Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Native email aplikaciju ima svaki :)

Ja sam na starom Šmungu 4 mail naloga imao i fino su radili.

Doduše ako išta na Iphone-u valja to je mail aplikacija, baš razvaljuje kako radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dosta je i 5S, a košta gotovo kao ovi :) Čak će i da mu padne cena kada dođe 6S

 

A za 6s milim da još nisu smislili cenu ovi naši, ali očekujem ~800e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ocekujem i preko 800e, s obzirom da 6 idalje u "Apple" radnji kod nas kosta 93.000din, a i u TelekoPlusu je idalje 640e, bice zesca cifra 6S.

 

Sto se prethodne dileme tice, glasam za HTC ispred Samsunga, prvenstveno TouchWiz vs Sense.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, lepo to šljaka, cak sam i sam do skoro koristio Galaxy S4, 2godine je bio kod mene i fino je to radilo. U kuci imam i S5 i dosta lepse radi od S4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je neprihvatljivo da instaliraš neki Cyanogenmod i da bolje radi nego software koji Samsung izbaci.

I ne zato što su CyanogenMod inženjeri pametniji od Samsungovih, već samo zato što ne ograničavaju telefon raznim glupostima.

 

Recimo Google je imao tu lepu kombinaciju sa Motorolom i LG-jem. Jedno vreme su Nexus uređaji dolazili sa totalno čistim Androidom i baš su lepo radili.

Da stvar bude još bolja Nexus 5 i dalje dobija update-ove za nove Androide iako je prilično star uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio TouchWiz, nisam se igrao sa rutovanjem telefona.. Generalno Samsung me fino sluzio, ali bilo je nekih bagova, a i iskreno me malo smorio. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da stvar bude još bolja Nexus 5 i dalje dobija update-ove za nove Androide iako je prilično star uređaj.

 

Hoces reci Nexus 4? Dobio L ubrzo posle petice ;)

Sad treba da izadje Nexus 7 u dve varijante,jednu radi LG drugu Huawei...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je razlika izmedju lg g3 sa 2 gb i sa 3gb rama? oseti li se ta razlika  u nekoj uobicajnoj upotrebi telefona (citanje vesti, fb, vacap, viber, mesendzer i tako neke osnovne aplikacije) ili ne ? Vredi li doplatiti za tih dodatnih 1gb rama ili bi i 2 gb u telefonu zavrsavala posao u nekih narednih 2 godine ? Hvala unapred svim kolegama koje mi odgovore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom mišljenju Android ide u pravcu optimizacije, neće moći više bilo ko i bilo šta da stavlja na Google Market i tako dalje što definitivno treba da oslobodi malo rama na telefonima.

 

Ja nikada nisam imao problema ni sa telefonima koji imaju daleko manje od 1gb ram-a tako da bi mislim da je 2gb i više nego dovoljno. Ipak je to telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De bre moze ispod 1gb rama? :)

Ja sam nesto provalio da koliki god Ram da imas tel ce zauzimati bas kao sto si rekao 60-70%. Gledam drugov Lenovo ( ogroman, najjaci, dal je L9 ) ima 2gb rama, ako ne i 2,2gb rama i kad god pogledam njemu zauzeto oko 1,5-6gb rama

Zato se ozbiljno resavam da mi sledeci tel bude Ip, pa bilo koji, nov, polovan.. Gledam drugar ima neki stari ceo ispolomljen i namerno udjem na net da pogledam kako radi... ma brise ko lud! :D

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se samo setim.. Pre 9 godina ja unapredio ram na PC-u sa 256mb na 768 i to leti. Pokreće sve živo za programiranje, igrice, filmove,...ma čudo. A sada treba da poverujem da mobilnom koji ništa od toga ne može treba 3gb? :)

 

Inače, meni je Android 2.3.3, popularni Gingerbread posle root-ovanja radio na 160mb ram-a. Ali bukvalno sam svaki proces analizirao i gledao da li mi je potreban. Tako i sad radi kod majke i ona se ne žali.

 

Fora je u tome što će Android uvek raditi na 70% ram-a imao on 512mb ili 4gb. Jednostavno tako su napravljeni i to nije ništa loše. Dokle god imaju slboodnog ram-a sve se ostavlja pokrenutim kako bi se dobio trenutni odziv aplikacije pošto je ram daleko brži od čitanja sa sd kartice recimo.

 

A IP je priča za sebe. Oni i dalje sa 1gb ram-a rade odlično, a dokle će videćemo.
To samo govori da je moguće sa jako malo ram-a pkrenuti operativni na telefonu samo ako se hoće.

 

Pa moj prvi pametni telefon je imao 16mb ram-a i radio je fino, pokretao tada popularne messenger-e, Internet, puštao muziku, fimlove i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam..moj je dosao do tacke pucanja zbog tog ram-a :D normalno, imam ispod 1gb :) ali sledeci ili Ip ili android sa 2gb ram-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je razlika izmedju lg g3 sa 2 gb i sa 3gb rama? oseti li se ta razlika  u nekoj uobicajnoj upotrebi telefona (citanje vesti, fb, vacap, viber, mesendzer i tako neke osnovne aplikacije) ili ne ? Vredi li doplatiti za tih dodatnih 1gb rama ili bi i 2 gb u telefonu zavrsavala posao u nekih narednih 2 godine ? Hvala unapred svim kolegama koje mi odgovore :)

 

Isti tel uskoro planiram da kupim i odgovor je da.Vredi doplatiti za jos 1 G.Po recima korisnika taj jaci model je bolji,ne samo zbog vise rama vec i zbog drugih stvari...

 

Ako uzmes napisi gde si kupio i za koji iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte ljudi gde ovo vodi?

 

Gledam minimalne zahteve da bi PES16 radio i to je 1gb ram-a, a za telefon treba 3gb??

 

 

ali sledeci ili Ip ili android sa 2gb ram-a

 

Ako ćeš IP trebaće ti oko 1000e :D
Samo Iphone 6s ima 2gb ram-a, ali ni to nije još potrvrđeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Isti tel uskoro planiram da kupim i odgovor je da.Vredi doplatiti za jos 1 G.Po recima korisnika taj jaci model je bolji,ne samo zbog vise rama vec i zbog drugih stvari...

 

Ako uzmes napisi gde si kupio i za koji iznos.

 

Razlika  je samo u velicini ram memorije i velicine hdd da se tako izrazim, nema nikakvih daljih razlika u softveru/hardveru izmedju te dve verzije koliko sam uspeo da nadjem na netu, evo i nekog uporednog testa

sa rezultatima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo drugar S6 edge i onaj sat sa kamerom, sto se uparuje sa telefonom :D

Kakva masina onaj telefon, sa onim zakrivljenim ekranom, bruka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...