Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Jedno samo pitanje, zasto se misli da je klot Android bez bagova? Android je u softverskom steku middleware, ispod njega idu driveri koje pise proizvodjac (cipova ili samih uredjaja, zavisi), a povrh njega idu aplikacije, skinovi, itd. Moje iskustvo govori da su najveci bagovi bas u tom donjem delu, ili u sprezi donjeg i srednjeg dela. I u tom smislu nema veze da li je vanila android, miui, ili koji god. Ovo je jako uproscen pogled, naravno da je znatno kompleksnije od ovoga, ali eto cisto kazem, barem ovoliko... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si u pravu, recimo znam da su Pixeli imali jako puno problema sa bagovanjem, freeze-om, crash-ovanjem itd.. Pomislio bi covek, vanila android to mora da radi, ali nije bas tako.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanila zindroid > 0 bloatware-a. Na bagove i ostale karakondžule niko nije imun. Bio to stock android, one ui, color os, miui, brka os itd. Čak i ios nije imun na to. Ali to su danas manje više nazovi normalne stvari, zato se sve rešava u hodu, osim ako si Nintendo (jeste off, ali ima donekle veze). Nintendo izbaci igru (ne os ali opet radi velika ekipa developera na tome) za platformu inferiorniju od konkurencije, ispeglana na max, ostala ekipa izbaci igre koje zahtevaju patcheve prvih par nedelja i peglanje kako bi sve bilo kul
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja proverio…

Za 10 zadnjih godina ne pamtim ni jedan,što znači i da ih je bilo bili su beznačajni…

moja ćera i moja keva voze samsunge,onaj bloatware,to je neopisivo…

u mojoj okolini su uglavnom xiaomi i samsung,svačega tu ima i dosta zavisi i primerka( pisao sam već o komšijinoj kuratoj sreći sa šaomi)

ma sve je sklono kvaru,ali ovde nema šta,sve što ima je guglovo(e sad ako instaliraš svašta,to je druga priča…)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgori telefon koji sam ikad imao, po pitanju bagova je bio Nexus 5, sa vanila Androidom. Redovno se desavalo da ne mogu da se javim na telefon i tako ti fazoni. Ali ponavljam, nit je on bagovao zato sto je bio vanila, nit su drugi upeglani zato sto su vanila. Komplikovanije je od toga... 

 

Bloatware je druga prica, to ok.

 

2 hours ago, djomla said:

Nintendo izbaci igru (ne os ali opet radi velika ekipa developera na tome) za platformu inferiorniju od konkurencije, ispeglana na max, ostala ekipa izbaci igre koje zahtevaju patcheve prvih par nedelja i peglanje kako bi sve bilo kul emoji16.png

 

E o ovome cesto pricam. Ovo je jedna od glavnih razlika izmedju prosecnog Android telefona (daleko od toga da su oni svi isti) i iPhone-a. To peglanje kosta velike novce u ljudstvu (da kazem, "covek-satima") i to mora da se oseti na ceni. Negde 2015. ili 2016. sam imao podatak da Samsung ubedljivo najvise ulagao u razvoj sw od svih Android igraca. Tipa kao sledeca tri zajedno. Ne znam da li je to jos uvek aktuelno, ali deluje mi da jeste. Nezgodacija sa tim stvarima je sto nije moguce izmeriti kvalitet softvera i upeglanosti celog sistema, svih komponenti. Nije moguce staviti broj na to, a velike su razlike. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

baš ih briga za brendove

Ako neko razmatra vec ovaj telefon sa ovako losom kamerom, onda kupi Poco F5 ili F5 pro koji pojedu ovo za dorucak.

 

Peca generalno ima naklonost prema Motoroli, a drugo, on ne uzima u razmatranje telefone koji ne dolaze u zemlju regularno. Vecina nas nema problem da kupi telefon na kupujem prodajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw za ćomi, poco i masu drugih instalira se Gcam koja bolje radi slike od stock kamere, mada kapiram da to većina zna.
Ništa root i sl, samo klasičan sideload i eto je.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno sam probao gcam i iskren da budem nisam video da je neko ne-znam-kakvo unapredjenje. Uglavnom je bilo nesto malo bolje, nesto malo losije. A imao sam osecaj da je aplikacija sporija. Koliko je to subjektivno, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednje što sam probavao pre par meseci je bilo ok (nesrećno završio faking factory reset telefona i nakon toga ne mrzelo da drndam bilo šta ) mada, ja i slikanje nebo i zemlja. Noćne fotke dosta bolje pegla gcam nego stock.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Pecu Benčmarka ne podnosim,sve radi za lovu….Lenovo ga pošalje u USA i eto lepe priče Motorola…Drugar mu radi kao predstavnik Xiaomi, eto i za njih,dobije džabe iPhone i internet od Yettel super priča za  i Yettel…

On super živi od recenzija i priče i još plaća druge da rade za njega…

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla Na istom smo mestu sto se tice volje da se cimam za bilo sta.

 

@neshtry Nisam hteo ja da kazem.

 

Btw, kome se ne zuri sa kupovinom telefona, stvarno bi bilo pametno da saceka par meseci da zazivi SD 7+ gen 2. Prvi testovi su veoma obecavajuci.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Pecu, to se toliko ocigledno vidi, samo sto mu na celu ne pise :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko vam je taj Pece The Motorola men...ja imam jednu motorolu e20 uzeo da nesto probam pa bre ono nije telefon ono je sklopocija koju bi i moja baba bacila i rekla da je sporo djubre

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E serija kod motorole je baš baš grozna…Dobio sam jednom E9 za džabe i dao mlađem detetu i njoj bila grozna…G serija što ima viši broj ima bolje specifikacije,mada nova G32 iako je budžet telefon uopšte nije loša

I postoji Edge koji su dosta dobri

Postoji i RAZR preklopnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moj kolega je posle tri meseca olupao o zid na sred pogona

Sent from my 2203129G using Tapatalk


A prodao Huavei Nova 5, čini mi se, jer mu dosadio. Ja mu rekao da to ne radi, Nova je ekstra telefon. On kao hteo noviji.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorola je imala teških nekoliko godina pod Lenovoovim vlasništvom. Ali u proteklih godinu dana, Motorola je zaista promijenila svoj pristup, barem u SAD-u. Motorola se zaista fokusirala na prepaid tržište i jeftinije telefone. Recimo, telefoni ispod 700 dolara. Što uopće nije zasićeno tržište, već veliko tržište. To je pomoglo Motorola-i da postane treći najveći OEM pametni telefon u Sjevernoj Americi. To je jednako oko 24% tržišnog udjela u Sjevernoj Americi.

Sada, veliki dio ovoga je to što je LG napustio tržište pametnih telefona još 2020. Kao i zabrana prodaje Huaweija, koji također drži druge kineske brendove izvan SAD-a. Iako ovo za sada stavlja Motorola iznad Google Pixela.…

Originalni tekst:
https://www.androidheadlines.com/2023/06/motorola-has-cemented-itself-in-the-top-3-oems-in-north-america.html?fbclid=IwAR13qFUA1vA9pDEWNVmORigMXd5SfaXf7wFJz7Emf7wf57wfYogXf7wf7wfYof th_AWkKkgR0kdq9oteArGj3ODcCBFi4Q_7AEZhQbgmKyZ7GJngguLLJrPKrnqQsczrRTCk


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_1113.png

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je G serija Motorole ostavila dobar utisak. Imao sam G6 play, pa G8 power i sada G72. Prva dva su me sluzila bez greske a svaki je bio preko 2 godine kod mene. Jedino sto im kamera nije bila nesto, ali to mi nije od presudnog znacaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG-3d48e841bf66b7755eaafd4af50043ee-V.thumb.jpg.0e03bf61cd1e27137eab376d9f592115.jpg

Prvi Xiaomi u vlasništvu i poslednji...

Mi5 vs Poco X3 NFC

 

Mi5 kupljen davne 2016. Do skoro je radio, zamenjena mu baterija koja se naduvala i sada će u reciklažu za neki naredni. Verovatno Poco F5 pro ili 12T pro.

 

 

Iskreno, nije mi jasno što je industrija krenula u sve veće ekrane. Lično, 4.7" odlična mera za dijagonalu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/2/2023 at 9:30 AM, darkman14 said:

Poco F5 pro ili 12T pro.

Iznenadjujuce Honor 90, snapdragon 7 gen 1+, 12GB ram/512GB rom

I sto je najbitnije eSIM :) 

Ispalo tako, bila dobra ponuda kod operatera u preorderu. 

Ne dolazi punjac uz njega vec samo kabal. Bilo je mucenje jedno mesec dana dok sa Alija nije stigao punjac. Punio se po 3h cak i na punjacu od 65w sa laptopa.
Stigao punjac, 17-94% za nekih 40tak minuta. 

Baterija traje od dan do dva, zavisi koliko igrica igram (prosek jedno 7 partija DLS + neki gin). Stalno sve konekcije upaljene sem GPS. 

Stigao i prvi update koji je nekako unormalizovao UI/UX i prilagodio aktuelnim. 

Telefon lepo lezi u ruci, lagan je, zakrivljen ekran... Nije glomazan. 
 

U odnosu na xiaomi fali mi IR port i neki normalni  Power Save mode. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se "lomim" izmedju Honora 90 i Motorole Edge 40, jedan od ta dva bi došli kao zamena za X3 NFC.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...