Jump to content
FAS Goran
Mik

Kompilacija sudara...

Recommended Posts

Gledam klip sa pocetka teme...Kao da nema pravila,odnosno ima,jedno pravilo,pravilo ludjeg..

U Moskvi,stojis na raskrsnici,sacekas zeleno,izbrojis do 10,i onda uz Oce nas polako das gas :thumbsup:

u moskvi 50% vozaca ima kupljene dozvole ne znaju nista, voze kao ludi, samo je bitno ko ima jaci auto

evo vam slike iz udesa koji sam imao u Moskvi pa vidite sami

ps: mozda je tema malo zastarela ali ja sam nov na forumu ...

55679_134988306554954_100001313552269_183147_6443823_o.jpg 52389_134988369888281_100001313552269_183148_5158342_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto si upropastio jadnu ladu? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jel vi vidite kojom brzinom voze ??? stotka ladno kroz grad, sta li rade na autoputu onda ?

i svi ovi sudari po kobajagi gradu su gori nego ovi nasi na otvorenom. Ovi voze gore od Turaka.

A slazem se sa oktopodovim zastavnikom narednikom koji li je vec cin (izvinte vojsku nisam sluzila :rolleyes: ), nema veze svetlo i prednost, zevas lepo na obe strane, i pratis sta se desava oko tebe. Spaslo me na mali broj puta budala. A tek gledanje u retrovizor , uf, dva puta sam zavrsila na ivicnjaku i izmakla se mamlazu iza mene. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasnoca,blagi uzas.! Aj kada ga pogodi u prednji ili zadnji kraj,ali pri onim brzinama direktno u vrata,uf nije mi dobro. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pa čak i kad zaborave da pritisnu kočnicu dok stoje, pa krenu unazad i čuknu auto iza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma... vodka, lake i teške droze, ili jednostavno manjak mozga. Mislim, ima snimaka gde pri 20 na sat lik krene da se prestroji i čukne ovog pored, koji sve vreme ide paralelno s njim isto 20 na sat :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka nezgoda na ovim snimcima je uzrokovana neprilagođenom brzinom.....

Pa licno se ne bih slozio sa time, sem brdo ne poznavanja i nepostovanja (semafora) drugih propisa i ocigledno pijanih ljudi, malo je onih koja su se deslio samo zato sto je neko vozio neprilagodjenom brzinom...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem kakvi udesi, izletanje na raskrsnicu, prestrojavanje, skretanje iz desne trake levo itd. A posebno mi je zanimljivo koliko udesa su prouzrokovali "profesionalni" vozaci kamiona, autobusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, gledao sam te snimke sa TNL iz Rusije, pa da vam dam delimičan odgovor zašto tako voze, zato što sam trenutno u Adleru kod Sočija, a pre toga sam skoro 7 godina živeo u Rusiji.

U Moskvi i drugim ruskim gradovima ima ogroman broj "gastarbajtera" iz okolnih siromašnih zemalja (koje su bile u bivšem SSSR): Tadžikistan, Kirgistan, Turkmenistan, da sada ne nabrajam dalje da ne izazovem međunarodni incident i ne popijem ban. E vidite, ti mučenici rade ovde za eksere, i rade kao vozači između ostalog, a da pre toga nisu nikada vozili (eventualno po livadi), što bi rusi rekli prešao je sa bukvalno sa magarca u automobil, autobus ili kamion. Nemaju ni iskustvo, ni motoriku, dosta su usporeni, a bogami ni dovoljno vijuga u glavi. Ko je bio u egiptu ili negde u africi zna o čemu pričam.

Naravno, alkohol i droga su veoma prisutni, ali i ono o čemu sam malo pre pisao. Ne branim Ruse, i oni su neiživljeni i bezobrazni u saobraćaju, ali sam se više od godinu dana u Sibiru vozio sa Tadžikistancima, i jedva sam čekao da pobegnem odande. Jednom je vozač uleteo u jednosmernu ulicu sa 5 traka koje idu samo u jednom smeru, znakova koliko hoćeš, vidiš reku automobila koji idu na tebe, i on reče malo sam se zbunio. Drugi put je mogao da mi slomi nogu, izlazim iz auta pozadi (dovezao me je na gradilište), ja još nisam izašao a on je krenuo u rikverc.

Inače svi ti retardi iz raznih "stanova" krivine i raskrsnice prolaze na leru, i koče samo kočnicama, bez motora, pa zamislite kako je kada se voziš sa njima po zaleđenom putu. Ovde imamo autobus koji nas vozi na posao, i vozač je neki garagan, mislim da je neki Kirgiz ili Tadžik. I on koči samo kočnicama, a vozi u stilu majstora koji voze E6 u Beogradu, s tim što su naši majstori za njega profiji.

Sreća pa ovde sami vozimo, i ja vozim ladu nivu, i gledam na sve strane, jer ovi mozak ne uključuju.

Kolega iz Moskve, pravi pravcati ruja je rekao da bi moskovski vozači ovde streljali polovinu vozača, zato što dave i tupe ga. Što jest jest, nešto blene sa strane, pa parkira na sred ulice da se pozdravi sa ortakom, a posle proleti kroz STOP ili crveno i napravi biiip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jednom rečju, ljudi ne umeju da voze, ako Indijci mogu da voze ovako, a da im ništa ne fali, onda mogu i ovi da se civilizuju za toliko...

Moj deda je inače nekad bio instruktor vožnje, kasnije je otvorio firmu, bacio se u neke druge vode, svetski čovek, njegova instruktorska dozvola je sa rednim brojem 12 u staroj Jugoslaviji i kada sam položio, na svaki poslovni put me je zvao da idem sa njim i davao mi da ja vozim, pravio sam u proseku po 200km po jednoj vožnji u oba pravca, a išli smo po dva puta nedeljno negde, tako da sam sa obzirom da sam položio u gradu sa tri ulice, par poprečnih koje spajaju te 3 i 2 semafora, od kojih najčešće radi samo jedan, za vrlo kratko vreme solidno savladao i usavršio da se snalazim na kružnim tokovima, duplim trakama, autoputu... E sad, sve sam to ispričao jer ću uvek da pamtim dedinu rečenicu "Vozi slobodno ti brzo, ali dok osećaš da ti vladaš nad autom. Čim osetiš da auto vlada nad tobom, smanji brzinu"

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo kao što je napisao Marko. Sa kamionom sam na tim prostorima oko 20 dana tokom meseca i užasni su upravo ti iz bivših zamalja SSSR-a. Prvom prilikom ću postaviti video snimke. Jako su loši vozači, policija (DPS)je korumpirana mada sam lično video kod policajca u kolima bar 30 vozačkih dozvola koje je oduzeo. Na moje pitanje šta sa tim radi dao mi je odgovor da to ide kod "načelnika" a šta će on uraditi ko to zna. Mnogo vozila imaju starih i ne ispravnih, još više novih ali kao vozači su užas. Nikakvu razliku ne prave izmedju suvo,mokro,led i sneg. Njima to doće "tak normalno"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo kao što je napisao Marko. Sa kamionom sam na tim prostorima oko 20 dana tokom meseca i užasni su upravo ti iz bivših zamalja SSSR-a. Prvom prilikom ću postaviti video snimke. Jako su loši vozači, policija (DPS)je korumpirana mada sam lično video kod policajca u kolima bar 30 vozačkih dozvola koje je oduzeo. Na moje pitanje šta sa tim radi dao mi je odgovor da to ide kod "načelnika" a šta će on uraditi ko to zna. Mnogo vozila imaju starih i ne ispravnih, još više novih ali kao vozači su užas. Nikakvu razliku ne prave izmedju suvo,mokro,led i sneg. Njima to doće "tak normalno"

kad sam imao udes, imas slike na prethodnoj strani, dosla je policija i gledali su me onako krvavog, kaze jedan jel si ok, nama se uskoro zavrsava smena, kamion je vozio neki jermen, koji je verovatno prvi put tog dana izasao na asfalt, posle su dosli neki jermeni sa meckom i spakovali me unutra i odvezli u bolnicu, dok sam ja mislio da ce da me bace negde pored puta po onoj zimi. Kad su me usili i doveli u red, odvezli su me kuci i ostavili pare za jednu ladu odprilike, a lik koji je ladu vozio je dobio od osiguranja pare za istu posle nekoliko nedelja. Tamo vlada samo pravilo jaceg i ludjeg i najbezbednjiji vid transporta je metro ili autobus. Bar za mene posle onoga sto sam preziveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se toliko unervozim kada gledam ovakve video klipove :veryangry: samo zamsiljam sebe kako stojim u koloni ili na semaforu i odjednom neka dijabola se zakuca pravo u mene sa 100 na sat :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav ludak ovaj na 1:20

6 automobila je uspeo da sje*e, ukljucujuci i svoj.

Treba sad da uhvate ostalih 5-ca i da ga mlate, dok ne ubiju Boga u njemu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...