Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Mislim da je skuplje kod ovlascenih sa karticom nego kod ovih kljucara na osnou tvog kljuca (u BG oko 100eur, Sabac,Novi Sad itd jeftinije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da mozes u Delti (verovatno u svim ovlascenim servisima je isto) da po kodu sa kartice narucis nov kljuc.

Kljuc se ne narucuje po kodu sa kod-kartice!

Kada sam kupio auto kupio sam ga sa jednim kljucem. Cuvam ga kao oci u glavi.

A, kartica, imaš li nju?

To je problem nemam karticu. Da je imam ja bi odavno napravio rezervni za malo para. Ovako moram debelo da platim. Uradicu ga nema sta. Ne mogu ni da zamislim proceduru ako izgubim jedan jedini kljuc.

Moras da kupis prvo originalnu kod karticu,ako ces da radis da sve bude ok.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ovih BG-ovskih secikesa kljucara ako nemas originalan kljuc,ne treba ti ni kod kartica jer se svejedno povezuju na Ecu i sami skidaju kod, samo je u tom slucaju malo skuplja varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko sa iskustvom da napise sa cim je najbezbednije vaditi kapsulicu iz kucista kljuca?

Mozda bi moglo cackalicom ali meni nije poslo za rukom. :wallbash: Ne znam da li da skalpelom rasecem used gde je smestena kapsulica? :realmad: :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da može i rukom, tj, prstima. Čačkalica (ili dve) neka budu najgrublji alat ! Inače, možda može da pukne. Obrati pažnju da kućište ključa bude toplo, zbog mekše plastike. Naravno, nemoj bog zna kako da zagrevaš, ali na primer, ostavi petnaestak minuta u blizini radijatora. Eventualno, malo fenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup:

Okrenuo sam polovinu kucista sa macem naopako i kapsulica je sama ispala na dlan! Imao sam malo zezanja da zatvorim na kraju kljuc nakon ubacivanja stampane plocice i svega po redu. Ali na kraju je sve leglo. Jos da odradim mac kod nesecikese i bice ekstra. Na starom izlizanom macu pisu one oznake B365 a sa druge strane maca je br 2 pa ne znam da li se sve to utiskuje na mac kod narezivanja ili haluciniram.. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla ima li novosti o rezanju plavog kljuca sa oznakom A602 i dvojkom na drugoj strani? Imam samo jedan pa se cimam da ga ne izgubim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedna od svezih informacija za kljuceve,pre neki dan sam preuzimao moj Fiat Doblo Malibu 1.6 16V -2003 godiste pa sam ujedno iskoristio priliku i pitao koliko staje pravljenje novog kljuca jer imam samo jedan sa daljinskim otvaranjem,Rekli su mi da takav isti ne moze da se napravi ,ali moze obican sa kojim mogu otkljucati i upaliti auto bez remote komandi i to kosta 12000 din ,auto se doveze ujutru i preuzme popodne.U pitanju je ovlasteni Fiat prodavac i servis na ulasku u Novi Sad sa autoputa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne urezuje se to, samo narezu mac.

Bas tako ali steta sto ne moze. Ni sam se ne razumem previse oko kodiranja kljuceva, ali otpriike sam skontao neku generalnu pricu.

A evo danas sam bas pricao sa nekim covekom koji se valjda razume u sve to , pa na moje pitanje sta se konkretno kodira na kljucu od mog puntise

koji mi sluzi kao rezerva bez tastera je- kaze da unutar tog kljuca ima magnetna plocica koja se programirajuci je, namagnetise. E sad.. nije mi bas najjasnije jer ovde se dalo procitati da je u pitanju opet neki cip unutra a ne magnetna plocica.

Posto sada imam nov kljuc sa tasterom kojeg vidi ECU plus rezervni kljuc bez tastera hteo bih da nekako osposobim i taj rezervni da otkljucava centralnu bravu sa daljine. Imam fabricku centralnu, pa me zanima da li moram da ugradjujem drugu centralnu zbog onih malih daljinaca ili moze i stara da ostane? Pomisljao sam da bi mozda moglo da se nabavi elektronika kao za original kljuc pa se tret mrt iskodira pored kapsulice :rolleyes: jel ima neko predlog za resenje malog problema?

Zaboravih da navedem da imam stari kljuc iz koga je izvadjena elektronika i prebacena u novi sa sve kapsulicom. Mozda bi mogla i neka elektronika da se ubaci pored nove iskodirane kapsulice.

Edited by FormulaF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima

Evo ja sam novi clan ovog foruma. Od skora sam vlasnik jednog punta 1.2 8v 2002 i imam slican problem. Naime prebacen je u novi ulozak mac i prekidac sa tasterom za centralnu bravu.Taster ne radi uopste tj ne otkljucaba vrata kakva mu je funkcija.Pri prebacivanju stavljena je nova baterija. Ovaj taster za otvaranje vrata bi bio dobrodosao sada kada je bilo ovo ludilo od snega ali posto ne radi morao sam otkljucavati vrata kljucem ocekujuci svaki put da se brava zaledila i da necu moci otvoriti vrata.E sada sta dalje. Da li treba ici kod nekoga ko se bavi alarmima ili sl.Da li neko zna ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretposravljam da je kompletna elektronika u novom kućištu ključa, pa ipak proveri da li je baterija pravilno ubačena u ležište plastike. Ako je to ok, onda verovatno se mikroprekidač na toj maloj pločici ili odlemio pa gubi kontakt sa pločicom ili ga uopšte nema (ne daj Bože). U mom ključu, mikroprekidač je odlemljen ali, kada se lepo smesti i kučište zatvori,on legne kako treba na lemove pločice pa vrši svoju funkciju. Ali to je kod mene takav slučaj pošto su lemovi ostali na pločici. Dakle, da ne davim, proverio bih polaritet baterije pa ako je ok onda bih video da li je mikroprekidač na mestu i da li je ispravan. Nadam se da je bilo od pomoći. Glicerin koristi za ledene brave,pomoćiće ti. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provereno, sve lezi kako treba ali i dalje ne otkljucava bravu.Problem je sto ti kljucevi nemaju led diodu kao kod alarma pa da se vidi da li uopste salje signal kontrolnoj jedinici.Glicerin, vd 40, i ostale pomagace ne koristim posle losih iskustava komsija sa istim.Brava mora biti suva da bi radila kako treba, eventualno fabricka masnoca moze biti na njoj a svi ti pomagaci skupljaju prasinu koju posle sa kljucem unosite u kontakt bravu.Niko od nas posle otkljucavanja vrata ne obrise kljuc vec ga brze bolje gurne u kontakt bravu a zna se sta sve taj kljuc pokrece u kontakt bravi. Doduse ovo je moje iskustvo i ne kazem da je dobro.Do skora sam vozio auto koji nema centralni bravu ali mi se desilo da je kontakt brava tako zaribala da se ni kljuc nije mogao okretati. Da ne duzim da li treba mozda uparivanje sa centralnom i ko bi to mogao da uradi.Napominjem da je kljuc bio bez baterije samo onoliko koliko je bilo potrebno za prepakivanje iz starog u novo kuciste. Prethodni vlasnik kaze da je otkljucavao sa preko 10 metara daljine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sliku nikako ne mogu da ubacim.Da stvarno u pravu si evo sad tek kad sam bolje pogledao vidi se da je to lampica.Na starom kljucu toga nije bilo doduse o tom starom kljucu ne vredi pricati bio je izlepljen sa svim i svacim ( superlepak i silikon i lepljiva traka, hansaplast ..... ) :thumbdown: . I tacno ne svetli lampica nikako.S obzirom da se u elektroniku jako malo razumem treba mi savet sta tacno da uradim da se bakcem sam ili da odem kod nekoga ko se tim bavi ( najradije bih otisao kod nekoga previse mi je to sve pipavo i kod koga ).

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko radi kljuceve za japance? Zeni treba da prepakujem kljuc za Micru 2003 godiste. Ako mozda neko zna?

Hvala!

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi... imam ja jedno pitanje... moze li ikako da se negde kupi samo plastika kljuca sa komandama i mehanizmom za fiat stila 2001 god?

Kad sam kupio auto dobio sam jedan kljuc u dobrom stanju i drugi koji je urnisan t.j. razdvojen na dva dela, i bez oprugice koja izbacuje mac kljuca. Ja sam to sam lepio i stavljao oprugicu ali to nije to...

Jel ima to negde da se kupi znaci samo da je plastika i mehanizam ok ja bih samo prosto prepakovao cip i kljuc sa mog kljuca,samo sto nigde nisam naisao na tako nesto do sad pa rekoh bolje da pitam... unapred zahvalan :)

Edited by tasa1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potreban neko ko ima kljuc a da mu ne treba (sa daljinskim ili bez) ali mora da je originalni (skakavac) neispravan !

Posto na mom "originalnom" (skakavcu) "otisao" mehanizam za isti "skakavac", pa cisto da prebacim sa nekog drugog ?

mail : cybercom@sbb.rs

pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...