Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Slazem se sa Zvezom.

To je verovatno onaj iz oglasa za 4700.. moze da bude u ne znam ni ja kakvom stanju, meni je za tu km cena prejaka.. Bolje je uzeti auto sa manje km u lošijem stanju (ne ubijen) jer sve može da se sredi a km i pare da se vrate nazad ne mogu..

Jeste to je taj.

Pricao sam sa uvoznicima auta, u Srbiju ne uđe ni jedan grande punto sa manje od 150k km. Ko je lud da da 12k€, predje 100k km i proda ga za 2000eur (toliko verovatno tako kosta kada ga ovde prodaju za 4000-4.500eur. Za te pare na mobil de sam nalazio samo one sa 200.000km i vise

Ono jeste da je nase gorivo losile, ali ovaj ide najbolje od onih koje sam probao po placevima u ovom cenovnom rangu.

Naravno 4.700 je početna, on se sam spustio na 4.500 ali ja planiram jos 100-200eur nizi. Ipak je 5 vrata i automatska klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da može da se nađe sa manjom km, ali treba cekati i biti brz..ja kad sam kupovao stila gledao sam i grandovce, ali svaki koji je ispao sa nekom nižom cenom a da je delovalo da je u pristojnom stanju se prodavao bukvalno za par dana..

Lemi, ako si ga probao i gledao i imaš tako dobar utisak, onda možda i vredi razmisliti. Ta km nije toliko strašna kad znaš šta je rađeno na autu i kako je održavan, ali probaj da je iskoristiš da još smanjiš cenu..

Inače, auto ne mora da bude u inostranstvu 2000e da bi se ovde prodavao za 4500..troškovi prevoza i carine za uvoznike mislim da nisu mnogo veći od 1500e..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto pogledali strucnjaci. Ja sam mogao gledati mesec dana i nista nebih video iaoko nisam laik, ali mora se znati i pod kojim uglom gledas. Inace auto je skoro ceo farban i to parcijalno deo po deo kako je bio lupan, nisu teske havarije ali sve se vidi. Auto je bio sluzbeni od Delta agrara, pa ga je odkupio radni i prodao sadašnjem vlasniku koji je bio više iznenadjen nego ja, posto dečko očigledno nije imao pojma. A to da je bio sluzveni se vidi po nalepnici koja je skinuta ali je ostavila tragove koje sam ja jedva video i kada su mi prstom pokazivali gde je. Ovi iz Delte su ga terali zbog prirode posla po losim putevima što je ostavilo traga i na donjem delu vozila.

POtraga se nastavlja, ako neko zna dobar GP za male pare neka javi, za velike pare mogu i ja da ga nadjem :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj auto je kupljen u Srbiji 2006 godine i do sada je prešao 59000 km. Tako da postoje. :smoke:

Pricam konkretno o modelu 1.3 MJet ;)

Evo da ne ponavljam. http://www.fiat-lanc...ic=41516&st=280

Nedavno sam gledao oglase i zaista se moze naci auto sa znatno manje od 100 000Km ali da ponovim sve ima svoju cenu. Naravno samo sam gledao oglase a ne pomenute aute ali na osnovu njih bih prvo nekoliko puta kontaktirao prodavca i ako je sve ok tek onda pogledao aute!

Jedna firma (necu da navodim koja) je nedavno kupila novog GPa 1.3 MJET i vozi ga neki šefić. Taj ga vozi svaki dan u sluzbene svrhe (a popodne u privatne) i to tako izgleda kao da ga je upravo sada uspesno ukrao i upravo bezi od vlasnika koji ga juri! Slucajno zbog prirode posla taj nesretni auto svakodnevno obilazi i njive!

Eto tako da ce i taj za koju godinu zavrsiti u oglasima i nekome se uciniti kao dobra ponuda jer je kupljen kod nas.

Evo nasumicno pogledao samo prvu stranu jer je potpuno tacno da dobri primerci brzo odu. http://www.polovniau...&showoldnew=all

Mislim da se iz ovoga moze izabrati par auta koje vredi pogledati na pr: http://www.polovniautomobili.com/oglas2513923/fiat_grande_punto_13_multijet/

..........Ima toga koliko hoces samo treba biti strpljiv i kada se pojavi u oglasima biti brz i pogledati!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Kupio bih grande punta 1.4 ali sa 95 ks, nasao sam ga u Sapcu. (auto kuca neka, naravno), a imam predrasude sto se takve kupovine tice. Vdim da su dosta retki ovi motori sa 1.4 16v sa 95 ks, pa me interesuje da li uopste oni valjaju?

Inace, u oglasu pise da je presao 111 000 cena mu je 4000 nije fiksna... Prvi put sam u situaciji da kupujem fiatov auto, pa molim za savet kako da proverim kilometrazu i legalnost vozila, njegov kvalitet, na sta da obratim paznju itd. Vi ste daleko kompetentniji od mene . Vozio sam passat 1.9 tdi tako da nemam dodirnih tacaka sa fiatovim vozilima :) a svidja mi se GP. Auto je ocarinjen i placen pdv, moje je samo da ga registrujem, a pre toga dosta mi je stalo da ga proverim detaljno.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor jeste redak al to nije neki problem...trebalo bi da ide dobro sa tih 95 ks....za pocetak uzmi mu broj sasije kako bi saznao tacan datum prpizvodnje...

Cena mu je povoljna tako da budi malo oprezniji lepo ga pregledaj.....sabac je grad auto otpada tako da je vrlo verovatno da su neki delovi mozda menjani ne zelim da te plasim al oni tamo svi saradjuju tako to ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni toliko redak, eno ga u gomili Puntića, Pandi, Stilu, novom Bravu. Klasičan 1.4 16v o kome nemaš šta da razmišljaš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesa je upravu, ja sam tebe shvatio da hoces da kazes da je redak u Grande puntu a mislim da si i ti na to mislio, kako god ... Cinjenica je da taj motor i u stilu i u novom bravu u manjini kod nas na trzistu u odnosu na JTD i 1.6 16v (stilo) i Mjet(bravo) al to ne treba da te brine jer taj motor u grande puntu treba kao sto rekoh sasvim dobro da ide....za razliku od brava gde to nije slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj ga kao i svaki auto, kao i pasata sto si gledao, to sto je Fiat je samo prednost. Prvo provera legalnosti vozila, pa sve ostalo. Prvo procitaj ovih 17strana o iskustvima sa Gp-om, pa se organizuj kako u Sapcu da proveris auto. Ima ljudi sa foruma koji su iz Sapca, poznaju dobre servise a neki ih cak mislim i drze. Potrazi ih na forumu i zamoli da ti izadju u susret, sigurno te nece odbiti. Inace sto ti kazu i iznad, taj 1,4 nije uopste redak, nego je da kazem "malo mladji" tako da je isao u punta sportinga, ili u stillo restajling od '04....Dobar je i proveren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

redak u smislu da sam ga slabo vidjao u GP modelu :) taj auto ce sluziti mene godinu dana , a posle cu ga dati sestri ... ali ne bih joj dao auto koji ne valja. Jel zna neko da li je ikako moguce proveriti da li je kilometraza prava? I kako da proverim legalnost vozila, osim koriscenja onog programa epr..ili kako vec:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo eper, cisto da bi video da lise poklapa godiste, motor, vrsta opreme, da li je van ili ne i sl., pa je sledeca provera samo papiroloska, sta ima od papira, gde je carinjen, sa kakvim ugovorima i sl. ali bi to trebao neko ko se dobro razume da pogleda. Provere tipa sup i krim tehnika nepostoje za obicne smrtnike, to su samo price..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, znaci prvo na eper, uporedjivanje i tako to... ok. A cuo sam da je u inostranstvu zabranjeno vracanje kilometraze, pa da je adekvatan dokaz oko kilomettraze da se vidi na koliko kilometara je carinjen? sta vi mislite, jel to pije vodu? Posto je auto iz nemacke sa nekom smesnom kilometrazom...a 2005 je.

@ MS PK, kako mislis da - ''Provere tipa sup i krim tehnika nepostoje za obicne smrtnike, to su samo price..'' ne razumeh te dobro :)

a i koliko je eper pouzdan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ePER iliti Fiat ako ne zna ko će ga onda znati ? Dijagnostika pokaže pravu kilometražu i ona je zapisana na više mesta ABS, Airbag, servo. A ako je neko bio uporan džabe sve. Inače carinska deklaracija ti je sa kilometražom koju neki lako dignu zbog manje carine.

To je neka sada nova fora sa tim kilometražama oko 40 000. Ili idi u neki ovlašćeni Fiat servis sa brojem šasije pa ako su voljni mogu da ti izlistaju posete sa kilometražom i problemima. Naravno pod uslovom da je posećivao ovlašćene servise u garanciji i posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti kaze Ivan, ePER ili Fiat ti je najsigurniji pokazatelj sto se tice godista, opreme i sl. jer ga je Fiat i napravio i sklapao tako da normalno ima evidenciju sta je i kada stavljeno u auto.Sto se tice kilometraze i auta generalno, samo dobar servis koji ce da uporedi stanje km sa vise mesta i vizuelno i mehanicko stanje vozila, to ti je ionako dovoljno.

Carinska deklaracija nema veze sa km, kupi se overena knjizica u inostranstvu, kupi se ugovor od notara i carina prihvati to sve, a posle se km vraca i steluje. Jedino sto bi mozda mogao da proveris ako te bas toliko interesuje je da zapises brojeve auta i da ti neko iz zemlje odakle je auto uvezen proba da proveri dokumentaciju sa zadnjeg tehnickog pregleda pa da okvirno znas o cemu se radi.

A sto se tice onoga sto sam napisao za sup i krim tehniku- znaci da ne mozes da doteras auto pre kupovine i da ti ga provere, da platis ili kako god, jer to privatnim licima ne rade. Oni rade proveru samo kada se posalje zvanicno zahtev sa tehnickog pregleda npr. il ako je neko sumnjiv i sl. Oni su tu samo da ti ga uzmu ako nest nije ok, prosto receno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ok... ali amss radi proveru...8000 din kosta. To je cale radio skoro i ispostavi se da je auto kraden. I jbg, onda ti oduyimaju i salju u 29i. Inace, ovi iz 29og kazu da amss u bg ima bolju i moderniju opremu za takve provere... Ali je problem ako ja hocu da kupim auto iz nisa koji nije registovan , jer moram ga doterati ovde sa vlasnikom (koji verovatno nce pristati na takvo cimanje)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi fiati do sredine 2008 godine ima!ju problem sa ljustrenjem koze (ako je ima) tako da je to normalno. Samo ovisi koliko je oljustrena!

Procitaj ovu temu od prve strane i ako postupis po uputstvima znat ces sve o autu te ces se moci odluciti ili doticnog zaboraviti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam , znam da imaju te probleme oko ljustenja volana, ali ovaj je mnogo oljusten...

Nego, zasto su cene dizela 1.3mjet za oko 1000 evra vise od benzinskih motora? konkretno, dva GP, ista godista, priblizna kilometraza. Jedan je 1.2 75ks benzinac, drugi 1.3.mjet....cena dizelasa veca za 1000 evra. Ovo nije jedini slucaj da sam primetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo uporedi novih vozila cenovnike i odma će ti se javiti. Druga stvar računaj ugradnju plina i par štelovanja (i to cimanje nešto košta-vreme gorivo) i više nije hiljadu, zar ne ?

A taj motor je stvoren za Punta, GP i druga mala kola. Corsa naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel ti je uvek u startu skuplji od benzinca, skuplji je i kao nov, jedino kod starijih puntica to nije pravilo. Rekoh ti da ti je sasvim dovoljno da se dogovoris sa nekim dobrim majstorom iz Sapca da ti detaljno pogleda auto(mislim da mi imamo clana koji je bas iz Sapca) i znaces sve u roku od pola sata. Nemoj da te plasi ni godiste ni izgled, jer je ispod haube to pouzdan i "prost" auto za odrzavanje, sa pristupacnim cenama delova kako novih tako i polovnih. Dobar servis i detaljan pregled i vracas se sa autom ili bez..nije ti Sabac mnogo daleko, a ovaj Gp ako je ovakav kao na slikama prodace se brzo jer ima puno prednosti, em je cena ok sa verovatnom mogucnoscu korigovanja, em je 1,4 sa 95ks, za mene licno idealan za taj auto . em je 6brzina! Ima snagu, ima dobar prenos, jeftinu registraciju i odrzavanje i ode on..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam neki po Zrenjaninu... meni je sve u svemu najveca frka da auto nije kraden i da nije presao 300 000, a na tabli pise 100 000... to bih zeleo da proverim na licu mesta. Da sam u BG, ne bi bilo probelema, ali auto se nalazi u ZR...pa ako neko zna neki dobar servis za fiat u Zrenjaninu, molio bih za preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...