Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Imam jedno pitanje.Nameravam da kupim Morimoto projektore pa me zanima kako prepoznati da li su original ili ne?Da li  postoji neka oznaka na njima ili slicno?

Nemojte da mi se smejete , prvi put se sa ovim susrecem pa ne bih hteo da pogresim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od prve verzije pa do četvrte, ili čak pete, su pravljena mala poboljšanja, ali ne dramatična. Kod nas se obično nalazi dvojka, trojka i četvorka, bar tako mogu da ocenim po snopu koji sam video da daju ti projektori.

 

Sa verzijom 6 (iliti Six.0) je napravljen ogroman pomak jer je šoljica redizajnirana potpuno, pa je svetlost daleko bolja nego na prethodnim verzijama, ali se može nabaviti samo naručivanjem iz USA sa RFS sajta koliko ja znam, tamo košta 120$ par, ali se po meni itekako isplati, ispadne 100€ ovde, možda koji euro iznad, ali, em su testirani, utegnuti, naštelovani, em je sigurno poslednja verzija i sigurno nije neka bofl kopija koja se na raznoraznim sajtovima prodaje za po 35-40€.

 

Ja trenutno nemam Morimoto, te farove sa projektorima sam prodao, sada furam unapređeni Valeo (sa linka iz prethodnog posta) koji daje bolje svetlo od MH1, jedino što nema bixenon funkciju, ali su oborena toliko dobra da mi duga svakako služe samo za blicanje ;)

Sad ispade da je fabricki projektor(kad se sredi) bolji od Morimotoa.. :D Dal je moguce..

Moze PP sa tim linkom gde ima da pogledam ?

EDIT: Nasao sam ja mislim. RetrofitFitSource

Edited by GTX-Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje.Nameravam da kupim Morimoto projektore pa me zanima kako prepoznati da li su original ili ne?Da li  postoji neka oznaka na njima ili slicno?

Nemojte da mi se smejete , prvi put se sa ovim susrecem pa ne bih hteo da pogresim :)

 

Jedino projektori koji su stigli iz USA, sa RetrofitSource sajta, imaju Morimoto žig na sebi, ostali sa ebaya i ovi koji mogu kod nas da se nađu, nemaju.

 

E sad, to ne znači da nisu original, to znači samo da ih ovi sa RFS nisu testirali, ili da nisu prošli njihovu kontrolu kvaliteta, pa oće da se desi da "iz prve" ne sijaju baš idealno, ali sve to može da se našteluje, doradi i dotegne kako bi se dobio idealan snop.

 

Sad ispade da je fabricki projektor(kad se sredi) bolji od Morimotoa.. :D Dal je moguce..

 

Naravno, Morimoto projektori jesu dobri, najviše zbog lake ugradnje, niske cene i dobrog svetla, kao takvi predstavljaju odličnu kupovinu za nekoga ko ima redovna fabrička svetla i nije zadovoljan njima, ali kada se pored Morimota stave ozbiljni fabrički projektori (RX330, RX350, LS430, FX, Hella itd...) onda tek vidiš koliko je Morimoto lošiji od svih njih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vule , ima li taj Morimoto sajt ?

I oni projektori na Nouvo Bravo daju baš loše svetlo, kako se tu može poboljšati situacija ? Čišćenje ili nešto drugo, xenon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sajt, to se proizvodi negde u Kini i šalje dalje / rasprodaje masovno...

 

Ovo je najsigurnija, ali i najskuplja varijanta - http://www.theretrofitsource.com/ A za ostalo, tu su ebay, polovniautomobili, kupujemprodajem i tako dalje :)

 

Što se novog Brava tiče, da, video sam kakva je situacija, drugar je uzeo pre par nedelja, blagi užas, ono svetlo je u klasi Punta 2, dakle nikako... Najoptimalnije rešenje je staviti dobar kvalitetan xenon i naštelovati ležište sijalica da se izvuče neki maksimum. Sve preko toga je akrobacija, naravno, ugradnja boljih projektora i tako dalje, ali zna se šta to sve zahteva, pogotovo u farovima koji već imaju fabričke projektore. Kad je klasično ogledalo, npr. Morimoto se samo ušrafi i ćao, a ovde nema gde da se ušrafi, nego mora da se pravi adapter najčešće, što nije baš lako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje za Vuleta.

Valeo farovi sa sočivom/prijektorom, od Maree, kako se može videti da li su farovi, tj. sočivo, u dobrom stanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao konkretno u poredjenju sa Fabrickim Mareinim a ne nekim drugim :D Generalno bi trebali od njih biti bolji ako nista drugo bar zbog boljeg cut off-a...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma od Puntovih i Mareinih su svetlosnu godinu bolji, neuporedivi. Naravno, dok ne uhvatim Mareine pa ih ne preradim :D

 

@misa:

 

Farovi se vrlo lako skidaju, 2 šrafa, lako se i otvaraju, malo se zagreje fenom spoj stakla i plastike i otvara se. Onda odšrafiš projektor, izvučeš napolje, rasklopiš ga i vidiš gde si. Može ustvari to da se vidi i bez rasklapanja projektora, ali far svakako moraš otvoriti da bi došao do pozicije iz koje zaista vidiš kakvo je ogledalo šoljice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma od Puntovih i Mareinih su svetlosnu godinu bolji, neuporedivi. Naravno, dok ne uhvatim Mareine pa ih ne preradim :D

 

@misa:

 

Farovi se vrlo lako skidaju, 2 šrafa, lako se i otvaraju, malo se zagreje fenom spoj stakla i plastike i otvara se. Onda odšrafiš projektor, izvučeš napolje, rasklopiš ga i vidiš gde si. Može ustvari to da se vidi i bez rasklapanja projektora, ali far svakako moraš otvoriti da bi došao do pozicije iz koje zaista vidiš kakvo je ogledalo šoljice :)

Prije par dana sam sa prijateljem pokusao da rastavim far sa fenom.poceli zagrijavat i uzeli lagano sarafciger.kada sam vidio kako to ide i sta ostaje poslje sarafcigera odustao sam.uspjeli smo sjenilo izvadit sa unutrasnje strane.ko se pozdravio sa farom neka radi to pa ako nesto zezne moze da kupi drugi ja trenutno nisam spreman dati pare za drugi  :D ovako sam fino ocistio sve bez da rastavljam far

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne, na Puntu to ne ide tako, ti farovi su permaseal, dakle zatvoreni tako da nisu predviđeni da se otvaraju. Zagrevanjem ne postižeš ništa, samo kriviš plastiku oko lepka, a njemu ne mo'š ništa.

 

Takvi farovi se otvaraju ovako: https://www.youtube.com/watch?v=xSD-eW6tEGk a zatvaraju se nekim dvokomponentnim lepkom, bison ili nešto slično. Vrlo efikasno i ne previše komplikovano rešenje, ko ima živaca da se igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrudicu se da izganjam ove H1 6.0 mada kad pogledam ove slike cini mi se kao da D2S bolje "siri" svetlost od H1, mada D2S je samo za H4 sijalice ili uz neku prepravku za H1 i H7 ?

DSC_3677h.jpg

DSC_4183h.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako D2S, lošiji je u svakom smislu od MH1, pogotovo od 6.0. Ovo gore mi se čini kao da nije 6.0 na slici, a uostalom, otvori obe slike u zasebnim tabovima pa šaltaj sa jednog taba na drugi, H1 ima 30% jači output.

 

Ukoliko staviš Osram CBI ili Philips 85122 sijalice u D2S (pošto je tip sijalice D2S, kako samo ime i govori, a ne H4) možda onda može da se poredi sa MH1, ali to košta duplo više i potpuno gubi poentu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imam jedno pitanje.Nameravam da kupim Morimoto projektore pa me zanima kako prepoznati da li su original ili ne?Da li  postoji neka oznaka na njima ili slicno?

Nemojte da mi se smejete , prvi put se sa ovim susrecem pa ne bih hteo da pogresim :)

 

Jedino projektori koji su stigli iz USA, sa RetrofitSource sajta, imaju Morimoto žig na sebi, ostali sa ebaya i ovi koji mogu kod nas da se nađu, nemaju.

 

E sad, to ne znači da nisu original, to znači samo da ih ovi sa RFS nisu testirali, ili da nisu prošli njihovu kontrolu kvaliteta, pa oće da se desi da "iz prve" ne sijaju baš idealno, ali sve to može da se našteluje, doradi i dotegne kako bi se dobio idealan snop.

 

 

 

A da li neko slucajno ima sliku tog ziga da vidim kako izgleda , posto bih trebao doci ovih dana do beograda da kupim neke "morimoto mini h1" projektore?

 

I josh jedno pitanje tj nije pitanje nego samo da me neko nadopuni tamo gde budem pogresio :)

Posto na morimoto ima one dve zicice (crna i crvena) koje na kraju imaju dzek , sto je moja pretpostavka da se za dugo svetlo , da li se onda otkace kablici u faru sa dugog svetla i spoje na ta dva kablica?I onda kad ablendujem umesto da se pali sijalica za dugo on ce da pomera klapnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, baš kao što si napisao.

 

Što se žiga tiče, izgleda ovako:

 

cxca64060.jpg

 

Ali to u Beogradu najverovatnije nećeš naći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ali pošto to svakako ovde nećeš naći, nemoj odustajati od kupovine.

 

Pretraži malo po netu, gledaj slike, vidi kako izgleda sam projektor, kako izgleda solenoid za dugo svetlo i tako dalje, pa ako bude isto tako izgledao taj koji budeš kupovao, uzmi slobodno - to je najverovatnije Mini H1, samo direkt iz Kine ili sa ebaya, a ne iz USA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za okvir ? Gatling 2.0 Mislim ako si vidjao vise vrsta pa po tvom misljenju ? I koji je tebi bio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam stavljao okvir jer sam pakovao u Mareine farove koji sami po sebi imaju masku, pa je izgledalo sve mnogo bolje i potpuno fabrički, nego da sam pakovao masku:

 

DSCF2428.jpg DSCF2430.jpg DSCF2442.jpg
 
Ajd' još jednom što se tiče Morimoto projektora, pošto dobijam privatne poruke sa raznim pitanjima, da pokušamo da razjasnimo jednom za svagda :)
 
Postoje tri opcije:
 
1. Naručite preko RetrofitSource sajta, košta vas 100-tinak €, kupite testiran, naštelovan i kvalitetan proizvod POSLEDNJE GENERACIJE sa garancijom, koji će sigurno dugo da traje, ukoliko se ugradi dobar set naravno.
 
2. Kupite preko naših oglasa (ili ljudi koji ovde na forumu uslužno ugrađuju i prodaju) projektore za 50-80€, koji bi trebali da budu "original" Morimoto, nemaju žig, jer nisu testirani u USA, nego su stigli direkt sa ebaya ili iz Kine.
 
3. Kupite, opet preko naših ili stranih oglasa, lošiju kopiju Morimoto projektora za 30-35€, koji izgledaju identično kao i pravi, bez žiga naravno, ali ubodete loš primerak, ne budete zadovoljni svetlom u potpunosti, šoljice vam pregore za 6-12 meseci.
 
Što se samog svetlosnog snopa tiče, tu uvek postoje dodatna štelovanja, rotiranje sijalice, turpijanje same sijalice da legne idealno, pomeranje celog sklopa shielda sa sve solenoidom na poziciju koja će dati idealan hotspot, štelovanje samog sočiva podloškama, kako bi linija bila idealno ravna, da ne pada ili se ne podiže na neku od strana, i tako dalje i tako dalje. Naravno, preduslov za idealan snop je i kvalitetan AC set, setove od 27€ nemojte ni da ugrađujete u MH1, jer neće sijati kako treba, a brže će da stradaju i šoljice.
 
E sad, kako odabrati dobar primerak projektora, nažalost ne mogu da potvrdim i posavetujem, jer ne može da se prepozna kopija od originala. Ja sam od mog drugara Radeta iz Niša (ima u nekoliko postova ovde broj telefona, ima ga i na KP) poručivao već 3-4 seta Morimoto projektora za 50€, odlično svetlo, deluju kao su baš baš dobri, ni jedan solenoid za dugo se do sada nije zaglavljivao i pravio problem, ljudi kojima sam ugradio su za sada prezadovoljni, a vreme će pokazati koliko će da traju. Ukoliko hoćete da eksperimentišete i poručujete sa nekih Poljskih sajtova ili raznih oglasa po netu, možete probati, pa videti šta ste napravili, a ukoliko hoćete da budete u potpunosti sigurni da će to biti ono što treba da bude, poručite lepo sa RFS, date više para, ali imate full.

Toliko, mislim da nema više ništa nejasno o MH1 :)
Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Radeta sam uzeo i Set xenona sa AC balastima tako da mislim da bi to lepo leglo zajedno. Jedino jos ovo reflektujuce socivo da se ofarba u crno ili zamatira posto nece biti u upotrebi i lepse ce da izgleda sam far.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih pre izbacio one male pozicije i na mesto dugog svetla stavio neku poziciju...kontam da bi ok izgledalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe prevideh to :)

 

taman da vidim sta ljudi imaju da kazu na moju ideju (inace pricam o farovima za moj auto) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...