Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Napisao je da ce za kes da spusti cenu!

Trazi za njega 6 000, to znaci da ide za 5700 odmah! za keshovinu spusta cenu to je znaci sigurno startna cena 5500 za kesh!

Malo se natezete a ti OBAVEZNO drzis pare u ruci i ode on za 5300-5400 ako ne i manje!

Za argumente pri spustanju cene mu navedi da je celo vreme vozen po makadamu od naseg asfalta i da je celo vreme pio nasu brlju koju jedino kod nas zovu ED i da je to SIGURNO ostavilo traga na autu (a ruku na srce i jeste) i naravno da imas u ponudi na tom i tom placu nesto slicno iz uvoza sa manje opreme ali i znatno nize cene! Naravno i taj na tom i tom placu ima malu kilometrazu na koju daju garanciju!

Zaboravih!!!

Vuce u stranu na autoputu!!! Obavezno proveri to i ako je sve u redu eto jos jedan razlog za spustanje cene!

Proveri da slucajno nije udaran pa zbog toga vuce, ne verujem da je zbog guma!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve u redu, sa mojim nekim ulaganjem od 200e, mislim da sam spreman da dam i 5500e (da ukupno izadje 5700)... Cini mi se da je to ok cena, ako, ponavljam, ako je sve u redu sa autom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav FORUMASIMA!

Nadam se da mi niko nece zameriti sto ovo pitam... Znam da su fiatovci ovde... Ali, sada imam jednu situaciju i ne znam sta je bolje da uradim...

Naime...

Za isti novac mogu da kupim CORSU D 2008 god. 1.2 sa 103 000 km ili PUNTO GRANDE EVO 2011 god. 1.2 sa 17 000 km...

Ovaj PUNTO GRANDE je kupljen ovde i covek je duzan mom bratu od strica neki novac pa ga ceni manje... Kilometraza garantovana...

Znam da je CORSA dobar automobil, ali ovaj PUNTO je, bio sam da ga vidim, gotovo nov, za razliku od CORSE koja je sva izgrebana i cuknuta na tri mesta, iako je motor OK.

Kazu neki sto su vozili Grandea da odmah posle 20000 km pocne da trosi ulje i da treba dolivati 1l na 1000 kilometara? Da li je ovo moguce?

Sta bi bilo bolje da uzmem?

HVALA!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznenadio bi se koliko za keš ide cena dole ako nekom gori za pare, odnosno ako je našao drugi auto za male pare. Sada su ti uglavnom zamene uz doplatu u igri. Proveri dobro Grandea, ako ti sve pasuje prekrsti se i sa srećom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ hadrijan

izvini, ali pitanje je stvarno bezveze :)

Ovo je dilema izmedju novog i polovnog automobila...cak i da su oba nova pitanje je da li je corsa bolji auto, ovako nema dileme koji je bolja kupovina. Osim ako ima znacajne razlike u opremi i broju vrata.

Sto se tice potrosnje ulja u grande puntu posle 20000km, to je glupost...fiatov mali FIRE motor je odlican i proveren jos pre dve decenije :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve u redu na takvom autu je ulaganje 0 eura!

Da je sve bezprekorno cifra od 5500 bi bila realna, ipak taj auto ima 4 godine! Ozbiljno proverite trap da slucajno nije u nesto udario pa zbog toga vuce ali bez obzira na to iskoristi to za rusenje cene!

Sa nestrpljenjem cekam vesti!

Jos jednom da ti napomenem! Ne zuri! dobrih auta ima vise nego onih koji su to i spremni platiti ali sto se ovoga tice to je prilika koju treba ozbiljno prouciti i potpuno je OK ukoliko vlasnik koriguje cenu na dole i ako je trap u redu!

Ja sam moga rusio sa 7500 na 7000 iako su mi rekli da je letva volana otisla pa zbog toga traze manje a iskreno za nista vise se nisam mogao uhvatiti pa da kazem e to ne valja i popravak toga ce kostati... Srecom letvu sam sam "popravio" dotezanjem otpustenog vijka.

Dakle prostora za rusenje cene itekako i uvek ima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su dva identična automobila u osnovi. Fiat i Opel su zajednički radili na razvoju. Vlasnici GP ili Punta će ti dati svoje iskustvo sa motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP definitivno, kazem kao bivsi vlasnik GP i covek koji se vozi Corsi svake druge nedelje...

Za 5 godina nisam primetio da je potrosio i gram ulja.

Udobniji i veci je od Corse. Manje je presao. Evo je unutra uradjen besprekorno i odrzavanje je za nijansu jevtinije!

U Corsi zadnja sedista imaju kotra nagib!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim sto bi imao dileme izmedju novog auta i nekog tamo polovnog, koji je ko zna ko vozio ko zna koliko desetina hkm? Za potrosnju ulja je glupost, dobar ne trosi ni malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, u praksi mu auto kosta onoliko koliko je kupac spreman da plati... I ja bih voleo da pazarim Hondu Civica Type R ivtec 1.8 za 5500, ali .... :D

Ako je auto "ko čaša :wine:", onda 5500 dajem za ovog GP i da mi nije krivo... ;) Dobro na prenos vlasnistva i sigurno neka sitna ulaganja ide jos 200e, tako da je prihvatljivo...

Ako ima jos neki savet, dobrodosao je, ali kapiram da ce mi kod Gorana dosta pomoci u odluci... Inace idemo tamo ujutru, pa odmah javljam da li FLC ima novog clana (uskoro) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravih da napisem... GP je inace dobijen na lutriji i sada mi kum kaze da su ti koji su sa lutrije krsevi... Istina? To je moj glavni problem mozda... Da li je moguce da su mnogo loosijeg kvaliteta ti sa lutrije?

Pozdrav i hvala na savetima, zbilja mi puno znace i ocekujem ih jos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu oni planski u fabrici pravljeni za "lutriju srbije" nego za kupce koji ce da izbroje pare. Odakle oni znaju ko ce biti krajnji kupac auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ako njemu nije hitno on ti nece spustiti ni 200 evra ako jeste doneces mu 5000 na ruke uzece ih bez razmisljanja tako to ide sve zavisi od sitacije na tebi je da ponudis, ispod 5000 bi bilo bezobrzno da se razamumemo, al opet gledaj da ga ne platis vise od 5500....imas brdo slucajeva da se kola ni ne pojavee u oglasu coveku trebaju pare isti dan, okrene se par brojeva auto ode za 1000 do 1500 evra ispod cene al ode isti dan prakticno za sat vremena, a sa druge strane imas kola koja su u oglasu po godinu dana pa nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici...

Mene zbilja zanima kvalitet tih motora 1.2 65 ks, svasta sam se naslusao i dobrih i losih prica, a corsine motore od 1.2 uglavnoom hvale. Imaju valjda lanac...To je moja dilema!!!?? iako, moram priznati mo kum ne voli fiate...

Da li mi neko moze reci kolika je u stvari realna cena zog GP 2011 god.? Da u svim tim varijantama ja ne ispadnem ovca...

Mada sam mozda i ovca sto postavljam ovakva pitanja, ali sta cu, ne uzima se auto svaki dan... Razumite me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je GP 1.2 motor poput puntovog 1.2 44kw, onda je to ok motorić....Moj je 2003. godište, al kad naspem ulje tek nakon 5000 pređenih kilometara dospem malo ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos informacija... Taj GP nema uopste rezervni tocak, covek kaze da je tako dobijen... Ima samo onu penu za naduvavanje ili sta je vec... Drugo, kompletna unutrasnjost mu je crno siva, ali, onaj veliki deo kontrolne table je bordo... Nigde drugo nema bordo boje samo tu...

Malo mi je to sumnjivo... Pola noci sam posle Vasih sugestija da uzmem GP i ne mislim pregledao inostrane oglase i nisam video nijedan GP evo sa tom kombinacijom, bordo samo napred!!!

E, ovo je vec za nekog od strucnjaka sa foruma! Da nije mozda nesto menjano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ovo pitanje oko table vec nije postavljeno od istog clana - setio sam se posto sam ja dodao link ka jednom u oglasima sa tom kombinacijom boja:

http://www.fiat-lanc...340#entry840571

Daleko od toga da je merodavno, cisto kao primer. Na ovim novijim EPER varijantama ne izbacuje vise boju unutrasnjosti (ako sam dobro video), mozda neki pregled u krstenom servisu ili pomoc kod ovlascenih...

I na ostalim Fiatima nije nista neuobicajeno da auto ima set za reparaciju umesto rezervnog tocka (takodje sam kod mene izbacio tu plastiku i set iz gepeka, a ubacio copavac sa dizalicom i alatom).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo jutros kod Gorana u servisu, pogledao ga je jedan od radnika i rekao da je ok, ima neka plastika koja treba da se promeni i to je to :) ... Inace, evo podataka sa EPERa:

4C - GRANDE PUNTO (2008-2009)

199251201000 - 2V-1.3JTD-75CV-E4-DYNAM -4P.GS.5M-I/CE

Engine: 2882921 Vehicle: 00448981 Prod. date: 16/9/2008

ENGINE DISPLACEMENT TBD (CC1.3)

POWER 1.3 JTD 75 HP EURO4 (KW56)

DRIVE LEFT (GSX)

BODYWORK TYPE 2 VOLUMES (TC2V)

DOOR NUMBERS 4 DOOR (NP4)

FUEL DIESEL (CMBDS)

EQUIPMENT LEVEL DYNAMIC (LL1)

ECOLOGY ECOLOGIC EUROPEAN NORM CF4 LIMITS (ECOCF4)

EQUIPMENT (MARKET) ITALY/CENTRAL EUROPE (AM00)

FUEL SUPPLY SYSTEM TYPE DIRECT INJECTION (TAID)

GEARBOX DESIGN MANUAL GEARBOX (PCC510)

REAR BRAKES DRUM (FPTMB)

TOTAL VALVES 16 VALVE (VLE16)

TURBO EXHAUST FAN TURBO (A/TTRB)

ABS Yes (009)

ADAPTATIONS 1 (MISCELLANEOUS) Yes (4G0)

AIR BAG Yes (500)

AIR CON 2 Yes (140)

CAR MANAUL - STANDARD OPTION 2 Yes (4RQ)

CLOCK Yes (050)

ELECTRIC DOOR LOCK Yes (228)

ELECTRIC FRONT WINDOWS Yes (028)

ELECTRIC POWER STEERING Yes (112)

FRONT FOG LAMP Yes (097)

HEIGHT ADJUSTABLE DRIVER SEAT Yes (450)

HEIGHT ADJUSTABLE HEADLIGHTS Yes (048)

LEATHER POWER STEERING AND GEAR KNOB Yes (320)

METALLIC PAINT Yes (210)

METALLIC PAINT OPT 3 Yes (5CE)

PAINTED BUMPER Yes (876)

PAINTED EXTERNAL REARVIEW MIRRORS Yes (976)

PASSENGER SIDE AIR BAG Yes (502)

PLATED SPARE WHEEL - STANDARD Yes (980)

RADIO/CD/MP3 PLAYER Yes (41A)

REAR HEADREST Yes (182)

REAR THREE-SEATER Yes (965)

REAR WINDOW DEFOG (CLEAR) Yes (029)

REAR WIPER Yes (101)

REMOTE CONTROL LOCK Yes (008)

REV COUNTER Yes (044)

SPEEDO Yes (011)

SPLIT REAR SEAT Yes (195)

TOUCH-BUTTON WING MIRRORS Yes (041)

TRIP COMPUTER Yes (48F)

WITH 5-SPEED TRANSMISSION Yes (005)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, na tvom mestu uzeo bih GP jer je tri godine mlađi, a za nijansu je viša klasa od Corse.

Takođe iskreno, deluje mi kao da te neko sabotira za tog GP, te troši ulje te dobijen na lutriji pa je krš i ne znam ni ja šta... i to ulje počne da troši BAŠ posle 20000km... gle slučajnosti taj ima baš 17000... :wallbash:

Dakle, kriterijum koji treba postaviti jeste oprema. To što je neko rekao da je GP sa lutrije i da je krš može jedino da ima smisla ako je mislio da se radi o osnovnom modelu bez ikakve opreme što je moguće i vrlo često jeste slučaj. S druge strane, Corsa čak i da je u full opremi je opet neuporediva sa tri godine mlađim autom (koji god bio) po istoj ceni.

Što se tiče bordo table, nisam siguran da li može da se proveri u ePER-u ali traži ti njemu broj šasije pa ćemo izvući šta može od podataka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumljenje izmedju ova dva auta nema rezona osim ako ti nisu došla dvojica sa ova dva auta i nude ti ih po sličnoj ceni a ti pritom ne znas sta hoces nego aj da iskoristiš priliku.

Drugo: Cene vozila mozes videti po oglasima jer je kod tih automobila raspon ogroman tj razlika u ceni moze biti i preko 2000€!

Treće: Provereno uspešna kupovina se ogleda u poseti ovlašćenom servisu gde će za nešto novca razrešiti tvoje dileme oko boje unutrašnjosti, kvaliteta auta i održavanja istog. Takođe nije na odmet ako imas nekog svog majstora od poverenja da skociš i do njega.

Ako je već to neki prijatelj ili poznanik onda će ti sigurno dati auto na 12-24h da isprobas-naravno ako se prvo objasnis da si ozbiljan kupac

Konacno: idi i pogledaj ceo auto, neka ti neko pomogne, gledaj kodove na gumama i citaj godine, na staklima, gumama, gde god moze da se vidi, tako najlakse vidis da nije prepakovan.

Meni je jako zao sto trenutno nemam 4000€ sa kojima ne znam šta ću jer bih odmah dao mog stila i te pare za takvog jednog GP kao sto je npr ovaj:

dd1.jpg

http://www.polovniau...ande_punto_evo/

naravno uz prethodno uveravanje da je auto ok.

Inace imao sam jednog opela :rant: skoro i :sick: ne zelim da imam ijednog uskoro. Radije bih golfa vozio ako me razumes.

Razlika u odrzavanju ova dva auta nije uopšte mala. (mislim na corsu i GP a ne na opel i golf :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je to verzija epera kada daje tolike podatke?

I???

Sta bi? Jesi li odlucio?

Sta je sa onim sto vuce u stranu na autoputu?

Ako je sve OK postupi po uputstvima. ponudi 5000 i izvadi pare! Ako ne da spomeni za onoga crvenog iz uvoza na onom placu koji je jeftiniji nakon toga verujem da ce te se naci na 5200- 5300 jer i ona plastika nesto kosta!

Eto vidis Prod. date: 16/9/2008! lepo sam rekao da se za te pare moze naci auto skoro 2009 godiste i sa malo kilometara!

Hajde sada usporedi taj auto i one druge sto sam rekao da su grobovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na koji crveni mislis... :) Digeresija:

Ja sam pre nekoliko dana bio na placu NovoCoop, da bih pogledao ovaj auto: http://www.polovniau...13_mjt_dinamic/

Prvo sto mi je upalo u oci da su gume groblje, i da je razlika u zazoru na gepeku skoro pa centimetar - prst mi na jednoj strani upadne bez problema, do pola i mogu da vucem, preko toga nema trika!!!

E a sad ide najbolji deo - pitam ja koliko je auto presao i koje je godiste (zaboravio sam, a eto i cisto da pitam...) i kaze mi covek da je stvarno presao 61000, ali da je carinjen na mnogo vise... Moj komentar je bio da sa nekim prosekom kilometraze za ta auta u Italiji ocekujem oko 100k, ali da je moguce i da je stvarno presao toliko... Covek se toliko naljutio da mi je rekao da sam bezobrazan i da napustim plac! Nisam proveo ni minut u gledanju auta, po meni moj komentar nije bio maliciozan (niti mi je bila namera da bude), ali se on toliko uvredio da mi nije dozvolio da nastavim da gledam auto i zamolio me da mu napustim plac! Normalno da sam otisao, od takvog lika nikad ne bih kupio auto, ali nisam mogao da verujem da ima takvih prodavaca...

Elem, za eper sam koristio link sa sajta... Malo mi je zasmetalo sto u oglasu pise da ima neke opreme koje ustvari nema: ASR+ESP (nema, kosta 400e, a u paketu dolazi jos stosta) i bocni airbag (200e)... Nema ni alarm, to mi je covek rekao da je verovatno greskom kliknuo... Btw, jel ima blokadu motora po default-u (podrazumevano :) kao sto pise u oglasu ili i to treba da proverim (ne znam kako)? Mislim da nema ni senzore za kisu, ali ni to nisam mogao da proverim (ne znam kako), nisam nasao da je to uopste i opcija ili dolazi kao standardna oprema...

EDIT: E a za TRAP su mi kod Gorana rekli da je sve u redu i da verovatno treba da se samo izbalansira/proveri pritisak u gumama/sitno...

New_Picture.jpg

Edited by Woodoo
molim te da ubuduće kačiš print screen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...