Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

On 2/19/2024 at 1:51 PM, OMP said:

Ja sam u subotu oko 12h oprao jedan enterijer, auto stajao na suncu ostatak dana sa otvorenim vratima (oko 15-16c bila temperatura, na suncu je to dosta vise), uvece oko 20h je bilo suvo na dodir i seo sam da preparkiram auto ali nije bilo 100% suvo, leti kad je visa temperatura bude suvo do mraka potpuno da mozes da vozis.....sa onom masinom za susenje (hobotnicom) mora biti suvo za par sati jer to i jeste smisao iste da sto pre mozes da oteras auto, moj burazer je ima pitacu ga bas za koliko mu osusi.

 

edit.

 

Evo sad pitah burazera, oko 2-3 sata hobotnici treba da potpuno osusi enterijer zavisno od jacine same masine i koliko je nakvaseno

Ako sam dobro shvatio, samostalno si prao enterijer? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da imam masinu za dubinsko vec godinama kupio je zbog kola koja prodajem i ovako po nekad nekom operem a svog punta sam proslog leta prvi put oprao

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Da li je ok kupiti neku amatersku za svoje potrebe ili je bacanje para ? Da li je to klasični usisivač za mokro usisavanje ili je baš namenski jaka mašina? 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

ja imam karcher 4002 odlicno radi i ja sam zadovoljan, mnogi ga kosite i to je neki minimum sto vredi uzeti ali glupo je uzimati ga za svoje potrebe da jednom godisnje uradis dubinsko sedista ili namestaja pogotovo sto mu je cena sad bas skocila, ja sam moj platio 30k a sad je 40+

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacher je zapravo PRO :D padao mi je na pamet neki Parksajd iz Lidla ali nemam nikoga ko je to koristio da podeli utiske valja li.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nista to ne vredi, za nesto sitno moze da zavrsi posao ali da operes sedista i sl. slaba vajda, kao sto rekoh ovaj je neki minimum sto ja imam, sledeci posle mog je kerher puzzi koji skoro svi koriste i koji spada u profi opremu u sustini samo je jaci od mog tj bolje uvlaci , tipa ja moram da prodjem 2 puta gde on prodje jednom, tad je kostao 500-600e i nisu mi se davale te pare a polovno nisam hteo.

Ja sam se raspitivao isto na pocetku dal ima neka povoljnija prica ali svi su predlagali samo kercher

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Od kada u autu imam pretvaraca cvrstog plazma keksa u mrvljeni, sve mi je cesca potreba za usisavanjem. Sto se tice ledja od sedista, tu je stvar resena zastitnim najlonom i zadnja klupa dobila presvlaku ali kolicina plazme ne posustaje..

 

E sad, gledajuci koliko mesecno/godisnje usisavam auto, mislim da mi je bolje uzeti neki prirucni na 12V ili bezicni, te trazim neki savet. 

 

Video sam one klasicne usisivace (cilindricni oblik sa nastavcima) pa do onih malih na 12V sto i vodu primaju (kao mali kucni usisivac) pa do nekih jakih bezicnih sa alija...

Dajte neki savet dok me termiti nisu izeli na leto :cry:

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites




On zapravo nešto čisti ali pitanje je ima li snage doviljno. I koju hemiju koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam nisam probao pa ne mogu da tvrdim, lidl tj parkside cesto ume da iznenadi nekim stvarima ali svakako ga ne bih kupovao na pamet, samo uz probu neku ili iskustvo nekog ko ga ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt, ne verujem da gledam review Lidl proizvoda...mislim, strava da ovo postoji al NE.VERUJEM.

 

mislim usisava ovako mali jastuk, to brate sutnes u masinu zajedno sa klincem na 60C pa izadju ko novi..

Heinz kecap sipao...skandal..

 

Ma kao vidi se da vuce nesto, ne uliva mi poverenje..muci se sa stvarima sa kojima onaj usisvac na NIS pumpi proguta ko ciga palacinku.. Ne ocekujem da usisava kao FilterQueen sa rotirajucom glavom tj ne treba da mi usisa klipove, ventile i MAF senzor, vec da pristojno usisa auto.

 

I nije smesno kolega, kako vam nije zao, pa imacu mravinjak u kolima za mesec dana :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja mrvilicu za plazmu....

Odustao sam od mašine, u subotu dolaze neki što dubinski peru na kućnoj adresi. Nek uspeju da očiste ova devastirana sedišta i i patos i meni dovoljno. Ostalo mogu i sam da prebrišem

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, ISV_01 said:

pa do nekih jakih bezicnih sa alija...

Dajte neki savet

Da li je realno da si ti postavio ovo pitanje :D ?

Pola covek, pola AliExpress :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Da li je realno da si ti postavio ovo pitanje :D ?

Pola covek, pola AliExpress :P .

Nista, moracu da sam probijem led i napisem review :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da ti kazem koje da ne uzmes a to su  neocekivano BOSCH iz plave serije i ocekivano ovaj drugi iz Lidla. Generalno rade jednako lose razlika je samo sto bosch ima izmenjivu batereiju dok Lidlov nema te je bosch-ova autonomija povecana brojem baterija na raspolaganju

Karcher ocekivano je uvek na visini zadatka

Screenshot 2024-03-08 at 07-47-13 GAS 12V Akumulatorski usisivač Bosch Professional.png

Screenshot 2024-03-08 at 07-50-04 lidl baterijski usisivac - Google Search.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas za enterijer ali da pitam ovde, da li neko od vas korist onu duvaljku za vazduh posle pranja auta
Gledeao sam neke na baterije, mislim da bi bilo lakse posle pranja u samousluznoj perionici sa tim skinuti vodu nego se mlatiti sa krpama

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

dobra stvar ali treba naci dobru a dobre kostaju...btw posle usluznih perionica ne treba ni bristati auto krpom jer ta voda koja se koristi tamo je demi voda i ona ne ostavlja tragove kad se osusi

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
2 hours ago, OMP said:

dobra stvar ali treba naci dobru a dobre kostaju...btw posle usluznih perionica ne treba ni bristati auto krpom jer ta voda koja se koristi tamo je demi voda i ona ne ostavlja tragove kad se osusi

Uzmi ti taj parkside, isti dan ceo auto isferceraj mozes i par komada, sutra ili u zakonski rok vrati kazi nisi zadovoljan hoces povrat novca :D hehehe :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobra stvar ali treba naci dobru a dobre kostaju...btw posle usluznih perionica ne treba ni bristati auto krpom jer ta voda koja se koristi tamo je demi voda i ona ne ostavlja tragove kad se osusi

Ja sam na vise mesta u Zemunu i po NBGD prao auto i ni na jednom se to nije desilo, crni auto i sve se vidi, uvek ima onog kao kamenca kad se osusi. Najgore je kod Petosevica na onom "laserskom" pranju, tu je uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

ja perem kuci i posle zavrsnica voskom ... mozda posle zime odem da sperem so od ispod , obicno januar februar ali to je to sto se puskiranja tice ;) iako ima kalcit maknem ga jelenskom krpom ;)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Tadej said:


Ja sam na vise mesta u Zemunu i po NBGD prao auto i ni na jednom se to nije desilo, crni auto i sve se vidi, uvek ima onog kao kamenca kad se osusi. Najgore je kod Petosevica na onom "laserskom" pranju, tu je uzas

I moj auto je crn, ali jedna od bitnih stvari je sto posle pranja mnogi mokar auto odmah voze i tako se lepi prasina pogotovo sad u ovom periodu kad su ulice strokave pa kad se ta ulepljena prasina osusi eto fleka.

Meni je to za demi vodu i nebrisanje auta jos pre 15ak god rekao drugar koji je prvi u KŠ otvorio samousluznu. 

Moguce da te parionice gde peres ne koriste demi vodu, ne znam, ali kad je demi voda i kad se auto osusi nema nikakvih tragova, moze nesto minimalno ali opet to zavisi od nekih drugih faktora.

Sad mi je olaksavajuca okolnost sto mi je usluzna na 100m od kuce pa kad operem auto i kad imam vremena lagano prevezem kuci i ostavim da se susi, a kad perem sam kuci naravno da brisem  auto jer cesmovaca ostavlja tragove.....btw kupio kod titanijuma, a po preporuci sa nekih foruma, odlican peskir koji ebe kevu kako brise i ne ostavlja tragove, bukvalno u jednom prolazu auto totalno suv, svakom preporucujem da ga kupi, koriste ga i detaileri, ja sam probao razne varijante ali nista nije ni blizu ovoj, tako da ko hoce da mu auto bude bez tragova brosanja posle pranja ovo je top.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Tadej said:


Ja sam na vise mesta u Zemunu i po NBGD prao auto i ni na jednom se to nije desilo, crni auto i sve se vidi, uvek ima onog kao kamenca kad se osusi. Najgore je kod Petosevica na onom "laserskom" pranju, tu je uzas

Ista stvar, crn auto, komplet ispoliran, keramička zaštita urađena ali na uslužnim i posle pranja lepo prebrišem svojim peškirom i ne vredi,ostanu tačkice od kamenca. 

Kad operem kod svojih običnim crevom i prebrišem toga nema, sve se lepo usija. Mišljenja sam da u samouslužnim nije problem ispiranje nego hemija za pranje i voskiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...