Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Braon ključ je servisni i njega ne bi trebalo da koristiš u svakodnevnoj upotrebi. Što se ovog drugog tiče, ako ti baš pravi probleme onda ti jedino kopija ostaje da se napravi, a to je otprilike tih 2500rsd što su ti tražili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla,

ja imam kljuc za stila skakavac ali bez daljinske komande na njemu, nego je posebno na jednom dugmetu na posebnom privesku.

koliko kosta da se nabavi kljuv skakavac sa tri dugmeta i da na njemu ima opciju zakljucavanje, otkljucavanje i gepek?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Elem... imam 2 kljuca (plavi i braon, vidi sliku) i oba rade, s tim sto je plavi daleko vise koriscen i izlizao se. Desi se nekad da nece da ocita CODE kljuca i ostaje ukljucena ikonica za CODE i ona brizgaljka dole levo na tabli (pored akumulatora i ikonice za ulje).

Pitanje moje: da li nekako moze da se zamene mesta kljucevima odnosno drzacima? Isao sam u bravarsku radnju ovde kod mene u gradu i receno mi je da taj poduhvat iznosi cak 2500 din. a samo zelim da se zamene onaj plavi i braon deo. Braon kljuc je nekako veliki, a plavi je skladan. Dakle, da li to moze rucno da se odradi s obzirom da u onoj plastici se nalazi CODE, ako se ne varam :)

xxx500.jpg

Bez unistavanja kljuca ne mozes, koliko se secam, stariji ti kljucevi (bordo) su mogli da se otvore, dok imaju i oni koji ne mogu da se otvore, i iz njega ne mozes izvaditi transponder, bez da ga ostetis. Plavi, ako je fabricki, ne mozes otvoriti, moras da da iseces. Tebi je tu najjednostavnije da napravis drugi kljuc,tj da iskopiras taj plavi, a taj bordo da ne diras, jer je to MASTER kljuc, koji sluzi za ukodiravanje novih kljuceva. Probaj tim bordo da das kontakt 2x za redom, nekad se desava da i on upali svaki drugi put code lampicu, zavisi od vrste imobilajzera koji je ugradjen. Znaci, ili da vadis taj transponder,i ubacis u drugi kljuc , narezan, ili da pravis novi. Jesi li siguran da te zeza SAMO taj plavi, a bordo nikad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeza po nekad i ovaj drugi braon ili bordo :D ali to je redje daleko.

Pa nista... Da ne bih pravio neke gimnastike, bolje lepo da iskopiram plavi kljuc i to je to. Mirna Bosna :)

Hvala svima i pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeza po nekad i ovaj drugi braon ili bordo biggrin.gif ali to je redje daleko.

Pa nista... Da ne bih pravio neke gimnastike, bolje lepo da iskopiram plavi kljuc i to je to. Mirna Bosna smile.gif

Hvala svima i pozdrav!

Pa, pazi, zato i pitam, ja retko kad, da ne kazem nikad ne srecem da situaciju da je problem u kljucu....pogotovo u oba kljuca....Obicno je problem u pickup coilu (spulni) ili kablu do istog, ili do immobilizera...hocu ti reci da mozda pravljenjem drugog kljuca neces dobiti nista...

pozdrav,

Autocode

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam fiat stila i dobio sam skakavac sa macem kada sam ga kupio i uz to privezak. kako to mogu da prapakujem u kljuc sa skakavcem koji na sebi ima ona tri dugmeta? nadam se da st shvatili.

Molim zapomoc.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nikako, jer nije tu stvar samo u ključu, mora auto da ima senzor koji bi čitao signale sa tog ključa, centralu koja prepoznaje te kodirane Fiat signale...

To ti je što ti je. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nikako, jer nije tu stvar samo u ključu, mora auto da ima senzor koji bi čitao signale sa tog ključa, centralu koja prepoznaje te kodirane Fiat signale...

To ti je što ti je. :thumbup:

dakle menjanje celog kompa automobila?

verujem skupa investicija.

kad bolje razmislim, ni ovo nije lose :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, interesuje me da li neko od vas zna koja je ovo komponenta (zaokruzena crveno na slici)?

Stalno mi se odlemljuje a nema sa strane "nogice" da mogu da je zalemim, vec samo uspem da je nekako prilemim i to drzi par dana pa se opet odlemi.

Hteo bi da je zamenim sa novom ako je to moguce.

kljuc1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ To ti je prijatelju oscilator, da budem precizniji kvarcni rezonator, kvarc , quartz ,zovi ga kako hoces, i to SMD varijanta, 13.560 MHz , ako se secam dobro. To se savrseno dobro zalemi da ne otpadne, ili menjaj majstora, ili lemilicu. :) Najbolje da odes kod nekoga ko ima "duvaljku" da ti to dobro "prihefta" ima nozice sa strane, ali ti treba precizna lemilica, mozes da stavis i veliki quartz, ali taj je najbolji koji su mogli staviti, jer drugi su glomazni, i ne bi ti stali u kuciste. Drzi se ti toga, samo neka ti to neko prilemi dobro, i nema sanse da to otpadne ikad vise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUTOCODE, muchas grasias na informacijama. U pravu si 13.560 MHz, mozda se to savrseno zalemi kad ima nogice i naravno ne ovako debeli vrh lemilice ko kod mene. Mislim da nije do majstora tj. mene :) evo baci oko na sliku, nema nogica, da ima nekako bi ga zalemio i sa mojojm lemilicom. JOs jedno pitanje jel nesto sjebavam oko elektronike (tipa frekvenciju na kojoj radi kljuc) ako zalemim novi SMD quartz 13.560?

Dusica_004.jpg Dusica_003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci , za STILO nisssss ! :no

pozz, Imam kljuc za fiat stila skakavac original, ima oznaku A602,ako nekome treba 30e 0616724970

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUTOCODE, muchas grasias na informacijama. U pravu si 13.560 MHz, mozda se to savrseno zalemi kad ima nogice i naravno ne ovako debeli vrh lemilice ko kod mene. Mislim da nije do majstora tj. mene :) evo baci oko na sliku, nema nogica, da ima nekako bi ga zalemio i sa mojojm lemilicom. JOs jedno pitanje jel nesto sjebavam oko elektronike (tipa frekvenciju na kojoj radi kljuc) ako zalemim novi SMD quartz 13.560?

Ma, nista ne mozes zeznuti,nema sanse, frekvencija je frekvencija, samo ako fizicki moze da se ugradi quartz u kuciste.Inace, to mozes zalemiti valjano samo duvaljkom, ili dobrom lemilicom, sa dobrim vrhom.

Vladimir

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam samo jedan ključ za Punta....Doduše, nikad ranije nisam izgubio ključ ili da mi je ostao ključ u zaključanom autu... Nekako imam tu naviku, da ne ostavljam ključ u gepeku, ili na sedištu.... Ali pošto imam samo jedan ključ, juče pitah komšiju koliko košta da mi se nareže duplikat, bez koda... Kaže on 400 dinara i krene da narezuje...

Narezao je dva ključa, ali ni jedan nije mogao da otključa bravu... Gde su ti kola, trt mrt, proba on da otvori, neće...

Vidim ja krenuo da mi siluje bravice i kažem, zayebi... Nemoj da se mučiš i on mi vrati lovu... Mada mislim da je problem što nije narezao jedan zazor na samom kraju ključa i ako sam mu ja to tražio.... Kaže da to nema veze...

xxa5.jpg

Na kraju ću morati da odem do Čivljaka... On je najpoznatiji u Nišu i tamo narezivanje sa čipom košta 8.000 din... Uz dovoženje auta i skidanje imobilajzera, a traje oko sat vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, koliko kosta pravljenje novog kljuca za Mareu 2002. jtd? Znaci sve komplet kljuc+narezivanje+kodiranje=koja cena

Kljuc koji ja imam je plavi bez dugmica a na pocetku metalnog dela pise B365

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,imam fiat stila 2004 god,i uz njega sam dobio jedan kljuc skakavac ali bez daljinske komande na njemu i kod karticu,pa me zanima koliko kosta kljuc skakavac sa tri dugmeta i sa opcijom zakljucavanja,otkljucavanja...hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo i ja da pitam.

Imam Stila 2003., dobio sam samo jedan kljuc (skakavac) koji mi je ispao na beton pre neki dan.

Od tada ne radi otkljucavanje na daljinac, ali radi zakljucavanje.

Odavno sam zeleo da napravim rezervni kljuc, ali su se stalno pominjale cifre 100+ evara.

E sada bih da popravim ovaj i da napravim rezervni.

U papirima koje sam dobio uz auto sam nasao olovkom napisano : CODE KLJUC 66449

Sta mi je raditi, koliko para da spremim i da li preporucujete nekog u NS ?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj moje iskustvo da podelim....naime na mom puntu 1.2 16v 2001god koji nema alarm al ima daljinsko,na kljucu nema dugme,tj otpalo,takog sam ga vozio i otkljucavao sa teskom mukom jer sam uvek na to mesto dugmeta vezivao selotepom neke papire i ostalo,i resim ovih dana posle 2.5god muke da kupim kljuc,nadjoh na internetu,lik prodaje za 1.000 din,donese ga,uverih se da kljuc ima taster i brze bolje kod kljucara da ga nareze i prebaci elektroniku,kad kaze on dodji za pola sata i gotovo,elem 1.500din ponesi.Vratih se ja,kad on kaze kazi dragicka,mi narezali i videli da ne valja jer je kljuc deblji za nijansu i ne moze da se ugura u bravu,izidjemo mi do kola i kad ono stvarno,nemoze...ja popi....deo.u gubitku 2500din...i sta cu,kaze mi on,sto nisi rekao napravio bih ti ja to dugme,pa reko bio sam pre pola godine pola Subotice obisao i svi me uveravali da se samo dugme ne moze promenuti,ma kaze on ja cu da ti sredim,Tako i bi,resi on meni dugme,a lik od koga sam kupio kljuc izasao u susret i preuzeo taj ljuc iako je narezan,fala mu na tome.Tako da ubuduce,proverite dimenzije kljuca obavezno,ovaj je eto bio dewblji za 1.5mm.mozda sma nekom i od pomoci :) u minusu sam 1.500 al barem stari kljuc osposobljen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preprodavci automobila,kad dovezu auta sa jednim kljucem,narezu 2 obicna (bez magneta),ovaj originalni dobro ucvrste iza km. sata i tako rese problem za 20eur. Jedino sto tada imobilizer nema funkciju,ali njima je bitno da auto bude u fullu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i resim ovih dana posle 2.5god muke da kupim kljuc,nadjoh na internetu,lik prodaje za 1.000 din,donese ga,uverih se da kljuc ima taster i brze bolje kod kljucara da ga nareze i prebaci elektroniku,kad kaze on dodji za pola sata i gotovo,elem 1.500din ponesi.Vratih se ja,kad on kaze kazi dragicka,mi narezali i videli da ne valja jer je kljuc deblji za nijansu i ne moze da se ugura u bravu,izidjemo mi do kola i kad ono stvarno,nemoze...

Hvala na podeljenom iskustvu. I ja sam video na nasim aukcijskim sajtovima to kuciste za kljuc. Planirao sam da ga kupim iz istih razloga kao i ti ali nisam... I dobro je.

Kako ti je namestio to dugme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dejo_Joe

Naleteo si na los primerak.

Prepakovao 2 kljuca, 1 sa tasterom za centralnu i 1 obican. Narezani bez problema i sve sljaka normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, imam Fiata Ulysse-a 2003 god. Ima problem sa kljucem, tacnije sa rezervnim kljucem ali problem se prosirio na oba kodirana kljuca ,,skakavca''. Problem je sledeci, ne radi mi centralna na kljucu. Auto pali normalno na oba, tj imao sam jednom problem pre par dana na rezervnom je verglao (noramalno stavim kljuc, kontak i auto vergla u prazno) centralna na nazovimo ,,ne rezerni kljuc'' je radila, ali je i na njemu prestala. Auto sada normalno pali na oba kljuca, promenio sam baterijicu ali opet nece centralna. Auto se normalno zakljucava na bravu, radi cenrtalna, ali daljinsko zakljucavanje nikako ne radi, skinuo sam klemu i vratio opet, ali na rezervnom kljucu nece uopste, a trenutno i nije tu ,,ne rezervni'' molio bih vas da mi pomognete. :( JBT TI KLJUC :@@@

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pročitah sve postove ovde i sad mi nije jasno koliko košta i gdje se može napraviti rezervni ključ kompletan (sa transponderom) za Stilo 2003?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ( posle ko zna koliko vremena ) bio kod kljucara po preporuci da mi nareze mac na kljuc sa tasterom dobijen pri kupovini punta 2.( B365 i 2 su oznake). Covek se slatko nasmejao kada sam mu pokazao kljuc. Rekao mi je doslovno "plastika je bugarska a mac je kineski tesko obradiv na masinama mora da si kupio preko oglasa :harhar: ( znaci skart roba je preko tih oglasa ili covek skrece vodu na svoju vodenicu). Kada sam mu rekao da sam to dobio sa autom uz narezan mac bez plastike i da daljinsko otkljucavanje ne radi, covek otvori kljuc zapita me gde je transpoder jer njega nema i nije ni cudo sto ne radi ali cak i da ga ima ne bi uspeo da nareze mac i da kljuc bude u funkciji.Dobro, kad sam vec tu ajde da mi nareze rezervni bez daljinca posto je ovaj vec postojeci debelo odran misleci da dam nekih 3000 dinara kako sam citao na forumu , covek rece moze 8000 dinara to kosta.

E smrklo mi se. Tolike sate sam proveo citajuci ovaj forum i sada se ispostavilo da 90% navedenih cena nisu tacne a onih 10 % ( cifre od oko 100 e ) jesu.

Ljudi dajte predloge sta da se radi. Transpodera nema ko zna gde je, imam jedan kljuc koji je u losem stanju .........a ne bih bas da se odvojim od 8000 dinara ako bas ne moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...