Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Fiat Punto mk.2 - trese / lupa pri određenoj brzini

Recommended Posts

U subotu izbalansirao sva 4 tocka. Znaci pratio sam majstora,sve je doveo do nule. Probao sam i tu soluciju,ali je problem ostao. Majstora cu danas zvati,ali me bas zanimalo sta bi jos moglo da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bio kod majstora i kaze mi da prednji levi tocak nije dobro izbalansiran. Tako da cu danas otici i da ponovo izbalansiram taj levi tocak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce provereni svi tockovi,ponovo i zadnji desni i prednji desni nisu bili potpune nule. To je izbalansirano,cisto eto,ali i dalje je ostalo da se auto trese pri ubrzavanju. Zvao majstora juce,covek kaze da je neka poluosovina iskrivljena,ali to ne moze golim okom da se vidi,tako da moraju obe da se menjaju. Ako sam ja pametan sta vise da radim,eto... 

Edited by markosdbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala si se ti namucio sa ovim, i jos uvek se mucis, i na kraju ce da bude neka glupost koja se nikome nikada nije desila!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje nisam resio problem. Juce bio kod majstora i menjao je manzetne na poluosovinama i punio mascu. Auto se i dalje trese od 80 pa na dalje. Kaze mi majstor da moze da bude i do diskova,tj da budu krivi,pa da dolazi do vibracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su diskovi krivi onda trese jedino pri kocenju, mislim da ne bi trebalo da trese dok se auto krece. Meni npr. trese jedino preko 160 kad ga poteram ali to je verovatno zbog zimskih guma. Probaj za pocetak da prebacis zadnje gume napred jer su mozda i gume krive mada po ovom sto si pisao gore da kad pustis kvacilo NE TRESE onda mi deluje da je to nesto u pogonskom (osovinskom) delu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se trapa tice,majstor je sve pregledao i kaze da je odlicno. Cim sam dosao,objasnio mu situaciju i kaze da je imao kod drugih takvu situaciju i da su diskovi bili krivi. Ali sad,ne krivi gde kandza,(ili celjust) hvata,nego krivi na sredini,gde se srafe srafovi,ako me razumes? U utorak ce premeriti,posto ima neku masinu za to. Videcemo,ne znam. Mozda je i neka poluosovina kriva,ali to se ne vidi golim okom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za krive diskove na delu gde nalezu na glavcinu prvi put cujem. Pazi ovako, desavalo se da su gume fabricki lose, tj da ne mogu da se izbalansiraju. 

Probaj da ih izbalansiras od nekog drugog vulkanizera, ako vec nisi. Tj, ne tamo gde si kupio gume. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma balansirao na 3 mesta ako mi verujes. Sve je kako treba sto se toga tice. Ovaj majstor kaze da je imao par takvih iskustava i da su diskovi bili krivi,ili felne,pa kad se zagreje onda iskrivi disk. Ja ne znam sta vise da radim,ali mora da se ceslja polako,deo po deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi,neverovatna je stvar da to kad ubrzavam,ali polako,auto ne trese. Cim stisnem gas malo jace,trese,oduzmem i polako dajem on nista. Sve mi je na puntu picnuto,ali mi se ta glupost pojavila i uzasno me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si proveravao,ali je to do poluosovina,solja i krsteva,nesto od toga jeste. Kada naglo ubrzavas,tada podrhtava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao majstor i jednu i drugu poluosovinu,menjao mi manzetne i krstevi su dobri. Da li su krive poluosovine,to ne znamo. Napunio je mascu manzetne i to je to. Solje ne znam kakve su.

Stalno mi ponavlja da moze da bude do diskova pa ce sutra da mi izmeri sa nekim aparatom nemam pojma.

Ja sve razmisljam,da li mozda moze da bude do nosaca motora. Jedini nosac koji nisam zamenio za ove tri godine je nosac iznad kaiseva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre dosao od majstora i sve je precesljao sto se tice solja,diskova,felni... Znaci podigao je auto na dizalicu i ja vozio na 80,90... Sve je ok,tj. nisu krive felne,poluosovine i ostalo. Malopre se provozali,oseti on da se trese i jedino sto mi je rekao jeste da zamenim mesta tockovima.

Ljudi,ne daj Boze nikome ovo. Kaze da mi je trap utegnut kad se vozio,ali ni on vise ne zna sta da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenio mesta tockovima i ista je situacija. Otisao kod majstora i pogledao desni nosac motora da je skroz pao,tj. koliko moze. Tako da sutra moram da menjam taj nosac,pa cemo videti da li ima neke razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće da će na kraju ispasti da je nosač motora glavni uzrok tog podrhtavanja auta pri određenoj brzini ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj boze da je do nosaca pa konacno da resis peoblem.

Javi sta si uradio.

Joj daj Boze.Ne smem samo mnogo da se radujem,da se ne bih razocarao.

 

Vrlo lako nosac moze biti uzrok problema.

Rekao mi je majstor da je vec imao jedan slucaj i da je nosac bio problem.Kaze da je skroz pukao i legao na sasiju.

 

Danas je pajserom podizao moj nosac,ljudi za 3 cm ga je bukvalno podizao.Neverovatno kad sam video.Ovako vizuelno kad se pogleda,izgleda sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre zamenio nosac i da provozam auto,kad ono i dalje trese. Manje dosta,ali trese.

Pricamo malopre majstor i ja i setimo se da u levoj flansi na poluosovini,krst je napravio mali rez unutar flanse. Ja sad ne znam da li mozda moze da trese zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...