Jump to content
FAS Goran
gaja77

Sport auspuh / protočni / straight pipe

Recommended Posts

Pa dobro meni samo treba da utisa zvuk,tj da je tise od straight pipe-a,ne puno za nijansu.A i turbo ce imat bolji spool :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto bi skidao srednji? Umesto zadnjeg lonca stavi protocni ili jos bolje ubaci dvadesetak centimetara cevi precnika desetak centimetara koju ces konusom svesti na precnik vec postojece cevi izduva. Imaces tih zvuk na malim obrtajima a na vecim rezak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego ljudi, zainteresova me kolega sa foruma za auspuh, pa me zanima sta mislite o ovome

 

cxcb320665.jpg

Oko 25 evra su cini mi se, ima po oglasima da se nadju.Da li neko ima iskustva sa njima?Cini mi se da su z Indjije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donosili nam ljudi u servis te lonce da ugradjujemo. Kvalitet je vise nego osrednji ali ni cena nije velika. Ko hoce sportski lonac a nema dovoljno sredstava za nesto kvalitetno ovo je OK. Koliko se secam i zvuk je vrlo pristojan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas zbog cene me je zainteresovalo :)

Ako izdrzi 2-3 godine, odlican je :D

Mislim da je tu negde. protocni su lonci sto znaci da nema previse zadrzavanja gasova i grejanja tako da bi trebalo da mogu da dosegnu dve godine.Naravno na to utice i stanje tvog automobila, rezim vozne, nosaci motora itd itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se ugradjuju ovakvi univerzalni lonci na punta, da li odara u branik ili mora iyduvna cev da se iskrivi malo na dole pa onda da se stavi taj lonac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili seces branik...ili ako je moguce zbog same konstrukcije lonca ide cev ispod branika...sve zavisi sta i kako hoces i kako moze

Ja nikada ne bih sekao branik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod ovim sam hteo da kazem da ne znam koliko ce biti trajan, i koliko ce izdrzati dok ne progori, zardja, pocne da trune, jer kod protocnih lonca koji su celi od hroma, znaci i spolja i iiznutra, takvih problema nema. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kod mene vec treca godina - crno-hrom varijanta...s tim da nije rapid taj vec nas Bata sportauspuff iz Petrovaradina...ko ga zna - zna kako radi, tako da ne treba da čudi da nema ni trunku rdje ili tako nečeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne verujem da ce bata praviti lonac koji ce da propadne za 2 godine. ali sto se tice rapida ne znam. ja sam vise za varijantu ceo od hroma pa da budes siguran da ce da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koliki je precnik cevi na puntu jtd i kad bi se radio straight pipe koliki bi smeo najveci da se stavi a da se ne napravi neki problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne više od Fi 60, možda je 55 najbolja mera. Koliko se sećam, fabrika je Fi 48mm.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi interesuje me da li je neko stavaljao na krivi (dizel) aupuh neki ukras, da li to moze uopste da se izvede, hteo bih da vidim na sta lici, pa mozda u nekoj skoroj buducnosti odradim neki zadnji lonac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci krivi dizel auspuh? Ako pravis ceo lonac sta ima veze sto je sada kriv...na dole verovarno? Ides kod majstora kazes to i to...izaberes zavrsetak i platis rabotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi interesuje me da li je neko stavaljao na krivi (dizel) aupuh neki UKRAS,

Koliko shvatam za prvo vreme ovo a kasnije možda lonac ceo...

I mislim da neće da liči ninašta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znaci krivi dizel auspuh? Ako pravis ceo lonac sta ima veze sto je sada kriv...na dole verovarno? Ides kod majstora kazes to i to...izaberes zavrsetak i platis rabotu

Pa na ovaj zavrsetak što ide na dole da stavim ukras ali sto kaze marko to neće da liči ninasta, tako da cu verovatno da uzmem neki zadnji lonac prav. Hvala u svakom slučaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema od tih ukrasa nista...to je kod nas uglavnom tursko/kinesko/bugarskog kvaliteta i zardja posle dve kise...mada kakav je vrhunski stUling detalj ni ne treba da bude kvalitetnije. To se lepo napravi lonac a ako hoces da to izgleda krsteno - pravi zavrsetak i kvalitetan kosta kao ceo PRAVLJENI lonac...ali zato i traje...i godinama posle izgleda kao nov

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dobih zavrsetaka za oko 20-25e u zavisnosti od oblika ;) a oni za 5-10e su katastrofa :turned:  Mada najbolje odes na otpad i kupis prhormsku cevku, lepo ispoliras i gotovo :D Pola metra je oko 600din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li odgovara sa modela 3 vrata na karavana dizela - ima nazad bosi 2 topa pa me interesuje jel moze to da se nabudzi na karavana dizela i da li ti topovi uopste mogu da idu na dizele - auspuh je radjen van i na prodaju je , topovi malo vire ispod zadnjeg branika i idu komplet sa zadnjim loncem ......... pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...