Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Sve to ide u krug.

 

Pre 15-20 godina je dizajn telefona bio jedini razlog zašto su se uređaji kupovali jer su imali do 3 igrice, budilnik i kalkulator.

 

Onda dolazi Symbian i samo je bitna što novija verzija jer donosi ogromne izmene sa sobom.

 

Sada opet dolazimo u situaciju da je sve to manje-više isto i da nema šta novo da se smisli pa se gleda što više dizajn i poneka "caka" sa hardware-om (recimo očitavanje otiska prsta, wi-fi punjenje, savitljivi ekran, optički zoom,..).

 

Mislim da je vrhunac telefonske industrije smeštanje Linuxa na uređaj i dalje i nema gde da ide narednih par godina.

 

Sledeće na šta će industrija da se okrene je wearable computing ili strpati kompjuter gde god stignu.

Prva generacija toga su pametni satovi, a uskoro će i naočare da idu u većim količinama, pa će da ide do najsitnijh detalja kao što su olovke.

 

Sve u svemu mene nešto i ne raduje dolazak pametnih satova, sat treba da bude što gluplji i jednostavniji :)


A što se Samsunga tiče, ja strpao Lollipop u moj S Advance i odem u Ušće da pogledam telefone i taman tad došao S6.

 

Gledam meni i sve isto, isto se ponaša moj telefon, samo malo sporije. Sve u svemu nijedna meni bitna opcija na mom telefonu mi nije nedostajala u odnosu na S6.

 

Zato sam i uzeo Iphone da probam nešto drugo, ovako mi je sve manje-više isto, samo je sve brže i jače.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje nedostaju neke stvari sa Androida, ali sve može da se sredi/namesti.

 

Najviše mi je nedostajala dijagnostika i naručio sam elm327 wifi jer preko bluetootha ne može Iphone da se spoji sa drugim uređajima. Sada čekam mesec dana pa da vidimo da li sam rešio problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dobaaaar -.- pi, sve sto je valjalo su maknuli, nema sd kartica, nema ir blastera, slabija baterija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da usrali su sa tim. Greska. A koliko vidim nece ga biti za trziste evrope,dal je tacno to ne verujem. Ako je tacno ne znam cemu ta odluka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako oce, al taj cu preskocit, kad jos spadne cijena precu sa 3ke na 4ku i cekam 6cu hahah umjesto da se pozabave napokon sa baterijom oni je jos smanjuju o.O moja 3ka sa max osvjetljenjem jedva dan izgura -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće da postanu premium brand i kopiraju Apple.

 

Ali su malo zaboravili da Apple ima 10% korisnika i cilj im je da se drže te brojke, a Samsung hoće masovnu prodaju.

 

Ta priča za kartice nekako i prođe za Iphone gde Apple priča kako neće ništa da ubace da ne bi kvarili savršen sistem i teraju korisnike da unapred daju više novca ako hoće više memorije. Sa druge strane mislim da Samsung i proizvodi memorijske kartice tako da priča nema nikakvog smisla za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada ispod dan šta god radio. A uglavnom bude oko 2 dana ili malo jače. U odnosu na Samsung primećujem finu razliku.

Mada nije mi uvek upaljen 4g, ali i čačkam dosta telefon.

 

Juče je radila navigacija sa 4g jedno 2-3 sata, čačkao sam igrice baš dosta i opet je bilo nešto preko dan trajanja.

 

Inače, ostavio sam telefon kod kuće kada sam išao na more i za 12 dana standby-a potrošio je 50% baterije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se isplati naručiti Lumiu 920 za 100e? Znam da je to star model, ali presudio sam svom telefonu i ne isplati mi se popravka, a ne daje mi se sad kinta za neki ozbiljan telefon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma iskreno, baš me briga što je stariji telefon. Bitno mi je da ne baguje, da internet radi kako treba i da osnovne aplikacije za komunikaciju funkcionišu. Kako Viber funkcioniše na tom Windowsu 8, on je nešto problematičan čini mi se? Možda ste pisali negde...al' da sad ne tražim po celoj temi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih sam da menjam, odnecu ga u neki servis pa da vidim, a posto je iz nemacke telefon sigurno je i treba da se dekodira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako može pomoć u trilemi bilo bi odlično. U ponedeljak bih trebao da se izjasnim koji telefon da mi pazare u firmi pošto su istekli ugovori za stare telefone.

Ponudjeno je

1. Samsung Galaxy A5

2. Samsung Note3 Neo

3. HTC Desire 820

Meni je nešto ovaj A5 zanimljiv pa rekoh i vase mišljenje da čujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dva procesora u 820 ne zvuče zanimljivo? :)

Ja sam baš dosta koristio Samsung i HTC i uvek bih pre izabrao HTC.

Samsung mi je nekako bezličan postao - svi telefoni su isti. A što je još gore sve su nekvalitetniji. U kući sad imam 3 HTC-a i sva 3 su kao nova što baš i ne mogu da kažem za Samsunge novije generacije.

 

Čak i famozni S6 kada sam uzeo u ruku nisam bio oduševljen. Opet je to onaj ružni Pure Touchwitz skin koji ne može biti gori.

 

Da li je za sva 3 izašao lollipop?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otići cu kasnije da pogledam uživo telefone, prioritet je što jača baterija i da ima push e-mail, jer razgovori, mailovi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...