Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Fiat Punto mk.2 - trese / lupa pri određenoj brzini

Recommended Posts

Evo izvestaj...bio oko 8 veceras kod vulkanizera i on ustanovio da mi je prednja desna felna se iskrivila i da tocak ima losu rotaciju i zato trese...kao i da su mi bila 2 srafa odvijena na levom i desnom tocku !?....e sad sta raditi jel zna neko gde mogu da odnesem da mi brzo i kvalitetno urade....cuo sam za neku radnju na bulevaru ....dajte jos neku ako znate.hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su kod Danka (izlaz iz Zemuna-Batajnički drum) za sat i nešto ispravili felnu krivu u srcu. Cena je bila 1500din čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala al mi daleko ,ako ima nesto na vozdovcu bilo bi ekstra.....nasao sam i neke cim se predje plavi most pa desno postoji radnja tu 100 godina mozda kod njih oteram..

 

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

...može neka pomoć tipa šta bi moglo da bude sve, tj šta je moglo da je otišlo?

 

Pogledaj amortizer, da nije povuklo i na njega. Pre 8 godina sam udario desnim točkom sa 10 na sat u betonsku kuglu (koja je stajala da spreči parkiranje na trotoraru, a bežao sam od autobusa koji me je napao :D sa leve strane), bilans je bio iskrivljena felna, novo rame, amortizer isto bio kriv (a to se uvek menja u paru tako da sam uzeo i dva amorta), iako se kriv amortizer ''na oko'' nije video.

U svakom slučaju, kada sve središ pravac kod trapadžije, pokazaće tu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braco evo upravo sam obe prednje felne ispravio i....auto i dalje trese sad sta raditi roknucu se....gledao sam licno covek skinuo obe prednje gume stavio felne na onu spravu one krive...iscukao ispravio vratio ja na autoput auto trese razbija aaaaaaa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...covek skinuo obe prednje gume stavio felne na onu spravu one krive...iscukao ispravio...

 

I ponovo ih stavio na spravu da proveri efekat svog rada pa na tvoj auto, ili kako?

Je l balansirano sve (felna sa gumom na njoj)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda, kako gosn direktor rece:Pravac kod trapadzije. Mislim, i vulkanizer ako je dao sve od sebe i ako je stvarno dobar u tome i on ima limit dokle moze da otkloni taj ''tresuci'' problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras kod mr trapadije idem mislim ne verujem kolko ovaj januar traje i kolko moj punto moze para da mi usisa...nekad se setim kako je lepo bilo kad sam bio mladji pa lepo nisam imao auto pa me bolelo uvo svuda sam stizao opusteno ...taban stil :-D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala Vam, sišao sam bio skinuo točak i stavio rezervni provozao i ništa nije treslo, otišao sam do vuklanizera, da vidim da li je još nešto otišlo, nije ništa, osim što levi točak ima malo lufta na kraju letve, od 2000 do 3000 dinara je da se ispravi felna i da se zavari to što je puklo, do tad vozim na rezervnoj koju sam stavio pozadi, a ovu od pozadi napred zimsku normalnu, i to je to, pa ću kad završim felnu i sve, da idem na centriranje trapa i da vidim ostalo jer sve u redu.

Evo slika kako šteta na felni izgleda. tj evo slike :)

 

IMG_20140129_224456.jpg

 

IMG_20140129_224602.jpg

 

IMG_20140129_224607.jpg  IMG_20140129_224612.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vako....bio kod trapadzije nije do toga.3 sata su mi gledali ceo motor cukali merili itd,ustanovljeno je da mi je sve ekstra !? samo je jedan nosac motora malo na izdisaju ali nije do toga...e onda je dosao neki prekaljeni deda vulkanizer i nasao da su mi obe prednje gume se iskrivile da imaju neke izbocine nevidljive okom vec samo na ruku moze da se napipa ili na neki uredjaj da se stavi pa ce da pokaze....e sad ....ja sam zadovoljan sto je auto ok,al me nervira sto su gume skoro nove ,imaju duboku saru i sad ako je stvarno to moracu da ih bacim ...veceras stavljam neke polovne prednje gume cisto da budem 10000 posto siguran da je do toga...i sad ako jeste jel imate predlog sta da kupim i koje gume ....neke dobre a jeftine ...tipa tigar winter1 ili tako nesto ....175/65/R14 .

 

hvala.

 

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava Eskimo, Tigar Wintera i recimo Debica Frigo 2. Ta 3 modela su najjeftinija i dobro su se pokazala u odnosu cena - kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odose zadnje gume napred prednje pozadi ..efekat auto trese nazad a malo i napred....nego bio sam kod tog lika veceras u mirijevu i on se prosto zgranuo da mi je naplaceno 4000 dinara za malo ispravljanje dve felne...on kaze ja bi ti za soma to odradio a meni mrak na oci...haha ko me j kad sam glup...no sta je tu je googlam gume trazim zovem do vikenda moram da nadjem nesto pa pisem dalje kad zamenim i poletiiiiim konacno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraces da zamenis te krive gume novim, da ti se trap ne bi razbio od tih vibracija. Ako bude treslo i na novim gumama, ja bih onda sumnjao na felne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiroslavL ,cao druze gume prednje su mi 175\65 R14 a kazem felne su mi skroz ravne i ispravljanje tako da mislim da ce nove gume da mi rese to tresenje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćeš imam dve gume MS Tigrove 165/70/14 da prebrodiš dok ne kupiš nove . Šara je oko 4-5 mm . Samo platiš Postexpres. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah hvala tebi prijatelju i za ovo i za onaj brisac jos jednom....evo jurcam gume po netu kupicu neke sigurno samo da nadjem ko ima na stanju Tigar Winter1 ....jos jednom hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre isao nesto do Grocke i kad dodjem do 80kmh,auto pocinje da trese,ali da trese kao kad nisu gume izbalansirane i to sve dok ne predjem 90kmh.Sta ja uradim,nabijem do 80 i nesto,on normalno trese,ali ja brzo pritisnem kvacilo i istog trenutka auto prestaje da trese.Ja pustim kvacilo,ista prica naravno.Mene buni,sta bi to moglo biti.

 

Hvala unapred svima na odgovorima.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja konkretno nemam ideju  sta je problem, ali ti savetujem da ne prelazis 50km/h dok ne otkrijes uzrok tome. Mozda samo pogorsas stanje.  Tresenje se najcesce javlja kada ne postoji idealno kruzno kretanje, tj disbalans mase u odnosu na centar rotacije. Tipican primer za to su nebalansirani tockovi

Zato, pravac mehanicar. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao majstora i rekao mi je da napunim sa tovatnom mascu manzetne na polu osovini tamo gde je taj krst valjda. Malo se smanjilo,ali jos uvek postoje male vibracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...