Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Nisam stigao jos uvek... planiram u toku nedelje da to uradim... u svakom slucaju cim saznam nesto vise informacija, postovacu ovde...

Pozzzz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, koliko bi mene koštao kluč (Fiat Brava 1.6 16V -2001g )? Oznaka na ključu je A602.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

zeleo bih da napravim rezervni kljuc za Punta '03 god. U pitanju je stariji tip kljuca koji se narezuje sa strane, sa oznaka B365 na sebi i sa 2-om na drugoj strani. E sad, citajuci postove na ovu temu i ukoliko sam sve shvatio kako treba, postoji problem sa kodiranjem takvog kljuca sa opremom koju poseduju pojedini clanovi foruma. Mene sad zanima da li je taj problem prevazidjen u medjuvremenu, tj. da li je neko skoro napravio duplikat takvog kljuca koji je u potpunosti funkcionalan? Cisto da znam pa da vidim da li da se upustam u citavu ovu avanturu oko pravljenja 2. kljuca na ovaj nacin i da me sve to izadje jeftinije, ili da lepo odem kod nekog od beogradskih kljucara sa zvucnim imenom :) , rastanem se od 8000 domacih koliko traze svi koje sam kontaktirao i zavrsim pricu.

Hvala unapred na svakom odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini Dovla na cimanju, bila mi hića (imam jedan jedini kljuc i on se zalomio). Uradio kopiju u Novom Sadu. Izašlo 3000.din (Kljuc nije imao 2). Nije mnogo, valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla,jesi li istestirao makinu,moze li da radi dvojcicu za alfu 147? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde javi,evo i ja cu da zrtvujem moj kljuc ako treba! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje u vezi ključeva za Bravu 2001,

imam plavi i crveni, Plavi se pojeo pa zapinje i neće baš uvek u bravi da radi(ni vratima ni volanu) crveni je kao nov i radi lepo.

Ali pošto sam hteo uzeti skakavac kljuc koji ide uz alarm, kaže prodavac da se može narezati na skakava i iza ubaciti elektronika od postojećeg ključa.

Može li se tako nešto napraviti ?

Može li se otvoriti plavi ključ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je u teoriji izvodljivo, ali u praksi može biti mali problemčić ako je plavi ključ zaliven. To nije nikakav ozbiljan problem, samo treba znati gde se tačno nalazi čip i kuda rezati ključ da se ne ošteti čip ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam pročitao da narežu običan ključ a da stari sa kodom drže pored antene u kontakt bravi sakrivenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je originalan ne može da se otvori, a ako je kopija onda može srednji deo da se razdvoji i da se izvadi čip. Držanje čipa kod antene jeste opcija, ali opcija koja deaktivira jednu bezbednosnu meru na vozilu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavi je zaliven a crveni sam otvorio i tamo ima neki mali crni delić,

da li je neko uspeo iseći placi i izvaditi kod i prebaciti u drugi ključ npr.neki skakavac ključ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveni ti je servisni ključ i njega ne bi trebalo previše da koristiš. Ja sam sekao plavi ključ i vadio čip (taj mali crni delić) i ubacivao u skakavac. U Principu nije teško. Lagano seckanje i tirpijanje i ne bi trebalo da bude problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se može išta sa ovim mojim plavim ključem.

Sa autom sam dobio (drugi vlasnik) samo ovaj plavi ključ. Bez kartice sa kodom i bez rezervnog ključa. Auto je Fiat Punto MK2a 1.2 8V 3 vrata

Ključ ima oznaku A602 i sa druge strane broj 2

vv70.jpg vv71.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji skakavac si koristio za Fiata ?

neki skakavac dobijam uz alarm ali ne znam kakav je, kaže prodavac da može za Fiata a ključar kaže da ne može da su to mačevi za VW

Kako izvaditi mač iz skakavca i tu onda uglaviti mač od fiata.

evo slike jednog skakavca

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mač je "uboden" u deo koji se nalazi u skakavcu. Na tom delu bi trebalo da ima neki šraf koji se odvrne i oslobodi mač koji se izvadi, a onda se mač sa starog ključa prilagodi rupi na skakavcu i stavi tamo i uvrne se ponovo šraf... tako sam ja radio i ubacivao sam u skakavac od daljinskog zaključavanja koji sam ugrađivao na auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlično, tako bi valjda trebalo biti na svim skakavcima.

Ne znam kakav je ovaj što ide uz alarm ali kada stigne videću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao svima.

Kad sam kupio auto (Punto 2 1.9JTD), dobio sam 2 ključa: jedan koji radi, i jedan mehanički bez čipa. Problem je nastao danas, kada sam uspeo da izgubim taj jedan ključ koji radi.... Sa autom sam dobio i kartice sa kodovima.

Jel znate jel ključ mora da se naručuje u Delti ili ima neko ko to može ovde da napravi, zameni kod ili šta već? Koliko će me to 'zadovoljstvo' koštati?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima ! Imam dva original kljuca od lybre . Jedan savrseno funkcionise a drugi nece ni da zakljucava vrata a nece ni da ugasi code , tj nece da upali motor . Kada sam kupio auto u kljucu je bila prazna baterija , zamenio sam bateriju sada svetli crvena dioda ali kljuc ne radi . Molio bih za pomoc ! Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla a jel moze da se kopira kljuc ove oznake B365 (sa druge strane ima oznaku 2) u pitanju je kljuc od Fiat punta 2 2001 god,imam samo jedan kljuc, a i privezak za centralnu je poceo da me zeza,jel moze ovo da se namesti na onaj skakavac kljuc gde ima ono otkljucavanje i paljenje alarma. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...