Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

E sad bi Nesa mogao na napravi saradnju ! :laughing:

+1

A jos prvi post pa reklama :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tv servis ili bravar servis

Pa ne isplati mi se da idem u Valjevo ako ce me sa corbom kostati vise nego u BG jedino ako me nanese put mada cisto sumnjam nemam nikoga van Beograda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su šanse da napravi triplikat i sutra dođe i otera auto. Treba paziti gde se tera auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene vise brine sto ja necu moci terati auto, o tome da li ce autobravar da ukrade moj punto bas i ne brinem. Cim ja dolazim da pravim kljuc kod njega zato sto se ovaj jedini raspada zna koliko je taj auto presao. A i da bi kodirao taj kljuc mora da ulazi u komp sto znaci videce i kilometrazu i sve ostalo.

Pa kada odes u autoservis ostavis i auto i kljuc na izvolte i dodjes tek kasnije ili kroz nekoliko dana. Moze ti promeniti sta hoce. Meni je vaznije kako ce da uradi posao i koliko sam posle siguran u taj auto nego da razmisljam hoce li ga ukrasti ili ne.

Pa mora se valjda imati malo i poverenja zar ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tv servis, ali se bavi i izradom kljuceva.

A "triplikat" nece napraviti sigurno, sve je legalno, dodjite pa proverite.

Sto se tice cena, sve zavisi od kljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a još sam bio u Valjevu prošlog vikenda. :whistle:

Milosave, pošalji Email na info@fiat-lancia.org.rs

Tu napišeš mi smo ti i ti, bavimo se time i time, naše cene su te i te, a ovo su cene sa popustom jer na ovom forumu imamo besplatno reklamu. Onda ti otvorim temu u odgovarajućem deluf oruma za to... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu,

kupih lybru 2.4 jtd iz 2004. i dobih samo kljuc br. 2 .skakavac, sa daljinskim komandama. Ko moze da kopira kljuc i da li moze da se isti takav kljuc sa druge makine prijavi na centralu, jer imam isti kljuc od druge lybre, sa sve bravom. Ako nije moguce prijaviti ovaj drugi, voljan sam da ustupim bravu i kljuc.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da moze preko egzaminera taj drugi kljuc da se iskoristi,tj prekodira...na stilu moze tako da 99% moze i na lanciji...samo je potreban code koji kazes da imas znaci pola posla zavrseno idi u neki servis koji ima originalnu dijagnostiku (egzaminer) i da ti zavrse to

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima. Imam servis 100 m od mene. Probacu sutra pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nije problem i ako je cak i 5 puta skuplje! Zamisli situaciju odes negde na odmor i izgubis kljuc............(strah me je i pomisliti!!!)

Dakle negde gde nikoga ne poznajes a i ne znas ima li gde i koliko daleko ovlasteni servis ili neko tko se bavi sa tim! Hajde razmisli sta tada uraditi? Dakle na odmoru si na nepoznatom terenu i izgubio si kljuc ili ti ga netko ukrade na plazi! Verovatno bi morao da debelo platis slep sluzbu da ti auto odveze na neko mesto gde se to moze srediti. U ovlastenim servisima nemam pojma ali verujem da ne moze za jedan dan znaci morao bi verovatno neplanski produziti odmor i odvojiti dobru sumu za resavanje tog problema. Ako imas dosta para to je olaksavajuca okolnost a ako nemas.... E onda imas dva problema, napraviti kljuc i nabaviti pare da to sve platis!

Ukoliko se ide na odmor ili negde dalje putuje pozeljno je poneti i rezerni kljuc cisto za ne daj Boze!

Evo zanimljivo razmisljanje!

Bilo bi dobro a i veoma korisno kada bi netko tko zaista vlada materijom objasnio sta raditi u takvom slucaju odnosno gubitku kljuca. Sta uraditi i kome se obratiti i sta se sve mora uraditi i koliko to zadovoljstvo kosta!

Zar nitko ne zna odgovor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pod pretpostavkom da imam rezervni kljuc, pozvao bi moje kuci da mi posalju drugi kljuc. Verovatno da bi mi to produzilo odmor ali je u svakom slucaju najjeftinije, a mogu uz kljuc da posalju jos koju kintu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek, ali uvek kada idem na duzi put, dam devojci rezervne kljuceve (imam i zeder), da budu kod nje. Kod sa kartice imam memorisan u telefonu.

Nikad se ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve OK sto vi kazete ali da ponovim. Sta da uradi netko ko nema rezerni kljuc niti kod karticu a izgubi kljuc negde kod nas ili ne daj boze u inostranstvu! Ja imam drugi kljuc ali imam 3 prijatelja koji nemaju niti drugi kljuc niti karticu!?! Mislim da takvih ima dosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađeš nekoj jeftinog obijača-bravara koji će ti otvoriti auto (ili prežališ staklo), zatim na kamion ili zoveš na teren ove što prave i kodiraju ključeve ili ovlašćeni servis (ima uši da pospadaju). To je jedini scenario kog ja mogu da se setim + uradiš putno osiguranje za kola kod Unike jer oni pokrivaju gubitak ključa.

Tj ne smem ni da pomislim jer i ja imam samo jedan ključ bez code kartice.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je ako otkaže tranponder ili čitač a imate Code karticu.

Pokretanje_u_vanred_situacijama.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Sta da uradi netko ko nema rezerni kljuc niti kod karticu a izgubi kljuc negde kod nas ili ne daj boze u inostranstvu!...

Ako izgubi kod nas...

Ode kod ovlašćenog, ponese dokaz o svom vlasništvu nad automobilom i ponese par stotina eura. Dobiće nov komplet ključeva i novu karticu. Usput, treba da se zapita zašto je uopšte kupio automobil bez validnog kompleta ključeva i kartice.

Ako izgubi u inostranstvu...

Pa, isto kao kod nas. Samo za još nekoliko puta više para.

To su ono...da kažemo ''štereberske'' varijante. 120% legalne. Ali isto tako i najskuplje... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Jedno od resenja moze da bude i ocitavanje immo dampa.

Na osnovu njega moze da se napravi drugi kljuc.

Doduse samo transporder, ali koji pokrece kola. A narezivanje kod bilo kojeg kljucara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imaš broj telefona od tog lika iz Niša jer i meni treba da narežem još jedan ključ za auto a Niš mi je najbliži...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...