Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Kakve vozače najviše mrzite?

Recommended Posts

Ti sto voze polako jednostavno ne znaju da voze. Kako zimi, tako vrlo verovatno i leti. Isto se desava sa prvim kapima kise u po leta. Za sve to je kriv Mirko Alvirovic i njegova teorija o stvaranju filma, koji je klizaviji od curling staze. Isplasi jadan narod. A nije ni cudo, kad se kliza u cipelama sa koznim djonom. To bi trebalo u mythbusterse da se posalje, da oni to lepo ispitaju.

Teorija o letnjim gumama ne pije vode bar u 90% slucajeva. Jer ako znaju da voze, onda verovatno nece ni pokusati da sedaju u auto sa letnjim gumama po ovakvom vremenu, jer znaju da ce samo da se nerviraju. I zato mislim da nece ni pokusati.

Ono sto je ovde problem je to sto ljudi ne znaju mogucnosti i limite svojih vozila. Koliko njih je ikad pokusalo da izvede naglo kocenje, izbegavanje prepreke po snegu? Malo da zanesu auto, naravno na praznom putu?

Imam potpuno istu diskusiju u firmi, i pricam o tome i svakodnevno se nerviram (jer putujem autom na posao) ali dzaba. Na firminom a i na mom autu imam nokian wrd3 (da ne cuju ovi sto kradu gume) i mogu vam reci da ubijaju koliko su dobre. Nisam nikad vozio neke skupe zimske gume, ali ove vrede svakog dinara. Elem... krenem ja sa kolegom po neki materijal sa firminim vozilom, zurimo naravno... kad ono ispred nas puz i to baba. 10 na sat i polako... naravno na sred puta... i ja se iznerviram i po gasu i zaobidjem je nekako... vidim ja da kolega koci nogama. Vracamo se nazad... prazan put.... Bilo je dosta rastresenog snega po putu(10-15cm), a ispod led, ali ide se... vozim 40-50... zanosi se malo auto ali nista strasno... on na mene drvlje i kamenje... kako cemo da izletimo, jesi normalan... odseko se. I sta reci?

Samo strpljenje je jedino sto pomaze ovih dana. Dzabe svo blicanje, trubljenje, psovanje... nece se nauciti pameti niti ce im uopste biti jasno sta hocete od njih. A pored takvih projurite, verovatno misle, "boze vidi ovog ludaka, jos ce negde da pogine"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispade sad da se moze voziti samo sa zimskim gumama. I to po principu "imam zimske gume, znaci mogu da vozim jednako brzo kao leti"?

.Vozio sam svojevremeno una kad jos nije ni bilo price o zimskim gumama, dve zime na letnjim gumama (ali uvek dobrim) i nikad nisam sleteo niti se zanosio. Brate, polako i nema problema.

Inace, najvise me nerviraju oni sto jurcaju po ovom snegu. Idemo svi u koloni levom trakom, koja je jedina ociscena, i to idemo solidno, 50-60 po gradu, i uvek se nadje neki pajser koji desnom pretice celu kolonu, a desna traka prekrivena snegom. Cemu zurba?

i malopre, vozio sam prema gradu 80 na sat, i vidim svetla da mi se priblizavaju velikom brzinom od nazad, sklonim se sto vise u stanu, kontam ovaj neki besan, nek prodje, ofleka me lik, kad ono YUGO :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti sto voze polako jednostavno ne znaju da voze. Kako zimi, tako vrlo verovatno i leti. Isto se desava sa prvim kapima kise u po leta. Za sve to je kriv Mirko Alvirovic i njegova teorija o stvaranju filma, koji je klizaviji od curling staze. Iplasi jadan narod. A nije ni cudo, kad se kliza u cipelama sa koznim djonom. To bi trebalo u mythbusterse da se posalje, da oni to lepo ispitaju.

Teorija o letnjim gumama ne pije vode bar u 90% slucajeva. Jer ako znaju da voze, onda verovatno nece ni pokusati da sedaju u auto sa letnjim gumama po ovakvom vremenu, jer znaju da ce samo da se nerviraju. I zato mislim da nece ni pokusati.

Ono sto je ovde problem je to sto ljudi ne znaju mogucnosti i limite svojih vozila. Koliko njih je ikad pokusalo da izvede naglo kocenje, izbegavanje prepreke po snegu? Malo da zanesu auto, naravno na praznom putu?

Imam potpuno istu diskusiju u firmi, i pricam o tome i svakodnevno se nerviram (jer putujem autom na posao) ali dzaba. Na firminom a i na mom autu imam nokian wrd3 (da ne cuju ovi sto kradu gume) i mogu vam reci da ubijaju koliko su dobre. Nisam nikad vozio neke skupe zimske gume, ali ove vrede svakog dinara. Elem... krenem ja sa kolegom po neki materijal sa firminim vozilom, zurimo naravno... kad ono ispred nas puz i to baba. 10 na sat i polako... naravno na sred puta... i ja se iznerviram i po gasu i zaobidjem je nekako... vidim ja da kolega koci nogama. Vracamo se nazad... prazan put.... Bilo je dosta rastresenog snega po putu(10-15cm), a ispod led, ali ide se... vozim 40-50... zanosi se malo auto ali nista strasno... on na mene drvlje i kamenje... kako cemo da izletimo, jesi normalan... odseko se. I sta reci?

Samo strpljenje je jedino sto pomaze ovih dana. Dzabe svo blicanje, trubljenje, psovanje... nece se nauciti pameti niti ce im uopste biti jasno sta hocete od njih. A pored takvih projurite, verovatno misle, "boze vidi ovog ludaka, jos ce negde da pogine"

Jako pametne savete delis prijatelju :D, ja sam pre par meseci naucio, ako se nekome zuri da ga pustim da prodje, inace ce ceo forum da me pljuje kako sam nesavesan vozac, ali ti ga pretera, kako ces sa 50-60-70 da zakocis po onom snegu, a ispod njega led, to samo Bog zna, kakve su ulice bile ovih dana max. brzina je bila 40km/h prema tome od reli voznje nema nista po ovim guzvama

Share this post


Link to post
Share on other sites

I 40 je misaona imenica, a semafori nisu podešeni za ove uslove, tako da i to dodatno usporava saobraćaj. Ako ćete krkljanac da vidite, ne prestaje ispred automobilskog izlaza (sa zadnje strane) Delta Sitija. Da li su letnje gume ili mnogo loši vozači, ne znam. Zaglavljena kola su uglavnom dobra i skupa. Čudi me da mogu da se zaglave, jer Alfa sa -3cm prolazi tuda bez problema, još fino izravnam sneg na 10cm koliko imam od tla. :-D. Doduše, videćemo šuspleh na proleće...

Tapatalk HD

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vandu

Sa snegom je i moguće boriti se ako auto klizne, a što se leda tiče, kada auto klizne, tu možeš samo da moliš boga da sve prođe bez posledica...

Ne znam jesi li imao situaciju da ti auto prokliza na ledu? Tu ti ni sveta guma ne pomaže, pa možeš i 10km/h da ideš... Meni se pre par godina desilo sa starim autom posle ledene kiše da izađem na ulicu, krenuo ja normalno, kao kada je sneg i prestrojim se da skrenem, krenem i auto sam ode ka ivičnjaku i točkovi udare u ivičnjak i odbije se auto kao fliper... Ja vidim kakva je situacija i krenem polako, bukvalno milim i počnem da skrećem u jednosmernu ulicu i auto klizne na stranu i tu sam izgubio svaku kontrolu, motam pun levi, pun desni, a ništa se ne događa, ne menjam putanju..

Prošao sam tik uz tri automobila, molio sam boga da ih ne zakačim i retrovizorom sam zakačio u kontejner koji je bio sledeći... Isto veče, samo malo kasnije, prestrojavam se da skrenem levo, okrećem volan u levo, a auto produžava pravo, tako da kada se auto dohvati led pri brzini od 40km/h, ne možeš ni da stigneš da vidiš šta te je snašlo, narednih 100m nećeš moći da ga iskontrolišeš, kao klinac sam se vozio sa dedom koji je inače instruktor vožnje, profesionalac i auto se sam od sebe okrenuo za 180 na magistralnom putu, uzrok, naravno led..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po totalnom ledu nema kontrole, to si u pravu. I meni se to dogadjalo, led, auto ide pravo i ni jedan manevar ne pomaze. Vrhunski osecaj bespomocnosti. Ali inace, vozac mora da bude svestan svojih i mogucnosti svog vozila pri razlicitim uslovima na putu. To ne treba da bude misterija tipa "sta bi sada bilo ako bih naglo prikocio?" Probajte negde gde ne ugrozavate saobracaj! To ce vam pomoci da donekle shvatite koliko vam treba da se zaustavite i koliko mozete da kontrolisete automobil u takvim uslovima.

Da, po snegu je zimska guma obavezna. Mozes da se vozis i sa letnjima, mozes i bez guma, ali najbezbedniji si i ti i ostali oko tebe ako imas zimske.

Oprez je obavezan uvek a po snegu narocito. Slazem se da ne treba jurcati i raditi opasne manevre, narocito sa drugim ucesnicima u saobracaju oko sebe. Ako covek nije siguran, bolje je i polako nego da se igra zivotima. Vozite ispred mene 15 na sat, ali vozite.

Mene nervira kada se lik zaustavi ispred. Na uzbrdici sa ugazenim snegom, gde je jedva uhvatio zalet da se krece on koci i zaustavlja se. Pravi kolonu iza sebe. Sad vec vise njih ne mogu da krenu, uzas. Ja naravno zurim, vidim da imam "grip", auto ide i sta cu, obilazim ih, nema smisla da stojim tu i cekam da se 10 auta izmigolji.

Super je kada mogu da ih obidjem u zurbi. Kada ne zurim, ja izadjem pa ih guram, pomazem i edukujem. Masa ljudi ne zna da po snegu ne treba gasirati auto, nego polako, sa malim gasom. Takodje ne znaju da treba bezati iz kolotraga, hvatati sneg sa strane i u sredini, gde nema leda i auto krene, itd...

Auto skole bi trebale uvesti makar 5 casova "off road" treninga, jer kad padne sneg, ceo Beograd postaje "off road" avantura.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...na ledu pomazu jedino gume sa ekserima i nista drugo. Tu ne postoji pravilo o brzini kretanja i niko ne moze da kaze da ce ga na ledu izvuci neko iskistvo. Za led ne postoji iskustvo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam jednom, na mom starom Golfu tasovcu ekserice. Joj miline po ledu... Za igranje po pustom autobuskom terminalu dusu dalo. Tu sam najvise uzivao. Posle me murija naterala da povadim eksere iz guma. Dusa da ti pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ledu nema puno mudrosti, dok ide , ide. Čim se omakne i izgubiš kontrolu možeš samo da moliš Boga da ne napraviš štetu. Tu nema nikakve kontrole. Po ledu put kočenja je duuuuuuugačak naročito ako točkovi zablokiraju. Džabe varijanta ako si dobar kao Loeb kad su ulice pune glupih ljudi koji naravno ništa ne gledaju i samo uleću ili stanu sa kolima u traku pa onda izviđaju situaciju u bočnoj ulici. Umesto da se sklone sa strane ti biseri lepo zatvore sve. Vožnja po sredini da se uhvate dve-tri i više traka se podrazumeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta penal letos uradi sa S klasom. Ne znam šta je radio ili hteo, ali uspešno se nasadio na ivičnjak.

Seo unutra, daje gas, mislio izvući će se jer je 4 matic ali kita, mečka se celom težinom nasukala i ne mrda.

Na kraju došao pauk da spasi nesretnika. :wallbash:

rsz_12012_05_17_337.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da priđem da pitam kako je to uspeo, ali nisam hteo da mu stajem na muku, već sam seo u kafić i gledao ćelavog kako se preznojava. B)

Da je išao nekom normalnom brzinom i da nema reflekse ko mrtav konj, verujem da bi mogao da se zaustavi, ovako ga je gotovo celom dužinom popeo na ivičnjak.

Ne može svako za volan ove rakete. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš da može svako za volan, samo je pitanje koliko će da se zadrži za njim :rofl: A za preznojavanje ga rauzmem, ja se iznerviram i za ogrebotinu, posebno ako sve sam radiš i sređuješ ko zna koliko dugo i onda u trenutku sve padne u vodu(ne mislim da je ovaj sam zarađivao/sređivao, samo ovako kažem :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pogrešno sam se izrazio. :turned: Nije svako za volan te mečke, pogotovo neko ko nije ranije bio u dodiru sa takvim mašinama.

Nadam se da mu ovo nije bila prva vožnja posle kupovine, neće je nikad zaboraviti. Ili još gora varijanta ako ga je vozio nekome ko ga je kupio. :laughing:

Edited by Sreten91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce dvojica na bulevaru, za malo da se cuknu, jedan je naravno taksista koji se gurao... i onda stajanje i spustanje prozora i raspravljanje dok se iza njih pravi kolona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć izašao da prošetam sa devojkom i vidim nekog indijanca koji se uključuje u saobraćaj, uleće sa strane umesto da propusti auto, šlajfuje, klizavo je, a verovatno su mu i gume loše.. Okreće auto i vraća se nazad, ispred njega auto, a on se zaleće i nabija gas, pešaci gaze na pešački, auto ispred njega koči i ovaj koči, kliza se 3 metra i zaustavlja se na pola metra od tog automobila ispred, sreća pa ga nije udario, a ja posmatram i čudim se budali, čemu nabijanje gasa i uletanje i šlajfovanje po ovakvom vremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzim one koje ne mogu da stignem na 200km\h :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam na temi o evropskom izveštaju Milutinovu priču o čukanju od pozadi, pa me je asociralo na jednu situaciju koja se drugaru desila prošlog leta...

Drug se vozio na skuteru, kruzirao polako, a ispred njega lik koji je u Trsteniku "Ćale" i koji se bogati tako što drugima čini zlo, a niko ništa povodom toga ne preduzima i policija mu ništa ne sme iz ljudima nepoznatih razloga (oduzeo je ljudima po gradu par stanova na kontu duga), tada je vozio Mercedes CLK (sad ima vozni park od dva BMW-a X5, jedan X6, jedan M5 i razbijenog Tuarega sa kojim je uleteo čoveku u dnevnu sobu)..

Naime, lik je ošacovao u retrovizoru da se ovaj zeza iza njega i da vozi levo-desno i u tom trenutku drugar izvadi telefon i ovaj to vidi i prikoči naglo na sred ulice bez ikakvog razloga, ovaj prikoči naglo, ali skuter mu prokliza i udari ovoga u branik.. Šteta ne postoji, otrla se plastika sa skutera po braniku, nije ogreban, može mokrom krpom uz malo trljanja da se skine i da se ništa ne poznaje... Ovaj izađe iz auta i kao "dobro bre mali, gde gledaš... Jel imaš ličnu kartu? Daj ovamo".. Ovaj mu da, uplašio se malo jer zna da je ovaj lik lud i ovaj ga onako staloženo bez ikakvog dizanja tona pita da li ima kod sebe 700e, jer to mora da se sredi u Mercedesovom servisu i da njega ne zanima da mu to rade šusteri, ovaj mu kaže da nema i kao aj onda skuterom za mnom... Ovaj krene za njim, dovezu se u njegovo dvorište i kao ostavi ti skuter tu i aj kod mene u auto da te odbacim kući.. Drug sedne sa njim i ovaj počne da ga zapitkuje sa kim živi, da li imaju pare, ovaj mu kaže da živi sa njegovima, da ima brata i sestru, da svi idu u školu još uvek, i da nemaju kintu, an šta mu ovaj odgovara "Jbg, ono ne bi loše bilo da do večeras doneseš 700e ili ti ja uzimam skuter" i da bi najbolje po njega bilo da ne pominje ništa policiji... Ovaj pozove ćaleta, ispriča mu šta se desilo, ćale pozove nekog prijatelja koji je isto neki mudonja i poznaje tog krimosa i odu kod njega... Posle razgovora sa njim i ubeđivanja, drugarov ćale mu ponudi 400e i ovaj pristane, i oni odvezu skuter kući... Posle pola sata taj lik zove tog ćaletovog prijatelja i kao "zašto si ti imao da dolaziš, ja sam se kao raspitao, oni imaju stan i auto i kombi, nije baš da nemaju para, isterao si mi 300e iz džepa, nemoj da se ovo ponovi"... Uveče izašao sa tim drugaromm, on mi prepričava događaj i vidimo parkiran njegov CLK, prilazimo autu i gledamo branik, nema nigde ništa, kao da se ništa nije desilo...

I kako sad neko u takvoj situaciji da se ponaša, kad znaš da niko ne sme da stane na tvoju stranu, niti koga smeš da pitaš za pomoć, a lik je budala i ne znaš šta može da mu padne na pamet... Evo baš skoro u Kragujevcu situacija, novi A8 sa crnim staklima nepropisno parkiran na desnu stranu trotoara, odmah do semafora i ćelavi lik ulazi u njega.. Drugi normalan lik srednjih godina staje nekom Ladom na semafor i čeka da se otvori zeleno, iza njega nema nikoga.. Otvara se narandžasto, i lik sa Audijem uleće sa trotoara ispred Lade, ali polako ne žuri nigde, ali to radi tako da on ima prednost i kao da je on pisao zakon... Ovaj sa Ladom staje i propušta ga, a ja gledam celu situaciju i stavljam sebe u poziciju ovog čoveka u Ladi i počinjem da se nerviram što vidim takvu situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili mu razlupas sva kola sto ima,naravno da ne zna ko je,pa ga gledas kako ih krpi i nervira se,ili platis nekim budalama iz drugog grada da ga negde nalemaju da zazali dan kad se rodio.

Drugog resenja po meni nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...