Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Preko slika bih rekao da mu je menjana koža na volanu. U lepoj opremi je auto, sa nekim felnama može baš simpa da izgleda. Sve zavisi za šta ti treba auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Coo U pravu si, menjana je koža na volanu i menjaču.

Bio sam danas da pogledam pomenuti auto i nisam baš oduševljen, tj. tražim dalje. Farban je zadnji branik, zadnje levo krilo a možda i desna vrata(nisam baš siguran), ima nekoliko sitnih ogrebotina i dva manja ulubljenja na haubi i zadnjem desnom krilu. Vozačevo sedište je pocepano, već rekoh da je presvučen volan i menjač, graničnik vozačevih vrata je pukao(vrata su često otvarana i zatvarana, ili je neki sivonja vozio, a možda i jedno i drugo). Motor mirno i tiho radi, provozao sam auto i solidno ide, klima radi, naravno, majstor bi dao poslednji sud o svemu i po pitanju trapa. Prednje gume su katastrofa, dok su zadnje takoreći nove. Kada sam upalio auto kazaljka temperature je skočila na maksimum i odmah se vratila, ne znam zašto. Čovek koji radi na placu je bio ljubazan i korektan, provozali smo auto sporednim ulicama iako nema tablice, čak mi je rekao da je i njemu sumnjivo što je toliko mala kilometraža na satu(107000km). Sve ove mane bih možda mogao da progutam jer je ipak jedan od najjeftinijih u oglasima(pod uslovom da u servisu prođe sve kako treba), međutim uzeo sam VIN i na eperu kaže da je product date 08/2005 a oni me ubeđivali da je 2006.(i u oglasu stoji 2006.) iako na staklima stoji 05. Ne volim kad me neko laže....

Pogledao sam i dva Stila, jednog u Pančevu a drugog kod Dunav stanice... groblje teško.

Potraga se nastavlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva registracija mu je onda bila 2006 i kada se auto uveze kod nas, u svim papirima će da piše 2006, a 2005 se nigde ni ne pominje, to i meni objasniše pre neki dan na forumu, nisam znao za to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ja to razumem, ali u svakom oglasu se postavlja (trebalo bi da se postavlja) godina proizvodnje a ne godina prve registracije.

Sad se još setih, imao je i neku nalepnicu na zadnjem staklu tipa ,,oficijelno vozilo bla, bla, Torino olympic games'' a ono što sam rekao da je farbano baš i nije najkvalitetnije odrađeno.

Edited by Pajče

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i nije toliko strašno ako su u pitanju 4-6 meseci ,mada i nekad izaziva sumnju. Bilo je reči ovde na forumu da su neka kola znala da stoje u salonima i više od godinu dana. E tu onda nastaju problemi, prodavac ga ceni po godini reg. a kupcu ne pada napamet da plaća nešto što je proizvedeno godinu ili više ranije. Mada može i da bude fina razlika u evrima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pajče dobro je da su stakla 2005 :) U suprotom bi značilo da je bio baš gadno slupan ili da su bila razbijena stakla da su mlađa od kola. Meni su stakla proizvedena iste godine kada i auto što je baš retkost koliko sam video, npr Astra mi je kraj 2006., a stakla iz 2005.god.

Bolje ti pogledaj što skače temperatura i koliko je bio udaran, ovo svi prodavci rade, pisao sam već da je moj po oglasima bio registrovan do februara 2013e, a registracija istekla 29.1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coo ti je doktor za Grande Punto. Najbolje njega da angažuješ. http://www.fiat-lanc...opic=55078&st=0

:)

Nisam baš ekspert za GP, ali sam se nagledao i vozio raznih vozila. Prvi Trag i Auto Holidej imaju najsolidnija kola ako uzmemo u obzir ceo plac. Na skoro svakom placu na kom sam bio može da se probere bar neki auto, da li Yaris ili A6. Nemoj da te odvrati polomljena kvaka, naprsla šoferka ili tako neka stvar ako je auto generalno dobar. Niko ozbiljan ti neće dati garanciju da auto nije farban zbog češanja, eventualno da nije karoserija ispomerana. Prodavac da li je mentol..., pa nećeš njega da voziš kući. Ni oni često ne znaju šta prodaju. Dobar deo su klasični trgovci, da li prodaje nameštaj, banane ili auto isto mu je.

Gledao sam GP i Novi Bravo baš dosta, ali mi se učinilo da je za te pare i to godište Alfa best buy. Doduše imam mehaničara za Alfu odličnog, ali 147 nema 1.3mjet ili 1.6 mjet :)

Iskreno, Grande kada bih kupovao: 5v sa klimom, 1.2b ili 1.3 75ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pajce temp mu je skocila zato sto mu je akumulator oslabio posto stoji na placu...pa ne stigne alternator lepo da ga napuni..to ne treba da te brine...e sad sto se km tice ne znam sta da ti kazem...danas takvo vreme doslo da covek ne sme da ima kola sa nekom normalnom kilometrazim odmah se posumnja da je spustana ....moj punto ima fabrickih 80 hiljada ja sam ga uzeo sa 18 i presao za 4 ipo godine 62 hiljade..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam više ni sam, u poslednjih mesec dana sam pregledao mnogo oglasa i obišao nekoliko placeva po Bg-u i dva u Pančevu. Prvo sam jurio Stila ristajling benzinca, a onda i Grande Punta i nagledao se svačega... Moja Brava koja je 2001. godište je delovala očuvanije od svih primeraka 2004+ koje sam gledao. Jedini auto koji bih kupio najverovatnije da imam toliko para je bio jedan GP na placu u ul. Savski nasip. 5800 evra, 2008. godište. Ovo što ja jurim do 4000e je tuga. Na slikama i u opisu sve sjajno i bajno, kada odeš uživo da pogledaš, razočaraš se. Naravno, svaki od modela koji sam gledao se može dovesti u normalno stanje, ali uz ulaganja od 500-1000 evra, u zavisnosti od primerka. U svakom slučaju, strpljenje i samo polako, valjda će se pojaviti nešto normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene virus prikovao za krevet pa sulude ideje!

Sto bi se reklo svrbe me novci pa da vidim sta se dobro prodaje. Nadjoh Punta Evo 1.3 sa 95Ks 2011god. i nekih 20 000Km cene ga malo ispod 8 000e. OK! Hajde da vidim onda koliko moj vredi. Ispada da kada bih dobio 4500 trebalo bi da budem i ja a pogotovo i kupac zadovoljan! Moj je sam kraj 2007 sa 61 000 Km

Ponuda je velika a plus toga video sam zaista dobrih GPa za pristojne pare.

Moze svasta da se nadje i za 4 000e i to cak 2008 i 2009 godiste ali koliko sam video za cifru od 4500-5000 moze bez ikakvih problema da se nadje dobar GP sa pravih 100 000Km negde 2009 godiste!

Dakle za samo 500e razlike moze se pazariti puno bolji auto.

Ima toga stvarno dosta evo odmah nesto sto bi vredilo pogledati bar na osnovu cene ,kilimetraze i godista!

http://www.polovniau...e_punto_13_mjt/

Da se razumemo ti svi bele boje su nize cene jer su sa pocetnim paketom opreme a verovatno su bili vlasnistvo nekih firmi ili slicno. Nisam ni jedan gledao ali generalno na prvi pogled moze se tu nesto izabrati.

Bio sam sa drugom u Balkanu i tada su imali par komada takvih i onako na prvi pogled odlicni auti! Da napomenem prvi pogled, Imam odlicnog GPa pa me ne zanimaju.

oglas.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zvezdo: ja imam jako losa (neprijatna) iskustva sa tim placom (GP iz oglasa)... kad sam isao da gledam za sebe, bio je na oglasu GP iz 2009 sa 61000km, za 6000e... na slikama je izgledao super, ali je uzivo bio blagi ocaj... prodavca necu ni da komentarisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam na lose iskustvo! Sasvim slucajno sam prelistao ponudu a ovaj mi ispada povoljan pod uslovom da je OK mada s obzirom na godiste i kilometrazu deluje prejeftin.

S vremena na vreme zna se pojaviti i takav primerak kojeg vredi pogledati ako ne zbog direktne kupovine onda barem radi pozitivne ili negativne usporedbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mojih iskustava sa gp,moj je 1.3 mjet sa 90 ks i ima esp i hill holder,automatsku klimu i tempomat

hteo sam auto sa manjom kubikazom,da lopovima u drzavi platim sto manje registracija je 13 000,najjeftinije sto sam nasao,

ja ga bas ne bi svrstao u manje automobile,jer ipak ima 4m i po nekim pricama sa nekim majstorima,auto je veoma cvrst i sto je jako bitno veoma bezbedan jer vozim dete u njemu ima 6 vazdusnih jastuka

sa tom kubikazom i velicinom ima dosta snage,ne mogu ocekivati da ide kao ferari i trosi kao motokultivator,

sto se tice prostora po mom misljenju za troclanu porodicu je sasvim ok,cak moze i za cetvoroclanu ali ipak onda hvali malo mesta ako se ide na neki put,

sto se tice potrosnje u beogradu nema sanse da mi trosi ispod 6,7l,sada optimalno oko 7,a u guzvi ide i malo vise do 7,5l,na otvorenom trosi sasvim zadovoljavajuce oko 5l pri 140km/h i sa tempomatom i manuelno

servis za ovaj model je oko 8000 din,oko 7000 din su ulje i filteri i 1000 din ruke majstora,mada moze da se uradi i samostalno,

svidja mi se sto su tockovi 15-ce,jer gume i nisu tako skupe,kao recimo koliko bi kostale 16-ce

sto se tice plivajuceg zamajca,a to ljude najvise plasi,malo iskusniji majstori znaju da procene po ponasanju kola da li je na izdisaju ili nije,ali mislim da ako je auto normalno vozen da taj plivajuci zamajac moze dugo da traje,

e sada sto se tice izbora motora,mislim da i 75 ks i 90 ks su sasvim ok,i od onoga ko ocekuje da vozi auto,i da opusteno uziva u voznji sa malom potrosnjom moze da uzmen bilo koji nece pogresiti,ko hoce jurnjavu po gradu od semafora do semafora ovi motori po meni nisu za to.

po nekom mom skromnom misljenju ovaj auto je kada se sve uzme u obzir za nase uslove zivota veoma dobar izbor,jer pruza,sigurnost,malu potrosnju,prostranost,jeftino odrzavanje,za ulozen novac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavi slike.

Iskreno koliko pričaju o potrošnji po gradu 3,5 l i slično već mi se smučilo. Samo da nije malo veća tvoja potrošnja, jer moj Stilo sa mojim načinom vožnje vrti oko 7 već 20 meseci. Moja očekivanja ispod 6.

Grande Punto je solidno velik auto. Gledao sam komšijin i unutra ima dosta prostora, gepek je ne preterano velik ali mogu dve jače putne torbe i nešto stvari. Zvezdo sigurno bolje zna koliko se može stvari ubaciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto je solidno velik auto. Gledao sam komšijin i unutra ima dosta prostora, gepek je ne preterano velik ali mogu dve jače putne torbe i nešto stvari. Zvezdo sigurno bolje zna koliko se može stvari ubaciti.

Prijatelj inace visok 2m i jos mozda koji cm a tezak 140 Kg (nije debel!) Hteo da kupi "svetu kravu" naravno njegovo velicanstvo Golfa 4 generacije. Posle seo u GPa koji je nesto manji od Golfa i odmah rekao da u GPu ima vise mesta i napred i pozadi te je Golfa izbacio sa liste.

Pisao sam vec da smo isli na more sa 5 odraslih osoba ("2 deteta od 190cm se mogu smatrati odraslim osobama a i imaju 18 god.) i naravno stali smo skupa sa stvarima, i to sa puno stvari!

650 km za 4.5 sata voznje dovoljno govori o brzini pretovarenog GPa sa 75KS!Takodjer i potrosnja od 7,8 l govori da mu nije bilo lako. Sa druge strane put na more magistralnim putevima ali sa 2 osobe je rezultirao sa samo 3.8 litara na 100 km dok je drugar koji me je pratio (da budem precizniji pokusao pratiti ) sa brodom zvanim Peugeot 407 sa 136 HDI KS trosio 5,6 litara.

Unatoc gotovo dvostrukoj razlici u snazi u korist veceg i tezeg Peugeota GP je TROSTRUKO brzi po zavojitim brdskim putevima! Ima nesto i u "Mandusicu Vuku" ali i u Talijanskim konjima! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Sto se teretnog prostora tice GP je KATASTROFA!!! :thumbdown: Kada se obori zadnja klupa dobije se "stepenica! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: U usporedbi sa Puntom Mk1 otisli su 3 generacije unazad! :thumbdown: Vozio sam stiropor ploce i u MK1 stane 50% vise!!! :unworthy: GP je prepun nekih izbocina koje jednostavno onemogucavaju utovar takvih predmeta. Naravno u slucaju putnih torbi da je situacija bolja jer je GP ipak veci auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi pomogne oko sledeceg:

Trenutno vozim GP 1.2 8V 2008.god. sa ugradjenim plinom, obzirom da sam pre njega vozio punto I 1.2 8V isto na plin i punto II 1.2 8V na metan, GP mnogo slabije prima gas u drugoj brizini, a u trecoj nikako (narocito kada je uzbrdica u pitanju) za razliku od predhodnih modela, kontam ajde GP je tezi , vece i sire gume, veci je . Da li je sam u pravu da je slaba kubikaza za toliki auto ili gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si si odgovorio! GP sa plinom ima preko 300Kg vise od prethodnog Punta! dimenzije i 5 zvezdica su donele i poprilicnu tezinu. To je najslabiji motor oslabljen jos i sa plinom tako da nemozes nesto ocekivati.

Medjutim ipak u drugoj ili trecoj bi trebao biti ostriji. Proveri plinsku instalaciju i motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...