Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Ako mu je cena 8000 da ti nareze NJEGOV kljuc i jos odradi kodiranje onda i nije toliko jaka cena , ovo je jos i povoljno za BG :)

A vidis ja kada sam odneo kod lokalnog kljucara da nareze kljuc, bas taj kineski (ne bugarski :) ) kaze covek "gde nabavljate ove kljuceve, bas je kvalitetan celik" :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko je kvalitetan da dok je stajao u kesi u torbici sva se ogulila boja sa plave plastike i znaka fiat vec pola nema, mogu da zamislim nasta bi licio da ga nosim u dzepu NO NAME kljuc :guitar: . Cim nekako sredim ovo sa kljucem ako hoces poklonicu ti ga.

Nisam pitao da li je njegov kljuc ili ne, znam da je mojih 8000 dinara.Gde si rezao kljuc i za koju cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi potreban kljuc jer me moji kinezi sluze odlicno, ali postavi u oglase kao poklon mozda nekom zatreba.

Cena od 8000, kao sto sam rekao, prilicno je povoljna ako je njegov kljuc i kodiranje ;)

Narezivao u Ugrinovackoj u Zemunu, jedna mala neugledna radnjica vise gvozdjara :), video reklamu pored puta pa svratio :thumbsup: . Cifra za stariji model kljuca je 300-400 din, a noviji 600-700 din. To je samo usluga narezivanja, za transponder i kodiranje moraces nekog drugog iscimati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo na kupindu kljuc sa daljincem ali bez transpondera i cipa za 1000rsd, platio narezivanje 200 kinti i ostalo sam prepakovao :) sljaka ko blesav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno niste dobro procitali ili nisam bio sasvim jasan.

U kljucu nije bilo transpodera ( mislim da je to onaj deo koji lici na pilulu ) postoji stampana ploca i ima taster. Mac kljuca otkljucava mehanicki bravu ali kada gurnem mac u kontakt bravu sve odradi osim sto ne gasi upozorenje CODE.Znaci neupotrebljiv je. Imam drugi kljuc verovatno je bio rezervni i sada ga koristim kao glavni i koji radi ali ne moze da otvara bravu daljinskim jer nije sa tasterom tj mehanicki je kljuc.Posto ne znam sta da uradim jer transpoder ije zgubljen negde, da jurim drugi ( ko zna koliko bi to sve kostalo uparivanje ....itd ) hteo bih da narezem jos jedan mehanicki kljuc. E to kosta 8000 dinara. Pitanje koje postavljam je sta je pametno uraditi.

1. Da li da ugradim alarm pa cu imati daljinsko otvaranje a ovim kljucem samo da startujem ili

2. I ako ugradim alarm opet cu morati praviti drugi kljuc da imam kao rezervni u slucaju gubitka ili loma i platiti za to 8000 ili

3. Dajte neke predloge

kluc_sa_transporderom.jpg?noCache=1343760150kljuc_novi.jpg?noCache=1343760150transp.jpg?noCache=1343760150

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je gore pisao da majstori zalepe original kljuc negde kod km sata, po meni to je najjeftinije resenje, kod nas u Smederevu narezivanje kljuca sa kodom kosta isto oko 8000 zavisi od radnje, drugar je napravio obican kljuc, kojim moze da otvori vrata, ali kad krene da startuje auto ne moze. U slucaju da mu se original polomi onda ce i on da zalepi i da vozi tako. I ja sam razmisljao da uradim nesto tako jer i ja imam samo jedan kljuc, a 8000 nemam odakle da dam. Ja sam daljinsko zakljucavanje ugradio naknadno i to je na odvojenom privesku tako da mi nije neki problem. Mozda je tebi najbolje da ugradis alarm i da sve prepakujes u jedan kljuc. Pogledaj na temi kod Dr. Tuborga kako je on to uradio

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džabe Fiat pravi elektronske zaštite ako lepite ključeve sa transponderom. Neko će već iskoristiti priliku.

Mladene ti imaš dva raspar ključa ,jedan sa daljinskom komandom i bez transpondera drugi klot ali sa transponderom. Jesi probao da ubaciš bateriju u prvi i vidiš da li radi daljinsko zaključavanje ?

Za Stila sa njihovim komplet ključem (skakavac, trans. i daljinsko) TC Vidikovac oko 150 e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je vec nesto ali kako.

Kljuc je mehanicki, transpodera nema, alarm ne mogu gurnuti u kontakt bravu. znaci opet 8 soma ode + alarm koji je negde oko 100 evra. Nikako mi ovo ne ide bas bih voleo da mi neko objasni a u stvari niko nece jer je resenje izgleda jednostavno i jeftino. Svi cuvaju svoje znanje i debelo ga naplacuju. Da zaboravih taj famozni kljuc otvara i cep rezervoara ...... :thumbdown:

Da imam dva kljuca ovaj sto je bio sa daljincem kada se gurne u kontakt bravu ne gasi gresku CODE tako da je verovatno neupotrebljiv i kod njega nema transpodera a ovaj drugi je rezervni BIO sada je glavni i on je MEHANICKI bez tastera , transpodera .... itd

Probao sve ali dzaba

Cak sam dosao na ideju da taj kljuc razvalim i uzmem mac i gurnem ga u plastiku sa tasterom ali sta vredi kad transpondera nema nigde ( nisam ga ni dobio od prethodnog vlasnika kljuc je bio u kesici sav u delovima tada nisam ni znao da transpodera nema vozio sam pre punta juga ) a i ne moze to da se uradi jer je kod novog kljuca mac utisnut u plastiku fabricki znaci samo moze da se nareze.Evo ovakav je kljuc sada operativan i za njega traze 8000 dinara da se iskopira. Imam karticu sa kodovima ali nisam siguran da ce mi to pomoci

obican_kljuc.jpg?noCache=1343761547obican_kljuc_2.jpg?noCache=1343761929

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džabe Fiat pravi elektronske zaštite ako lepite ključeve sa transponderom. Neko će već iskoristiti priliku.

A jel moze nesto da fali ako se ovo uradi, naravno osim auta ako ga lopovi namirisu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da je transpoder negde zalepljen u autu verovatno bi daljinsko otkljucavanje radilo i ja ne bih znao da imam problem. Posto ne radi otkljucavanje znaci da nije zalepljen nigde u autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam dva kljuca ovaj sto je bio sa daljincem kada se gurne u kontakt bravu ne gasi gresku CODE tako da je verovatno neupotrebljiv i kod njega nema transpodera a ovaj drugi je rezervni BIO sada je glavni i on je MEHANICKI

Izvinjavam se ako nisam ispratio sve ali me interesuje kako startujes auto ? :question: Verovatno je transponder negde u autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam dva kljuca ovaj sto je bio sa daljincem kada se gurne u kontakt bravu ne gasi gresku CODE tako da je verovatno neupotrebljiv i kod njega nema transpodera a ovaj drugi je rezervni BIO sada je glavni i on je MEHANICKI

Izvinjavam se ako nisam ispratio sve ali me interesuje kako startujes auto ? :question: Verovatno je transponder negde u autu?

U drugom ključu je transponder, a sa prvim (ima daljinsku komandu) kad ga stavi u kontakt bravu ne gasi lampu CODE (dakle nema tran.). Da je negde zalepljen oba ključa bi bila funkcionalna.

Džabe Fiat pravi elektronske zaštite ako lepite ključeve sa transponderom. Neko će već iskoristiti priliku.

A jel moze nesto da fali ako se ovo uradi, naravno osim auta ako ga lopovi namirisu :D

Samo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam... Od tolikog pisanija nisam video drvo od sume ! :laughing:

Zbunjujuće zar ne ?

Da se igra hirurga, rasturi ključ sa transponderom, isti izvadi i stavi u ovaj ključ koji ima sumljivu daljinsku komandu. Meni jedini logički nastavak ali sa neizvesnim ishodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nema transpodera ni u jednom kljucu. :realmad:

Onaj koji bi trebao da ga ima, jer ima fizicki mesta u kljucu ( slika ispod prikazuje sta fali u kljucu) prijavljuje gresku CODE i na njemu se nalazi daljinska komanda koja ne reaguje ( ne pali lampicu i ne otkljucava vrata ). Baterija ispravna, naleze i ostvaruje kontakt ali ne radi komanda.Zasto ne znam verovatno zbog toga sto nema transpodera da salje komandu centralnoj jedinici.

kluc_sa_transporderom.jpg?noCache=1343771515kljuc_novi.jpg?noCache=1343771515

Ovaj drugi je obican kljuc ( slika ispod) koji otvara bravu kada gurnes kljuc u nju isto radi i kada dam kontakt ( sa njim i vozim punta )znaci mehanicki kodiran kljuc sa oznakom b365 a sa druge strane dvojka (2).

obican_kljuc_2.jpg?noCache=1343771515

Ako se slazemo da je transpoder ( deo na slici) njega nema nigde (bar ga ja nisam dobio u kljucu gde bi trebao da bude a nisam siguran da je igde zalepljen ako mislite da tako funkcionise ta vrsta budzevine kod preprodavaca automobila).

transp.jpg?noCache=1343771515

Ako je ovo problem gde da nadjem taj transpoder i kako da ga uparim sa centralom i uopste sta treba uraditi i kupiti da bi to radilo kako valja.

Verovatno to rade autobravari sto znaci uz narezivanje maca moram da kupim kvalitetan kljuc sa tasterom i transpoder i kodiranje i uparivanje ..... i cena ode na 150 evra.

Generalno ne treba mi uopste vise ta daljinska komanda za otvaranje vrata vec samo da iskopiram ovaj mehanicki kljuc dok jos uvek radi.Imam i kod karticu sa kodovima ali vise nisam siguran ni da li je ona prava i da li su to kodovi za moj auto koji pisu na njoj.

Zato dajte predloge sta valja ciniti i kome se obratiti za pomoc naravno uz neku razumnu cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ti nisi detaljno presao materiju, pa ne razumes sta ljudi pricaju a usput i ti njih malo zbunjujes svojim losim objasnjavanjem. Ovako: transponder nema nikakve veze sa centralnom bravom, znaci centralna(bezicna, daljinska) ne radi iz nekog drugog razloga a kojeg ne bi znao da ti objasnim. A taj drugi koji ti zoves mehanickim kljucem i sa kojim mozes da upalis auto i vozis ima u sebi transponder, otvori pa ces da se uveris, ili je mozda cak zaliven pa ne mozes da otvoris, ali da si procitao celu temu video bi da ta oznaka koja pise na njemu b365 znaci model tog transpondera. Resenje je da odneses taj ispravni kljuc "mehanicki" kako ga ti zoves i da ti neko nareze isti takav i kodira ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja

Jesam sesnaes' :book: puta procitao ali mi ta materija bas ne ide zato i kukam.

Kao sto rekoh pre punta vozio sam automobile sa mehanickim kljucem i bez centralnog otkljucavanja i te brave sam ja menjao i opravljao. :unworthy:

E ovo je vec nesto konkretnije i potpuno razumljivo za coveka iz mehanickog doba skolovanja i zivota :sofa:

Da taj kljuc je zaliven i nisam znao da i u njemu ima transpoder. Znaci zato onaj drugi prijavljuje gresku CODE.Ok

Kako ga bravar kodira tj kako komp prepozna da je taj kljuc odgovarajuci ako kljuc koji ce narezati u sebi nema transpoder ili ga ima al se ne vidi pa kodirajuci ga pogodi tamo nesto sto komp prepozna kao odgovarajuci kod .Gde se moze kupiti transpoder nezavisno od kljuca .Za to su mi znaci trazili 8000 din. Ima li to negde jeftinije

Ko moze da pomogne oko centralne tj gde da odem da mi utvrdi zasto ne radi i da ponudi neko resenje.

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletan kljuc za punta (kako ti kazes mehanicki sa kodom-bez centralne) kosta oko 80 eura. Ako hoces tzv "skakavac" odnosno onaj sa komandama za centralnu bravu mislim da cena krece od 150 e a uglavnom oko 200 e!

Ukoliko ti je skupa popravka centralne brave ili izrada novog kljuca sa komandama, mislim da je najbolje resenje ugradnja alarma i kodirani kljuc ali to ti opet dize cenu!

Mislim da je ovde bilo telefona ljudi koji se time bave pa ih kontaktiraj i znat ces sta ti je ciniti i koliko ce te to zadovoljstvo kostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada si sve shvatio i Zvezdo ti je pojasnio sto se tice cifri, a daljinsku centralnu najednostavnije da je osposobis je ugradnja nekog alarma, dobijes privezak koji aktivira i deaktivira alarm i ujedno otkljuca zakljuca auto, a resenje za kljuc ti je vec receno sto se tice cena tako je kako je ja stvarno ne znam ni da li ma skuplje ni jeftinije jednostavno nikada do sada mi nije trebala ta usluga pa se nisam ni raspitivao, a to sto kazes da si citao u ovoj temi da ima i za 30 evra ili mozda cak i jeftinije to se ne odnosi na punta, stila i novije automobile nego za brava, bravu mareu.... te starije njihovi transponderi su ti koji se lakse i jeftinije kopiraju. Znaci ako zelis da imas jos jedan kljuc izgleda da ces morati da se isprsis za tih 80 evrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javlja mi se odavno odose 8000 :crybaby: Bolje da za te pare sredim klimu al sta je tu je

Zahvaljujem svima na ucestvovanju i edukaciji oko ovog problema :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, sto se tice sta je bolje, licno mislim da je bolje da uradis rezervni kljuc, da li imas predstavu kolika je cena ako slucajno izgubis taj kljuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nije problem i ako je cak i 5 puta skuplje! Zamisli situaciju odes negde na odmor i izgubis kljuc............(strah me je i pomisliti!!!)

Dakle negde gde nikoga ne poznajes a i ne znas ima li gde i koliko daleko ovlasteni servis ili neko tko se bavi sa tim! Hajde razmisli sta tada uraditi? Dakle na odmoru si na nepoznatom terenu i izgubio si kljuc ili ti ga netko ukrade na plazi! Verovatno bi morao da debelo platis slep sluzbu da ti auto odveze na neko mesto gde se to moze srediti. U ovlastenim servisima nemam pojma ali verujem da ne moze za jedan dan znaci morao bi verovatno neplanski produziti odmor i odvojiti dobru sumu za resavanje tog problema. Ako imas dosta para to je olaksavajuca okolnost a ako nemas.... E onda imas dva problema, napraviti kljuc i nabaviti pare da to sve platis!

Ukoliko se ide na odmor ili negde dalje putuje pozeljno je poneti i rezerni kljuc cisto za ne daj Boze!

Evo zanimljivo razmisljanje!

Bilo bi dobro a i veoma korisno kada bi netko tko zaista vlada materijom objasnio sta raditi u takvom slucaju odnosno gubitku kljuca. Sta uraditi i kome se obratiti i sta se sve mora uraditi i koliko to zadovoljstvo kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tv servis Spasojević u Valjevu vrši izradu ključeva i kodiranih i običnih po povoljnim cenama za sve vrste automobila. Kontakt telefon 014/220-343 Adresa: Hajduk Veljkova 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...