Jump to content
FAS Goran
pufi

PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije

Recommended Posts

Sta reci za mog drugara koji je pre 10 godina kupi Bubu, onu 100 godina staru, i bili su cukani brojevi... Ovo ne treba da cudi nimalo, strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijeno resenje, za upisivanje novog PUS-a.

Upisan danas, sve ok.

A sto je najgore, navodno troskove snosi SUP, a i njihova je greska, da se ne lazemo, ali je ipak trebalo platiti 1700din.

Ma*u im lopovsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Uzeo sam Stilo 1.9 jtd 59kw pre par dana, uvezen je iz Austrije, ali na papirima sa carine pise da broj motora "nije utvrdjen zbog korozije". Odma sam googlao o tome i video da nisam jedini sa tim problemom. Kazu da je to cest slucaj sa kolima iz uvoza.

 

Otisao sam do tehnickog cisto onako informativno, on pogledao papire i kaze da odem do AMS-a. Oni me uputili do Supa. Tamo mi rekose da iskopiram sve te papire sto imam i da pisem molbu da mi pogledaju kola (otisao sam juce, a danas su ti ljudi izlazili na uvidjaj).

 

Odem danas tamo, on samo proveri broj sasije, rece mi da zadignem malo onu plastiku motora i cekicem udari preko neke sprave (lici na srafciger, valjda ima neku oznaku na vrhu), dodje drugi sa aparatom i naslika to... Dade mi neki papiric na kome pisu takse koje moram da platim i rece da dodjem u petak u 10 po "rezultate".

 

E sad mi je cimanje sta ce biti u petak.

Sta ako mi kazu "ne mozes ti to da registrujes" i zaplene mi kola? :D

 

Da napomenem da se nisu ni trudili da pogledaju broj motora.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i meni bilo.

Kad platiš takse dobićeš rešenje o ukucavanju novog broja motora i broj koji ti oni odrede,to se zove PUS motora.Onda odeš sa tim papirom da ti ukucaju nov broj,e sad,ja sam išao u nekadašnji autoprevoz,koji imaju ovlašćenje da to rade.Koja služba to radi u tvom mestu moraš da se raspitaš.Ja sam kucanje broja platio 3000 din


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam citao, u Nisu to radi AMS.

Video sam da imaju u cenovniku ukucavanje broja sasije (kosta 1500 dinara), ali ne pise za broj motora. Verovatno je skuplje.

Znaci ove takse sto imam, plus kucanje, oko 5, 6000?

 

Kada si ti to radio?

Nije bilo nekih vecih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene to radi jedan tehnicki pregled. Nemoj da se brines, to ti je normalno kod puno automobila iz uvoza (na mnogo njih br. motora postoji nego ih mrzi da gledaju pa ga samo odrede kao ne utvrdjen) Mislim da te nece kostati ni toliko koliko si naveo. Trebao je prodavac vozila to da ti napomene nego se pravi budala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao je, a trebao sam i ja da pogledam :) Nego reko ajde, ako je prosao carinu, valjda je sve ok :D

Dobro, nije to neki trosak da bi se sad cimao sa njim oko toga ko ce da plati... A i Stila sam uzeo, pa rekao bih, ispod cene (mozda bas i zbog toga :D)

 

Ne znam tacno gde se nalazi br. motora na Stilu, ali koliko sam ja mogao da vidim, nema toliko korozije.

Moguce da ih je mrzelo da gledaju, ili nisu ni znali gde treba da se gleda... A moguce i da se stvarno ne vidi

 

Ne znam samo za koliko se to ukucavanje zavrsi, i jel se radi svaki dan?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se radi svaki dan. Dobijes uput i br i odes gde treba i ukucaju ga. Posle ga slikaju i toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima :)
Nadam se da ce sve biti u redu.

 

Javljam se, a onda u detaljnije upoznavanje novog ljubimca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se dešava zato što je broj motora na zapadu samo informativnog karaktera, a kod nas je, iako ga nema u saobraćajnoj, i dalje važan kao i broj šasije. Niko ne zna zašto, pa ni sami policajci.

 

Ima stvari koje me raduju kad su u pitanju evrointegracije. Budale će biti ograničene u realizaciji svojih ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam PUS na puntu. U BG-u dobijes "uput" iz 29-tog za kucanje novog broja i koliko se secam to je pre 3 godine radila AK Kompresor ali nemoj me drzati za rec i posle u saobracsjnoj ispred broja motora samo stoji jos i PUS. Nikakvih problema pri daljim registracijama nije bilo.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako je auto prosao carinu bez broja motora? Letos kada sam carinio Pnadu, morao sam pre predaje na carinu da oteram auto na tehnicki da procitaju broj sasije i broj motora koji smo trazili sat vremena i  na kraju ocitali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u SUP-u, dobio resenje, u 12:30 idem u AMS na kucanje broja.

2500 je kucanje, i 2000 su neke dve takse koje sam platio pre ovog resenja.

Znaci troskovi 4500, nadam se da nece vise da traze :D

 

Razmisljam odma kod njih da ostavim na registraciju, da se ne vozikam bez tablica. Ionako sad moram bez tablica u centar grada :)
Ne znam oce li mi pomoci nesto ovo resenje sto imam iz SUP-a, ako me zaustave

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ih ne mogu dobiti bez broja motora. I sta sad :D

 

Organ nadležan za registraciju vozila izdaje uz probnu tablicu i potvrdu koja sadrži: prezime i ime vozača koji će upravljati vozilom, svrhu upotrebe vozila, relaciju na kojoj će vozilo saobraćati, vrstu, marku i tip vozila, broj šasije, broj motora, boju karoserije i rok upotrebe probne tablice

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dve su opcije koje zadovoljavaju zakon (ali obe koštaju): 

 

- probne tablice

- šlep služba

 

Sve drugo povlači zakonske posledice (ako te uhvate ;) ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav sam ja baksuz, pa to nigde nema

 

Bio danas u AMS u 12:30, kad je trebalo da pocne kucanje, pre mene bila jos 2 auta, doso red na mene, samo sto poceo da ga dize na dizalicu nestade struja. Nije ga ni dig'o, samo mu opruge isteg'o.

 

I ljudi moji, u centru Nisa, od 13:00 do 16:00 nema struje. Ja i dalje ne mogu da se nacudim.

 

Hvala Bogu, eto dodje struja i ukucase nekako taj broj, je**m ga i broj, obavio tehnicki odma' kod njih i vratio se kuci (ceo dan bez tablica :D)

 

Sutra nosim ovo u SUP da predam, ako uopste rade subotom, nisam imao zivaca da idem sad.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica je veoma dugacka i komplikovana pa cu pokusati da skratim,pre 2 meseca prodam auto decku u S. Palanku,od njega ga kupi neki moj poznanik i posto je autu istekla registracija on mene kontaktira da auto prevedemo i registrujemo naravno ja kazem nema frke,ali posle pola sata me zove i kaze na autu nema broja sasije,ja premotam film i setim se da je auto pre 3 godine bio kod limara i da je radjen patos. Odem kod limara covek kaze da je bilo sve trulo i da nisu ni videli da je tu bio broj i da ce tu pricu potvrditi ako bude trebalo. U Supu su mi rekli da auto mora u KG na vestacenje i da ce oni valjda utvrditi da je auto legalan i ukucati PUS,sad mene zanima kakve su sanse da sve prodje kako treba i da auto ne bude oduzet?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...