuje.Ja sam digo ruke.Obrisem gde je zamastio i teram dalje.Bitno je da mi ne trosi ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak samo vlazi,prema pojedinima iz ove teme.Masna su creva ispod na termostatu i ono debelo crevo i naravno ovaj crni delic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

013.jpg

 

Deo obeležen strelicom ima tri šrafa inbus.Kad deo skine ima okrugla gumica koja zna da vlaži i izbacuje ulje ii uljna isparenja napolje.Drugar i ja smo danas skidali i zamenili tu gumicu koja je bila skamenjena.Oprali sve to klinerom,pa se nadam da neće više puštati.

Edited by polaris

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde ste nabavili tu gumicu?Jeli ima da se kupi u auto delovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao je on u jegovoj radionici.U mom kraju u jednoj radnji sam pitao i nemaju,ali treba pitati u malo bolje snabdevenim radnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo kao da sam ja slikao.Eto tako meni izgleda nakon voznje van grada kada se malo vise optereti motor.Moram da vidim na prolece da i ja resim tu gumicu.Ajde javi rezultate kad malo provozas kola ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SDC12172.jpg

 

Ako sam dobro izmerio spoljni Fi je 6,1cm,unutrašnji 5,8,širina 4mm,debljina 2mm.

 

Malopre sam gledao i koliko sam uspeo da vidim sa osvetljenjem od mobilnog više ne curi,ali ću pogledati sutra preko dana,pa javljam.

Moja gumica se inače pretvorila skoro u plastiku,pa nije dihtovala.

Crevo je malčice naprslo,ali ništa strašno.Kaže mi ovaj drugar da je on na nekim stilovima već vario tu plastiku i uspešno to rešio.

Edited by polaris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada bih znao da je crevo, ja bih dao 5000 don i da zavrsim problem, ali nisam siguran da li je ono.Majstor kaze da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti ovo teško skinuti da vidiš:imaš tri inbusa koliko sam pratio,samo razdvojiš i odma ti je gumica tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam gledao motorni prostor i zamenom gore pomenute gumice ne vlaži.Za sad sam imao sreće da je samo to.Znači treba krenuti odatle pošto je to najlakše i najjefinije,a ako se ponovo dešava onda gledati to famozno crevo što su pomenule ostale kolege forumaši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i ja malopre mog i na tom delu gde si mi rekao ima ulja.Videcu sa majstorom da ga resava.Nadam se da je i kod mene isti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam rupicu na onom debelom crevu.Da li se ono moze krpiti i koji je najbolji nacin da se zakrpi ? Koliko je to trajno resenje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...