Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Imam samo jedan ključ plavi za punta 2003., eh sad dal je moguće kod običnog ključara uradit kopiju s kojim bih samo mogao otključavat vrata (ono ako zatreba nek ima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla a jel moze da se kopira kljuc ove oznake B365 (sa druge strane ima oznaku 2) u pitanju je kljuc od Fiat punta 2 2001 god,imam samo jedan kljuc, a i privezak za centralnu je poceo da me zeza,jel moze ovo da se namesti na onaj skakavac kljuc gde ima ono otkljucavanje i paljenje alarma. :)

Naravno da mozes relativno jeftino (10ak jevreja cini mi se) da napravis obicnu kopiju, al to ti je cisto bacanje para. Ja sam dobio takav kljuc uz auto i nicemu mi ne sluzi. Ima nas mala armija, cekamo da Dovla istestira :) Ja bih voleo kad bismo se skupili pa da kolektivno kupimo te blanko kljuceve, ako nista da platimo manju postarinu za njih, a svakako cemo ih na istom mestu morati preuzeti - kad budemo kopirali i kodirali kljuceve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti proglem kao i iz posta 246, auto mi doteran iz Italije, samo jedan plavi kljuc, bez kartice i oznaka ista A602 i na drugoj strani 2. Auto je Punto 1.2 16v sporting. Ima li kakvih novosti po tom pitanju? Da li moze da se uradi rezervni? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obični ključar mi nije uspio uradit kopiju ključa, punto 2, 2003., oznaka ključa: B365...trudio se čovjek pravo al KOPIRANI KLJUČ USPIJEVA ZAKLJUČAT A OTKLJUČAT NI NAOPAKO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,ali meni treba za Alfu 147.Zaboravi to da napisem u proslom postu.Inace vec par dana jurim po netu i jos uvek nisam uspeo da nadjem prodavca ili proizvodjaca koji imaju blanko kljuc za 147.Ima kod naseg bravara Petka po ceni od 2.000 dinara ali bez transpondera,samo kuciste sa macem.Sa transponderom blanko kljuc kod njega je 5.000 dinara,dal je moguce da je transponder toliko skup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti i programira transponder ili kako se vec kaze onda je jeftino. Koji tip tanspondera ide za Alfu.

A sto ne prepakujes tvoj transponder i elektroniku? ili ti treba rezervni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Petka je komplet sa narezivanjem i kodiranjem kljuca 100 eur.Meni treba blanko kljuc sa blanko transponderom,za rezervu.Za transponder ne znam tacnu oznaku,mala staklena okruglo-elipsasta kapsula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transponder izgleda ovako,vrlo je moguce da mu je oznaka T5 ,ali nisam siguran.

image_show.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko resenje samo za dugme koje mi je ispalo i nema ga vise,da li moze nekako i neko da mi dugme nabavi,pa da ga ja zalepim.Dugme se polomilo tako da se jedva moze otkljucati noktom.

kljuc_za_djunto_dugme.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce morati novo kuciste kljuca zbog tog dugmenceta,ne tvrdim samo mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko resenje samo za dugme koje mi je ispalo i nema ga vise,da li moze nekako i neko da mi dugme nabavi,pa da ga ja zalepim.Dugme se polomilo tako da se jedva moze otkljucati noktom.

kljuc_za_djunto_dugme.jpg

Ja sam isekao jedan taster sa nekog starog daljinskog i zalepio super lepkom, malo je seljacki ali vrsi funkciju dok ne nabavim drugi kljuc . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla dokle su stigli testovi sa tom tvojom spravicom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio auto kupio sam ga sa jednim kljucem. Cuvam ga kao oci u glavi. Pre neki dan dodjem kasno kuci, vidim neke kese za djubre sto sam izbacio u dovristu i reko aj ih bacim sada dok sam sto se kaze vec napolju. Odradim ja to. Sutradan trebao da krenem nesto do grada i nema kljuca. Prevrnem sve u kuci gde bi mogao slucajno da se zaturi i nema ga nigde. Pomislim, da ga nisam bacio u kantu zajedno sa kesam. Da ne duzim na kraju nadjem gde sam ga zaturio.Moje pitanje je sta da se stvarno desilo da sam izgubio jedini kljuc koji imam. Auto u garazi otkljucan. Koja je procedura sta dalje? Kako uopste osposobiti da se auto ponovo koristi . Nova brava kljucevi kodovi sta li vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da mozes u Delti (verovatno u svim ovlascenim servisima je isto) da po kodu sa kartice narucis nov kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nosim mišlju da taj transpoder, (sa jedinog ključa) izvadim iz kutijice ključa i prilepim iznutra neposredno uz konatakt bravu. Evo stariji sin već počinje aktivno da vozi, i teoretska verovatnoća da se jedini transponder izgubi je značajno porasla. Ovako, kontam, napraviću kopiju, to ne košta mnogo. Mislim, nisam još to uradio, ali možda ću uskoro.

Gubim zaštitu "kodirani ključ", to je fakat. Jeste li vi razmišljali o ovakvoj varijanti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio auto kupio sam ga sa jednim kljucem. Cuvam ga kao oci u glavi.

A, kartica, imaš li nju?

To je problem nemam karticu. Da je imam ja bi odavno napravio rezervni za malo para. Ovako moram debelo da platim. Uradicu ga nema sta. Ne mogu ni da zamislim proceduru ako izgubim jedan jedini kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...