Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Odlični u svom rangu. Ja imam 4300 na Alfi, prezadovoljan. Ne provaljuje se da su xenoni uopšte, sem što mnogo bolje svetle.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci kompletnu temu o xenonima, resio sam nedoumice tipa koju temperaturu boje sijalica odabrati i od koga naruciti. Na kraju sam se odlucio da poslusam Vuleta, i narucio xenone od Radeta iz Nisa (BEAR komplet H-1 4300K za 40 E). Juce su mi stigli, ugradio sam ih, i ne mogu da poverujem koliko je bolje osvetljenje od halogenih. Sa bravinim farovima i halogenim sijalicama, toliko svetlosti ispred mene nisam mogao ni da zamislim. A sada, sa tim istim farovima, imam dan ispred sebe u mrklom mraku. Obzirom kada sam "progledao" i ja, zelim da se zahvalim svim forumasima koji su mi pomogli u resavanju nedoumica, i odabiru seta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi

 

Treba za par dana da idem do Beograda pa mi je palo na pamet da pitam kako se u Srbiji policija odnosi sa ksenonima.

Ksenone imam 2 godine i ovde u BIH mi niko nikad nije pravio problem a po zakonu bi mogli da zezaju,doduse kod nas mislim da nema odredbe za prskalice ali bi mogli zbog boje da zezaju.

Sijalice su  6k i nisu onako previse upadljivi ali ipak vuku na plavkasto pa me interesuje hocu li biti zanimljiv za maltretiranje nasim/vasim dragim organima reda :)  iako posle granice imam oko 20-30km do autoputa gde kontam da nece biti problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde po Sumadiji nas slabo diraju po tom pitanju, bar mene... Nisam cuo za slucajeve tog tipa... Mozda je po drugim krajevima drugacije.. Zavisi koliko im se love rasporedi po filijalama :)
 

Citajuci kompletnu temu o xenonima, resio sam nedoumice tipa koju temperaturu boje sijalica odabrati i od koga naruciti. Na kraju sam se odlucio da poslusam Vuleta, i narucio xenone od Radeta iz Nisa (BEAR komplet H-1 4300K za 40 E). Juce su mi stigli, ugradio sam ih, i ne mogu da poverujem koliko je bolje osvetljenje od halogenih. Sa bravinim farovima i halogenim sijalicama, toliko svetlosti ispred mene nisam mogao ni da zamislim. A sada, sa tim istim farovima, imam dan ispred sebe u mrklom mraku. Obzirom kada sam "progledao" i ja, zelim da se zahvalim svim forumasima koji su mi pomogli u resavanju nedoumica, i odabiru seta.

Odradio i ja istu stvar odavno, preko istog lika, samo sto sam ja uzeo za 45e sa garancijom (osim ako nije pojeftinio u medjuvremenu). Malo kasnije sam stavio i farove sa socivima, tu razliku tek treba osetiti, socivo - obican reflektor... Jos kad dodje Morimoto.. ali otom potom.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko te nece zezati zbog xenona.Ja stalno picim svuda BG,NIS i ostali krajevi migde me niko nije cackao oko toga,cak ni na granicnim prelazima sa Madjarskom.Slobodno se uputi i nista ne brini.Samo sipaj i vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za odgovore!

Samo to mi je bila briga jer sve ostalo je ok,valjda im BIH table nece biti zanimljive ;)

Znaci ni u Srbiji to ne jure jos posto sam cuo da se nekog lika lepo skenj... u Sloveniji zbog xenona na obicnim farovima.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha,znaci Del boj i Rodni ne bi imali problema.

Ma i kod nas je slicno ali je problem ako im kasne plate i slicno,onda nastupa "cenkanje" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva, ista *** (citaj - prica) i tamo i ovamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde po Sumadiji nas slabo diraju po tom pitanju, bar mene... Nisam cuo za slucajeve tog tipa... Mozda je po drugim krajevima drugacije.. Zavisi koliko im se love rasporedi po filijalama :)

 

Citajuci kompletnu temu o xenonima, resio sam nedoumice tipa koju temperaturu boje sijalica odabrati i od koga naruciti. Na kraju sam se odlucio da poslusam Vuleta, i narucio xenone od Radeta iz Nisa (BEAR komplet H-1 4300K za 40 E). Juce su mi stigli, ugradio sam ih, i ne mogu da poverujem koliko je bolje osvetljenje od halogenih. Sa bravinim farovima i halogenim sijalicama, toliko svetlosti ispred mene nisam mogao ni da zamislim. A sada, sa tim istim farovima, imam dan ispred sebe u mrklom mraku. Obzirom kada sam "progledao" i ja, zelim da se zahvalim svim forumasima koji su mi pomogli u resavanju nedoumica, i odabiru seta.

Odradio i ja istu stvar odavno, preko istog lika, samo sto sam ja uzeo za 45e sa garancijom (osim ako nije pojeftinio u medjuvremenu). Malo kasnije sam stavio i farove sa socivima, tu razliku tek treba osetiti, socivo - obican reflektor... Jos kad dodje Morimoto.. ali otom potom.. :)

Izgleda da je cena pala. I ja imam godinu dana garancije na ceo set, testirao ih do Grcke i odusevljen sam. Znaci, sledeca investicija da budu mareini farovi i morimoto? A da li postoji mogucnost na bravinim farovima sociva na dugim svetlima? Neke brave/bravo imaju clear glass na dugim svetlima (tj. na oborenim ima, a na dugim nema rebra)????

Edited by SashaNovakovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bear je neki domaći proizvod, tj domaća nalepnica,a Kineksi ksenon :) Zbog toga na e-bay-u nema šanse da nađeš Bear marku, ali koliko čujem od ljudi uglavnom su baš zadovoljni kvalitetom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešta sam krajnje rezervisan za te kineze, na oglasima nude Osram, Filips svi se kunu kao da su iz Evrope ali čisto sumnjam. Imao sam prilike da izvadim originalnu sijalicu iz fara Volvo (Filips) i Filipsovu za koju verujem da je kinez vizuelno ništa ne može da se primeti. Jedino je primetno da je ta sijalica u Volvu 11000din a na oglasima 20-30 €  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovde po Sumadiji nas slabo diraju po tom pitanju, bar mene... Nisam cuo za slucajeve tog tipa... Mozda je po drugim krajevima drugacije.. Zavisi koliko im se love rasporedi po filijalama :)

 

Citajuci kompletnu temu o xenonima, resio sam nedoumice tipa koju temperaturu boje sijalica odabrati i od koga naruciti. Na kraju sam se odlucio da poslusam Vuleta, i narucio xenone od Radeta iz Nisa (BEAR komplet H-1 4300K za 40 E). Juce su mi stigli, ugradio sam ih, i ne mogu da poverujem koliko je bolje osvetljenje od halogenih. Sa bravinim farovima i halogenim sijalicama, toliko svetlosti ispred mene nisam mogao ni da zamislim. A sada, sa tim istim farovima, imam dan ispred sebe u mrklom mraku. Obzirom kada sam "progledao" i ja, zelim da se zahvalim svim forumasima koji su mi pomogli u resavanju nedoumica, i odabiru seta.

Odradio i ja istu stvar odavno, preko istog lika, samo sto sam ja uzeo za 45e sa garancijom (osim ako nije pojeftinio u medjuvremenu). Malo kasnije sam stavio i farove sa socivima, tu razliku tek treba osetiti, socivo - obican reflektor... Jos kad dodje Morimoto.. ali otom potom.. :)

Izgleda da je cena pala. I ja imam godinu dana garancije na ceo set, testirao ih do Grcke i odusevljen sam. Znaci, sledeca investicija da budu mareini farovi i morimoto? A da li postoji mogucnost na bravinim farovima sociva na dugim svetlima? Neke brave/bravo imaju clear glass na dugim svetlima (tj. na oborenim ima, a na dugim nema rebra)????

 

Ima nekih Brava koji imaju drugacije farove ali sve je to slicno. Mareini farovi su Clear Glass kompletno i mnogo bolje "sire" svetlost, sto uz Bi Xenon Morimoto mora da bude jos bolje. Posebnih sociva za duga svetla ovako ne postoje.. Samo da se odradi neka varijanta na ovaj nacin...

Overi ovaj post:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43708&page=37#entry863906

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ GTX-Steel Moja zamisao je bila da morimoto sociva postavim umesto reflektora na dugim svetlima, jer koliko sam shvatio i ono sto je Vule radio zahteva srpski receno budzenje, tj. uklapanje morimoto sociva umesto mareinih originalnih. On je ako se lepo secam koristio usluge neke tehnicke skole da bi postavio sociva, sto znaci da je i on imao muke sa postavljanjem. Ja se nosim mislju da na bravinim farovima koji nemaju rebra na dugim, vec je staklo u tom delu providno, skinem reflektore sa dugih, i tu postavim morimoto bi-xenone. Ja znam da je najbolje postaviti u mareine farove, ali xenoni + morimoto pa jos + mareini farovi = 160 evra. Zato sam mislio da ustedim bar za farove, odnosno da iskoristim moje, uz odredjene prepravke, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ako uspes sve sam da odradis extra, posebno za zamenu tj. ubacivanje sociva umesto reflektora i sijalice za dugo svetlo. A ako odes kod specijalista za to kostace sigurno malo vise, jer nije klasicna zamena nego ipak, sto ti kazes, "budzenje".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li na stilu samo da se ubace xenon farovi fabricki kompletni i da se resi pitanje ksenona ili je to malo veca zezancija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno promasena investicija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas potrebe za time kupis kao i svako drugi ksenone i ugradis sam :) nije to veliki posao ,a i ne traje dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nameru da razvlacim dodatne kablove radi xenon svetla pa zato pitam. Ako kazete da su fabricki losi onda ostajem na obicnim svetlima :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod fabrickog, pretpostavljam da bih morao da menjam kompletan branik ako bih zeleo fabricke prskalice ili moze odvojeno da se nabavi taj sistem pa da ga nekako uglavim ? Znam da postoje aftermarket resenja, ali nije ni priblizno elegantno kao sto je u slucaju fabrickog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako mi crkava xenon pa da ne bi uzimao opet sijalicu po sijalicu dok ne skupim para za neki kvalitetan set zeleo bi da vratim na stare fabricke sijalice.Pa me interesuje procedura skidanja seta i stavljanje normalne sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DraganG i ostali :

Xenoni se ugradjuju jako lako! Sijalica xenona ima isto leziste kao obicna sijalica tako da se gurne u far 1na1

Struja :

Dobijete u setu kabal i dzek koji se kopca 1na1 na onaj dzek od sijalice - fabricki

Sa druge strane kabla je dzek koji se utakne u balast

Ima jos jedan kabal koji isto dzek na dzek spaja balast sa sijalicom.

Tako je obezbedjen tok struje od dzeka za h7 kroz balast do sijalice.

Znaci ne treba vam ni jedan jedini kablic ni klemica ni bilo sta da bi montirali ove xenone sto se prodaju po netu.

Jednom kada resite da ih skinete, raskacite kablove, povadite sijalicu i balast vratite obican h7, udzekate fabricki dzek i gotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino objašnjeno kolega :thumbup:

Naletjeh kod ovoga zanimljive cijene:

H1, H3, H7 - 26e

H4 bi-xenon - 36e

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...