Jump to content
FAS Goran
pufi

PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije

Recommended Posts

Aman ljudi ne razumem se u te stvari zbog toga i pitam sta me zezate sad.. Ha mrtav ozbiljan umirem od nervoze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi ti damo smernicu,a ti se malo raspitaj sa nekim od poverenja.

Nije sve za INTERNET!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite ljudi besan sam na ceo svet i dodje mi da idem ulicom da ujedam narod, zadnje sam pare dao da kupim taj je..ni auto i sad da mi se desi ovako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. Kreni od prvog posta (odgovora) napisanog u temi.

Tako ćeš saznati šta je PUS. A, onda ćeš sam zaključiti šta treba da se ne vidi na motoru (koji ti je sada u autu), kako bi se upisao broj motora. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e nasao sam jedan motor iz kappe novi tip alu. usisne grane ali ne znam koji je dal je 2.0 ili 2.4. 20v.  nema ni papire, ni onaj poklopac na motoru. mogu da procitam broj na njemu. ja nikad nisam umeo da ih prepoznam jer su meni oba ista na "oko". jel postoji neki pogram kao eper ili slicno ali za proveru po broju motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre me na parkingu jedan zaustavio, prvi put ga u zivotu vidim, uvezo je Stila iz Nemacke, auto prosao carinu i sve ok, ali kad je trebao da registruje provale da nema one plocice ispod haube na kojoj pisu osnovni podaci o vozilu i nece da mu registruju auto. Broj sasije su gledali, broj motora gledali, to je sve ok, ali nema te plocice. Pominjao mi neku potvrdu koju je uzeo u Kragujevcu, ali to mu ovde ne uvazavaju :D Navodno mora da zove Fiat da mu oni to izdaju (da li potvrdu ili novu plocicu, nisam najbolje razumeo)

 

Jel imao neko slican problem?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je onda uopste uspeo da ga ocarini, kao sto kaze?

 


Sta se uopste radi sa vozilima koji nemaju tu plocicu? Moze li se naknadno izdati?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može on da ga ocarini. Ali ne može da dobije homologaciju od AMSS, a samim tim ni da ga registruje.

Može da je proizvođač ponovo izda/napravi, ali ni malo nije jeftino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto moze da se carini i bez plocice i bez broja motora itd.To sve pise na carinskoj deklaraciji.

U slucajevima kada nema plocice Agencija za bezbednost izdaje uverenje kao i  da ima i upisuju u uverenje fabricke podatke za navedeno vozilo kao sto su najveca dozvoljena masa i tako dalje.I to je AMIN

U slucajevima kada ga carini bez broja motora prvo se javlja na tehnicki pregled radi uputa za ukucavanje novog broja motora PUS pa onda u Agenciju za bezbednost pa opet nazad na tehnicki i zavrsava registraciju.

A ako ode posle carine odma u agenciju oni izdaju uverenje i u napomeni stoji da nema broj motora zatim dolazi kod mene ja ga saljem na ukucavanje PUS i onda opet ide u agenciju i placa uverenje i jovo nanovo.

 

I meni auto kad dodje na tehnicki pregled a nema plocicu a ima uverenje iz agencije to vozilo prolazi registraciju,naravno ako se slazu broj sasije kojeg ima ukucanog barem na dva minimum mesta i broj motora.

Tako da znate da tako stoje stvari.

Proizvodjac moze da izda bilo kakvu vrstu potvrde samo ako se radi o prepravci vozila da li moze ili ne,a ne zato sto neko nema plocicu jer je otpala od starosti,plocica koju obicno drze dve male nitne,To kada pusti Agencija onda je to vek i amin.

 

ps.

Ako nema broj motora treba da se javi na tehnicki samo da mu popune uput i ide u MUP i ukucace mu novi broj PUS i onda moze da u agenciju.

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ima logike... Ne znam onda sta njega koci. Ili on to nije lepo razumeo, ili ga neko voza da mu uzme kintu :D
Rekao mi je da ima neku potvrdu/uverenje koje je isao u Kragujevac da uzme (sto tamo, ne znam).

 

Za PUS broj motora znam kako ide procedura

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

U slučajevima kad nema pločice neće ti izdati uverenje ni da dubiš na glavi.

Ne izdaju ga ni za mnogo benignije stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa hoce da mu uzmu parice vide da se covek ne razume i udri.On ima covek garantovano sve papire carinska deklaracija i potvrdu da je platio PDV i Carinu,Uverenje iz agencije i ako je ukucavao broj motora ima papir ko ga je ukucavao da je platio.Jedino sto nema je plocica.

Ali na tehnickom pregledu kad je u pitanju prva registracija najbitnije je Carniska deklaracija i Uverenje iz agencije za bezbednost saobracaja.I ja kao radnik uzimam te papire i kopiram sebi radi kontrole i podataka o vozilu,sledece sto ja menjam je boja vozila odredjujem boju vozila po katalogu boja,jer oni u uverenju napisu primer samo bela ja moram pisati pravilno 0M BELA itd .Iz uverenje agencije popunjavam podatke masa vozila spremnog za voznju ,najveca dozvoljna masa svi podaci sa uverenja plocica na vozilu ako je nema mene ne interesuje,bitno je da se slaze broj sasije  broj motora da ja znam da je to bas to vozilo.Dalje znas i ti proceduru izdajem mu registracioni list i ide u MUP da bi izvrsi registraciju vozila.

Za beogradjane oni moraju da idu od sada samo u Ljermontovu radi prve registracije

Ako mozda znas coveka neka me kontaktira ili mu uzmi broj pa cu ga ja zvati i sve to zavrsiti.

9 minutes ago, totti said:

U slučajevima kad nema pločice neće ti izdati uverenje ni da dubiš na glavi.

Ne izdaju ga ni za mnogo benignije stvari.

@totti

Plocica kako da kazem nije validno da bi se uzeli podatke sa nje,ne znam kako da se izrazim da bi razumeo.Plocica je materijal koji 80% majstora napravi identicno skine staru i stavi novu i udari dve nitne.Vozila koja se uvoze bitno je da imaju EUR1 i COC obrazac i to su validni dokumenti.Broj sasije koji pise na plocici i na sofersajbni nije validno samo ukucano na sasiji je validno.Provereno milion posto i ja sam uvozio automobile i znam sta treba i kako ide,pitaj ljude koji uvoze.

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga sretnem ponovo na tom parkingu trazicu mu broj, ako ne resi vec nesto do tada.
Zadesio se covek tu, video mene da ulazim u Stila pa prisao da pita za neke sijalice i usput mi otvorio dusu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalibore, ja ih uvozim svaki dan i vrlo dobro znam šta pričam.

Uopšte se ne radi o tome da li je pločica merodavna za utvrđivanje identiteta vozila. Može da je napravi ko hoće, ali bez nje nema uverenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa covek ima uverenje,ljudi sa tehnickog su ga vratili jer nema plocicu.Pa ja znam bar njih 5 koji su sve lepo zavrsili bez plocice imali su svu lepo pratecu dokumentaciju EUR1 i COC.I agencija pod tim dokumentima i po katalogu amss izdaje uverenje i upisuje podatke o vozilu pod uslovom da je vozilo cisto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim da je napisao da su ga vratili sa tehničkog. A i nije napisao da ima uverenje ABS-a, već pominje neku potvrdu (ne znam koju).

Mrzi me sad da pišem detaljno (utakmica je u toku) šta sam ja sve morao da pribavljam i za koje sve gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa covek kad uveze znas i sam ne moze da ide na tehnicki dok ne zavrsis agenciju za bezbednost a on je covek dosao znaci da ima uverenje.I izgubio mi Celzi u pm

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, DaliborLazarevic said:

 

Za beogradjane oni moraju da idu od sada samo u Ljermontovu radi prve registracije


 

Zaboravih sinoć da odgovorim... Ovo je dezinformacija. U Ljermontovu se obavezno ide za prvu registraciju SAMO ako je auto iz Italije, i to sa onom novom odjavom sa bar kodom. Sa starom italijanskom odjavom i svi ostali mogu registrovati auto u bilo kom MUP-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Fiat punto mk.1, 98god. Broj karoserije mi je prilicno korodirao, jedva se razaznaje svega par slova. Kako resiti problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...