Jump to content
FAS Goran
Bocca

Čišćenje enterijera, sedišta / parfemisanje unutrašnjosti

Recommended Posts

Ma pojavili se nabori na kozi gde drzim ruku, pa me interesuje da li to moze da se sanira ili ne. Plasi me da ce na tom mestu uskoro koza da pukne, pa zbog toga pitam. Inace za odrzqvanje koze u automobilu koristim Kornjacu, a od skoro sam uzeo Chemical guys leather cleaner.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno mi se pokazalo godinama unazad za enterijer Stila, pa uzeh da probam i na Sportu. Ne znam iz kog razloga, ali jedva nadjoh TurtleWax "Dry Touch" mleko za enterijer. Ako nekome zatreba info, ima ga u Auto Sportu u Zickoj, cena je 880 dinara. Kao i za ostalu liniju proizvoda, promenili su dizajn, tako da je ambalaza sada zelena (prethodni "Dry Touch" mi je imao i bolji miris):

tw.thumb.jpg.c9741bf433445eaaf13c67a6dcb22fbe.jpg

 

Na Stilu je bez problema islo na svu mogucu plastiku u enterijeru - fin i nenapadan miris, mat nijansa (nije ona dz, da sjaji), odbija prasinu, pogotovo je dobro bilo za gornji, hrapavi deo table.

Za vlasnike Nuova Bravo savet - nikako ne nanositi na materijal odmah ispod prozora. Povrsina je hrapava i u kombinaciji nekog gumiranog materijala i to ne lici ni na sta kada se mleko osusi (probao na jednim vratima i posle skidao vodom) - za taj deo samo vlazna krpica. Gornji deo table je takodje "gumiran" ali hrapav u manjoj meri, tako da tu moze da ide, ali posle toga mora da se uglanca cistom krpom (sto stoji i u uputstvu generalno). Isto vazi i za imitaciju karbona na tabli, takodje mora jedno glancanje iza nanosenja, jer ostaju vidljivi "premazi" koje napravite krpom. Svi ostali delovi plastike - bez ikakvih problema (srednji i donji deo plastike vrata sa komandama, centralni tunel oko rucne i naslona za ruku, obloge oko nogu vozaca i suvozaca, obloge vrata i stubova, gepek...). Preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam u stanu ovaj proizvod

 

f4496d6a51a772f1c54ec135fa799a1c.jpg

 

Sluzi za pranje tepiha i raznih tkanina i resio sam da ga probam na tapacire kako ce da se ponasa

Ja sam prezadovoljan, nisam nesto mnogo trljao i ubrzo su se videli rezultati

Evo slike pre kako je izgledao tapacir

 

f04045251aa228a0b96d05146a74665d.jpg306135e79c97009c7f026839ac6f8258.jpgf7b6ddc8a7a13c72b4d5755ae5f5252e.jpg42ec5192be2a86a8d8be4e70afcaaaba.jpg

 

I evo slika posle nekih sat vremena

 

b1e1b16077f8e432891cfeeed79259c0.jpg2f81c748df8801453bf667c462f61f8c.jpg39a6f87ae301c4e94d88c56393804467.jpg

 

Mozete da ga testirate, nije uopste skup, placen je oko 150 dinara u prodavnici kucne hemije

Evo slika na belim tapacirima, nemam sliku kako su izgledali pre ali su dosta cistiji nego sto su bili

 

79d2ad49db6a0bee9a5b56c7a1de8a69.jpg687b3f049113b34e17d0b5a0e6e29e2f.jpg

 

Koriscenje je prosto, u neku kanticu/lavor sipati vodu, malo tog sredstva (na ambalazi pise tacna razmera) to lepo promesate da se napravi sapunica, sapunicu uzmete sunjerom i utrljate u tkaninu sve dok ne prestane da izlazi sapunica sa sundjera i tako predjete ceo tapacir ili sta vec perete, probao sam i na jednom mestu na tepihu u autu i ogromna je razlika, nego tu ima mnogo posla i trljanja pa sam to ostavio za neki drugi put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je neko spominjao već, ali da pitam da li je neko koristio maramice za negu kože i kakva su vam iskustva?

Vidim da postoje neke SONAX-ove u prodaji, pa pretpostavljam da ne bi trebao biti loš proizvod. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nisu nesto. Kupio sam bio pre par godina ali kao poklon i cini mi se da mi rece drug da nisu nesto. Hoces da cistis ili samo za negu?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prevashodno mi je bitno čišćenje, jer kad prljavština uđe u pore, nema ništa gore.

Posle se može mazati raznim stvarima, čak vidim da ljudi koriste i mleka za tela itd... 

Ima nekoliko proizvoda koji su uglavnom popularni, ali reko da pitam za te maramice... Hvala na odgovoru. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više fleka ostavi na koži nego što ih bilo pre brisanja :D

Plus što ozbiljnije fleke ni ne skida. Ali Sonax je možda bolji, to ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udji na sajt Meguiar's Srbija, imaju neko sredstvo za ciscenje koze. Verovatno je skupo ali nikad nisam cuo da je neko rekao nesto lose za njih. Mnogi profesionalci rade sa njihovom hemijom

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udjem u Knez nema, u Petrol nema, u DM nema. Vidim to sto je silenci okacio i procitam ovo parfem i ne skapiram da je to to evo sad mi je na kp jedan poslao da prodaje na buvljaku za 200 din... Taman cu kod njega i led traku da uzmem. Ako nekome trebaju led diode imam 15 komada greskom su mi poslali sa alija

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege, treba mi jedan savet. Naime, u zlo nevreme od pre par dana moji se vracali iz CG i kod Kragujevca ih je pocelo hvatati nevreme. Zbog terena kakav takav je auto (Reno laguna 2) je par puta bila do iznad pola tockova i dublje u vodi. A onda znate kako je bilo u BG sa sve autoputem i da ni tu nije bilo postede ni za jedan auto.
Juce svratim so njih caletu da pomognem oko garaze jer pustila nesto vode, a kako on nema culo mirisa zbog jakih lekova za astmu, u autu osecam ustajalost zbog vlage
Auto jeste bio na parkingu ali nisu otvoreni prozori da bi se luftirala, tako da ce danas morati cale da je otvori skroz na jarkom suncu pa dok ne bude suva (makar trebalo i vise dana).

Auto pali i sve je normalno ali su patosnice (enterijer) kao povukle vlagu (nije mokro kao da je izbilo iz poda) vec od tolike kishe i vlage pokupilo i eto problema.

Elem, konkretno pitanje je, kako eliminisati pomenuti miris iz auta ? Vadjenje enterijera nema sheme jer cale sam ne moze tako da u obzir dolaze suva pranja i druge intervencije.

Hvala unapred


Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...