Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Postovani forumasi,

moj brat je prekjuce uvezao PUNTO EVO iz Italije.

2010 godiste, 5 vrata, jako lepo izgleda, benzinac.

Presao 45000 km.

Ali, ja sam primetio jednu, nazovimo je nelogicnost.

Naime, auto je svetlo sive boje, sedista i oplata na vratima su tamno-sive boje, dok je na kontrolnoj tabli, ona oplata celom duzinom, crvene boje. Tamnocrvene...

Kako moze biti crvena? Zar ne bi trebalo da te crvene ima i na tapacirungu vrata i na sedistima?

A ne samo onaj deo, na sto je ispred suvozacevog sedista, tamo gde su ventilacioni otvori... nadam se da znate na sta mislim, koji bi po mom misljenju trebao da bude taman, tamnosiv...

Molim za pomoc, jer se plasim da je brat uvezao slupan iliti sklopljen auto, a da nema pojma o tome....

Znam, da sada ne moze nista promeniti, ali bar da zna...

HVALA na odgovorima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ hadrijan

ukucaj broj sasije na eperu pa proveri kakav treba da bude enterijer, a i guglaj malo pa gledaj na slikama da li ces naci neki sa istom unutrasnjosti, gledaj i oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam juce jednog grande punta... Kad sam ga upalio primetio sam da mu je kazaljka od temperature odskocila do kraja (u crveno) i da se zatim spustila skroz. Kada se to desi na VW vozilima sumnja se na neko cackanje oko kilometrate, dok npr u modernijim automobilima tako treba. Jel to normalno za grande punto?

A takodje, desilo mi se nesto cudno, tj da sam kod suvozacevog sedista video broj sasije odd 16 karaktere o.O

*zfa199000*

*0001444*

ovako je bilo napisano... sad kontam posto je auto 2006 godiste da sam verovatno negde prevideo broj 6... A posto svaki broj sasije znaci nesto pokusao sam da umetnem broj 6 tamo gde treba da stoji, ali citajuci oznake dosta ljudi razlicito objasnjavaju....ja pretpostavljam da treba isppred ovog 1 u drugom redu brojeva? Nadam se da ce neko znati da mi pomogne....

I jos jedno pitanje, pomalo dosadno :) Da li postoji neki link za eper sto radi kako bih mogao da proverim? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to sa kazaljkom desavalo, ali samo zimi!

mislim da nije nista ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ces tako to resiti,dok ne vidim uzivo,ja ne bi mogao da ti kazem,to moze svasta da znaci,ali ne mora da znaci da je lupan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je i onako kasno. Auto plaćen i uvezen. Mogla je i neka slika da se postavi, čisto da se zna o čemu je reč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sa kazaljkom se i meni desavalo prosle zime samo kod prvog paljenja...a desilo mi se i pre 10 dana kad je bio onaj hladan talas od par dana....kao sto bane kaze i ja mislim da nije nista ozbiljno....pre ce biti da je nesto cackano sa kilometrazom ako na displeju trepti cifra koju je auto presao al ni to ne mora da znaci...to sa temperaturom ne treba da se desava al kao sto rekoh ne bi trebalo da te brine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ....malo mi bilo cudno pa da vas pitam. Danas sam gledao jednog drugog punta. Jedno 3 puta je ocuvaniji od ovog prethodnog, 80 000 presao, i iygleda mi da je kilometraza stvarna. Kad sam otvorio vrata imao sam osecaj kao da je nov, nisu bila razdrndana kao na prethodnom. Gledao sam mu stakla pa jedno pitanje - sva su po istim brojem, osim onih malih trouglih izmedju vetrobrana i bocnih stakla. Jel to tako treba da bude? Doduse oba ta trougla stakla su istog broja...

Takodje sam uzeo broj sasije , ali ne mogu da proverim u EPER. Jel moze neko da mi pomogne oko toga? Hvala unaprred

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su se godista razlikovala na trouglastim staklima kod retrovizora, a auto je nov kupljen u Delti.

Nemoj da te to brine, posebno ako su ta dva stakla starija od ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udji prvo u punto pa cec na kraju padajuce koline videti Punto 2005.... to ti je GP

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sa kazaljkom se i meni desavalo prosle zime samo kod prvog paljenja...a desilo mi se i pre 10 dana kad je bio onaj hladan talas od par dana....kao sto bane kaze i ja mislim da nije nista ozbiljno....pre ce biti da je nesto cackano sa kilometrazom ako na displeju trepti cifra koju je auto presao al ni to ne mora da znaci...to sa temperaturom ne treba da se desava al kao sto rekoh ne bi trebalo da te brine...

To sto se desava sa skazaljkom je zbog akumulatora koji nema dovoljan startni napon i zato se ona digne do kraja pa vrati.I ja sam na mom GP imao to desavanje i posle promene akumulatora to se vise nije desavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na klasicnom Puntu je to normalna pojava. Cim dodje mraz, kazaljka skoci do vrha i padne odmah, prilikom startovanja.

Promena akumulatora, stavljen jaci...Opet isto.

Iskuliraj to, nije nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne uzbudjujem se previse iskren da budem ...sto se akumulatora tice nadam se da nije zviznuo, proslu zimu je izgurao odlicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, nije me bilo dugo, ubise me doktorske studije i posao na faxu... :)

Elem, nije bilo ni automobila koji su mi bili "po meri", ali mi se cini da bi mozda ovaj mogao da bude ok... Idemo ujutru kod Gorana na dijagnozu...

E da, link za auto:)

http://www.polovniau...3_mjet_dinamik/

Ono sto smo mi mogli da vidimo je ok, e sad sta ce Goran reci...

New_Picture.jpg

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Kao sto sam bio rekao!

Ovo svakako vredi pogledati!!!

Ako je sve sto je vlasnik napisao tacno, o ovome treba ozbiljno razmisliti ALI samo pod uslovom korekcije cene!

Ako je sve OK i ako vlasnik smanji cenu verujem da ces imati odlican auto!

Jedini problem je boja! Imao sam crn auto! I kada je cist nije cist jer se doslovno svako zrnce prasine vidi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema alu felne a cena mu je ko da ima 17 ice sa novim gumama tako mu reci :)) bar 600-800 evra cena mora dole...jbg tako, je ja bih voleo da ovaj auto na trzistu kosta 6 hiljada al nije tako... i porveri kilometrazu obavezno da ne bude da 168 umesto 68[

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog utiska, kompletnog... Prvo vlasnik je jako prijatan i otvoren, sve je rekao sta je radio na autu i sta je menjano...

Dakle, na autu postoje jedno vidljivo na slici, i tri mala, jedva vidljiva ostecenja... Zazori ok, sva stakla 8, pojasevi, itd. enterijer ko da je nov auto...

Auto je vozio moj ortak (ipak je mnogo mnogo iskusniji i zna sta da gleda), izasli smo i na autoput, nagazio ga malo... Na 130 postaje malcice bucno u autu, ali od tockova jer je jedan par guma zimski, iznenadio sam se da se motor ne cuje toliko... Inace ne dize temperaturu, cim predje 40km/h vuce ko blesav do 100ke... Kad pusti volan, malo zanosi u levo, ali videcemo da li je to do gume ili trap treba da se centrira... Elektroniku nismo bas svu proverili, ali svetla rade, migavci rade, zvuk je iznenadjujuce dobar s obzirom da je fabricki...

Ali mi se nekako cini da na zadnjoj klupi nema bas toliko mesta... Ili su ova sedista napred bila bas povucena... Ortak je 195 i dobro, voli da ima mesta za noge, ali ja sam se jedva smestio iza njega...

Elem, probacu da spustim cenu, s obzirom da placam u kesu, ali cisto sumnjam da moze toliko dole...

I da, sve cu 2xda proverim... Inace, covek se slozio da u kupoprodajni ugovor stavimo da garantuje za kilometrazu, da nije farban ni udaran, ali i to cu da proverim, naravno... Jbg, ne kupujem (bas) svaki dan auto... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...