Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Naručivao sam tri puta blanko ključeve i još nijedan nije stigao :S Imao sam jedan i uspešno je trasplatovan na jednog Seicenta koji ima dvojku na ključu, ali nikako da stgnu ovi drugi da probamo malo Punta i Stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto znaci ,da ako si uspeo da transplantujes dvojcicu sa fiata,mocice i za moju alficu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze za moju mareu da se uradi kljuc imam jedan kljuc i koliko para za to. pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam da prikljucim aparat na moju Multiplu (JTD 2001 god.) i tražio nam je petocifreni pin kod. Budući da sam kao totalan dunster kupio auto sa samo jednim ključem i bez kodne kartice i pin koda, da li mogu taj kod nekako drugačije da saznam? Da li je moguće to otkriti po broju šasije ili tako nekako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze za moju mareu da se uradi kljuc imam jedan kljuc i koliko para za to. pozdrav

Slike ključa? Ima li utisnutu dvojku na korenu mača?

Probao sam da prikljucim aparat na moju Multiplu (JTD 2001 god.) i tražio nam je petocifreni pin kod. Budući da sam kao totalan dunster kupio auto sa samo jednim ključem i bez kodne kartice i pin koda, da li mogu taj kod nekako drugačije da saznam? Da li je moguće to otkriti po broju šasije ili tako nekako?

O kom aparatu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa jedne strane ima utisnuto B365 a sa druge strane neki kao trougao i polu krug nema dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stisle obaveze, ne stižem nikako. Planiram da bude za 10-15 dana, ali ne mogu ništa da obećam. Napisaću ovde čim bude nešto novo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa jedne strane ima utisnuto B365 a sa druge strane neki kao trougao i polu krug nema dvojka

Meni je ista oznaka za Punta samo me zanima da li ces imati nesto sa daljincem posto je moj u fazi raspadanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uzmi samo nov ključ i prebaci elektroniku iz starog u novi. Ne moraš da kodiraš novi ključ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je MilanLaki to radio, a možeš baciti pogled na eBay. Ima tih ključeva za 10ak €. A prepakivanje u skakavac takođe može, samo treba da nađeš neki skakavac na kome će se dugmući gađati sa tvojom elektronikom sa ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je vec komplikovano, hoces li ti uzimati te klasicne kljuceve sa daljincem?

Ne postoji "klasican" kljuc sa daljincem. Koliko znam za Punta imas 2 vrste. Stariji kome se mac narezuje "sa strane" i noviji sa onim kao kanalima (ne znam kako drugacije da nazovem)

Tebi verovatno treba ovakav (stariji model)

gt15rat1buttonremote956.th.jpg

a kod mene je sa drugim macem

sip22p1buttonremote0540.th.jpg

Zamena je ista samo sto ce tebi narezivanje kljuca ispasti jeftinije :thumbup:

Na kraju ispada ovako. Na prvoj slici sa leve strane je stari (originalni) kljuc, a sa desne strane zamensko kuciste. Naravno nije kao original, ali je skroz korektno odradjeno.

img4508ei.th.jpg img4503g.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLaki: E bas taj stariji model meni treba, ti si mi davao taj noviji ali kad nesto ne moze onda . . .

@Dovla: Jel imas takav kljuc kao na gornjoj slici u postu iznad? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li se napraviti kljuc za punta 2005 1.3mjt?Hvala

Edited by neshaoct
prebačen odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri kupovini Fiat Stila, dobio sam jedan kljuc sa daljinskim komandama. Interesuje me da li neko radi promenu koda u kljucu i koliko ta intervencija moze da kosta? Posto nisam bas siguran sta je sa preostalim kljucevima, pa cisto radi svoje sigurnosti bih promenio kod. Inace auto je uvezen iz Nemacke pre mesec dana, tako da ne verujem da ce neko da dolazi iz Nemacke da bi ukrao auto, ali bez obzira zelim to da uradim radi svoje sigurnosti:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije bilo...odeš kod ovlašćenog servisera i poneseš dokaz o vlasništvu. Oni ti uzmu taj ključ koji imaš i pripadajuću karticu i izbrišu fabrički unet kod.

Onda ti ubace nov kod i dobiješ nov komplet ključeva. Vrti mi se po glavi i neka cifra od 150 eura...moguće da sam nešto i permutovao.

U svakom slučaju, ovo ti je lista ovlašćenih servisa za Fiat u Srbiji, okreni i pitaj koliko para traže:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=48835

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama :) sutra ujutru cu ih zvati i pitati za cene. U svakom slucaju napisacu ovde njihov odgovor, jer ce mozda jos nekome zatrebati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...