Jump to content
FAS Goran
makarije

Stilo / Nuova Bravo - ne radi klapna za regulaciju vazduha

Recommended Posts

Pozdrav,

Imam problem sa regulacijom vazduha u kabini,tj zatvaranjem i otvaranjem klapne za regulaciju spoljašni-unutrašni vazduh.U pitanju je manualna klima.Pritiskom na dugme ništa se ne dešava,a lampica na dugmetu se pali i gasi.Predpostavljam da je problem sa elektro motorom koji pokreće klapnu.Da li je neko imao isti problem i da li neko zna gde se nalazi el.motor,tj kako da ga skinem.
Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene izgleda da je motor,tj zupčanik preskočio.Dešava se da klapna povremeno proradi,ali u obrnutom položaju.

Da li je neko upeo da skine motor za regulaciju vazduha?Šta je potrebno skinuti da bih se došlo do njega?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa dugmetom za regulaciju smera duvanja u kabini, naime preskace a kada ga malo izvucem prema napolje i tako nategnut ga drzim onda se okrene ponekad kako treba , kako mogu promeniti ovo dugme ima li neko uputstvo ili slike kako se ovo rastura ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras da promenis ceo komlet i za podesavanje jacine , toplo hladno i odabir gde ce da duva, imas da ga porucis na sjtu polovnih delova, krece se oko 30e :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prezubio mu je tockic, pa kada ga povuce napred zupci dokace deo koji nije pohaban pa mu okrene, morace da promeni ceo komplet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao problem sa tockicem ali sijalice sam menjao a to je pominjano ovde http://www.fiat-lanc...61 i jos negde...

Mozda nije za zamenu?!

Malo pretrage nikome ne skodi! :D

Svaka cast ovo je bas detaljno , probacu po ovom objasnjenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da su zaglavila ona cuda sto prebacuju sa toplog na hladno i obrnuto, idi neka pogleda neko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pouzdanu informaciju da se mogu menjati bez skidanja table kroz otvor gde dodje radio ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa strane se menjaju bez problema, a na centralnom se mogu menjati klapnice, ali ako crkne motorić onda ide tabla. Kod njih su klapnice zapravo problem jer se zaglave pa pucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko ispravan motor klapne vazduha od Stila? To je onaj centralni sto ste pominjali da se skida cela tabla!

Verovali ili ne, skinuo sam ga bez skidanja bilo cega, sa vozaceve strane!

Zupcanici nisu polomljeni, ali je otisao motor, zaglavljuje i u jednu stranu ne radi kako bi trebalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro vece :D

kazite mi imam jedan mali problemcic ukljuceno mi je grejanje na maksimumu manuelna klima ,ukljucen ventilator na 2 da uduvava topao vazduh u kabinu i u toku voznje osetim kao da mi odnekle ulazi hladan leden spoljasnji vazduh i pocela je soferka u poslednja 2 dana da mi se magli :D pomagajte 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ti se sajla otkacila sa tockica ili klapne ili klapna ne zatvara lepo...ili je zacepljen mali hladnjak....ili na koliko ti drzi radnu temp? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radnu temperaturu drzi na 90° to je sigurmo dobro jer je menjan termostat nema ni mesec dana ,a ostalo kako mogu proveriti ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je zagrejan motor, otvori haubu i vidi gde ulaze 2 mala creva u kabinu. Ako je lepo prohodan mali hladnjak u kabini trebalo bi da oba creva na dodir budu otprilike jednake temoerature. Za tockic...skini panel gde je tockic za podesavanje grejanja i hladjenja, regulisanje brzine ventilatora i smera dauvanja. Okreni tockic do kraja na max grejanja pa nadji gde se kaci sajlica za tockic i probaj samo sajlicu da povuces rukom jos. Ako jos krene onda nije lepo klapnu zatvorila pa je propustaka hladan vazduh. Sama klapna je negde dole u tabli, mislim da mora bese da se rasturi leva strana, onaj deo kod vozaceve noge pa da se zalegne da bi mogla rukom da se napipa

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam problem pukla mi je plastika sto pomera sajlu od klapne toplo/hladno i zaglavila je naravno sad u sred leta na hrejanju ,zanima me kako da je prebacim rucno na hladno :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...