Jump to content
FAS Goran
pufi

PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije

Recommended Posts

Ja imam dokumentovano da je on rekao da je 4 godine registrovao kola bez problema tako. Snimio sam razgovor izmedju njega i burazera. Dal se to vazi na sudu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to vec ne znam jer se ne razumem u te stvari. Meni to dobro zvuci. Javice se sigurno neko ko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao sam liku dve opcije, ili da mi vrati novac koji sam mu dao za kola i pola novca koji sam ulozio u auto, ili da mi nabavi legalan motor o njegovom trosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabranjeno je snimati glas nekoga bez njegovog znanja i odobravanja tako da ti snimak mislim ne može koristiti.
I opet se dolazi do onoga......prenos ODMAH po kupovini auta na svoje ime ili pri prodaji auta na kupca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja onda ljudi stvarno ne znam sta da radim. Auto me je izasao vise od 1000€ sto je za '97 god i vise nego mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa snimao sam nekim programom koji cuva i broj telefona pozivaoca ili pozivanog. Tako da to mi je lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga "olomiš" kako ti kažeš možeš ali sem duševne satisfakcije nećeš ništa postići a možeš i krivično da odgovaraš. Ako pak padne sve (troškovi i ostala zahebancija) na tvoja pleća možeš mu se radi sopstvene "duševne satisfakcije" nahebati majke u vidu na moji 100eura ja ti napravim 500eura štete (lično ovome pribegavam kad god sam matiran za druga rešenja) mada ako natrčiš na "budalu" sličnu sebi i to može da te košta prilično...jbg.

Preventiva je majka mudrosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko dugo je prethodni vlasnik posedovao taj auto?
Ja kapiram da je verovatno stari motor produvao pa je ubacio motor sa stranca.

To je "manji" prekršaj u smislu da auto nije ukraden pa se neko igrao prekucavanja.

Stvarno je situacija nezavidna.
Prekucavanje ti nikako ne savetujem.
Ako kreneš legalnim putem da goniš prodavca ostaješ bez auta 100%.
Ako kreneš nelegalnim putem onda rizikuješ mnogo više i možeš još dodatno da se

zakopaš.
 

Ja bih ti savetovao da ideš sledećim koracima.
Nabavi motor sa papirima i ubaci ga u auto.
Prvo upozori prodavca šta ćeš da uradiš i da je najebao pravno ako ti ne izađe u susret.

Kada ubaciš legalan motor auto ti ostaje i možeš zvanično da ga tužiš i preko suda da naplatiš štetu.
Problem je samo što ćeš morati još keša da pukneš.

Rešenje nije idealno ali si prilikom kupovine auta stvarno trebao da proveriš da li se poklapaju brojevi.
To je osnovna provera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja se u kola razumem ko marica u kriv ... To je trebao moj majstor da pogleda al jbg sad sta je bilo bilo je. A jel zna neko koliko bi mogao da me kosta da ubacim drugi motor? I gde bih to mogao da nabavim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, javiće se neko od kolega ko zna.
Ne verujem da je taj 1.8 nešto previše skup motor.
Možda bi i za 300-400e mogao sve da završiš, sa papirima i rukama majstora.

Tebi faktički treba samo blok :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Ok hvala. :) Ajd samo da resim to. Poludesmo svi u kući, to nam trenutno jedini auto koji imamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako je broj slucajno pojela korozija ili neka kiselina pa nema nacina da se ocita i onda se dobije nalog za kucanje novog tj da se ukuca pus po nalogu supa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto Tićma, valjda je lakše drugog usput nepoznatog okriviti za svoju grešku, valjda je kupac pri preuzimanju vozila duzan da proveri da li se brojevi poklapaju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba sad pricamo o tome. Kolega je kriv 100% i tu nema sta ali treba da pomognemo coveku da resi problem nekako a ne da ga krivimo :)
Sto kaze Ticma , ako se nekako "ne bi videli" brojevi ovaj put pa da ga teras na Pus ukucavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa citam brt al evo sad pricam sa burazerom on kaze da je negde procitao da mi to ispadne skuplji nego drugi motor. A i opasno jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto Ticma rece,a sta ako je kiselina ili korozija pojela broj pa mora na PUS!?

Citaj bre malo... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...