Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Fiat Punto mk.2 - trese / lupa pri određenoj brzini

Recommended Posts

Nisu zglobovi zahrdjali,desna solja je uhvatila malo unutra jer je ostala bez masti,ali nije imala nikakva ostecenja kao nijedan krst na poluosovini.

Medjutim pre neki dan smo primjetili da je motor pao na tu stranu i pogledamo nosac sav je mokar od ulja(u selenu nosaca se nalazi hidraulicno ulje),nakon toga podignemo motor i pod nosac do sasije podbacimo dve matice pod dva serafa da probamo jeli do toga i kad sam ga poterao iz servisa kao da sam sjeo u drugo auto,medjutim nakon malo budalesanja pocelo se osjecati ali sasvim malo i kad sam uzeo drugi polovan nosac bio je gori nego moj,a covjek od koga sam uzeo taj isti polovan nosac garantuje da nije to do nosaca,nego kao da tu nesto nije u osi medjutim i taj njegov nosac je mokar na jednom mjestu i labaviji je dosta od moga.

Pomoc,Savjet?!

da nisi ti prosao kao ja, kupio kriv auto, i sad nema pomoci, mozes da sedis i places, ili da popravljas sve sto ode,........meni je problem bo u poluosovini , flansna se malo izjela, milimtarski, ali otkad je zamenjena auto ne trese, a inace bilo mi je ponekd kao u mikseru...ali napominjem auto mi je kriv, udaren pre nego sto sam ga kupio, i sad nema pomoci, i ta ce verovatno uskoro da ode. pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije druze kod mene udaren to se bar primjeti ako je udaren i ako nije dobro uradjeno kad ostane nesto krivo.Nije mi limarija specijalnost,ali vec 10 godina se druzim s limarima a i poneso od toga radim (većinom kao hobi) tako da to kod mene nije u pitanju.A sto se tice tvog problema kod stila se krstovi na poluosovinama i solje izjedu kad nema masti i tresu no kod mene je sve u najboljem redu sto se toga tice,a za to nemozes kriviti sto je auto bilo udareno.Medjutim donji nosac na mostu (koji je inace nov a labav) sam napunio lepilom za šajbu i auto mi se ucvrstilo nema vibracija poskakivanja kad krecem i slicno ali desni nosac(kod zupcastog remena)mi je ostao sa šajbama i to ce najvjerovatnije biti trajno rijesenje,stim da cu morati rijesiti nekako 3 seraf ispod boce jer mi on trenutno nije pričvršćen neodgovara mu rupa pa cu ga morati prepravljati.

Stilo 1.6 nemoze biti bez nekih prepravki inače ovo mi je 2 stilo sa ovim motorom koji mi je zadao glavobolje a ostali su mi ostali u lijepom sjećanju sipaj i tjeraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci imam problem. Na 60 mi se trese prednji deo auta pri dodavanju gasa. Danas sam skinuo zimske gume i stavio letnje. Izbalansirao gume reglazu trapa u nadi da ce se resiti problem i opet isto. Znam da mi je lamela losa ranije je pri vecim obrtajima proklizavala a sad i ne ganjam ga toliko. Cim predjem 70 tresenje prestaje. U pitanju je punto mk2 1.2 8 ventila.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio neka objasnjenja od jednog majstora, jer imam slicne probleme, prvi pik mi je set kvacila, njega trebam da zamenim, posle toga dolaze na red nosaci motora, ako ne bude resenja onda ne znam sta vise da radim ... tako da ako ne znas u kakvom je stanju lamela i ako ne znas kad je menjan set kvacila poslednji put, mogao bi da probas sa zamenom seta, usput proveri u kakvom su stanju nosaci motora ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi znam da je lamela losa sigurno od kad sam ga kupio to mi je majstor rekao sad cu 1 og kad bude nekih para da menjeam set kvacila i manzetne a usput cu da proverim i nosace da ako treba promenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako komplet zadnji tockovi prebaceni napred prednji pozadi, druga polu osovina sa krstom, druga flajsna sa drugim amortizerom i oprugom i biiip i dalje trese. Ostaje mi samo set kvacila da odradim to moram i ovako i onako ako tad ne prestane onda cu da se drzim parole vozi dok ne pukne pa ces znati sta je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem prilikom zamene seta kvacila uoceno da je se raspao nosac menjaca tj motora ispod akomulatora. Zamenjen i nosac i set kvacila i auto leti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balansirao sam prednje točkove pre 2ned i tresenja na oko 80km/h su nestala. Ali, primetio sam da sad na oko 120 drhti volan. pitam se da li je to opet posledica stanja guma/felni?

I sto me malo plasi,pri toj i većoj brzini osecaj na volanu je čudan-kao da prednji točkovi nisu na asfaltu,tj da ga jedva dodiruju, a volan je lagan.

stavljam nove zimske gume za koji dan, pa se nadam da će prestati ove manifestacije.

Do tada, šta to može da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tada, šta to može da bude?

 

 

Ako čuješ lupanje kad prelaziš preko rupa onda ti je nešto od vešanja popustilo. Ali to verovatno ne dolazi od amortizera.

Ako čuješ buku dok se voziš onda je to sasvim druga stvar. Ako je buka vezana za broj obrtaja pokušaj sa nosačima motora ili auspuh. Ako je vezana za brzinu kojom se krećeš ležajevi ili gume.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41260&view=findpost&p=681059

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem prilikom zamene seta kvacila uoceno da je se raspao nosac menjaca tj motora ispod akomulatora. Zamenjen i nosac i set kvacila i auto leti :D

Knele, ja sam imao slican problem, auto je tresao samo na dodavanje gasa pri brzini vecoj od 60kmh i bio sam kod majstora koji je kobajagi ustanovio da je donji nosac motora (izgleda kao mali teniski reket), nakon zamene  se nista nije promenilo. U ovlascenom servisu mi kazu da je krst poluosovine i flansna, a evo vidim da je kod tebe bio set kvacila problem. Sta ti mislis, tj. sta tvoj majstor misli posto ste uspesno resili problem? Da li ce to pre da bude problem u setu kvacila ili u poluosovini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi pozdrav.Ja sam skoro radio mali servis,kao i semering nov na menjacu,dolio mu sva moguca ulja ,antifriz....u aprliu 2013 je menjan set kvacila,kao i nov akumulator.

 

E dakle,krenem ja juce iz tazbine (Vranje) ka BG,i do Nisha je bilo sve ok,kako sam stao da uzmem onu karticu na naplatnoj rampi i krenuo do nekih 80 auto poceo da trese napred nenormalno i kao da nesto lupa pod tockovima,ja stao pogledam ispod kola gomila leda i oko tockova,Sve sam to olupao stemajzom ,krenem opet lupa uzas.Stanem na pumpu proverim vazduh u gumama ,razbijem jos malo leda sto sam nasao ispod ,i dalje isti problem,e sad vozio sam 80-90 u 4toj nekad 5toj brzini jedno 50km auto trese raspada se i onda sam resio dacu gas pa sta me briga,,,i do 110 je lupalo posle je auto poleteo i tako isao jedno 50km bez lupanja,..

 

onda je bila neka guzva ja usporio i opet pocelo da trese i tako do bg ,dam gas ide ,kako je u rasponu 80-110 trese lupa kida bre.....ja mislim i citam sve ove postove od prve strane ,da su ili gume ili felna da se iskrivila ,jel ne verujem da moze da bude (lupam) svecica ,dizna ,lose gorivo ?.....gume su mi takodje sve 4 nove zimske od pre 2 sezone....izvinte i hvala :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo bih proverio da li su točkovi tj. šrafovi na njima stegnuti. Meni se slično dešavalo na prethodnom autu Goflu da sam ne znam kako ostao bez 2 šrafa. Možda je neko pokušao da ukrade gumu sa felnom pa je u žurbi uspeo da skine samo 2 šrafa ili sam možda i ja zaboravio da vratim. Sve u svemu ključ i ruke i prvo proveri sva 4 točka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balansirao sam prednje točkove pre 2ned i tresenja na oko 80km/h su nestala. Ali, primetio sam da sad na oko 120 drhti volan. pitam se da li je to opet posledica stanja guma/felni?

I sto me malo plasi,pri toj i većoj brzini osecaj na volanu je čudan-kao da prednji točkovi nisu na asfaltu,tj da ga jedva dodiruju, a volan je lagan.

stavljam nove zimske gume za koji dan, pa se nadam da će prestati ove manifestacije.

Do tada, šta to može da bude?

Da odgovorim sam sebi>

Gile, to je bilo do guma  koje, iako balansirane ,imaju neki defekt zbog koga ti na 120 drhti volan. To si skapirao posto si na iste felne stavio nove gume, pa izbalansirao. Garant ces na prolece kad vratis letnje na auto da imas isti problem, pa ako se setis ti te prednje (ako si zabelezio koja je gde isla) stavi pozadi, pa vidi da li ce i taj ''novi'' prednji set da trese.

:harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sta ja da radim bre...ima da ga uteram u stan da se ugreje auto pa cu da vidim....slikao sam i pune su mi felne leda  i snega? iako sam lupao i cistio ko manijak....odo danas popodne kod vulkanizera da proverim sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj ljudi imam sličan problem, e ovako da krenem prvo kako se šta desilo, mojom glupom greškom sam sa drugarima po snegu uletao u krivine, vrteli se u krug itd. i sve je bilo u redu do jedne krivine (to je sve bilo na ogromnom praznom parkignu) gde sam ranije smotao volan i brzinom od nekih 15-20 na sat sam se popeo na manji ivičnjak, čuo se udarac prednjeg desnog točka, izađem iz kola i ima šta da vidim, pukao mi je obruč felne (slikaću danas da se vidi) u pitanju je alu felna, pogledam gumu nije izduvala, i pošto mi je kuća blizu sednem u kola i polako odem do parkinga ispred zgrade, ali na putu ka zgradi pri ubrzanju trese mi se volan, čas se trese, čas ne, i kao da nešto udara.

 

Sad ne mogu da procenim ali mislim da ide od desnog točka, ostavim auto ujutru ustanem, i vidim da guma i dalje nije izduvala, stoji normalno osim što sam zaboravio da kažem dobila je malo drugačiji oblik :) smejem se od muke, i vidim po danu da se kanđa koja stoji na disku skroz pribila uz felnu. Sad dok ne oteram auto kod majstora, može neka pomoć tipa šta bi moglo da bude sve, tj šta je moglo da je otišlo? Zamolio bi samo da mi niko ne svaljuje krivicu, dovoljno mi je što je sam sebi svaljujem i muka oko toga što sam se ujebao. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je samo felna stradala. Zameni točak, stavi rezervni pa provozaj malo i videćeš da li si imao sreće. U gorem slučaju pokrivio si možda i disk, sponu ili ko zna šta već.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...