Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

ma ne mogu da se bakcem sa tim, imam s4 nekih god i po dana i odlicno me sluzi (PU PU PU da ne ureknem), meni ne treba bolji, nego eto naletela mi ponuda, iphone nisam nikad posedovao, pa.. reko jel crni da donosim pare, al jbg.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je telefon nov, nema veze sto je kupljen u USA, Apple poseduje Worldwide garanciju koja traje 12meseci od dana aktiviranja uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala pomoc drugari, naime, kevi jutros negde ispao telefon, medjutim ubrzo ga je neko pokupio, izbacio karticu, dakle ukrao. Nikako ne mogu da mu ulovim lokaciju preko interneta. Znaci preostaje da se prijavi policiji, ima li kakve vajde od toga? Imam IMEI broj naravno, Galaxy S5 je ukraden. Ne znam da li mogu u MTS da imaju bilo sta oko lokacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policija moze da ga nadje u roku od odmah,samo ako budu hteli ili ako imas vezu.

m:ts ima sve podatke o lokaciji svaki put kad se nakaci na mrezu ali te podatke daje samo policiji.

 

Bitno je i kad prijavljujes kradju da kazes da je vrednost sto veca.Cini mi se da je bitno reci da je preko 200 eur da bi se oni iscimali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako jeste vrednost veca od 200e.

Mislim da oni ne mogu nista ako je telefon ugasen, tek kad ga upali i on se konektuje na baznu stanicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobih Lumu 950 koja bi trebala da bude Microsoftov premium telefon (konkurent iPhone-u 6s po ceni i performansama?!) i mogu da vam kažem da je na prvi pogled poređenje iPhone-a i Microsofta kao oko i dupe.

 

Lumii krcka plastika, sve se uvija i deluje jako jeftino. Isto izgledaju low budget 535 i premium 950 što je neprihvatljivo. Čak i 950 više krcka nego kolegina 535.

Telefon se konstantno pregreva, a tokom punjenja gori ako mu nešto radi u pozadini.

Već 3 puta je prijavio malo memorije iako ima 29gb slobodno pošto skidam Here mape.

 

Touch je dosta spor i "neresponsivan".

 

Najiskrenije - kome se sviđa Microsoft taj nije probao iOS :)

Toliko za sad od mene, pravi review ću da napišem za koju nedelju kada se malo uhodam sa telefonom pošto za sad imam malo problema da se naviknem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kadi si vec pomenuo, meni here jede bateriju i od juce sam prestao da je koristim. Napunio sam tel, nisam palio navigaciju, radila je sama nesto u pozadini i pojela vise baterije nego display, cak me i sam uredjaj opomenuo da aplikacija previse trosi bateriju i ja se vratio na iGo :)

Sro se tice Lumie, ja ne bih mogao da je koristim, kao ni iPhone :D Stvar ukusa :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobih Lumu 950 koja bi trebala da bude Microsoftov premium telefon (konkurent iPhone-u 6s po ceni i performansama?!) i mogu da vam kažem da je na prvi pogled poređenje iPhone-a i Microsofta kao oko i dupe.

Lumii krcka plastika, sve se uvija i deluje jako jeftino. Isto izgledaju low budget 535 i premium 950 što je neprihvatljivo. Čak i 950 više krcka nego kolegina 535.

Telefon se konstantno pregreva, a tokom punjenja gori ako mu nešto radi u pozadini.

Već 3 puta je prijavio malo memorije iako ima 29gb slobodno pošto skidam Here mape.

Touch je dosta spor i "neresponsivan".

Najiskrenije - kome se sviđa Microsoft taj nije probao iOS :)

Toliko za sad od mene, pravi review ću da napišem za koju nedelju kada se malo uhodam sa telefonom pošto za sad imam malo problema da se naviknem.

 

Ja sam recimo sa L640 apsolutno prezadovoljan,nikakvih problema nisam imao,baterija izgura dan ko peske,dok nije pocelo ovo hladno terala je i po 2 dana sa konstantno upaljenim internetom...

E sad,navigaciju nisam koristio puno,ali koliko sam koristio nisam primetio da nesto drasticno vise trosi,i svidja mi se sto nema aplikacija koje rade u pozadini i trose bateriju kao i to da je uvek veliki deo ram memorije slobodan,sto se odnosi na brzinu rada koja je i vise nego zadovoljavajuca za tel od 160e,i kao jedinu manu naveo bih to sto si i ti naveo a to je skriputav zadnji poklopac,kako to zna da iznervira po nekad... :D

Sve u svemu da sad kupujem telefon ogranicenim budzetom na 150-160e,kupio bih je opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stekao utisak da su i najbolje Lumie koje vrede do 200e jer tu rasturaju Android u istom rangu, a iPhone ni ne može da im bude konkurentan.

Sa druge strane premium Lumia se jednako ponaša kao i low-budget 535 što je vlasniku 535 super, a meni razočarenje.

 

Od 3gb rama nisam video neke koristi, ali je prejaki procesor sjajan za grejanje prstiju :D

 

Što se baterije tiče sinoć je bila na 40% i nije dočekala jutro sa pogašenim wi-fi i 3g :)

 

@Baron stvar ukusa, ali ono što meni upada u oči je da imam osećaj da držim daleko skuplji telefon u ruci kada uzmem iPhone 5s što nije tačno :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore ako sam dobro razumeo, sinoc si ostavio telefon sa 40% baterije, nocas nije koriscen i jutros si zatekao ugasen telefon?

Tu nešto ne štima sa baterijom, tesko sve i da ima neki backgroud proces da izvuce tako.

Ja gledam, Iphone u tom rezimu mi za celu noc potrosi ili 1% ili cak ni taj 1%.

Edit:

Sad malo prelistah internet, i gle cuda, nisi usamljen.

fef9849134535be37181292979b3aa16.jpg

6c10a554fc7c87c5859b850895c5fbcf.jpg

Jedna od mogucih solucija, probaj.

78b5f6b3e27cf4b703a7b9637404c4e4.jpg

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, juče kucam iz sprdnje Lumia 950 battery discharing and low memory i, vidi čuda, jedno 50 ljudi se na isto žali :)

 

Evo sad punim telefon i baguje kada je na punjaču... dokle više :D

 

Zezaju me već kolege kako favorizujem iPhone, ali stvarno ima itekako razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da si pored svih bagova ubo i los primerak. Garancija i cao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 640 potrosi tipa 2-3% u toku noci sa ukljucenim 3g..evo punio sam ga juce oko 4 je bio pun,radio sam nocnu smenu i maltretirao ga celu noc (tapatalk,facebook aplikacija,mesenger za isti,viber,15-ak poziva i trazio ko zna sta sve jos preko browsera) preostala baterija trenutno je 39%,ja prezadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam ja malo prenaglio sa zaključcima :)

 

Stvari ovako stoje: Ja sam bio na odmoru kada je telefon podešavan i korišćen je express settings + instaliran je developers preview za najnoviji Windows. Rezultat toga je bio katastrofalan rad. Potpuno je bio neupotrebljiv telefon.

 

Uradio sam hard reset i isključio sve povratne informacije ka Microsoftu. Sada radi neuporedivo bolje. Ne baguje, ne čekam po 20min da instalira aplikaciju i tako dalje.

Računam da je sve prilično lepo podešeno pa javljam još utisaka :)


E da, za 5 sati je potrošio 3% baterije što je smešno u poređenju sa 10% na sat koliko je pre trošio + nema više pregrevanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kadi si vec pomenuo, meni here jede bateriju i od juce sam prestao da je koristim. Napunio sam tel, nisam palio navigaciju, radila je sama nesto u pozadini i pojela vise baterije nego display, cak me i sam uredjaj opomenuo da aplikacija previse trosi bateriju i ja se vratio na iGo :)

Sro se tice Lumie, ja ne bih mogao da je koristim, kao ni iPhone :D Stvar ukusa :D

 

Probao Lumiu, prvo uzeo od brata da vidim kako to radi, nista posebno, posle toga kupio od Jankovica 530, koristio je 2 meseca i prodao za 100 dolara jednom kolegi sa posla koji je jos uvek korist ... sad sam kupio 640 i ekstra radi. Samo treba 2 dana da se naviknes. Sad planiram da prodam ovaj i da kupim neki malo veci, mozda 930 :) 

 

Inace pre par dana sam uzeo tablet sa androidom i nikako mi ne lezi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj da ni jednog trenutka nisam zazalio sto sam ga kupio,ma da da sam imao vise para,ne bi ni usao u uzi izbor,ali ispalo je i ovako super...

@igor0511

Ako sam dobro shvatio bio ti instaliran onaj probni win10 il sam prezubio? :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si shvatio :)

Iako ima Win10 za ovaj telefon ja sam imao neki preview koji je bio katastrofa. Bez njega i bez onih silnih Microsoft provera radi odlično.

 

Evo sada je baterija na 65%, jutros napunjen telefon i dosta korišćen.

U potpunosti se slažem sa tobom, 640 jeste bestbuy.

 

Moj izbor za telefone bi bio u cenovnom rangu:

  • do 250e WinPhone
  • 251e do 400e Android
  • preko toga iPhone
Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

do 250 ima odlicnih Android Kineza(8 jezgara,2-3 G Rama,ekran HD od 5") :yes

Necu da bacam h8 ali WinPhone je po meni los izbor ne vezano za cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...